PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה כבתה באמצע נסיעה

shaisniper
26-01-08, 13:29
בוקר טוב לכולם..
אז ככה,הספור הוא שבאמצע נסיעה בכביש תוך כדי קפיצה על באמפר,הגיפ כבה,חשבתי שאולי אחד הריליים קפץ החוצה,כי לא הגיע זרם למשאבת דלק ,את זה ידעתי כי לא שמעתי אותה פועלת בעת פתיחת סוויץ,פתחתי את ארבעת הברגים של תא שרות המשאבה ונתתי מכה במברג על גב המשאבה והיא חזרה לעבוד.
יש לציין כי המשאבה בת חודשיים אך מחובר עליה ניתוק של קודנית,יש למישהו רעיון מה היתה הבעיה??

גיתאי נוה
27-01-08, 04:36
אולי התשובה בגוף השאלה, לא ככה? 8-)

חוצמזה רוצה טיפ קטן? - תעיף משם את הקודנית לכל הרוחות עם או בלי התקלה. חוץ מזה שהיעילות של הזבל הזה שווה לאפס, רק צרות היא תעשה לך (אצלי למשל יחידת הקודנית בתא שירות של משאבת הדלק נמסה מחום ועשתה ברדק).
גיתאי

נמרוד
27-01-08, 23:02
בוקר טוב לכולם..
אז ככה,הספור הוא שבאמצע נסיעה בכביש תוך כדי קפיצה על באמפר,הגיפ כבה,חשבתי שאולי אחד הריליים קפץ החוצה,כי לא הגיע זרם למשאבת דלק ,את זה ידעתי כי לא שמעתי אותה פועלת בעת פתיחת סוויץ,פתחתי את ארבעת הברגים של תא שרות המשאבה ונתתי מכה במברג על גב המשאבה והיא חזרה לעבוד.
יש לציין כי המשאבה בת חודשיים אך מחובר עליה ניתוק של קודנית,יש למישהו רעיון מה היתה הבעיה??

בדוק את הקונקטור החשמלי החיצוני של המשאבה. פרק אותו. בדוק שיש בו בפין אחד +12V לזמן קצר בזמן פתיחת הסוויץ. בדוק שיש בפין המינוס אכן מינוס. נקה אותו עם ספרי מגעים וחבר חזרה. עכשיו יתכן שיש לך מינוס רופף בתוך מיכל הדלק - פרק את המשאבה, המינוס של מנוע המשאבה מחובר למכלול המצוף עם קונקטור שנוטה להתרופף עם השנים עד השתחררות מוחלטת.

shaisniper
28-01-08, 19:33
תודה לתגובות,אכן הקורקטור נבדק ציינתי שהמשאבה חדשה והכל נראה שם תקין,לגבי המינוס הרופף שנימצא במיכל,מקווה שעצם זה שהמשאבה חדשה,זו לא הבעיה.
ציינתי שהבעיה נוצרה רק כאשר הגיפ "קפץ",אז מכאן שמדובר במגע..
לגבי הקודנית האמת שכואב לי לפרק אותה היא עלתה לא מעט ואני יודע שהיא לא מונעת הרבה,אבל בכל זאת..בדקתי את החיבורים שלה לחוטי החשמל של המשאבה,הם ממש מלופפים שם על החוטים ועטופים באיסולירבנט,השאלה אם אפשר לשפר את זה או שזה ביד הגורל?
תודה..

גיתאי נוה
28-01-08, 19:42
אפשר לפרק ולחווט שוב, זה לא סיפור בכלל. העניין הוא שכל בדואי מתחיל יחבר חוט חשמל מאחד הפנסים האחוריים אל המשאבה וכך יעקוף את הקודנית היקרה בלעג רב, ואילו אתה צריך להזין קוד בכל התנעה...

אני הייתי מציע לך בכל זאת להעיף את הקודנית ולמכור אותה, ולהישאר עם 3 חוטים בלבד (פלוס ומינוס משאבה, והחיווי ללוח השעונים). יש הרבה דרכים אחרות יעילות הרבה יותר מצד אחד, ובעלות פוטנציאל-צרות אפסי מצד שני, למיגון הג'יפ. היו פה הרבה שירשורים בעניין, אם אתה מעוניין צור איתי קשר בה"פ ואתן לך רעיונות.

גיתאי

נמרוד
28-01-08, 21:22
תודה לתגובות,אכן הקורקטור נבדק ציינתי שהמשאבה חדשה והכל נראה שם תקין,לגבי המינוס הרופף שנימצא במיכל,מקווה שעצם זה שהמשאבה חדשה,זו לא הבעיה.
ציינתי שהבעיה נוצרה רק כאשר הגיפ "קפץ",אז מכאן שמדובר במגע..

זה שהמשאבה הוחלפה לאחרונה לא מסיר חשד מקונקטורים - להיפך. יכול להיות שבהרכבה קונקטור לא הודק היטב או נשבר. אם אתה לא מוצא בעייה בחוץ, יש סיכוי שהיא בתוך המיכל. זה לא נדיר.

shaisniper
30-01-08, 10:49
בוקר טוב לכולם..
גיתאי,תודה על התגובה שלך,אתה לא תאמין היום בבוקר אני יוצא לטיול בשלג(אני ירושלמי),והגיפ שוב כבה,נתקתי את העלוקה במשאבה והגיפ הניע כמו שעון,לגבי היחידה עם המספרים שמחוברת לסוויץ היא עדיין קיימת ועובדת עם קוד,אותה לא ידעתי לפרק ולמען האמת יש לי בעיה גם בסוויץ,השיניים של הנעילה שבורות והסוויץ לא מתפקד במצבים שלו,אני אשמח לשמוע ממך רעיון לגבי המיגון אך אין לי איך להתקשר,אם תוכל לצרף מספר או שני אשלח לך מספר,תודה על העזרה..שי.

גיתאי נוה
30-01-08, 12:24
052-8542886
במקרה אני גר לא רחוק ממך (בית שמש), מה מצב השלג בי-ם? שווה להגיע? :)

-->