PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור מערכת הצתה בג'יפ

lior.d
20-01-08, 00:21
שלום לכולם... אני מעוניין לשפר את מערכת ההצתה בג'יפ שלי CJ 90
ומעונין לדעת איזה אופציות קיימות, והאם באמת יורגש הבדל מהמערכת המקורית???
אשמח לשמוע תשובות מבוססות ומוכחות....
תודה ליאור !

אבי גולן
20-01-08, 20:22
שלום לכולם... אני מעוניין לשפר את מערכת ההצתה בג'יפ שלי CJ 90
ומעונין לדעת איזה אופציות קיימות, והאם באמת יורגש הבדל מהמערכת המקורית???
אשמח לשמוע תשובות מבוססות ומוכחות....
תודה ליאור !
ליאור
אתה סובל מדימנציה (שיכחה)
נסעת בג'יפ שלי התלהבת וכבר שכחת....
מערכת TFI
מודול GM
קויל - M.S.D
בקצור תקרא באתר הCJ הישראלי את מה שכתב
המאסטרו אשר כהן ...ולא תתאכזב

six 4 life
20-01-08, 20:55
מנסיון על מקורית
ועל מפלג GM משופר
ההצתה הכי מוצלחת הכי חזקה והכי מדוייקת-
TFI Hybrid ignition

אזהרה: לא לבעלי לב חלש :twisted: :twisted: :twisted:

tooshey
20-01-08, 22:20
האם למישהו כאן יש ניסיון עם מפלג DUI ?

http://www.fordmuscle.com/archives/2004/09/DUIdistributor/index.php

http://www.performancedistributors.com/

טושי

six 4 life
20-01-08, 22:50
טושי, אני אהיה עדין. אל תתקרב...
אם הכיוון שלך הוא מפלג HEI שכולל בתוכו מודול וכוייל, מפלג GM מקורי בן 2 עשורים מפירוק יהיה איכותי בכמה מונים מהק*ה הזה, רק חשוב לוודא שהכוייל והמודול תקינים... או לחילופין לא לקנות בלי אחריות החלפה מהמוכר במידה ואחד מהשניים תקול.
עוד דבר שאתה צריך לקחת בחשבון זה שקידום ההצתה שלו לא מתאים למנוע הCJ (מקודם מקסימלית בסל"ד נמוך מאוד ומעלה), בלי להכנס ליותר מדי פרטים.

יתרונות:
-All in one, הכל בתוך המכסה
-אין שום חוט שהולך אל הדיסטריביוטור חוץ מפלוס אחרי סוויץ' וחוט מד טורים אם יש לך.
-התקנה פשוטה

חסרונות:
-עקומת קידום לא מתאימה
-נוטה להתפרק בלי להתריע על כך
-דורש התאמת גלגל שיניים

עם TFI אתה מרויח מודול GM (מודול מצוין), אופציה לצרף כוייל חזק מאוד של MSD או Motorcraft, מכסה דיסטריביוטור גדול, ומאחר ובסיס המפלג המקורי נשאר- אתה מרויח בנוסף לכל אלו את עקומת קידום ההצתה המקורית שמתאימה למנוע שלך.

יתרונות:
-ניצוץ מפלצתי
-מנוע שעובד מדוייק בכל טווחי הסל"ד ומגיב חד מאוד
-עקומת קידום מדוייקת למנוע הג'יפ
-אופציה לשידרוג כוייל ומודול
יש עוד אבל אעצור פה

חסרונות:
-התקנה שדורשת קצת מאמץ מחשבתי ותשומת לב לפרטים הקטנים
-לא לחוששים מחשמל
-לא לבעלי לב חלש 8-)

UNIX
20-01-08, 22:55
בדיוק היום קיבלתי זץ מהצתה כזו tfi
ממש לא לבעלי לב חלש !!!
עד עכשיו כואב

eliv1
20-01-08, 23:03
מכיוון והג'יפ עבר להזרקת דלק,
יש לי את מערכת ה-TFI שלי למכירה ואין לי עוד צורך בה.

אני גם חייב לציין שההבדל מהמע' המקורית היה משמעותי מאוד... מרגע ההנעה הראשונה...

אלי.
0576688864

coas
20-01-08, 23:04
מפלג מצויין במחיר לא נמוך.

המפלג הוא העתק של מפלג GM, HEI, עם עקומת קידום הצתה מותאמת לרכב, החלקים איכותיים בהשוואה למפלג GM מקורי.
בהשוואה למפלגים אפטרמרקט כמו של CRT performance המפלג הזה מנצח בגדול, רוב המפלגים מסוג זה שנמכרים כיום להוציא DUI מיוצרים בסין או, מיוצרים בסין, מורכבים בארה"ב ומקבלים תווית mdae in USA... והאיכות בהתאם.

בהשוואה לTFI, הDUI הוא אלטרנטיבה פחות טובה, הביצועים נחותים מכל בחינה- דיוק, עוצמת ניצוץ ומשך ניצוץ.

המתואר בכתבה שקישרת אליה מתייחס למפלג פורד בחיווט סטנדרטי, בהרכבה של TFI בCJ החיווט והמודול שונים ושם ההבדל.

המפלג המקורי שבCJ מדוייק יותר, אמין יותר וזול הרבה יותר. המפלגים שMSD מוכרת מתבססים על אותו פיק אפ שפותח על ידיי פורד וקיים במפלג של CJ. הבעיה היא במכסה המפלג, מודול וקויל, את אלה אתה מחליף עם TFI ומקבל את המערכת הטובה ביותר שנופלת רק ממערכות הצתה כמו MSD6.

UNIX
20-01-08, 23:11
אם כבר מדברים על tfi
אז אני רוצה לספר לך על ג'יפ של חבר טוב
עם מנוע מאוד בהמתי
שלא היה מסוגל לעבור את ה110 קמ"ש ובכלל לא היה נוסע
חזק בטורים גבוהים
לאחר המעבר ל tfi הג'יפ לא עוצר ורק שובר את עצמו מרוב הכח
ואני לא צוחק !!

lior.d
20-01-08, 23:35
מכיוון והג'יפ עבר להזרקת דלק,
יש לי את מערכת ה-TFI שלי למכירה ואין לי עוד צורך בה.

אני גם חייב לציין שההבדל מהמע' המקורית היה משמעותי מאוד... מרגע ההנעה הראשונה...

אלי.
0576688864
אליהו "הכל טוב ויפה אבל לא פירסמתי שאני מחפש לקנות מערכת כלשהי... בשביל זה יש לוח קניה ומכירה.. תודה בכל מקרה...

לאבי - היום היה לי FLASH BACK ....
נראה לי שאלך על קיט TFI"
תודה !!!

tooshey
21-01-08, 21:47
מעניין מאד.
מפלג GM מותקן אצלי בג'יפ.
עם מפלג CJ מקורי לא נסעתי יותר מ 15 שנה כך שאני לא זוכר כלום.
התרשמתי מ DUI בגלל פרסומות וכתבות מלאות שבח והלל של האמריקאים.
אפשר עוד הרחבה על TFI ?

בברכה,טושי

coas
22-01-08, 09:45
ה DUI זכה להרבה שבחים פשוט בגלל שהוא טוב, במחיר של יותר מ400$...

בנוסף, היצרן פיתח דגמים שונים שמותאמים לרכבים שהיתה בהם מערכת הצתה סטנדרטית במקור, לא HEI. המפלג מאפשר התקנה פשוטה יחסית.

מצד שני, בCJ יש את היתרון שנעשה שימוש במפלג טוב לא פחות, אבל AMC ניסו לחסוך והרכיבו על המפלג מכסה ישן טכנולוגית ולא יעיל, מודול מיושן ומגביל וקויל בעוצמה של 20KV בלבד. את אלה אתה מחליף במודול של GM, אותו מודול שקיים בHEI, קויל של פורד שמספק 40KV ומכסה שמסוגל לעמוד בהספק כזה מבלי שהניצוץ יתפזר על שני קטבים או יותר.

את החיווט מרכיבים כך שההספק יהיה חזק יותר, חוטים בקוטר המתאים היכן שצריך, מינוס טוב ועוד.
השינוי בחיווט אחראי לחלק גדול מהשיפור, העוצמה, אמפר, גדולה יותר ומשך הניצוץ מתארך בזכות טעינה טובה יותר של הקויל. תופעת הלוואי משיפור כזה היא רעשים אלקטרומגנטים חזקים יותר, אבל בקונפיגורציה כזאת אין לכך השפעה משום המרחק בין המודול-קויל-חיווט. אם הית מנסה לעשות שינויי חיווט כאלה במפלג DUI/HEI ה המודול היה מזייף ונשרף מהר מאוד.

שורה תחתונה, ברכב שהקו האדום שלו הוא 4500 סל"ד, הדגש הוא על משך זמן הניצוץ ולא על עוצמה בKV, כדיי לגשר מרווח של .045 צריך לא יותר מ35KV, ליינן. כלומר, קויל שמספק עוצמה של 35KV, אמפר גבוה ומשך ניצוץ ארוך יהיה עדיף מקויל שמספק 60KV, אמפר נמוך וניצוץ קצר. עוצמה, KV, באה על חשבון משך זמן ניצוץ.

לביא
22-01-08, 15:31
אני נוסע על ה DUI שלוש שנים. מעולם לא נגעתי במערכת ומעולם לא הכזיבה. לא יודע להשוות, כך קניתי את הג'יפ.

-->