PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרבורטור של סיקס נחנק בעליות.

six 4 life
05-03-03, 23:41
אני בטוח שרוב בעלי הסיג'יי למיניהם נתקלו בבעיה הזאת -
שהמנוע נחנק בעליות ולא מתפקד כל כך חלק בכללי.

ולי אישית לא עזרו בהתנהגות של הקרבורטור 2 סטים של אטמים שהלחפתי בו בהפרשים של 4 חודשים. כמובן בלי קשר להיחנקות של המנוע.

בקיצור- רציתי לדעת / לשאול / לדון איתכם,

האם יש פתרון לבעיה הזאת שהוא נחנק?

לדעתי זה אחד החסרונות הגדולים של הקרבורטור הזה בשטח.
אני כמובן מדבר על הקרבורטור הרגיל הכפול הכי נפוץ שנמצא בסיג'יי.

מי מכם שיפר/ החליף קרבורטור לסוג אחר?
מי מכם פתר את הבעיה בקרבורטור הקיים ואיך?
טיפים? עצות?

אני בטוח שאני לא היחיד שמחפש פיתרון לנושא.........
כי על הניר- הוא חיה אימתנית- אבל בתכ'לס בעליות זאת בעיה רצינית .
כל אחד מוזמן להגיב.

שלכם,

-ארז 8) -

ניר ל
06-03-03, 11:07
פתרון מלא לבעיה הוא הזרקת דלק, אתה יכול לעיין בשרשור של חנן לגבי הזרקת דלק TBI של ספארי.
ישנם קרבורטורים תחליפיים שמתפקדים טוב יותר בשיפועים, נמרוד ועדי הרכיבו כאלה ואתה יכול לקרוא את הכתבה באתר.
אני לא חושב שיש פתרונות זולים, אלא אם אתה משיג בחינם קרבורטור בעל ספיקה מתאימה ומצליח להתאים אותו לסעפת.
הקרבורטור הקיים מציף בעליות, אין מה לעשות עם זה חוץ מלהנמיך מעט את גובה המצוף ולחבר מצערת יד שתאפשר לך להרים טורים בעליה כדי שהמנוע לא יחנק.

חנן-ג'יפולוג
06-03-03, 11:12
הקדמה:
שמע, אני לא רציתי להגיב לנושא הזה ונמרוד לחץ עליי לומר את מה שאני כן יודע בכל זאת.
מאייד, בניגוד למה שמכונאי חובב מתחיל עלול לחשוב עליו, זה מתקן מופלא ומורכב עם הרבה וודו שרמת הסיבוכיות שבו והנסיון שצריך כדי להתעסק איתו ולהגיע לתוצאות מושלמות עולים לדעתי ומנסיוני, על הקושי שבשיפוץ מנוע או גיר ידני.
קל להשמיד את המאייד עד כדי טוטאל לוס בנגיעה לא נכונה. עשיתי את זה עם DR250 ושילמתי על זה ביוקר (1200 ש"ח למאייד מפירוק לפני כתשע שנים). יצא לי גם כן להצליח עם עבודות שונות על מאיידים.
אם המאייד עובד בנורמלי תקין ואתה יכול לחיות בצורה זו או אחרת עם הבעייה שאתה נתקל בה, עזוב את זה. כל הדברים אמורים גם לגביי, למרות שכבר צברתי נסיון כלשהו עם מאיידים. חוץ מלנקות דיזות סרק אני לא נגעתי במהלך החמש שנים שהג'יפ ברשותי, במאייד. לא פירקתי (חוץ ממה שצריך כדי להגיע לדיזות הסרק), לא כיוונתי, לא נגעתי.
עד כאן הקדמה.
לגבי השאלה שלך: לא הבנתי אם אתה מדבר על מנוע נחנק תוך כדי נסיעה בעלייה או על עמידה בסרק בעלייה. המקרה הראשון לא מוכר לי. המקרה השני בהחלט מוכר ובשביל לאפשר למנוע לעבוד טוב בסרק בזווית עלייה חזקה, אני מרים מעט את הטורים עם המצערת הידנית שבניתי.
בגדול, מדברים על הורדת גובה מצוף בשביל לפתור את בעיית ההצפה בזוויות, אתה מוזמן להתחיל לשחק עם זה, אתה עלול לגמור באברבאנל.
או שתדבר עם טדי, הבנתי שהוא עושה עבודה יפה.
הבהרה: האזהרות תקפות במיוחד לגבי נסיונות שמתיימרים לשפר את התכנון המקורי.
לגבי תחזוקה נורמלית, שיפוץ מאייד וכו' העניין יותר פשוט, הרבה יותר פשוט, אם כי גם לגביו אסור להיות מדי שאננים.

RINCEWIND
06-03-03, 12:43
לינק טוב לטיפול בבעיה של סרק
http://www.off-road.com/jeep/tech/engine/carter.html
רק לך תמצא חוט דיג עבה, או מה שמומלץ מיתר של גיטרה

סוזי המשתוללת
06-03-03, 13:39
חברת הולי יצרנית הקרבורטורים ייצרה באוונג'ר שלה פתרון לעניין
הפתרון של הורדת גובה מצוף שגוי מיסודו שכן פוגע בתפקוד הכללי של הקרב במצבים אחרים כך שמרויחים אחד ומפסידים שניים
הבעייה שנתקלת בה כנראה קוראת במצבים מסויימים בעיקר בעליות דרדרתיות בשילוב מדרגות או בהגעה מהירה לדיונות ואז ישנה "קפיצה שגורמת לקרב להחנק
אם זה המצב אז בדוק שילוב של דברים למשל הבולמים הקדמיים אם אינם תקינים לא יוכלו לספוג זעזועים חדים אשר יגרמו לדלק להשפך מתא המצוף דרך הנשמים לתוך הלועות שלא בדרך המקובלת והרי לך הצפה וחנק רגעי של המנוע
בכל מיקרה הפתרון של הולי היה להגביה את צינורות הנשם ולגשר ביניהם על ידי צינור שבחלקו העליון חורים לטובת אוורור תא המצוף
מנסיון אצלי באוטו זה פתר את הבעייה ואז הבולמים עוד היו דפוקים היום גם הם הוחלפו

six 4 life
06-03-03, 21:08
אהלן לכולם........

ניר- הזרקת דלק לא באה בחשבון במקרה שלי כי אני סתם חובבן ואני מפחד כמו מאש להתעסק עם הזרקות למיניהם.......פשוט אני לא ברמה של להתעסק עם הדברים האלה. אני אשקרה מפחד.
וכסף לתת למישהו שיעשה לי את זה- אין. אז האופציה הזאת נשללת לצערי.[
אבל תודה שהסבת את תשומת ליבי לנושא.

חנן- שמחתי שהגבת בכל זאת.
בשאלה שלי התכוונתי לזה שהוא נחנק בעליות בסרק, אבל קרו לי לא מעט מקרים, שנסעתי ב 4על4 HI ובסוף העליה הוא פשוט החליט שנמאס לו והוא נחנק! זה הכי מבאס שיכול להיות.
שמע אני מצדיק לגמריי את מה שאתה מספר מנסיונך וידוע לי שקרב' זה פריט עדין ומסובך ביותר.
לא אמרתי שאני הולך לשנות אותו. בסך הכל אני מחפש איזהשהי דרך לפתור, להקטין את הבעיה. זה לטעמי אחד החסרונות הגדולים.
תודה על התשובה.

ריצ'ווינד- לא ממש הבנתי את הכתבה שבלינק.
יהיה מוגזם לבקש ממך להסביר בראשי פרקים על מה מדובר שם?
אם כן ואם לא- תודה בכל אופן.

סוזי- לדעתי כל בולם שהוא לא יפתור את הזעזועים שעוברים אל הקרבורטור- שמהם הוא נחנק כפי שאתה אומר.
אבל יותר מעניין אותי הפיתרון שביצעת אצלך.
תוכל להרחיב בנושא? אני דיי בור במושגים......
מה הכוונה צינורות הנשם? איפה הם ממוקמים בקרב'?
תודה מראש.

תודה לכולם,
בידידות,

-ארז 8) -

סוזי המשתוללת
07-03-03, 01:08
ארז אני לא זוכר את הקרב של הסיקס כך שאינני יכול לעזור ספציפית אבל תאתר היכן נמצא תא המצוף ואז בחלק הפנימי של הלוע/ לועות שצמודים לתא מצוף בחלק הכי עליון שלהם תראה נקב אחד או יותר שמנקזים אויר מתא המצוף
אחרי שזיהית קח חתיכת צינור רצוי פליז או חומר מתכתי אחר שעמיד בדלק ותגשר באמצעותו בין שני נקזי האויר
הצינור צריך להיות בצורת האות ח כמה שיותר גבוה עד כמעט שייגע במכסה שבא מעל
בחלק העליון של ה ח קדח מספר חורים שיאפשרו אוורור נאות אבל במקרה של קפיצה יאפשרו רק לטיפות בודדות לקפוצץ החוצה וזהו כל הפטנט
אני ייצרתי את הצינור מצינור גומי שעמיד בדלק ובעזרת מברג דק מלובן "קדחתי " חורים באמצעות חימום ולא קדיחה רגילה מה שמונע היווצרות שבבים שעשויים לסתום את הקרב
אל שתכח לקבע היטב את הצינור שלא ייפול פנימה וישאב למנוע

six 4 life
07-03-03, 02:33
סוזי תודה רבה אחי אני שבוע הבא יוריד את הקרב' מהאוטו וינסה למצוא את הנשמים של תא המצוף......

עם קצת סבלנות אני בטוח שאיכשהו אני אסתדר......

מקסימום יש לי אותכם :lol: :lol:

תודה רבה סוזי.

בידידות,

-ארז 8) -

RINCEWIND
07-03-03, 10:43
בגדול הכתבה טוענת שרוב הבעיות בקרטר נובעות מצינורת ונטורי סתומות.
לא צריך לפרק קרבורטור, תפתח מלמעלה את ונתק את הצינורות (סמן אותם שיהיה לך קל להחזיר), שחרר את הברגים שמחזיקים את פלטה של הצ'וק ותוציא את הפלטה, והמוט שחרר את הברגים שמחזיקים את הונטורי (העסק אם הכוסיות) תעביר בהם מיתר גיטרה או אולי חוט דיג יעבוד גם, ממליצים לקדוח את הצינורית של הסרק ל 0.032". תרכיב הכל חזרה.
וזה לינק יותר מפורט עם תמונות
http://www.jeepz.com/offroad/howto/engine/carb_fix/

אמיר

סוזי המשתוללת
07-03-03, 15:11
לא צריך לפרק חצי אוטו בשביל זה כי זה נמצא בחלק העליון של הקרב כל מה שצריך זה להוריד את החיבור לפילטר וזהו

six 4 life
08-03-03, 16:52
מה קורה תותחים- שוב בעניין הקרבורטור.

היום הורדתי אותו מהרכב- וכמו שסוזי אמר לי- לא פירקתי תקרבורטור.

עכשיו הבעיה שיש לי היא- שאני לא בטוח שמצאתי את הנקב/ים שמנקזים אויר מתא המצוף.........

מישהו שמכיר את הקרבורטור של סיקס יכול לשפוך אור על הנושא?

השאלה הגדולה היא-

היכן נמצא/ים הנקב/ים שמנקזים אויר מתא המצוף- בקרבורטור של סיקס כמובן?

תודה ,

-ארז 8) -

אדי
09-03-03, 08:53
יכול להיות שעדיף להשתמש במיתר של גיטרה (אחד משלושת העליונים) מכיוון שהוא לא חלק כמו חוט דייג אלא מלופף עליו חוט ברזל דק מאוד שייתן יותר חיספוס לחוט ואולי יעזור לנקיון מעט טוב יותר . מיתר של גיטרה לא אמור לעלות יותר מעשרה ש"ח , ותבדקו שאתם קונים את המחוספס ואת העובי המתאים .

אדי

ניר ל
09-03-03, 09:19
מה שסוזי אומר, לא תופס לגבי הקרבורטור הזה, אני לא ארחיב כי זה כבר נדון בפורום הזה.http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=92

טדי
09-03-03, 23:26
העזרה שאתה זקוק לה היא משולבת כיוונים וקרבורטור
תנסה כל מה שאמרו לך כי ככה תלמד כשימאס לך תתקשר ואשמך להנחות אותך הלאה לשלב הסופי
הכל עניין של דיוק
050997019

טדי
09-03-03, 23:31
אשמך=אשמח

six 4 life
10-03-03, 21:00
טוב אז ככה............

סוזי- בקרבורטור של סיקס אין נשמים מוגדרים לתא המצוף כדון צינוריות.

יש חורי אוורור ואין אפשרות לעשות את האופציה שעשית אצלך(איזה ג'יפ יש לך?)

בכל אופן תודה, אבל אין כזו אפשרות. בדקתי את הנושא לעומק.

טדי- התקשרתי . אתה לא עונה.

בידידות,

-ארז 8) -

RINCEWIND
10-03-03, 22:34
סוזי אני לא רואה איך מנקים את הצינורות בונטורי בלי לפרק את מה שאמרתי,
לא חצי אוטו, אבל את הקרבורטור צריך לפרק.
וארז לך לפי הלינק שצירפתי, הוא כולל תמונות וכתוב בצורה ברורה,
מקסימום לא עזר, לפחות הכרת את הקרבורטור יותר טוב, תשחק איתו
ואם עדיין לא עוזר תקפוץ לטדי.

six 4 life
10-03-03, 22:57
ניקיתי את הצינורות ואת כל הקרבורטור אחי ותודדה על ההצעה.
ובסדר, הוא עובד יפה.

תודה.

-ארז 8) -

dardar
15-03-03, 00:59
ארז -
אצלי בסיקס פשוט ייצרתי מצערת יד, הכי פשוטה שבעולם -
ידית הילוכים של אופניים מורכבת על ידית ההילוכים. ממנה יוצא חוט המתכת שבא עם הידית, ומעוגן לתחתית הדשבורד, ולבסוף תפוס על החלק העליון של הפלאח של דוושת הגאז.

כשאני מושך את הידית (מצאתי כזאת עם "קליקים" על איזה אופניים ישנים) הא מושכת מעט את החלק העליון של הפלאח של הדוושה, ומעלה את הטורים.

עובד פשוט נפלא, בלי להסתבך עם הקרב'.

רון

שחר 9
05-08-03, 14:37
קרבורטור רוצ'סטר ,
קרבורטור שמורכב על מכוניות אמריקאיות ישנות בינהם שברולט נובה.

מישהו יודע מכיר או שמע ?

נאמר לי שהוא יכול לפתור את הבעיה בצורה טובה .
האם הוא מתאים פיקס או שצריך מתאם בינו לבין הסעפת.

בצ'ילטון יש איזה רוצ'סטר האם זה אותו אחד?

שחר

danel bar-sade
05-08-03, 17:18
הפתרון הכי פשוט וזול לפי דעתי זה להחליף את המשאבת דלק למשאבה חשמלית

זה פתרון יותר טוב מהמצערת הידנית שהציעו קודם

UNIX
15-08-03, 11:26
הפתרון הזה לא יעבוד כי אין קשר בין המשאבת דלק
לבין מה שקורה בעליה.
מה שקורה זה שהקרבוטור אוגר דלק בתוכו וברגע שהרכב עומד בשיפוע אז
כל מה שנאגר מחלחל לתוך הסעפת וחונק את המנוע כך שאין קשר למשאבה
חשמלית.