PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת ג'יפ ראשון.

Anonymous
06-03-04, 18:25
המצב הוא כזה: ויטארה 93 משופרת (נעילת דיפרנציאל+צמיגים+מיגון וכו') לעומת טראנו 95 דיזל. ההפרש במחיר הוא של 10,000 ש"ח לטובת הויטארה.
הרכב ישמש ביום יום את אישתי בעיקר בנסיעות עירוניות נטו,ובשישי שבת לטיולים.(ואין הכוונה לשבילים :!: )
השאלה היא מה יתן יותר תועלת ביחס לטיולי שטח ושימוש כללי.??
:?: אני חייב לציין שאת יכולות הטראנו אני בכלל לא מכיר.

נמרוד
07-03-04, 09:33
יש שני הבדלים עיקריים -
בנזין מול דיזל - עלויות דלק שונות, החשיבות תלויה בכמות הקילומטרים שאתה מתכנן לנסוע.
גודל - ויטארה היא רכב שתי דלתות קטן. נוח מאד לזוג, אבל קטן. טראנו שתי דלתות הוא קצת יותר מרווח, טראנו 4 דלתות הוא כמובן בליגה אחרת, ואם יש ילדים או תכנון על טיולים עם יותר מזוג ברכב, זה סוגר את הדיון.

אני אישית אוהב את הויטארה, רכב זריז וכיפי, אמין, יש חלקים, יש שיפורים. טוב מאד גם בכביש, כמעט פריבט. אם אתה כבר מקבל רכב עם נעילת דיפרנציאל, אז ברור שהעבירות שלו עדיפה על טראנו ללא נעילת דיפרנציאל.

טראנו הוא רכב גדול יותר, מנוע דיזל בסגנון הישן - כלומר רועש, לא חלק כמו מנוע בנזין. עם צמיגים גדולים יותר - לויטארות יש בארץ בד"כ צמיגי 235/75R15 ומטה, לטראנו רבים יש צמיג 31/10.5R15 - עדיף ובהרבה.

בקיצור, ליום יום שניהם בסדר גמור, והבחירה צריכה להעשות על ידי אשתך. אני אישית הייתי בוחר בויטארה. בשטח, שניהם דומים ביכולות הבסיסיות, לטראנו יש יתרון של גלגל גדול יותר (אולי) , לויטארה הספציפית הזאת יש נעילת דיפרנציאל.

באופן כללי, אתה מדבר על מכוניות בנות 9-11 שנה - זה כבר נחשב רכב ישן. יותר חשוב מכל שיקול אחר, הוא המצב האמיתי של הרכב. כל מה שכתבתי עד עכשיו תיאורטי אם הרכב שאתה תקנה הוא נבלה מסריחה שאתה תשקיע סופי שבוע בשיקומה במקום לטייל.

AvigdorAharon
08-03-04, 06:53
טוב, אז קודם כל אני חייב לציין שאין לי ויטרה וגם לא טרנו (וכנראה אף פעם גם לא יהיה...)

טיול לילה בניסן טרנו ארוך בנזין (נסיעת כביש עד ערד, ירידה במעלה יאיר, נחל פרצים ומערת הקמח ויציאה דרך מישור עמיעז חזרה למרכז), גרם לי להבין ש:
אם קיימת הגדרה לסבל, אז אני הרגשתי יותר... לא מצליח להבין את האנשים שנוסעים ברכב כזה, אפילו בכביש. אין מה להשוות ל CJ שלי, הרבה יותר נוח!!!
לגבי השטח (שלא היה קשה במיוחד), הרכב ממוגן וחטף מכות תחתונות על שמאל ועל ימין, ז"א חובה מיגון תחתון (אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה בלי מיגון...).
לגבי ויטרה, אם זה הצורה הקודמת, לך על זה. אם זו הצורה החדשה, אל תעיז! חבר טוב קילל את הרגע (הוא קנה רכב חדש מהחנות) ולבסוף מכר ב 70% מהמחיר, רק כדי להיפטר!

לדעתי, הויטרה עדיפה.

!My two cents

אביגדור

יוני5
21-03-04, 15:47
אביגדור,

לגבי הויטרה לא מכיר צורה חדשה או ישנה - כך או כך לא שמעתי שמועות מרושעות על שום שנת ייצור.

לגבי הטראנו אתה טועה בגדול, לא יודע איזה חוויה עברה עליך באותו לילה (או לילה קודם לכן) אבל לי היה טראנו 3 שנים - מותק של רכב. לא עבירות של ג'יפ או היילקס, אבל את המצלעות הוא עשה ובכיף. מספיק טוב?

יוני5

AvigdorAharon
22-03-04, 06:28
יוני,

לא יכול להיות מצב, בו אדם טועה לגבי הרגשתו...
נסיעת הכביש בטרנו ארוך, גם כנהג וגם כנוסע, היתה לא נוחה בכלל (בלשון המעטה...).
לגבי השטח, אני לא משווה טרנו להיילקס או לCJ\סופה, אבל בכל זאת, הרכב חטף מכות גחון מכאן ועד... (טוב שהיה מיגון תחתון).
לגבי ויטרה, אם ירצה, ניתן לשאולי (גולש לפעמים באתר) להגיד את דברו!

כנראה שסוזוקי יודעים לבנות אופנועים, אבל רכבים...

My Two Cents

אביגדור

זאביק
22-03-04, 10:46
נוחות זה :
1) עניין של הגדרה
2) יכול מאוד להשתנות מרכב לרכב באותו דגם.

אביגדור,
יכול מאוד להיות שהרכב הספציפי בו נעסת היה עם קפיצים ובולמים גמורים, שקוע, נמוך, ולכן התנדנד (??) וחטף מכות.
אני לא חושב שע"ס רכב אחד כזה ניתן לעשות השלכה . . . .
דבר כזה הקונה יכול בקלות לבדוק ברכב שיקנה, לפני הקנייה.
ייסע בו קצת (20 דק', חצי שעה, אפילו אם הוא משלם על הדלק) גם בכביש, גם בדרכי עפר ויחליט נוח או לא..

אני חושב שעיקר ההחלטה, כמו שנמרוד כתב, תלוייה במספר האנשים המטיילים (ויטרה ליותר מיום אחד עם יותר משני אנשים זה קטן צפוף והורס את הטיול) וההרגשה של מי שנוהג ברכב ביום יום.

אף אחד שניהם לא רכב עוקר סלעים, והמרטה הי לא אתגרי עבירות מטורפים, אלא (ותקנו אותי אם אני טועה) טיולים. רוב רובם של המסלולים המוסמנים והמקובלים בארץ עבירים בקלות יחסית לני הרכבים . . . . . .

-->