PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוקרים פתוחים ו 4X4 משולב

yoav
06-03-04, 11:00
לצערי בעליו הקודמים של הסמוראי שלנו מספר לנו כי למעשה רוב הזמן נסע משולב 4X4 גם בתוך העיר, וכל ההבדל בירידה לשטח היה שנעל את נועלי הטבורים- האם נגרם נזק בנסיעה עם 4X4 משולב ונועלים פתוחים?

UNIX
06-03-04, 12:01
משהו חשוד כאן!!!
למה הוא נסע כך הוא לא הסביר?
למה שבן אדם יהיה קבוע על 4x4 , אולי אתה מתכוון בדיוק ההפך?
לוקרים נעולים וידית העברה של הטרנספר במצב רגיל?

gil4
06-03-04, 19:22
אם הכול תקין ואין סיבה שבעל הרכב מסתיר .ההבדל הוא בבלאי גבוה יותר בסרן\שאפט הקדמי

t_uri
06-03-04, 19:48
UNIX, מה חשוד? אולי זה סתם איזה אחד שלא מבין מה כל דבר עושה. יצא לי להתקל בבעלי 4X4 (גם CJ-ים) שלא יודעים למה צריך גם לחבר לוקרים וגם לשלב טרנספר בשביל 4X4. אידיוטים? כנראה!!.

יואב. כרגע אתה יכול לבדוק חופשים במיסבי היוקים של הסרן הדיקמי השל הטרנספר. בלאי במיסבי הדיפרנציאל אתה כמובן לא יכול לבדוק בלי לפרק אבל כנראה שאתה גם לא צריך. אם הדריישפט הקידמי שלך מאוזן אז כנראה שלא נגרם נזק לשום דבר. שים לב שרכבים ללא לוקרים מסובבים את הדריישפט הקידמי תמיד - תוצאה זהה לנסיעה משולב עם לוקרים פתוחים.

אורי טל.

UNIX
07-03-04, 06:57
חשוד כי אולי פשוט הטרנספר נתקע על 4 ?
הייתה תקופה שאני נסעתי משולב בלוקרים גם ולא בידית כי הייתי כל יום בשטח
והתעצלתי לסגור ולפתוח, אבל אני לא מצליח להבין למה מישהו יהיה משולב ל 4
קבוע.
בסמוראי יש גם low?

t_uri
07-03-04, 10:15
בוקר טוב.

תראה, יואב שאל שאתה עיניינית וקיבל תשובה, הוא לא התלונן על טרנספר תקוע.

יום-טוב.

אורי טל.

yoav
07-03-04, 18:29
תודה לכולם על התגובות- אבל איך אדע אם באמת אני נוסע על 2H או שמא הטרנספר תקוע על 4X4? בשילוב ל LOW, אגב, בהחלט מרגישים את ההבדל- במעבר בין 4H ל 2H אניאישית לא ממש מרגיש הבדל- איך בודקים?

yossivarman
07-03-04, 19:22
יש נורה של 4WD
ליד לוח השעונים
כאשר משולבים ל4H
הנורה דולקת
ב2H היא נכבית
אם אתה חושב שנורה זאת לא עובדת אצלך
אתה יכול בערת חבר לראות מתחת לסמוראי איך הדרייבשפטים מסתובבים
אם רק אחד אז אתה לא ב4X4
אם שניהם אז אתה ב4X4
יש גם דרייבשפט שלישי בין הטרנספר לגיר אבל בשביל לראות אותו צריך ממש להיות מתחת לסמוראי
אתה מוזמן לשכיל מספר הרכב שניתן להורדה
http://suzukiinfo.org/downloads.html

t_uri
07-03-04, 20:02
בקשה לבעלי סמוראי. תמפו בבקשה את ההילוכים בטרנספר.

אחרי שתדע איפה נמצא 4X4H ו-2X4H תוכל לשחרר נועלי תאבורים לנסות לסובב את הדריישפט הקידמי. כך תוכל לדעת אם הטרנספר משלב ומנתק את ההילוכים.

אורי טל.

אלון_ק
07-03-04, 21:21
אני מניח שזו כוונתך במיפוי הילוכים:

http://imgsrv.pic4u.co.il/f24a75acec23c1bb174a85ab68b32a40020000.a spx

נמרוד
07-03-04, 21:36
תודה לכולם על התגובות- אבל איך אדע אם באמת אני נוסע על 2H או שמא הטרנספר תקוע על 4X4? בשילוב ל LOW, אגב, בהחלט מרגישים את ההבדל- במעבר בין 4H ל 2H אניאישית לא ממש מרגיש הבדל- איך בודקים?

* תן למישהו לנהוג לאט במגרש חניה. תתכופף ותסתכל על הדרישפט הקדמי כאשר נועלי הטבור ( לוקרים) פתוחים. הדרישפט הקדמי לא אמור להסתובב כאשר הטרנספר ב2H והלוקרים פתוחים.

* בקש מהעוזר לשלב ל4H. עכשיו אתה אמור להבחין שהדרישפט הקדמי כן מסתובב. אבל, הלוקרים עדיין פתוחים, ולכן הגלגלים הקדמיים לא מקבלים כוח, ומעשית, אתה עדיין ב2H.

* עכשיו שישלב ל4L. הלוקרים עדיין פתוחים! אין הנעה קדמית. אתה נמצא במצב שמכונה 2L, רוב האנשים לא מודעים לכך שיש כזה דבר, אבל עובדה! וזה יהיה מצב שימושי - לא עכשיו, בעתיד, כשיהיו לך שתי נעילות אוטומטיות.

* סגור את שני הלוקרים, וחזור על התרגיל. ב2H , הדרישפט הקדמי יסתובב, אבל הסרן הקדמי לא משולב באמת. הגלגלים מסובבים את הדרישפט, אבל כוח מנוע לא מגיע לגלגלים הקדמיים - הניתוק הוא בתוך הטרנספר.

אחרי שתשתכנע שהכל בסדר, תתרגל לידית. זו ידית מכאנית שמזיזה חלקים פיזיים בתוך הטרנספר. אם הכנסת אותה למצב מסויים, הטרנספר נמצא במצב הזה. כשהטרנספר תקוע באחד מהמצבים, גם הידית תקועה. יש מכוניות מודרניות יותר שבהן אתה שולט על המצבים באמצעות כפתור חשמלי, שמפעיל סולנויד שמזיז את "הידית" בשבילך. במערכת כזאת יכולים להיות מצבי תקלה שבהם אתה לחצת על הכפתור של מצב מסויים, אבל בשל תקלה חשמלית כלשהי הפקודה לא הגיע לטרנספר. ברכבים כאלו יש איזשהו ערך לנוריות חיווי. בסמוראי שלך, כמו בסיקס שלי, הנורית מיותרת לחלוטין, אם היא בכלל עובדת.

אלון_ק
07-03-04, 21:41
וזה יהיה מצב שימושי - לא עכשיו, בעתיד, כשיהיו לך שתי נעילות אוטומטיות

:lol: :lol: אותי זה הצחיק, נורא. זה פשוט ברור לנמרוד שכל מי שנכנס לפה, אם לא היה חולה במחלה כשהוא הגיע, יידבק בה באופן חסר תקנה מהאתר. :lol: :lol:

yoav
07-03-04, 22:45
נמרוד- תודה תודה על התשובה המפורטת:
ביצעתי את הצעתך בשינוי קטן- במקום לנסוע עשיתי את זה על "יבש", כאשר חבר משלב 4H/2Hואני מתחת לרכב (המדומם) מנסה לסובב דריישפט קדמי ביד: ב 2H סובבתי בלי בעיה, וב- 4H לא הצלחתי. כמו כן ב 2H עם לוקרים נעולים גם לא הצלחתי- מכאן אני מסיק שהכל , אינשאללה, תקין, וזו רק הנורת חיווי שלא מתפקדת- זה בסדר או שבכל זאת יש צורך בתרגיל רטוב?

yoav
07-03-04, 23:08
אגב הנושא הנדון- בספר הרכב כתוב שאסור לשלב 4H או 4L כאשר הלוקרים פתוחים- זה רק בגלל שאז אין 4X4 משולב ת'כלס או שמא נזק חלילה ייגרם למערכת ההנעה הקדמית?

אלון_ק
07-03-04, 23:41
איזה ספר רכב זה, ואיפה זה כתוב?
בשני הספרים שלי לא ראיתי כזו הערה (צ'ילטון והיינס)

חנן א.
08-03-04, 00:05
זה כתוב, בד"כ בספר לנהג.
אז כתוב, אין סיבה להתרגש מזה, לא במהירויות שטח בכל מקרה, במהירויות כביש אני יכול לדמיין סיטואציות בעיתיות עם מצב כזה (חיכוך בציריה אחת, גורם לציריה השניה להסתובב במהירות כפולה, למשל) .

t_uri
08-03-04, 01:06
נו. זה בדיוק מה שאמרתי לך לעשות. העיקר שהמערכת תקינה :D .

לילה טוב.

אורי טל.

yoav
08-03-04, 10:53
איזה ספר רכב זה, ואיפה זה כתוב?
בשני הספרים שלי לא ראיתי כזו הערה (צ'ילטון והיינס)

מדובר בספר הרכב המקורי שבא עם האוטו

-->