PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה- תקלת חשמל

sofa
19-01-08, 18:27
היום לאחר סיבוב בשטח הגעתי הבייתה אבל הסופה לא רוצה להכבות, לא עזר שום דבר (כמובן שניתוק המשאבת דלק כיבה אותה) שעשיתי, הסופה לא רוצה להכבות!

הסוויץ' מניע רגיל ומתנהג רגיל.. אבל לא מכבה..
אם זה קשור אז עברתי בהרבה מים היום (לא דבר שלא עשיתי קודם)

מישהו יכול לכוון אותי לבעיה??

coas
19-01-08, 19:39
בדוק את ממסר הניתוק האוטומטי, תחליף עם הריליי של המזגן או הצופר:
http://img70.imageshack.us/img70/2261/asdlt5.jpg

sofa
21-01-08, 20:23
בדקתי את הריליי, הוא בסדר גמור...
יכול להיות שזו בעיית מחשב?

גיתאי נוה
21-01-08, 22:57
אין מצב שזה ממסר דימום (ASD), מכיוון שהסוויץ' נותן מתח פיקוד פלוס גם לממסר ASD, גם לממסר משאבת דלק וגם אות למחשב, כך שאפילו אם היתה בעיה בממסר ASD, עדיין הרכב היה מדומם על ניתוק המתח לממסר משאבת דלק ועל הפסקת האות מהסוויץ' למחשב.

נראה לי שאין מנוס מחיפוש במנגנון הסוויץ' עצמו או קצר בחיווט שלו אל הממסרים והמחשב. בסוויץ' 3 מצבים: OFF, START, RUN, כאשר מייד לאחר ההתנעה הוא חוזר ממצב RUN למצב START. אני נוטה לשער שקצר או תקלה במנגנון משאירים אותו במעגל START גם כאשר אתה מסובב את המפתח לדימום. על מנת לבדוק את העניין לפני שאתה נכנס לפירוקים מיותרים, אתה צריך לוודא מצב של 'חצי סוויץ'' גם כאשר המנוע דומם והמפתחות בחוץ - נתק מצבר לכמה שניות, חבר בחזרה ושים לב אם אתה שומע את הזמזום הקצר של משאבת הדלק והממסרים לשתי שניות. אתה יכול גם, בפשטות, לבדוק אם מצית הסיגריות עובד.

בדוק ודווח להמשך.
גיתאי

coas
22-01-08, 00:04
אין מצב שזה ממסר דימום (ASD), מכיוון שהסוויץ' נותן מתח פיקוד פלוס גם לממסר ASD, גם לממסר משאבת דלק וגם אות למחשב, כך שאפילו אם היתה בעיה בממסר ASD, עדיין הרכב היה מדומם על ניתוק המתח לממסר משאבת דלק ועל הפסקת האות מהסוויץ' למחשב.
גיתאי

צודק.

אופציה נוספת ששווה לבדוק היא המוט שמקשר בין המפתח למתג ההתנעה, נמצא על גבי מוט ההגה. יתכן וזה החליד או התעקם.

sofa
23-01-08, 20:53
אני אחדד קצת, אם אחרי נסיעה, אני מכבה את המנוע "בברוטלית" ע"י ניתוק מצבר או פיוז או ריליי לא משנה מה, כשאני מחזיר אותו הסוויץ' "נסגר לגמרי"

זאת אומרת אין צורך לנתק מצבר כל פעם, בינתיים אני שולף כל פעם את הממסר ניתוק, המנוע כבה, ואז אני מחזיר את הממסר באותו רגע.
ואז נוצר מצב שהסוויץ סגור.

עוד משהו קטן, אחרי התנעה רגילה, כאשר אני סוגר סוויץ', המנוע אמנם לא כבה אבל המנורה של ההנד-ברקס דולקת חלש יותר, שמים לב בעיקר בלילה, וכאשר אני פותח סוויץ' היא מאירה חזק יותר...

נראה לי שמחר אני אתחיל בעבודת חוטים על הסוויץ' והמחשב

-->