PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ אויר בצמיגים

yoav
05-03-04, 20:01
שלום שלום שלום- בשעה טובה הגיע הסמוראי המיוחל- שנת 96, סגור, לבנבן ויפה וכבר עשה תחת ישבנינו את טיולו הראשון היום- כן ירבו!
הצמיגים עמם הגיע הם במידה 215/75/15 , ותהיתי לכמה צריך לנפח- תודה.

שנית- האם מישו באמת יוצא כל פעם לשחרר ולנעול לוקרים או שפשוט להשאיר אותם נעולים?

six 4 life
05-03-04, 20:16
אם אתה רוצה שתוך חודש ילך לך או הטרנספר (הגיר של ה 4X4), או הצלבים, או הדיפרנציאל, או כולם ביחד, תשאיר אותם נעולים.

או במילים אחרות- שלא תעיז להשאיר את הלוקרים שלך נעולים כשאתה יוצא מהשטח! זה לא בריא לג'יפ!!

זה גורם לכל הסרן הקדמי שלך להיות נעול ולהסתובב כשלא צריך. בקיצור הוא יגמר לך.
פשוט אל תסע ככה כשאתה לא בשטח.

-ארז 8) -

חנן א.
05-03-04, 21:32
נו, ארז, מה יהיה?
בחצי מהרכבים אין לוקרים. סופה, דיפנדר, מגנום ועוד רבים וטובים.
תנעל את הלוקרים בתחילת טיול, ותשחרר אותם בסופו. גם אם תשכח ותשחרר רק כשתגיע הביתה, או שאפילו תיזכר בזה רק בתחילת הטיול הבא, לא יקרה כלום, המכלולים האלה בנויים להסתובב. מה שתפסיד זה טיפטיפה דלק, קצת רעש, והגה קצת פחות נעים.

six 4 life
05-03-04, 23:25
חנן הרכבים שציינת שמגיעים ללא לוקרים-
בנויים להיות נעולים קבוע וכך גם המכלולים שלהם.

אני עדיין נשאר בדעתי,
שרכב שמגיע עם לוקרים- אמור להנעל רק כשאתה צריך את ה4X4 ולא בנסיעה יומיומית וכן לדעתי יגרם בלאי מואץ.

ברור שאם תשכח פה ושם לפתוח אותם זה לא יעשה נזק גדול,
אבל להמליץ להשאיר אותם נעולים- ממש לא.

אתה צודק לגביי הרכבים שציינת-
אבל אני שוב חוזר ומדגיש- המכלולים שלהם בנויים להיות נעולים ולעבוד תחת עומס קבוע- בניגוד לרכב שמגיע עם לוקרים

אם ברכב עם לוקרים לא היה צורך לפתוח אותם-
לא היו קיימים רכבים עם לוקרים.

דעתי האישית.

-ארז 8) -

חנן א.
06-03-04, 03:27
חנן הרכבים שציינת שמגיעים ללא לוקרים-
בנויים להיות נעולים קבוע וכך גם המכלולים שלהם.

נעליים.
הסרנים של הCJ ושל הסופה כמעט זהים למעט זה שלסופה אין לוקרים.
בCJ במקור גם לא היו לוקרים.

ויש גם CJים, כל הCJים הצבאיים, שמן הסתם בדורך כבר לא הכרת, נסעו מאות אלפי ק"מ ללא נועלי טבורים.

ד ו ר ו ן
06-03-04, 04:30
ארז,
אתה טועה כאן, הסופות והסיקסים ובעצם כל הכלים הצבאיים שאני מכיר הם בלי לוקרים, עניין של אמינות ופשטות, פחות משהו להתקלקל,וכן כמו שחנן כתב לך רע זה לא עשה\עושה להם, יצא לי לראות גם סמוראים בלי לוקרים, מן הסתם אחרי שהמקוריים התקלקלו ובחרו לא להתקין חדשים, זה שיש לוקרים זאת התפתחות של רכבי 4X4 שבאה לתת לך התנהגות טובה יותר על הכביש.
גם ניבה, לא פאר החוזק נוסעת יופי עם הינע קדמי כל הזמן, ובעת האחרונה גם הרבה רכבים שמוגדרים כביש-שביל, ובין המכלולים שלהם ושל הסמוראי אין הרבה מהמשותף מבחינת חוזק ועדיין זה עובד.
מה שכן, זה הדלק והההיגוי, אצלי בטויוטה למשל מרגישים יופי אם נוסעים עם סרן קדמי נעול(לוקרים)על הכביש.

יצחק
06-03-04, 11:49
בוקר טוב
לי יש סמוראי כבר 6 שנים(אותו סמוראי) ורק אתמול סמתי לו לוקרים (מפירוק)ובאמת כמו שחנן אמר היום יש קצת פחות רעש והגה יותר נעים . נסעתי אין סוף קילומתראז בלי לוקרים ולא קרא כלום.החלפתי כי היתה לי הזדמנות בזול, אכשיו גם אבדוק אם זה באמת חוסך דלק או שזה ממש לא משמעותי ..
יצחק

יצחק
06-03-04, 11:55
נ.ב. השרשור ניפתח בשאלה "כמה צריך לנפיח צמיגים 215/75/50 ועדיין אין תשובה :? אז כמה באמת לנפיח ?? :oops:

gil4
06-03-04, 19:17
22 לכביש ,20-18לשטח

אלון_ק
07-03-04, 02:00
היצרן הגדיר 20 PSI לכביש. לגבי שטח, זה תלוי איזה שטח ואיך אתה נוהג. בכל מקרה, אני לא רואה שום סיבה להתעלל בעצמך ובצמיגים עם לחץ של 18 PSI בשטח כלשהו (מלבד, אולי, בוץ עמוק). בששון ובשמחה ניתן לנסוע על 15 לשבילי כורכר, מסלעות עדינות וכד'. 10-12 למסלעות רציניות וחול ים. אפשר גם פחות, זו לא בעיה בסמוראי, אבל אז כבר נכנסים לתחומים שאני לא לוקח עליהם אחריות.
שים לב שאני, נוסע 12-14 בשבילי כורכר/מדבר וכד'. מה תעשה אתה, זה עניינך - אתה יודע איך אתה נוהג, לא אני.

yoav
07-03-04, 23:14
תודה על התגובות- אבל רק כדי שאבין- (וכן- אני די טמבל בענייני נהיגת שטח....רופא רופא- אבל יש גם תחומים אפורים...): כשנכנסים לשטח מורידים את לחץ האויר בצמיג-כך כתבתם- למה זה תלוי באופי הנהיגה? אני אישית נוהג מאוד מאוד זהיר ולאט בשטח- אז להוריד יותר או פחות? ואם כבר- אז איזה מנפח גלגלים אתם ממליצים לרכוש?
תודות תודות לכולם- בתמורה מוכן לתת מרשמים חינם לויאגרה.....

אלון_ק
07-03-04, 23:48
ככל שסגנון הנהיגה שלך אגרסיבי יותר, אתה מסתכן יותר בקילוף הגלגל - סיבובים חדים במהירות גבוהה, לדוגמה (בחול זה בכלל מפנק...). לחץ אוויר נמוך מדי במסלעה, פגיעה בסלע במהירות - אתה תפגע בג'נט, וכו' וכו'. האמת, זה היה משפט שעיקר כוונתו הייתה: כל אחד ומה שעושה לו טוב. זה, ו: אני לא לוקח אחריות על זה שאתה ראית שכתבתי פחות מ-10 בחול, אז נסעת על 6, קילפת צמיג, דרסת ילדה ואני לא יודע מה עוד.

מה התקציב שלך למנפח? יש כתבה מעולה באחד ממהדורות "אוטו שטח", נדמה לי, שעושה מבחן השוואתי בין כווולם, כולל שניים ממש מקצועיים (מעל 1000 או 2000 האחד, אני לא זוכר). בכל מקרה, אני קניתי BLITZ בזמנו, והוא עובד נהדר (גם זכה בכתבה מקום 1 בקטגוריה שלו).

gil4
08-03-04, 20:05
אני חפשתי וזה מה שראיתי וקראתי בפורומים שונים בארהב ואוסטרליה.
המלצת יצרן 20 אני חושב שאתה טועה מעט.. אבל אני גם אשמח אם תראה לי מהיכן קבלתה את הנתונים האלו

אלון_ק
09-03-04, 00:44
מהלוחית הקטנה בצד של האוטו. היא עוד הייתה שם מהמפעל.

-->