PDA

צפייה בגרסה מלאה : בהנחה שהנבואה תתגשם ... ( טיול שלג בשבוע של ה-27/01/2008 )

גיא
25-01-08, 12:16
ומבטיחים המון שלג (http://www.israelweather.co.il/start/forum/start.asp?id=2499) בשלישי-רביעי-חמישי / שבת ...

יש מישהו שמתכנן להגיע לצפון לטיול ?

דרור ברלי
27-01-08, 20:55
אולי ביום רביעי בבוקר.

יונתןמצפה
27-01-08, 21:19
גם אני מתכנן לצאת לחפש קצת עניין ותמונות נדירות ביום רביעי.
נהיה בקשר. (מעדיף הפעם לא לטייל/ להיתקע לבד... ;-) )
יונתן

נמרוד
27-01-08, 23:28
יונתן, גיא, יש מצב ביום רביעי בבוקר אם יהיה שלג לא רחוק מדי, בקטנה לפני העבודה. גיא, יש מצב לשלג על הכרמל?

יונתןמצפה
27-01-08, 23:39
נמרוד, אני בארבל. הכוונה היא לעלות לגולן בתקווה לזרימות ושלג. בוא נהיה בקשר לקראת יום רביעי.
נקווה שלא תיהיה אכזבה...

ERAN NO 1
27-01-08, 23:50
גם אני בעניין תרשמו שעה בהמשך ומקום מפגש יש מצב

גיא
28-01-08, 00:00
אז זהו שחופש יש לי רק ביום שלישי ואין לי אפשרות להעביר את זה לרביעי.

לגבי שלגים בכרמל ... כרגע הנבואה אומרת שלגים בגובה 200 מטר גם בחוף הצפוני ... אני מניח שזה אומר גם שלג אצל ההורים שלי בקריות בקומה 14.... אבל זה ברביעי בלילה או חמישי. יש גם סיכוי שיהיה קר מספיק לסקי אבל לא ירדו משקעים ... :-(

אני מניח / משער / מקווה שברביעי כבר יהיה שלג בצפת / מירון / פסוטה / בית ג'אן וזה מקרב את שלג לפה.

מה דעתכם על לטפס את הנ.ג. בשלג :) ? ...

להזכירכם עוספיה ורכס האוניברסיטה זה 550 מטר. היה מושלג קלות ב 92. בית ג'אן זה 1000 מטר. כרמיאל 600 או 650 אני לא זוכר כרגע.

יום רביעי ו/או חמישי גם שלגים במצפה רמון והר ח"א. כמובן ירושלים משלישי בלילה. אריאל והסביבה ...

הקור יגבר ברביעי עם קירור יתר בחמישי = קרה. אולי כדאי להשאיר טיפטופים בברז שלא יקפאו הצינורות :)

אני מקווה שהאתר יפתח בסופ"ש הזה...

מאיר רוטברג
28-01-08, 19:04
אני במשמרת לילה על כביש 1 יש לנו שם 6 גיפאים לסיוע קבוע אם מישהוא תקוע באזור זקוק לסיוע יוכל ליצור קשר ונשתדל לסייע ולהעביר מסרים אין הכוונה כי אצא לחלץ מישהוא באזור כי הפעילות שלנו בחילוץ והעברת יולדות ונפגעים לבתי חולים קודמת לכל
אבל כל סיוע אחר בכייף יעביר לי לילה ארוך ולבן ,
תדר 3 פתוח לקהל הרחב,
קפה וקרואסונים לחברה יתקבלו בכייף

זה בטח פחות קר ופחות לבן מפה אבלללל
http://picasaweb.google.com/miki6970/2007

shmil
28-01-08, 20:20
הקור יגבר ברביעי עם קירור יתר בחמישי = קרה. אולי כדאי להשאיר טיפטופים בברז שלא יקפאו הצינורות :)
...

כבר בקרה של שבוע שעבר התפוצצו חצי מדודי השמש אצלי במושב - ואנחנו בעמק חפר :-(

נמרוד
28-01-08, 21:27
גם לי התפוצץ הקולט של דוד השמש, ושמעתי מספר של כ4,000 קולטים ברחבי הצפון... בינתיים אין להשיג וגם אין מה למהר להחליף.

עושה רושם שחמישי בבוקר יהיה נכון יותר מרביעי לטיול. אני מתכוון לסוע ביום חמישי לאיפה שירד שלג הכי קרוב...

מאיר רוטברג
28-01-08, 21:40
רק שתבינו את כמות הנזקים חברות הביטוח שלנו נמנעו מלשלוח שמאים ולא תאמינו הם האמינו ללקוחות בלי לבדוק,

ארוע פעם באלף

גיא
29-01-08, 00:13
אצל חמותי לא רק שהם לא האמינו ... הם גם ביקשו אישור רישמי של חברת מזג אויר רישמית שאכן היתה קרה ....

בכל מקרה, אני אצא מחר כניראב בבוקר המאוחר צפונה לחפש סערה ...

אין מה לעשות, זה החופש היחיד שיש לי כרגע.

שימו לב !

יש עידכון לשירשור מזג האויר שאם הוא יתגשם ... אפשר לבטל את הכרטיסים לאלסקה למי שקנה כבר :-)

פרווווועעעע

ערן המסוקס
29-01-08, 07:54
אם תהיה התפתחות יפה, אני עולה לרמה ברביעי לפנות בוקר.

דרור ברלי
29-01-08, 10:43
בקיצור - חדל קשקשת, צריך להתחיל להתארגן. רביעי בוקר, מי רוצה לצאת ולאן?

ערן המסוקס
29-01-08, 11:06
אני יוצא ברביעי, או אפילו מקדים ויוצא הלילה לקראת הבוקר. הנסיעה צפונה יכולה להיות איטית ובעייתית, אז לפחות חלק מהדרך צפונה אני רוצה לעשות.

אחה"צ יסגרו הפרטים הסופיים.

בקבוצה כנראה גם יונתן ועוד כמה חברים שאני מטייל איתם בדרך קבע.

יונתןמצפה
29-01-08, 11:15
התוכנית היא לעלות לגולן מוקדם בבוקר. צריך לקחת בחשבון שבמידה והתחזיות ייתגשמו עשוי להיות שלג יחסית עמוק בחלק מהמקומות. אני חושב שלא כדאי לתכנן לרדת לעומק הצירים שבד"כ נוסעים, וזה בהנחה שהשלג ימשיך לרדת גם במהלך היום ועשוי לעלות מעל לגובה שאפשר לנסוע. צריך לראות וליהיות גמישים.
פרטים נוספים ייסגרו בהמשך

fuksi
29-01-08, 12:21
בקיצור - חדל קשקשת, צריך להתחיל להתארגן. רביעי בוקר, מי רוצה לצאת ולאן?

רביעי בוקר לירושלים אם יהיה שלג. לצפון יקר לי הדלק....
פוגש כנראה את ברי וחבורתו,בלי נדר.
תדר 3 אמריקאי

גיא
29-01-08, 12:57
התוכנית היא לעלות לגולן מוקדם בבוקר. צריך לקחת בחשבון שבמידה והתחזיות ייתגשמו עשוי להיות שלג יחסית עמוק בחלק מהמקומות. אני חושב שלא כדאי לתכנן לרדת לעומק הצירים שבד"כ נוסעים, וזה בהנחה שהשלג ימשיך לרדת גם במהלך היום ועשוי לעלות מעל לגובה שאפשר לנסוע. צריך לראות וליהיות גמישים.
פרטים נוספים ייסגרו בהמשך

אההה ?

אין חיה כזאת :-)

אני מזכיר לכל מי שעולה לרמה !!!!

שימו לב לשד"מים !!!!

כבר קרה שרכב שטח התברבר לאמצע שד"מ והשלג אינו מבודד וממגן בפני רסיסים !!!

moshe_ta
29-01-08, 21:01
רביעי בוקר לירושלים אם יהיה שלג. לצפון יקר לי הדלק....
פוגש כנראה את ברי וחבורתו,בלי נדר.
תדר 3 אמריקאי

במידה ותצאו לירושלים בצהריים אשמח להצטרף

משה

יונתןמצפה
30-01-08, 20:07
אההה ?

אני מזכיר לכל מי שעולה לרמה !!!!

שימו לב לשד"מים !!!!

כבר קרה שרכב שטח התברבר לאמצע שד"מ והשלג אינו מבודד וממגן בפני רסיסים !!!

אז מה היה לנו:

עלינו לכיוון צומת בית המכס, השלג התחיל כבר לפני צומת השריון... בתל שיפון כבר הייתה כמות יפה מאד של שלג. בהמשך המשכנו בנסיעה חביבה דרך השטח לכיוון תל אביטל.
הכיף האמיתי התחיל בדרך להר חרמונית. באיזור של האנדרטה לזכר חללי גדוד 77 בעמק הבכה השלג כבר הגיע קרוב לחצי מטר! ג'יעג'נו בקושי לכיוון בוקעתה. אני נאלצתי לפרוש עקב התקעות ידית הטרנספר (זה הזמן לשאול למה לא החלפתי את האוקולון בסמוראי כשהתפרמה הכתבה על כך... :x ). בכל מקרה הצלחתי לפתור את הבעייה זמנית בשטח.
אני המשכתי לבריכת האירוסים... המפל זרם עם המון עוצמה, מפל עיט והביתה.
שאר החברה דיווחו שקצת לאחר שעזבתי (16:30) אחד החברה החליק לתעלה לאחר שעומק השלג עלה על חצי מטר והנסיעה יצרה קיר קפוא בקידמת האוטו. החילוץ נגמר בשלום קצת אחרי שבע בערב...!

אההה ?

אז מסתבר שכן... (ומדובר בהיילקסים משופרים ודיפנדר נעול...)

היה אחד הטיולים המדהימים!

ממליץ לכולם לעלות לרמה, אני מניח שבשבת עוד יהיה מה לראות.
סופ"ש נעים לכולם.
יונתן

ERAN NO 1
30-01-08, 23:46
עם כמות השלג שירדה היום וגם בלילה (כשכרגע יורד שלג בחיפה על הכרמל) עד מחר בבוקר יהיה הרבה יותר

וכן היה טיול מעולה מקוה שכולם חזרו שלמים בלי נזק.

מקוה שניפגש שוב בשטח.

דרור ברלי
30-01-08, 23:53
הרמה פשוט מדהימה עכשיו.
כל מי שהתעצל לצאת מהפוך או התקמצן על הדלק ולא עלה - יש לכם הזדמנות בלתי חוזרת מחר ומחרתיים לחוות שלג מדהים באמת.

בתמונות: שמורת רכס בשנית (אל-ע'סניה), השעה 15:00 אחה"צ.
צילומים: יואב פולס

גיא
31-01-08, 01:42
מכיוון שבשלישי לא היה מה לראות
והיום לא יכולתי

יש לי מחר פנוי עד לבערך שעה 13:00

ואני מתלבט .. האם יש מישהו שעולה לשלג מחר מוקדם שאני אצטרף ?

גיא
01-02-08, 01:49
צבא ההשמדה לישראל ...

שמעו קטע.

ממעונה וצפונה כבר היה שלג .. המון שלג ... שלג של אירופה.
הכלללל מלא שלג.
אחרי חורפיש בכלל חגיגה .. נוסעים לאט, אפילו אותו מגזר שידוע בכך שחוקי הכביש הם לא בשבילו ....
מגיעים לצומת העליה להר מירון. קנגו חומה צבאית חונה לרוחב הכביש. אני מתקרב, איזה חייל אומר לי שהכביש סגור. אני שואל למה ? אז התשובה היא כי המפלסות עברו והכביש חלק.
אז ... ? הכביש חלק להזכירכם כבר ממעונה .... 20 ק"מ קודם ...

אני אומר לחייל שאני לא זוכר שיש איזו מלחמה ואני מבקש ממנו בנימוס לפנות את הכביש. אז החייל אומר שהקצין שלו סגר את הכביש. אמרתי לו שהקצין שלו עם כל הכבוד, לא מעניין אותי ואני לא חייל ואני רוצה לעלות.

אז הוא טוען שהפקחים של הרש"ג לא מרשים לעלות כי זה מסוכן ...

בשלב הזה, ויתרתי כי הילדים רצו לצאת לשחק בשלג.

אחרי חצי שעה שראיתי שזה לא הולך ולילדים נימאס והם נירגעו ...
ניסיתי שוב והפעם כשהוא נעמד מולי, אמרתי לו שאם הוא לא יזוז הוא עלול להפגע. ונסעתי ... אז הוא זז ....

הגענו למעלה ליד השלט של שטח צבאי סגור ליד הבסיס העליון. והנה זוג פקחים בדימקסים ירוקים.

עוצרים לידי, שואלים מה נישמע ... ומתפלאים למה אין הרבה מטיילים על ההר במזג אויר מיוחד וחורפי כל כך ..... והתשובה .... ( כי הצבא כבש את ההר ?! דההה )

גיא
01-02-08, 01:53
בתמונה האחרונה אפשר לראות את הילדים שלי מקפצים על הכביש ה"מסוכן"

בכל מקרה, אחלה שלג שבעולם !

ממש אירופה וצר לי רק שלא יצא לי לרדת לדרום לראות את המדבר מושלג.

יונתןמצפה
01-02-08, 05:14
גלרית תמונות (http://jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=3&item=9898) שהעלתי בצהוב (ויסלחו לי המנהלים על הבורות שלי בהעלעת התמונות לכאן...). כיכב בטיול גם ערן המסוקס שמשום מה לא ממש נתפש בעין המצלמה. (סלח לי ערן על שחטאתי!)
תהנו!

יפתח
02-02-08, 09:31
גיא ידידי יש לך "מעלה " אחת שלא תשתנה עם השנים..
היכולת להכפיש כל כך הרבה בהודעה קצרה כל כך.
יש דברים שכדי לשמור על כבודך מיותר שתרשום.
אני מאוד מודה לך שויתרת על דריסת החייל, כל הכבוד המשך כך.
לגבי המגזר שהרעפת אליו אהבה גם שם מאוד מודים לך על הפרגון...
כל הכבוד על כיבוש ההר עם רכב אחד כנגד כל "צבא ההשמדה לישראל"
על כישלון הצבא במלחמתם בגיא ייצא דוח וינוגרד חדש.
הנצחון הוא שלח, הפסדנו אנשי המילואים והסדיר של "צבא ההשמדה"
הרם דגל צהוב בגאווה.

גיא
02-02-08, 10:12
יפתח יקירי

תודה לך על התגובה שאין בה שום דבר רלונטי ...

ותגובתי לך, כשהגעתי עדלבסיס התחתון, שכידוע לך בוודאי יש מולו מגרש חניה. המגרש הנ"ל היה מלא ברכבים. כלומר לפחות 6 .... רכבי כביש רגילים לחלוטין. שתים על ארבע אם לא הבנת. יפנומטיות ... שאלתי בפליאה, "איך נתנו לכם להכנס? " והתגובה שקיבלתי היתה ... "אמרנו שאנחנו לביה"ס השדה" פשוט פתחו את המעבר ונתנו להכנס ... ללא שום שאלה.

המסקנה שלי, אחרי התדהמה ... היא שאו שהיתה התנכלות לריכבי שטח ... וזה יכול להיות ... בישראל ... או שפשוט אדון קצין, גנרל של שולחן כתיבה .. עם אגו מנופח כמעה ... החליט. ומי יגיד לו משהו ?

לא מדובר פה על החרמון שנגיד יש שם איזו בעיית ביטחון. או על כביש הטישטוש פה ושם שנגיד יש שם בעיית ביטחון ... מדובר על הר שהוא שמורת טבע מטויילת במרכז מדינת ישראל. ( כמובן אם יוצאים מהמחשבה שתל אביב זאת ישראל ובשביל הפריפריה זקוקים לדרכון )....

אין לצבא שום זכות לסגור את ההר, אין לצבא ואסור גם שתהיה שום זכות לסגור את ההר למי שבא לטייל שם ולא עובר בבית הספר השדה. אין לצבא שום זכות לסגור את ההר לכאלו שעלולים להחליק. כי הפקח החליק וניתקע בשלג והיו צריכים לשלוח לו רכב נוסף שיחלץ אותו. אם לא הבנת, יפתח, אלו בדיוק רב התרוצים שאני קיבלתי.

הדימקס שלהם עם הנסיון שלהם בנהיגה בשלג לא יכול / צריך / סמן את המיותר להשליך על אף אחד אחר כולל אני עם הטויוטה הגרוטאה שלי.

------
בתמונה שבא רואים את הילדים שלי מקפצים על כביש נקי משלג, זה הכביש להר, מפולס, נקי, כמעט יבש, הכל ... רק לא מסוכן. בעיקר בהתחשב במצב הכבישים מאזור אגם מונפורט ולכיוון חורפיש. ואחרי זה מחורפיש לכיון מירון. כביש לא מפולס, עם גדר בטיחות משני הצדדים והמון ישראל וישמעל שחונים במרכז הכביש המלא שלג וילדהם מקפצים מתוך סכנת חיים חמורה בינות לגושי הבוץ הלבנים והמכוניות שמחליקות להם על הכביש.

----

כמו שכל פעם כששמים פה תמונה של סופה, ישר קופצים "ביטחון שדה" .... ואז מתברר שיש אתרים שלמים באינטרנט שמכילים את מידות הנעליים ומספרי החזיה של כל הלוחמים והלוחמות ביחידה סודית זאת או אחרת, אז כדאי לצאת מהמחשבה הזאת שכל העם צבא והמשטר בישראל הוא כפוף לצבא. בחוק ( אם אפשר לקרוא לזה חוק ) בישראל הוא לא חוק צבאי !
אם אתה סוגר שטח, אתה לא משאיר טוראי עם חרמונית ואזרחי מתחתיה עם קנגו ופלאפון. בלי חיילים חמושים ובלי קשר ובלי שום סמכות, לחסום כבישים באופן סלקטיבי ... או שאולי כן עושים את זה ככה בישראל ? ! ....

בקיצור, התגובה הצינית שלך לא ממש לעניין. אם אתה לא מבין את ההומור שלי, לאחר כל כך הרבה שנים... בעיה שלך.
-------

אם לא היה לך ברור יפתח. אז לא באמת דרסתי אף חייל. אם אתה יודע במה אני עוסק ( ואם אתה לא יודע אז החברים שלך יודעים בהחלט ) אז אני בקטע של הצלת חיים ולא לקיחתם. לא באמת רבתי איתו ולא באמת היתה שם התלקחות צבאית מקומית. מצד שני, אמרתי לו בנימוס שאני לא מבין מה יש לו עסק לחסום את הכביש ואני לא מתכונן להתיחס אליו. שיסור נא הצידה מעט ונסעתי לי לטייל בשלג.

שיהיה לך שבת שלום ושבוע מהנה.

בידידות
גיא.

נ.ב. - מספר הטלפון שלי מופיע פעמים רבות בפורום, אם יש לך עניין אישי איתי, אתה מוזמן להרים טלפון ונלבן את זה בצורה חברית. זה יותר נחמד ככה.

גיא.

-->