PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מחזירי שמן קידמיים במנוע

itay
24-01-08, 00:02
אהלן,

לאחר שהתגלתה נזילה מכיוון קידמת המנוע ונמצא אשם (מחזיר שמן קדמי של הקרנקשאפט), קניתי את מחזירי השמן וביום שבת אני הולך לתקן. (אולי תצא כתבה....). אני אחליף גם ליתר ביטחון את המחזיר העליון. אני מעוניין בהזדמנות חגיגית זו גם לעשות כיוון שסתומים. שאלותי :

1. איפה אני יכול לקנות (רצוי באיזור ת"א - ראשון - חולון) "פילר גייג" - הכלי שאיתו מכוונים את המרווח של השסתומים.

2. בפירוק הפולי של הקאמשאפט, רשום בספר לתקוע מוט כלשהוא בין השסתומים כדי שבזמן פתיחת הבורג הקאמשאפט לא יזוז. איפה צריך למקם את המוט הזה והאם מברג מתאים למשימה?

3. בפירוק הפולי של הקראנקשאפט, איך אני יכול, באמצעים שעומדים לרשותי, לתפוס את גלגל התנופה בזמן שאני פותח/מהדק את בורג הפולי?

העונים יבורכו, (וגם את מי שלא יענה.... :lol: :lol: :lol: )

איתי

מי שפיספס - סמוראי 89, מנוע 1300.

Viper
24-01-08, 00:07
א. פילר גייג'- בכל חנות חלפים/כלי עבודה טובה. נסה ביצחק שדה.
ב. יש לך אפציר? בלי זה נראה לי שיהיה לך קצת קשה להוציא את הפולי.
(בגרנד-פרי הוצאתי, בסמוראי עדיין לא... אז אני לא יודע לענות לך על שאר השאלות... 'צטער).

itay
24-01-08, 00:12
ב. יש לך אפציר? בלי זה נראה לי שיהיה לך קצת קשה להוציא את הפולי.

קיים.

תודה.

s.n
24-01-08, 19:27
כשאני החלפתי , תקעתי מברג שעובר דרך החורים בגלגל הקמשאפט ותפסתי אותו במגרעת בבלוק המנוע קצת מתחת לחיבור עם מכסה השסתומים . בצד ימין .

GodsFather
24-01-08, 19:32
אולי תצא כתבה....

זו לא אופציה איתי... אתה תעשה ועוד איך. :mrgreen:

חנן-ג'יפולוג
24-01-08, 19:46
3. בפירוק הפולי של הקראנקשאפט, איך אני יכול, באמצעים שעומדים לרשותי, לתפוס את גלגל התנופה בזמן שאני פותח/מהדק את בורג הפולי?

הילוך חמישי, ובלם יד משוך.

ברששת
24-01-08, 22:58
אם זאת החלפה ראשונה תהיה לך קצת עבודה.

הכנסת המברג דרך החורים היא האפשרות הקלה. אם לא הולך אפשר לפרק את המכסה התחתון של גלגל התנופה (רואים אות בברור מלמטה) לתקוע מברג בריא בין הגוף לשיניים ואז לעבוד על פתיחת הבורג.
צפה להרבה מאמץ.
באותה הזדמנות תבדוק גם את רצועת הטיימינג והמותחן שנמצאים על הדרך.
אתה אפילו יכול לרכוש אותם במכשירי תנועה ואם לא תחליף אותם להחזיר ולקבל החזר. אני עשית יאת זה לגבי המותחן.

itay
24-01-08, 23:09
אהלן,

קודם כל תודה לכולם.

1. פילר גייג' - היום קניתי אצל שוורץ ביצחק שדה - נראה לי שדפקו אותי אבל כפרות - 50 ש"ח.

2. לגבי הקראנק - תקיעה של מברג לתוך הגלגל תנופה עד לבלוק לא יכולה לפגוע בו או משהו כזה? אני ראשית אנסה את עצתו של חנן (הילוך חמישי ובלם יד) אבל אם זה לא יעבוד אני אתקע מברג ואנסה.

3. לגבי הטיימינג - באוגוסט קפצה לי הרצועה כמה שיניים, היה שרשור ארוך בנושא ולבסוף הוחלפה על ידי מוסך הרצועה והמותחן ( מאז עברו בסביבות 6K ק"מ). כשבאתי לקחת את האוטו, שאלתי את המוסכניק כבדרך אגב - "החלפת את מחזירי השמן במקרה?" נעניתי בתשובה של "מה, אני עושה עכשיו אוברול למנוע ?!?!" - שיהיו לו חיים ארוכים.

4. ריססתי עכשיו על כל הברגים WD40. שיעבוד בלילה...

5. תצא כתבה.

תודה ולילה טוב,

איתי.

itay
25-01-08, 20:35
היי,

דו"ח מצב :

פירקתי את הכול, לא הצלחתי לפתוח אף בורג - לא של פולי הקמשאפט ולא פולי הקראנק.
מצאתי את החור בקאמשאפט, הכנסתי מברג בריא , עישיתי הארכה עם צינור לידית ונאדה לא נפתח.
כנ"ל עם הקראנק - דחפתי מברג בין שיני גלגל התנופה לבין הבלוק והבורג לא נפתח. ניסיתי גם בהילוך חמישי ובלם יד משוך וכלום. אני לא מפספס פה משהו? אין איזו הברגה הפוכה או משהו כזה?

בכל מקרה עשיתי כיוון לשסתומים וחיזקתי כמה ברגים(ברגי פיליפס שמחזיקים את הפסנתר).

את ההחלפה אני אדחה לצערי הרב למועד שבו אכנס למוסך לצורך אחר ועל הדרך אפתח את שני הברגים עם פטיש אויר.

יצאו לפחות אחלה תמונות :D

שאלה : האם למישהו יש בביתו פטיש אויר עם קומפרסור שאני אוכל לקפוץ אליו ולהשתמש? אני מאיזור חולון. תודה מראש.

איתי.

lior.d
25-01-08, 20:51
היי,

דו"ח מצב :

פירקתי את הכול, לא הצלחתי לפתוח אף בורג - לא של פולי הקמשאפט ולא פולי הקראנק.
מצאתי את החור בקאמשאפט, הכנסתי מברג בריא , עישיתי הארכה עם צינור לידית ונאדה לא נפתח.
כנ"ל עם הקראנק - דחפתי מברג בין שיני גלגל התנופה לבין הבלוק והבורג לא נפתח. ניסיתי גם בהילוך חמישי ובלם יד משוך וכלום. אני לא מפספס פה משהו? אין איזו הברגה הפוכה או משהו כזה?

בכל מקרה עשיתי כיוון לשסתומים וחיזקתי כמה ברגים(ברגי פיליפס שמחזיקים את הפסנתר).

את ההחלפה אני אדחה לצערי הרב למועד שבו אכנס למוסך לצורך אחר ועל הדרך אפתח את שני הברגים עם פטיש אויר.

יצאו לפחות אחלה תמונות :D

שאלה : האם למישהו יש בביתו פטיש אויר עם קומפרסור שאני אוכל לקפוץ אליו ולהשתמש? אני מאיזור חולון. תודה מראש.

איתי.
אהלן איתי...
עשית כיוון שסתומים כמו שצריך???
בקשר לברגים של הקראנק והקמשאפט יש לי פטנט לא נורמלי בשבילך...תרים טלפון!
ביי בנתיים ..ליאור!

חנן-ג'יפולוג
27-01-08, 07:59

אני לא מבין מה זה "לא נפתח" .
לא היה לך מספיק כח ביד? שים מאריך ארוך יותר. עם מספיק מנוף ונקודת אחיזה אתה יכול להזיז את העולם, אז לא תוכל להזיז אום של סמוראי?
התפוצצה הבוקסה? התעקמה ידית הכח? שים אחת חזקה או יותר או עם דרייב עבה יותר.

יש אצלי קומפרסור ופטיש דרייב 1/2. אתה יכול לנסות להשתמש בהם. קח בחשבון שהכח של פטיש הוא מוגבל לערך כלשהו, בעוד הכח של מאריכים ויד חזקה הוא לא מוגבל. כבר ראיתי מקרים שבהם מצליחים לפתוח עם מנוף מה שלא מצליחים עם פטיש דרייב 1 אינטש!

ברששת
27-01-08, 09:32
אני לא מבין מה זה "לא נפתח" .
לא היה לך מספיק כח ביד? שים מאריך ארוך יותר. עם מספיק מנוף ונקודת אחיזה אתה יכול להזיז את העולם, אז לא תוכל להזיז אום של סמוראי?
התפוצצה הבוקסה? התעקמה ידית הכח? שים אחת חזקה או יותר או עם דרייב עבה יותר.

יש אצלי קומפרסור ופטיש דרייב 1/2. אתה יכול לנסות להשתמש בהם. קח בחשבון שהכח של פטיש הוא מוגבל לערך כלשהו, בעוד הכח של מאריכים ויד חזקה הוא לא מוגבל. כבר ראיתי מקרים שבהם מצליחים לפתוח עם מנוף מה שלא מצליחים עם פטיש דרייב 1 אינטש!

חנן, לא בטוח שהוא יצליח עם פטיש דרייב. אצלי היתי צריך לפתוח במוסך כאשר הרכב היה באוויר. מלמטה הרבה יותר קל לעבוד , ידית ארוכה ותפיסת גלגל התנופה,אבל לא נראה לי שלאיתי יש את התנאים לכך.

חנן-ג'יפולוג
27-01-08, 11:48
חנן, לא בטוח שהוא יצליח עם פטיש דרייב.

אני מסכים. בגלל זה כתבתי שפתיחה ידנית חזקה יותר.

-->