PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת ג'יפ

ראב 4
20-01-08, 22:05
יש לי היום ראב4 97 וברצוני להתקדם ....

הצרכים שלי הם כדלהלן. אני עושה 25000 ק"מ בשנה כך שתצרוכת הדלק מאוד חשובה לי וגם נוחות הנסיעה והיציבות על הכביש.

אני בערך רק פעם פעמיים בחודש מוצא את עצמי בשטח עם המשפחה [זוג ושלושה ילדים] גם אז לא עושה דברים מטורפים!
התקציב שלי הוא בסדר גודל של 110K

היום בצהרים בדקתי לנד קרוזר שנת 2000 [125 כ"ס] והתבאסתי מהכבדות של האוטו על הכביש.
שמעתי שה2001 עם 163 כ"ס הרבה יותר טוב אבל התקציב נכון לעכשיו לא מאפשר...

חשבתי על איסוזו רודיאו אבל קראתי פה באתר ביקורות קטלניות על צריכת הדלק אחיזת הכביש ושהאוטו מבוסס על הפלטפורמה של הפרונטרה המיושנת

את הראב 4 היותר חדשות לא בא לי על הצורה שלהם וגם אני מעדיף אוטו עם יכולת שטח גבוהה יותר

נכון לעכשיו אני רואה שתי אופציות

לקחת רודיאו ולהסב אותה לגז [עדין יש חסרונות]
"להתקדם" לראב4 חדשה יותר

או שמישהו יוכל לתת לי כוון חדש

סליחה על המגילה
ותודה לכל העוזרים

נמרוד
20-01-08, 22:10
במחשבה על צריכת דלק, וגודל המשפחה שלך, אתה צריך SUV , מנוע דיזל, בגודל מלא. יש לך גם את הכסף לזה. הטויוטה פראדו מהשנתונים הרלוונטיים הוא לטעמי המוצלח ביותר, אבל כמו שגילית כבר - יקר יחסית. אופציה שניה זה מיצובישי פאג'רו. טרופר דיזל בשנתונים 99 והלאה בעל מנוע בעייתי ביותר, לא מומלץ. היונדאי טראקן זול משמעותית מהיפאנים מה שיאפשר לך להתקדם שניים-שלושה שנתונים.

רכבים עם מנועי בנזין יש הרבה ובהרבה מקרים הם מוצלחים יותר מאחיהם מונעי הדיזל (למשל טרופר, דיסקברי) - אבל חסכון בדלק זה החסרון הגדול שלהם... אבל אל תקנה אותם במטרה להסב לגז. נדמה שברוב המקרים זה גורם להרבה צרות לפני שאתה רואה חסכון כלשהו.

idan_c
20-01-08, 22:11
אני יכול לכתוב לך רק בכמה מילים.. אני חשבתי בדיוק כמוך על לקחת רודאו ולהפוך לגז.. לדוד שלי יש רודאו הצריכה שלה ממוצעת אצלו נעה סביב 5.5-6 ק"מ לליטר... הוא נוהג עם רגל כבדה מאוד לצורך המדד. את הרכב אפשר למצוא ב15-20 אלף מתחת למחירון בעיקר בגלל בעיית השתיינות לדעתי. לגבי עניין הגז, אחרי חיפושים רבים נתקלתי בהמון בעיות במערכות גז וחשבתי לעצמי שאני לא מוכן להיות שפן נסיונות ולהתחיל לרדוף אחרי מתקינים שיסדרו לי כל שבועיים את המערכת, הכיוונים וכד'...

אני החלטתי שבשלב הזה אני לא נכנס למערכות גז.. עד שלא יתייצבו טוב בארצנו היפה :)
בכל אופן שיהיה בהצלחה,
אני הייתי שוקל במקומך גרנד ויטארה מנוע 2.0 שהוא יחסית יותר חסכוני למיטב ידיעתי.

asafk
20-01-08, 22:30
גם דיסקברי שנת 2000 - 2001 עשוי להיכנס בתקציב.

אסף.

ראב 4
20-01-08, 22:31
מה הרוחתי בגראנד ויטארה זה לא להחליף פרה בחמור?

לגבי הגז שכחתי לציין שהאוטו הקודם שלי היה מונע בגז [GMC ספארי]
כך שאני מכיר את המעלות והחסרונות

ממה שאתה יודע מדוד שלך חוץ מהבעיה של הדלק והבעיות שציינתי האם זה אוטו כ"כ בעייתי
במיוחד חשוב לי לדעת האם האוטו זורק תחת בסיבובים כמו שמישהו כתב

ברששת
20-01-08, 23:47
עדין גרנד ויטרה בשטח עולה על ראב-4.

לגבי הכביש להפך. אתה צריך להחליט מה יותר חשוב.

AvigdorAharon
23-01-08, 06:56
עדין גרנד ויטרה בשטח עולה על ראב-4.

לגבי הכביש להפך. אתה צריך להחליט מה יותר חשוב.

זוג ושלושה ילדים יכולים להכנס בגראנד ויטרה? בנוחות?

אני שואל ברצינות, את בעלי הנסיון, ולא בשביל לקנטר...

אביגדור

fuksi
23-01-08, 09:43
זוג ושלושה ילדים יכולים להכנס בגראנד ויטרה? בנוחות?

אני שואל ברצינות, את בעלי הנסיון, ולא בשביל לקנטר...

אביגדור

לאור ה"ויכוחון" שהיה לי עם גיא לא מזמן,מסקנתי היא שנוחות היא דבר מאוד מאוד סובייקטיבי!!!!!
המלצה שלי לא להסתמך על זה אמר ככה וההוא אמר ככה, אלא לטרוח ולקחת סיבוב מחברים או בסוכנות רכב על הרכב המדובר על מנת לא להתקע עם רכב שלא מתאים לצרכים.

על פניו נראה לי (ומעולם לא ישבתי בויטרה) שיהיה מאוד צפוף לזוג+3 ילדים. במיוחד אם הילדים הם מסוג "טאליבני" פעיל ואוהב בלאגן.....

AvigdorAharon
23-01-08, 12:23
לאור ה"ויכוחון" שהיה לי עם גיא לא מזמן,מסקנתי היא שנוחות היא דבר מאוד מאוד סובייקטיבי!!!!!
המלצה שלי לא להסתמך על זה אמר ככה וההוא אמר ככה, אלא לטרוח ולקחת סיבוב מחברים או בסוכנות רכב על הרכב המדובר על מנת לא להתקע עם רכב שלא מתאים לצרכים.

ברור שזה מה שיהיה, פשוט ניסיתי לצמצם אפשרויות.
יש עוד קצת זמן עד ספטמבר...

אביגדור

גיא
23-01-08, 16:07
פה אין ויכוח !

אין מקום לשלושה ילדים. שניים מקס.

לא במושב בטיחות ולא גדולים יותר.

שני הורים + שני ילדים כן. יותר מזה .. לא !

יש לגיסתי אחד כזה. בדוק.

AvigdorAharon
24-01-08, 22:52
פה אין ויכוח !

אין מקום לשלושה ילדים. שניים מקס.

לא במושב בטיחות ולא גדולים יותר.

שני הורים + שני ילדים כן. יותר מזה .. לא !

יש לגיסתי אחד כזה. בדוק.

גראנד ויטרה?

אביגדור

-->