PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת טרקטורון

צחי ל.
06-03-04, 20:22
אני מעוניין לקנות טרקטורון, וכרגע אני חושב על טרקטורון של פולריס מסוגים ספורטמן, מגנום או סקרמבלר, משנתונים 95-96 ( הטרקטורון יהיה מיועד לרוב לשבתות ורוב הנסיעות יהיו במקומות חוליים ).
כרגע יש לי מספר שאלות בנושא הקניה:
1.מה רמת האמינות והביצועים של טרקטרונים אלו לעומת הפירמות הנוספות
הקיימות בשוק?
2.בגדול מה עלות האחזקה השוטפת של כלי כזה בשנה, בהנחה שאטפל בו לבד.
וכן אם יש אומדן לעלויות כמו שיפוץ מנוע ועוד?
3.כאשר באים לבצע בדיקה ראשונית בטרקטורון על מה צריך לשים לב בעיקר,
ואיך לבצע בדיקה זו? (בסופו של דבר לפני הקניה אקח את הטרקטורון
לבדיקה אצל מומחה בתחום).
4.כיצד נקבע המחיר לטרקטורונים מסוג זה, וכן אם אוכל לקבל תשובה בנוגע
לטווח המחירים של שנתונים אלו?

אודה לכם על תשובתכם[/list]

חנן א.
07-03-04, 01:48
מה רמת האמינות והביצועים של טרקטרונים אלו לעומת הפירמות הנוספות
הקיימות בשוק?

בשנתונים האלה אתה מקבל את הכלים הכי חזקים בשוק, כ35 כוחות סוס ל400 שתי פעימות, כאשר הימאהה וואריור מתקרב אליהם, אבל הוא עם גיר ידני, ואת זה לא כל אחד אוהב.
לגבי אמינות, הנסיון האישי שלי הוא רק עם הפולאריס, אבל יש לי סיבות טובות לחשוב שכלים יפניים אמינים יותר.

בגדול מה עלות האחזקה השוטפת של כלי כזה בשנה, בהנחה שאטפל בו לבד.
וכן אם יש אומדן לעלויות כמו שיפוץ מנוע ועוד?

תלוי, כמובן, בצורת הנהיגה ובקילומטרז', אם אתה מדבר על טיול-שניים בחודש ובשאר הזמן הכלי עומד, אתה , לדעתי, לא תוציא יותר מ2000 בשנה על חלפים.
צריכת הדלק ל400 שתי פעימות, כ 6-7 ק"מ לליטר.

כאשר באים לבצע בדיקה ראשונית בטרקטורון על מה צריך לשים לב בעיקר,
ואיך לבצע בדיקה זו? (בסופו של דבר לפני הקניה אקח את הטרקטורון
לבדיקה אצל מומחה בתחום).

תסתכל על הבעלים יותר מאשר על הטרקטורון, ילד שהיה לו כסף רק לדלק, ישאיר אותך עם כלי שיהיה קשה להנות ממנו.

כיצד נקבע המחיר לטרקטורונים מסוג זה, וכן אם אוכל לקבל תשובה בנוגע
לטווח המחירים של שנתונים אלו?

אין לי תשובה טובה. אני קניתי אקספלורר 95 מוזנח ב6500. כשבדקתי את מחיר השוק, דיברתי עם אנשים שמכרו כלים כאלה, המחירים לכלי כזה נעו מעל 11000 ש"ח . אני מתקרב למחירים האלה אם לוקחים בחשבון את מחיר הקנייה פלוס עלות השיקום.

צחי ל.
10-03-04, 13:33
חנן קודם כל תודה על התשובה.
וכאת יש לי מספר שאלות נוספות.
הראשונה, למה אתה חושב ש"כלים יפניים אמינים יותר"?
והשאלה השניה, אני מתלבט בין הבחירה בספורטמן או שבמגנום והייתי מעונין לדעת על ההבדלים בין הכלים האלו, מי מהם יותר אמין ולמה?, ומה היכולות של כל כלי לעומת מתחרהו בשטח?.

רונן וסרמן
11-03-04, 07:32
צחי שלום
קודם כל ,כל הפולאריסים בנויים בדיוק אותו הדבר וחולקים מכלולים זהים.
ההבדלים הם במנועים -וכמובן בגיר.
כמו שאני מכיר את הפולאריסים נקודות התורפה שלהם מתבטאים ברצועה ,בחשמל (כולל סטארטר),בתותבי ההחלקה (Bushing) ,בברכים של המתלה הקדמי-שנוטה להישבר,מחירי חלפים מרקיעי שחקים וכמובן בצריכת הדלק המזעזעת -לשתי הפעימות. מעבר לזה הרכיבה מאוד קלה ומהנה והכלים נהנים ממקדם פאן גבוה .
הכלים היפאניים בנויים פשוט אחרת! מנוע וגיר בתיבה אחת שמזכירה יותר אופנוע ,מערכות חשמל עמידות יותר בד"כ ,לרב שלדות חלשות יותר באיזור הזנב
אבל הכל שטויות לרב הכלים היפאניים שהיגיעו היה גיר ידני ופה הנקודה
הרכיבה דורשת יותר מחשבה ותכנון בעידר בעליות
אבל מספקים בלימת מנוע מדהימה בירידות תלולות
צחי -הכי חשוב שתמצא כלי לא שחוט והרוס אלה מטופל ושמור ,גם אם זה יעלה יותר ,לדעתי משתלם הרבה יותר מכל הבחינות
בהצלחה
רונן

צחי ל.
13-03-04, 16:23
רונן תודה רבה על תשובתך (עזרה לי מאוד).
יש לי עוד מספר שאלות בנושא:
הראשונה, האם יש חשיבות לנושא הקילומטר שטרקטורון עובר. ואם יש, מה הקילומטר שטרקטורון חקלאי אמור לעשות ולעומתו טרקטורון שנועד לבילוי במשך שנה?
השאלה השניה, מה צריכה להיות צריכת דלק ממוצעת של ה-4 פעימות?
שאלה נוספת, אם תוכלו לתת לי אומדן לגבי שיפוץ מנוע לטרקטורון? (איך אני בבדיקה ראשונית יכול לקבל אינדיקציה לגבי מצבו של המנוע, וכן לגבי הקילומטרז שמנוע אמור לעשות לפני שהוא שובק חיים).
והשאלה האחרונה, אלו כלים אני אמור להחזיק בשביל טיפולים שוטפים לפולריס?

רונן וסרמן
14-03-04, 07:27
צחי שלום
לדעתי אין משמעות לקילומטרא'ז שטרקטורון עבר.
המשמעות האמיתית היא אופן האחזקה של הכלי וההתיחסות אליו.
בבדיקה של טרקטורון או בעצם כל כלי רכב ,תתחיל מבדיקה ויזואלית,וגם מבט על המוכר חשוב מאוד.
חפש חופשים בתפוחים,אלתורי חשמל,ריתוכים בשילדה,פלאסטיקה שלמה?,
תבין צחי, המנוע הוא מכלול פשוט וזול לשיפוץ בהשוואה למכלולים אחרים.
בדיקת מנוע ראשונית:האם נדלק טוב בהתנעה ראשונית? האם שומר על סל"ד יציב?
לאחר התחממות האם במשיכת מצערת מהירה הסל"ד עולה מהר?
תבדוק שהאגזוז לא רטוב מדי בדלק בפנים.
תשמע שאין נקישות חשודות -למרות שבשתי פעימות צריך מידה רבה של ניסיון כדי לאבחן רעשים חריגים. מבט ויזואלי-מאם המנוע נראה שלם ,ללא סדקים ,שברים ,ריתוכים,נזילות מים.
הכי חשוב -לך עם האינטואיציה ,אם משהו לא נראה לך בתחושת הבטן-אל תתעלם!
לקנות גרוטאה בזול ,ולשפץ אותה לבד זה לא תמיד כדאי-לא כלכלית ולא מבחינת הזמן ,העצבים,וחוסר ההנאה מהכלי בזמן שהוא מקורקע.

-->