PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בתכנון מסלול - איזור הצפון

OFF-RoaD
24-01-08, 08:20
כגיבוש אחרון לפני הצבא אבא שלי לוקח אותי (ועוד שניים שגדלתי איתם + אבותיהם) לטיול ג'יפים של 3-5 ימים (כנראה ש4 זה האידיאלי מבחינתנו) באיזור הצפון (עם דגש על יום-יומיים ברמה).

הטיול צריך להיות בעבירות קלה-בינונית (אחד הרכבים הוא גראנד ויטארה 2008 עם נהג חסר ניסיון לחלוטין), בהתחשב בתנאי מז"א (אמצע-סוף פברואר. גשום ומגניב), ולכלול הנאה וחוויה שתיזכר לעד יחד עם קצת ערכיות ומור"ק של מורעלים חודש לפני גיוס (טיול שנתי שכזה...).

מכיוון שאני כמעט ולא מכיר את הרמה, אין לי מושג מה למה כמה ואיפה. האם לעשות שם יום? או יומיים? איזה מסלולים מעניינים ודברים שחובה לראות יש בסביבה? כל מידע בשלב זה יועיל.

תודה, עודד.

נמרוד
24-01-08, 08:23
חלקים גדולים מאד מהרמה הם שטחי אש פעילים באמצע שבוע, שדות מוקדים וכולי. מצד שני, כדי להגיע להרבה מהמקומות ההיסטוריים, התלים, המוצבים, האנדרטאות, הצמתים הידועות - לא צריך בעצם 4X4. אפשר לשלב יום של טיול מורשות קרב שהוא בעצם לא טיול שטח עם יום או יומיים של טיול שטח בדרום הרמה (נחל סמך, כנף, וכיו"ב), באזור הירדן ההררי ו/או אצבע הגליל.

Juv
24-01-08, 09:27
כדאי לשלב גם מסלולים רגלים (רגליים זה האבר שאיתו לוחצים על הדוושות ברכב).
הגולן מלא שבילי טיולים נהדרים ובעונה הזו החגיגה גדולה במיוחד.
עם קצת תכנון ניתן לבצע מסלולי הליכה לא מעגליים כאשר אחד מכם מחכה עם רכב בסוף המסלול.

OFF-RoaD
25-01-08, 00:22
האם, מבחינה בטחונית/עבירותית/מעשית-באופן-כללי, יש אפשרות לשלב בטיול גם נסיעת שטח בשלג? או שזה עניין שדורש כלים מאוד עבירים ומיומנות נהיגה גבוהה?

גיא
25-01-08, 12:14
לא אמורה להיות בעיה בשלג .... ואני מסייג.

אם עלית על סלע בגודל של קליפורניה שהיה מתחת לשלג - אז אתה בבעיה. אם אתה מצליב אז אתה בבעיה וכל שאר הדברים שתוקעים אותך באופן רגיל ...

בשוויץ אחרי יומיים עם שרשראות ... הבחנתי שאני כמעט היחיד שמשתמש בזה. ושם שלג שלג .... הורדתי והפלא ופלא ... למעט פירפורים יזומים. לא היו איבודי אחיזה. ( אפשר לציין שממש לא התפרעתי ... )

כל 4x4 יסע בשלג ...

OFF-RoaD
02-02-08, 14:10
טוב אחרי מחקרים וקריאה עלו לי כמה שאלות:

1. באיזור צפון הצפון (החרמון, איזור מבצר נמרוד, אפילו מקורות הירדן), לאילו אתרים "חובה" להגיע? כל מיני פינות חמד ואתרים היסטוריים כאלה ואחרים...

2. טיול רגלי ברמה, שמעתי על נחל חרמון, נחל עורבים. איזה מסלול קל-בינוני של שלוש-ארבע שעות אתם ממליצים לעשות?

3. כל המלצה נוספת, ממסעדות ועד טיולי סוסים, תתקבל בברכה. אנחנו מחפשים רעיונות לחמישה ימים כמה שיותר חוויתיים.

תודה, עודד.

OFF-RoaD
04-02-08, 19:18
UPצ'י...

זה כבר נהיה די לחוץ. אשמח לתשובות בבקשה :)

ליאור מ
04-02-08, 20:09
הנה קישור לכמה מסלולים טובים.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Routes&group=1

מנסיוני, המסלולים של DoronM מדויקים וטובים.
לתשומת לבך- חלק מהמסלולים ארוכים מאד.
הייתי בשי-שבת האחרונים בגולן. הגולן מלא שלג ובוץ, הקצב יהיה איטי, ומסלולים של עבירות בינונית יהיו עבירות קשה- במיוחד עליות, ירידות ושיפועי צד.
תראה מה מוצא חן בעיניך. אם יש שאלות- בבקשה.

-->