PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך יעוץ לגבי ג'יפ שבדקתי

airzax3
25-01-08, 17:16
אהלן!
הכוונה שלי היא להעמיד JEEP בתחזוקה עצמית לטיולים של עד יומיים ברמת עבירות בינונית אחת לחודש-חודש וחצי +טיולים קלילים בסופי שבוע מצב חיצוני לא חשוב ואין כוונה להשקיע יותר ממה שנדרש לפעולה תקינה של הרכב.
השאיפה היא למצוא ג'יפ שנת 90 שיתן לי שנתיים שקטות יחסית מבחינת טסטים או שנת 80 ומטה -כזה שנכנס בקרוב לקטגורית אספנות מה שמוזיל משמעותית את עלות האגרות והביטוח.
התקציב אחרי ישור קו ונעילה אחורית (הכל בעבודה עצמית) עומד על כ20-25K.
תקציב שוטף - כמה שפחות.

הלכתי לבדוק היום CJ שנת 79
הרכב עומד בסככה מקורה ושימש את הבעלים לגיחות לים עם הילדים (נראה שלא היה בשימוש בזמן האחרון)
בודי: בגדול נראה במצב טוב-אין חורים או חלודה משמעותית -יש התחלה של ריקבונות מתחת לכנפיים אבל לא ברמה של חורים- קצת סימני נפיחות
קיר אש+רצפה שלמים מסגרת חלון קדמי ללא רקבונות (הוחלפה ע"י הבעלים בעבר).
שילדה ללא סדקים יש תפר לאורך כל הקורות נראה כמו חיזוק שלדה והמסגרת של דלת הנהג עברה שיניו מבני שמאפשר כניסה ויציאה מהירים-(יכול להיות שזה מעיד על עבר צבאי?)
הבולמים לא נוזלים,
עלים קדמיים דורשים ערגול קל,
מנוע לטענת הבעלים הוחלף לפני כשנתיים למנוע סופה- הניע בקלות נשמע תקין ולא עישן
מים ברדיאטור+מעברים נקיים גם אחרי שהמנוע עבד כ10 דקות
שמן ישן בצבע שחור,בקצה המדיד היה קצת משקע שחור
צלבים תקינים, דריישאפט אחורי חופש שנראה סביר ובדריישפט קדמי החופש יותר גדול
בנסיעה מצמד הפריד בצורה תקינה,גיר 3 הילוכים עובר בצורה חלקה -אבל יש חופש מסויים בידית.
טרנספר שילב לכל המצבים ולאחר שהחזרתי ל2X4 הוא הרעיש קצת כאילו שחסר שמן ואחרי כמה שניות של נסיעה הרעש נפסק.
צמיגי 31 ברשיון במצב סביר,אין ברזנט, אין דלתות

הרכב מעל לשנה ללא טסט הבעלים יעביר טסט במדה ונסגור
המחיר המבוקש 15K+עלות האגרה 2300 ש"ח -לפני מיקוח
אשמח לקבל חוו"ד +משמעות כלכלית של ישור קו ואחזקה של כלי כזה.
תודה רבה!

idanw
25-01-08, 17:27
אם אתה מוצא רכב שנת 90 זה אומר שיש לך רק שנה אחת של שקט... ואחר כך סיוט!
אתמול הסמוראי נמכר (87):טסט, ברכבים האלה הוא סיוט, חודש לפניו אתה כבר מתחיל להרגיש כאב בטן! תמנע מהעניין הזה ככל שאפשר!

עידן

boba banay
25-01-08, 18:02
הרכב נראה טוב בתמונה וע"פ התיאור שלך נשמע שתוחזק ונשמר כראוי
אממה המחיר נשמע קצת גבוה - באותו מחיר קניתי 8 ארוך שנת 89 בערך באותו מצב מכני כמו שתיארת

אישית הייתי מנסה להוריד את המחיר ל10 + האגרות ולוקח,

תוודא שהמנוע הזה ברישיון כמו שצריך ואין איזה קומבינה שמסתתרת

יישור קו ובכלל תחזוקה עצמית בכלי כזה היא מאד פשוטה ולא מסובכת - רוב העיסוק הוא בברזלים מספיק להעזר בספר דרג ג שמופיע כאן באתר ובאתר בפרט כדי לבצע 99% מהדברים.
חלפים זמינים מאד ולא יקרים במיוחד.

אם הרכב ישמש לטיולים בלבד - הוא יהיה מאד פשוט לתחזוקה - לי אישית אחרי שעשיתי חישוב של קילומטרג' הטיולים והנסיעות הרגילות בשנה יצא לי שהרבה יותר זול להחזיק JEEP ופרייבט מאשר סמוראי (96) אפילו....אבל כל אחד והחישובים שלו.

בהצלחה
WELCOME TO THE CLUB

בוזי
29-01-08, 09:21
למה לשלם אגרות? בעוד שנה תרשום אותו כרכב אספנות, והאגרות נגוזות להן...
סידור מצויין לרכב טיולים.
ומה תעשה עד ה-1/1/2009? אני בטוח שתמצא מה לתקן...

בעז

-->