PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בפולי לקומפרסור

TEDDY
23-01-08, 23:52
זקוק דחוף למידע האם פולי האלטרנטור של ואנדורה שהוא בערך בקוטר של 60מ"מ מספיק
טוב לשים עליו פולי נוסף לרצועה של מדחס מזגן לשם קומפרסור או שעלי לחפש לשים את הרצועה על
פולי אחר בקוטר גדול יותר ?
האם זה משפיעה בצורה כל שהיא על עבודת המדחס בין פולי קטן או גדול ?
האם מישהו ביצע עבודה כזו בונדורה ויש לו הצעה בשבילי היכן למקם את המדחס ולאיזה פולי ?

אשמח לשמוע על כל רעיון שלכם...

Viper
24-01-08, 00:01
למה לא לחבר לפולי הכפול המקורי שמחובר למנוע (לקראנקשאפט)?

TEDDY
24-01-08, 20:46
הפולי של הקראנקשאפט הוא כפול וגם פנוי זו הכוונה שלך מה יתכן שלא שמתי לב לכך?

אני יומיים כבר שוכב מתחת לרכב ולא מוצא מקום פנוי למקם מדחס ולחבר רצועה.

TEDDY
01-02-08, 22:26
חשבתי על רעיון הרבה יותר פשוט וקל לביצוע שלא אצטרך לחבר למנוע. אם אחבר מנוע חשמלי 12V כולל פולי ולידו אחבר מדחס מזגן ורצועה בינהם זה אמור לעבוד באותו צורה כמו חיבור לפולי במנוע נכון או שאני טועה? כי אז אוכל למקם הכל בתוך הרכב.

אם זה אמור לעבוד איזה מנוע חשמלי באיזה סל"ד הוא צריך להיות כדי שלא יתאמץ ויסובב את המדחס בצורה שיתן ספיקת אויר חזקה למיכל מהמדחס.

אם זה היה מחובר לפולי במנוע של הרכב אז הסל"ד של הרכב במצב עומד "ניוטרל" כמה הוא 800 סל"ד או 1500 סל"ד? משהו כזה לא?

מה אתם חושבים על הרעיון הזה?

avivz
01-02-08, 22:49
שלום,

מנסיון לא מבוטל שיש לי בבניית קומפרסור ממדחס מזגן המונע ע"י מנוע חשמלי אני ממליץ לך בחום לרדת מאופציה זו. בכדי להגיע לספיקה טובה בלחץ סביר אתה צריך מנוע בעל הספק גבוה מאד מה שאומר צרכן זרם גדול + משקל + נפח. אחרת אתה צריך יחס תמוסרת גבוה מה שיפגע אנושות בספיקת האוויר.
אמנם ברכב שטח משקל וזרם לרוב לא מהווים בעיה אך לדעתי אתה תתאכזב מהתוצאות + תעבוד קשה ותשלם הרבה בכדי להשיג מנוע מתאים.

אני לא מכיר לפרטים את הדרך בה נהוג לחבר מדחסים בג'יפים אך אני יכול להעיד שלהפעיל מדחס ע"י מנוע חשמלי ללא שמרוקנים את קו האוויר בין המדחס למיכל לפני כל הפעלה של המדחס (כמו שעושים בקומפרסורים רגילים) זה אתגר.

-->