PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ מצפן - מה זה ?

גיא
21-01-08, 17:43
לפי האינטרנט זה הנעה אחורית.

לפי אקזמפלר אחד שחנה לידי היום יש שם ידית קטנה שכתוב עליה 4wd lock

אז מה זה ג'יפ קומפאס ?

זה רכב שטח רך או כאילו ?

נמרוד
21-01-08, 21:56
בדיוק, זה הג'יפון העירוני של ג'יפ.

חימושניק
21-01-08, 22:22
גוש פלסטיק שמבייש את השם שמודבק לו על הגריל...

דרור ברלי
23-01-08, 13:20
אני נאלץ להודות בעצב גדול מאוד, שיונדאי טוסון (!) גבר על הקומפאס במבחן השוואתי שערכנו... אחרי הלם כזה, כל מילה נוספת מיותרת.

גיא
23-01-08, 17:05
מעניין .. לאן הולך השוק. אם יש דרישה לכאלו רכבים ...

הפרונט כמו של צ'רוקי הקטנים עם פנסים עגולים ...

האוטו ניראה ממש טעים ... חבל ...

נמרוד
23-01-08, 22:01
יש לג'יפ שני קרוסאוברים - זה שנראה יותר טוב זה הפטריוט, לא הקומפאס. שניהם כבשים שחורות בהיסטוריה המפוארת של חברת ג'יפ, נו טוב מה לעשות צריך להרוויח מאיפשהו... :|

Viper
23-01-08, 23:11
ואני לרגע חשבתי שמדובר בג'יפ שלא צריך נווט... :confused:
בעצם- אם הוא ג'יפון- אולי באמת הוא לא צריך נווט. :D
אבל ברצינות- אם איני טועה, בגיליון האחרון של העיתון שדרור ברלי שותף לכתיבתו, פורסמו נתוני מכירות של ג'יפונים לעומת ג'יפים. (יכול להיות שרמי כתב על זה).
הנתונים לא מפתיעים, אבל חל גידול מדהים בשוק הג'יפונים לעומת שוק הג'יפים.
כנראה שזה עניין של סטייל.
ואיך נמרוד כתב- צריך להרוויח איכשהו...

גיא
24-01-08, 07:18
זה בהחלט עניין של סטייל ...

כשמוכרים לך בחנות ( ויש קונים ) ויטארה / סמוראי / סיקס / צ'רוקי / ... עם הנעה אחורית בלי טרנספר בכלל ....

אז אתה מבין שיש אנשים שמוכנים להוציא את הארנק לטובת רכב שהמעלה היחידה שלו היא הפוזה ....

כניראה שזה פועל לא רק על קרמים לאיורור נקבוביות העור ...

GodsFather
24-01-08, 11:13
זה בהחלט עניין של סטייל ...

כשמוכרים לך בחנות ( ויש קונים ) ויטארה / סמוראי / סיקס / צ'רוקי / ... עם הנעה אחורית בלי טרנספר בכלל ....

אז אתה מבין שיש אנשים שמוכנים להוציא את הארנק לטובת רכב שהמעלה היחידה שלו היא הפוזה ....

כניראה שזה פועל לא רק על קרמים לאיורור נקבוביות העור ...

ויש גם כאלה שפשוט לא מבינים ורוצים להכנס לתחום ונופלים למלכודת המוכר המפולפל שעובד על עמלות, במיוחד אחרי שמראים להם איזו תמונה של הרכב בפוזה סטייל קאמל-טרופי ומארגנים להם גם "סדנת נהיגה בשטח" שמראה להם איך עוברים תלולית בגובה של פטריה בשנקין.

אח"כ קח את הטוסון ותעשה את משלט... נו, העיקר שיש פוזה.

Viper
24-01-08, 15:48
אמיר, פטריה בשינקין יכולה להיות ממש ממש גדולה... ;)

AvigdorAharon
25-01-08, 00:12
ויש גם כאלה שפשוט לא מבינים ורוצים להכנס לתחום ונופלים למלכודת המוכר המפולפל שעובד על עמלות, במיוחד אחרי שמראים להם איזו תמונה של הרכב בפוזה סטייל קאמל-טרופי ומארגנים להם גם "סדנת נהיגה בשטח" שמראה להם איך עוברים תלולית בגובה של פטריה בשנקין.

אח"כ קח את הטוסון ותעשה את משלט... נו, העיקר שיש פוזה.

לא ממש שייך לשרשור, אבל אתה יודע מה הרווח של החנות ממכירת רכב (לא כולל התוספות)?

2000 ש"ח (כך לפחות טוען מוכר בטויוטה).

אביגדור

poo27
25-01-08, 00:51
נכון 2000 ש"ח לרכב
אבל כמה כסף כשאתה מנסה לעבור עם טוסון במשלט??
או כמעט בכל טיול אחר עם כל הפלסטיקה והשטויות ברכבים האלה

פלג_
25-01-08, 01:52
אביגדור זה ניראה לי מאוד הגיוני ש 2000 שקל זה כל הרווח שלהם על המכירה,
כי אל תישכח שאתה "מתחייב" להם ל 3 שנים.
אתה אומנם לא מתחייב לפועל אבל אם אתה רוצה לשמור על האחריות שלך,
והרוב רוצים,
אז אתה מטפל במוסך שלהם, ופה הרווח שלהם,
שבמקרה הרע מפחינתם הוא רק לשלוש שנים.

barak4*4
25-01-08, 09:22
לא ממש שייך לשרשור, אבל אתה יודע מה הרווח של החנות ממכירת רכב (לא כולל התוספות)?

2000 ש"ח (כך לפחות טוען מוכר בטויוטה).

אביגדור

אה.... כן... אביגדור, הם לא כאלו מסכנים.
כתבת עבר ב"הארץ" מראה שעל כל טוסון שנמכר, הרוויח היבואן פי עשרים ממה שציינת ( יעני, 40 גדולים).
הם לא כאלו מסכנים.

ויש גם כאלה שפשוט לא מבינים ורוצים להכנס לתחום ונופלים למלכודת המוכר המפולפל שעובד על עמלות, במיוחד אחרי שמראים להם איזו תמונה של הרכב בפוזה סטייל קאמל-טרופי ומארגנים להם גם "סדנת נהיגה בשטח" שמראה להם איך עוברים תלולית בגובה של פטריה בשנקין

+1 !!

דרור ברלי
25-01-08, 11:10
הכלים האלה הם להיט כי הם עונים במדויק על הצרכים האמיתיים של רוב הלקוחות.

כולם היום רוצים "ג'יפ" וזה אומר אוטו גדול אבל לא יותר מדי, הרבה נוכחות, ישיבה גבוהה, הרבה מקום לילדים ולקניות. מצד שני, לא רוצים את החסרונות המובנים של רכב שטח אמיתי - צריכת דלק מזעזעת, ניהוג מגושם, התנהגות ונוחות נחותות, מימדים מוגזמים ומחיר יקר.
אנשים שממילא לא יורדים אף פעם מהכביש, הטיפוס לג'בל-שפיץ וכיבוש מעלה יהופיץ מעניינים אותם כמו גידול חסה בשטחים, במיוחד כאלה שהתקציב שלהם לא בלתי-מוגבל, ימצאו בג'יפונים פיתרון אידיאלי, והם כמובן צודקים בהחלט.

כל היצרנים שמים עין על הקטגוריה הפורחת הזו, אבל לא הכל ורוד.
מצד אחד - ג'יפון זה לא SUV. הדרישות ממנו צנועות יותר. מצד שני - ככזה, גם המחיר שלו צריך להיות צנוע בהרבה. מצד שלישי - שם משפחה מהולל הוא נטל מחייב. חטוטרת רצינית. אסור לעשות בושות.
ליפנים ולקוריאנים אין בעיה: הם אלופים בייצור מכוניות לפי הגדרה מדויקת - איכות סבירה עד טובה, יכולות בינוניות עד סבירות, מחיר נוח. היעדר "מסורת שטח" זה רק יתרון כי הם לא חייבים כלום לאף אחד, וגם לא מצפים מהם לכלום בתחום הזה. האמת? גם הסעיף הזה עובר אצלם בשלום. אין ציפיות ואין טענות. לכן הם גם כל כך מצליחים.

דווקא כאן , בקטגוריית הג'יפונים, יצרן שנחשב למוביל ולאייקון בתחום ה-4X4 כמו Jeep, נופל - כי הוא שבוי של מסורת השטח שהוא עצמו יצר וטיפח. מצפים ממנו להרבה, ואם הוא לא עונה על הציפיות - יש אכזבה.

גיא
25-01-08, 13:06
אביגדור זה ניראה לי מאוד הגיוני ש 2000 שקל זה כל הרווח שלהם על המכירה,
כי אל תישכח שאתה "מתחייב" להם ל 3 שנים.
אתה אומנם לא מתחייב לפועל אבל אם אתה רוצה לשמור על האחריות שלך,
והרוב רוצים,
אז אתה מטפל במוסך שלהם, ופה הרווח שלהם,
שבמקרה הרע מפחינתם הוא רק לשלוש שנים.

כידוע לי, חייבים חלקים / חלפים מקוריים של היצרן אבל לא חייבים מוסך רשת יותר ..

אתה חייב לקנות מהם חלקים אבל לא במוסך שלהם.

פלג_
25-01-08, 17:23
אני גם שמעתי משהו כזה גיא
למרות שזה לא ניראה לי כל כך הגיוני.

כי זה שהחלק מקורי זה יפה, אבל איך היבואן יכול לסמוך על כל מוסך שיתקין אותו זה כמו שצריך.
לדעתי גם עם זה נכון היה ליבואן מאוד מאוד קל לצאת מזה.

אני הכנסתי את האיסוזו שלנו, של החברה ,למוסך לא מורשה והבאתי לו צלב מקורי שרק יתקין,
אחרי 20 מטר אף הצלב שוב ונידפק, לא ניראה לי שמיהו שמכר את החלק יכול לקחת על זה אחריות.

סתם קו מחשבה.

שבת שלום לכולם.

AvigdorAharon
29-01-08, 09:59
אה.... כן... אביגדור, הם לא כאלו מסכנים.
כתבת עבר ב"הארץ" מראה שעל כל טוסון שנמכר, הרוויח היבואן פי עשרים ממה שציינת ( יעני, 40 גדולים).
הם לא כאלו מסכנים.

+1 !!

לא זוכר שכתבתי "מסכנים"...נתתי עובדה מסוימת, תרצה תאכל, לא תרצה, לא תאכל.
לגבי רווח עתידי על מוסכים, חלקים וכדומה, זה לא שייך לעובדה שציינתי.

אביגדור

גיא
29-01-08, 11:13
אני גם שמעתי משהו כזה גיא
למרות שזה לא ניראה לי כל כך הגיוני.

כי זה שהחלק מקורי זה יפה, אבל איך היבואן יכול לסמוך על כל מוסך שיתקין אותו זה כמו שצריך.
לדעתי גם עם זה נכון היה ליבואן מאוד מאוד קל לצאת מזה.

אני הכנסתי את האיסוזו שלנו, של החברה ,למוסך לא מורשה והבאתי לו צלב מקורי שרק יתקין,
אחרי 20 מטר אף הצלב שוב ונידפק, לא ניראה לי שמיהו שמכר את החלק יכול לקחת על זה אחריות.

סתם קו מחשבה.

שבת שלום לכולם.

שום קו מחשבה. זאת עובדה.

-->