PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק וונדורה - הדרך הקלה.

lizard
20-01-08, 19:40
יש לי וונדורה 4X4 שאני רוצה לפרק.
סרנים וטרנספר זה לא בעיה. המנוע והגיר קצת בעייתיים.

אני צריך טיפים בפירוק דשבורד, הצמה (כמו שצריך, צמת TBI מושלמת וחבל להרוס אותה) ואיך להוציא את המנוע. עקרונית אני חושב להרים את המנוע מלמעלה (לא יהיה גג) ואז לא צריכה להיות לי בעיה אני חושב.

תודה
מיכה

shmil
20-01-08, 22:19
תתחדש, מקווה בשבילך שלא סתם נפרדת מ-3000 ש"ח, והמנוע והגיר תקינים.

בונדורה המנוע יוצא למטה, אחרי שמפרקים קומפלט את כל מכלולי הסרן הקדמי.

lizard
21-01-08, 08:17
רק הסרנים שווים את הכסף. המנוע נראה בסדר אבל עד שלא אפתח ראשים, לא אדע.
הגיר מת כנראה והטרנספר לא ידוע.

אני חושב שפשוט אחתוך את כל הבודי, אשאר עם שלדה כמה שיותר חשופה ואז אביא מנוף שירים את הגיר והמנוע מלמעלה. אין לי שום אפשרות אחרת כי אין לי (עדיין) ליפט.

מה שמעניין אותי זה איזה אולי יש מוקשים בפירוק צמת חשמל. למה לשים לב, איפה חלקים נמצאים ואם צריך כלים מיוחדים בשביל הפירוק.
האם יש לכם רעיונות ו/או דרכים לפרק צמת חשמל בצורה שלא תפגע בה?

eran4x4
21-01-08, 12:31
תחשוב מחוץ לקופסה......

פרק את כל מכלול הסרן הקידמי

תוריד את המנוע לעגלה בגובה אפס (פלטת עץ על שני צינורות)

תרים את הרכב ומשוך את העגלה קדימה

גם למי שבנו את הפירמידות לא היה ליפט.....

lizard
21-01-08, 12:46
הבעיה היא לא הפירוק וההורדה של המנוע אלא ההגבהה של הרכב לאחר מכן וגרירתו מהמקום.
יש לי מנוף A שאיתו הרכבתי את הג'יפ.
כנראה שבתור התחלה אני אעיף את כל הבודי עד כמה שניתן (בעצם עד המושבים הקדמיים והגג) ואחר כך אגרור את הרכב למוסך שלי, איפה שהמנוף נמצא.
לפני שאני אפרק את המנוע אני אנסה להניע אותו. לא מאמין שאצליח אבל מי יודע...

אברמלה
21-01-08, 14:23
פרק את הגריל הקידמי. ותישלוף את המנוע..

lizard
21-01-08, 14:46
תודה.

נימי
21-01-08, 22:49
לגבי פירוק צמת החשמל, ממש אין מה לפחד מזה, תימצא את המחשב (בואנדורה הוא נימצא מתחת למושב הנהג) תפרק אותו, ומשם תתחיל לפרק את צמת החשמל.
בשלש ומשהו שעות, חבר שלי ואני ביחד פירקנו בעדינות את צמת החשמל, בית מצערת, מפלג, משאבת דלק (צריכים להוריד מיכל דלק) ובעצם כמעט כל מה שהיה מחובר אליה כולל כל החישנים, באמת לא עבודה קשה.

lizard
21-01-08, 23:07
בהתחשב בזה שהמיכל דלק מת ואני לא מתכוון להתקרב אפילו למשאבה שלו (ובכלל בתכנון משאבה חיצונית) אז אני מניח שיקח לי פחות זמן.
ביום רביעי יהיה לי מספיק זמן להעריך את העבודה. מקווה לפרק את הבודי בסוף השבוע.

Viper
23-01-08, 18:26
נו מיכה, מצאת דרך קלה?
לעניות דעתי- אין דרך קלה ברכבים אמריקאיים ובמיוחד בונדורה/ספארי למיניהם... (מניסיון...)
אמנם אני אוהב את הרכבים האמריקאיים- באמת, אולי אני חריג, אבל אני אוהב אותם. מכאן ועד דרך קלה- המרחק מאד מאד גדול...

lizard
23-01-08, 18:38
כן, נכון לעכשיו התכנון הוא לחתוך את הבודי לחלוטין, להשאיר שלדה חשופה ככול שאפשר ולהוציא את המנוע, הגיר והטרנספר מלמעלה.

בגלל הגשם זה נדחה, מקווה שעד סוף שבוע הבא כל החלקים יהיו בחוץ.

lizard
26-01-08, 23:43
מי אמר וונדורה קבריולט ולא קיבל :-D
היה ממש כיף למשוך את כל הגג והדפנות עם הג'יפ. מטורף לחלוטין :wink:

על פי הVIN, מדובר בG3500 מודל 1991. המחשב נלקח וכרגע אני מחפש מחשב מקורי אחר.

החלקים, פרט לדרייבשאפט הקדמי ולגיר, נראים תקינים לחלוטין, אפילו אין חופש בצלבים בדרייבשאפט האחורי :-D

הרדיאטור נראה תקין לחלוטין, בלי שום פגיעה. הוא אפילו הכיל מים (עדיין צריך לשטוף אותו כמובן) ואין רמז למים בשמן ואין חוסר של שמן במנוע. בכלל הרכב נראה במצב מכני ממש סביר. אני בטח אתקל בהפתעות אבל נכון לעכשיו זו נראית השקעה טובה.
לצערי אין חלקי פח שמישים (אלא אם כן מישהו רוצה לקנות דלתות קצת דפוקות ואולי חלון או 2 ששרדו את מתקפת הדיסק המשתולל).
יש כמה פנסים שאולי תקינים, אם זה מעניין מישהו.
אם הבאגר לא היה מחרב את הבודי אז אני חושב שלפחות המזגן היה ניתן להשמשה. היה אפילו עוד גז במערכת. טוב פעם אחרונה שאני נותן לבאגר להרים לי רכב :mrgreen:

עכשיו לשאלה.
מישוה יודע מה יחסי העברה בסרנים? אני לא מתלהב לפתוח אותם כרגע.

תודה

דרור ברלי
27-01-08, 00:56
אמור להיות 4.10:1

הצפרדע
27-01-08, 01:01
יש גם 3.73

נדיר יחסית ליחס הנפוץ של 4.1:1 אבל נתקלתי בכזה.

בעצם יש לי בסדנא דנה 44 של ואן דורה כזאת עם 3.73:1.

lizard
27-01-08, 01:10
גם אני חושב שזה יחס של 3.73 ל1. אם אני זוכר נכון אז משנתון מסויים זה היחס העברה.
הבעיה היא לא היחסי העברה, שאם אשתמש בסרן אז אחליף אותם בכל מקרה, אלא הקייס. טוב כנראה שלא תהיה לי ברירה אלא לפתוח את הסרנים במידה ואחליט להשתמש בהם.

אגב, מהלך מתלה לא רע יש לגרוטאה הזו. נאלצתי להרים את החלק האחורי עם ההייליפט. עלה לא מעט לפני שהרים גלגל.

אני לא יודע אם זה בא ככה מקורי או לא, על פניו כנראה שכן למרות שזה נראה שלא, הקפיצים הקדמיים הם עם רוורס שאקל, אולי אפרק את התושבות כי הן נראות שימושיות למדי. מאחור יש ספייסר בין הסרן לקפיץ, לא יודע אם זה בא ככה מקורי או שמישהו ניסה להגביה את הרכב.

lizard
27-01-08, 21:01
שאלה על מחשב מנוע.
כמו שכתבתי, המחשב נלקח. אני מחפש מחשב וצ'יפ אחר.
מצאתי צ'יפ באיביי והוא מתאים לאפליקציה שאני מייעד למנוע.
הקטע הוא המחשב. מצאתי מחשב שרשום עליו ACSU. מה זה אומר? מצאתי התיחסויות לזה בגוגל אבל לא הבנתי בדיוק מה זה אומר. אשמח לעזרה בנושא הזה.

asafk
27-01-08, 23:51
http://www.megasquirt.info/

אסף.

lizard
28-01-08, 14:18
קניתי מחשב מאיביי, עלה 65 דולר כולל משלוח לישראל וביטוח. נקווה שלא יהיו בעיות.
אסף תודה על העזרה אבל כרגע מחשב כמו הMS נמצא הרבה מעל רמתי הטכנית בתחום מחשבי הרכב. המחשב עצמו עושה רושם מעולה ואני בהחלט חושב לרכוש אחד אבל המטרה כרגע היא להניע את המנוע בלי יותר מידי התעסקויות עם זה.

אחרי שסיימתי עם המחשב, לבנתיים, אני מחפש גיר TH400 שיתחבר למנוע. אני מקווה שהטורק של הTH700 יתאים גם ל400, אם לא, אז אני אצטרך גם טורק :-)

בתקווה שתוך כמה שבועות הרוקוולים יגיעו וכל הרכיבים הראשיים יהיו ברשותי על מנת להתחיל לבנות את המפלץ.

-->