PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם cj מתאים כרכב ליום יום???

bobsfog
28-01-08, 21:24
שלום

עשיתי חיפוש ולא מצאתי

האם cj (89 - 90 מתאים כרכב יחיד
מדובר על נסיעות יומיומיות לעבודה כל יום בערך 20 ק"מ +טיולים קשים בסופי שבוע
או שעדיף לי הישאר עם הסמוראי שלי?

תודה רבה!

ערן המסוקס
28-01-08, 21:53
אם הרכב במצב טוב, אז כן.

שלי משרת אותי יותר מתשע שנים וכ200 אלף ק"מ כרכב יומיומי.

צריך לדאוג לנוחות סבירה, חימום, ברזנט אטום או סגירה, וכמובן לדאוג בעיקר לאמינות מעל ומעבר לשיפורים.

חלקי החילוף שלו זולים יותר, אבל גם איכותיים פחות. דורשים יותר תשומת לב ובקרה (וגירוז).

חפש רכב במצב כמה שיותר טוב, לא רק מכאנית, אלא גם מסודר לנסיעה. שכל השעונים יעבדו, התאורה ברכב, כל הכפתורים, חגורות בטיחות, כיסאות נוחים ומתכוננים וכל הדברים האלמנטריים לרכב יומיומי, שאינם אלמנטריים כלל לרוב הסיקסים בארצנו, לצערי.

כשאתה בוחן סיקס, אתה לא אמור להרגיש כאילו אתה נוהג על באגי. אתה מוזמן לסיבוב על שלי, כדי לקבל תמונה כללית.

Viper
28-01-08, 22:12
אמנם מרחק הנסיעה היומי שלך אינו גדול- אך קח בחשבון את תצרוכת הדלק (כמעט כפולה משל הסמוראי).
זוהי הנק' היחידה שבה אני יכול לראות היכן הסיקס נופל מהסמוראי.
תזכור- כל רכב אפשר לשדרג- תראה את הסמוראי שלך ותראה אחרים שמרוטים ושחוטים...

six 4 life
28-01-08, 22:26
אך קח בחשבון את תצרוכת הדלק (כמעט כפולה משל הסמוראי).

אפשר להבין מאיפה מגיע החישוב ההזוי הזה?

נמרוד
28-01-08, 22:33
תצרוכת הדלק הממוצעת סל סיקס ממוצע כפולה משל סמוראי ממוצע. עובדה. כל הכיוונונים וההזרקות כבודם במקומם מונח, אבל הם לא משנים את המציאות. ארז, אל תיקח את זה אישית :lol:

בוב-ספוג תקשיב למה שערן כתב, הוא היחיד שאני מכיר שאשכרה משתמש בסיקס כרכב יומיומי במשך כל כך הרבה שנים. זה בגלל שהוא זכה להתחיל מוקדם יותר בחיים מרובנו. כשהייתי סטודנט בטכניון היה לי סמוראי ואחר כך הסיקס בתור רכב יומיומי, הוא שירת אותי בערך שנתיים כרכב יחיד, כולל נסיעות יומיומיות ארוכות יותר ממה שאתה מתאר, וכמובן לנסיעות דרומה להורים בנגב ולטיולי עבירות פעם בחודש במשך התקופה הזכורה לטובה. הוא הפסיק להיות יומיומי ברגע שמבחינה כלכלית השתלם להחזיק פרייבט.

six 4 life
28-01-08, 22:40
תצרוכת הדלק הממוצעת סל סיקס ממוצע כפולה משל סמוראי ממוצע. עובדה. כל הכיוונונים וההזרקות כבודם במקומם מונח, אבל הם לא משנים את המציאות. ארז, אל תיקח את זה אישית :lol:

כנראה שאני ואתה חיים ביקומים שונים, כי עוד לא יצא לי להכיר סמוראי עם מנוע מינימלי (1300, 1000 זה לא מנוע זה סטרטר...)
שיודע לעשות 1 ל14.
לעומת זאת אני מכיר יותר מאחד או 2 סיקסים שעושים בקלות 1 ל7 בצריכה ממוצעת.

אולי לפני 10-15 שנה הרכבים היו כ"כ לא מכוונים שמה שאתה אומר היה נכון לאז, והסברות האלו רצות עד היום.
אני לא נגד... מי שסבור כך, רק בריאות.
אבל מי שחושב שסמוראי עם צמיגים שונים מהמקוריים עושה יותר מ1 ל9-מקסימום 10, חי על ענן.

נמרוד
28-01-08, 22:51
אני לא מכיר הרבה סיקסים (או סופות, או כל SUV מנוע בנזין בגודל מלא) שהצריכה הממוצעת, האמיתית שלו, היא 1:7. אשמח לראות נתונים כאלו לאורך זמן, קריא קבלות תדלוק מול קילומטראז'. הסיקס שלי, היה עושה 6.8-7 קילומטר לליטר - בנסיעת שיוט בינעירונית. בפועל, בשימוש יומיומי (כלומר גם עיר, גם קצת פקקים, גם טיולים - הכל) בסביבות 5.5. הסמוראי שהיה לפניו, בדיוק באותם התנאים של שימוש על ידי, עשה 10-10.5 קילומטר לליטר. אני עד היום מחשב צריכת דלק אמיתית בכל תדלוק, אז גם הייתי אשכרה מחזיק מחברת קטנה בתא כפפות ורושם, ומחשב ממוצעים. וזה כשדלק עלה חצי ממה שהיום :sad:

מי שנוסע בצורה כזאת שהוא מפיק 7 קילומטר לליטר בממוצע מסיקס, יפיק 12 קילומטר ויותר לליטר מסמוראי תקין ומכוון באותה מידה, זה כל מה שאני אומר. אני לא מכוון למספר האבסולוטי כי הוא תלוי לחלוטין באופי השימוש, אבל מבחינה השוואתית, באותם תנאים, אותו נהג, אותה רמת תחזוקה ואכפתיות - סמוראי צורך 50-60% ממה שצורך סיקס. וזה לא צריך להפתיע, זה פונקציה בעיקר של משקל ושל גודל - שטח חתך מול הרוח.

ערן המסוקס
28-01-08, 23:40
אכן סמוראי מוזרק לוקח הרבה פחות דלק מסיקס.

הג'יפ שלי שותה בין 5.5 ליטר לק"מ ליום טיול עם הרבה עבירות ונסיעה איטית יחסית קל"ב, ל7 ק"מ לליטר לטיול רחוק יותר מהבית ופחות השתוללויות.

בשבת האחרונה, טיול באיזור רמת השרון. כ50 ק"מ טיול שטח עם עבירות ובוץ בגשם. סה"כ 284 ק"מ על אותו מיכל הדלק. נסיעה ממוצעת 90-100 הלוך, 100-110 עם נגיעות ב"קצת" יותר :twisted: . נכנסו 39 ליטרים. אני מניח שהיה אפשר להכניס עוד קצת, אבל זה סדר הגודל ליום טיול מלא שכזה.

לחבר שבא איתי מבאר שבע בסיקס שלו החוויה היתה קצת שונה. תפס אותנו מבול עד צומת כנות, הברזנט שלו מאולתר. הוא היה צריך ללבוש חליפת סערה בתוך הרכב (והוא לא) הזרימות ברצפה הזכירו ימי ציד שטפונות מוצלחים, הוישרים עשו מחזור תנועה אחד בין צומת לצומת, האורות הקדמיים לא עבדו, הדרייבשפט נפל על הכביש ביציאה מהשטח, אבל לפחות המנוע עבד יפה. יש ימים כאלה בסיקס, בעיקר אם לא נותנים לו את תשומת הלב שהוא רוצה, או כשנותנים לאחרים לגעת ביקירך.

Viper
28-01-08, 23:46
בשורה התחתונה- איך שלא תהפכו את זה- הסמוראי חסכוני יותר.
אמרת מנוע של סטרטר? אולי זה נכון, אבל זה רק מחזק את הכיוון של חסכוניות בדלק... :-D
זה של-CJ יש תקלות- ברור. אתה חושב שבסמוראי אין?!? ברור שיש. ולכן ציינתי רק את הבדל תצרוכת הדלק- שזו הנק' העיקרית המבדילה בין סיקס לסמוראי. וכמובן הפוזה. איך אפשר בלי. אבל זה כבר עניין של טעם אישי. אני למשל, אוהב יותר את הסיקס מהסמוראי מבחינת מראה.

lior...
29-01-08, 00:42
עד לפני שנה היה לי סמוראי
צר לי לשבור לכם את המיתוסים- הוא אכל יופי יופי 1 ל8, ואם הייתי רך מאוד על הדוושה היה מתפשר על 1 ל9

היום יש לי סיקס, והממוצע איתו, כשהוא עמוס בציוד, ועם 2 מבוגרים יוצא לטיול- עומד על 1 ל7-7.5

אז אתם מדברים על סמוראי אוכל חצי ממה שCJ אוכל? בחלומות הכי ורודים אולי

גיא
29-01-08, 01:09
ליאור

צר לי לשבור לך את החלום אבל ...

הסמוראי שהיה לי, היה עם צמיגים מקוריים בהתחלה ללא שום שיפור, אכל 1:13
אחרי החלפת צמיגים ל 215 והרכבת שתי נעילות ושנורקל וכננת קידמית. אכל 1:10

זה לא בדיוק אוטו חסכוני כי הוא חלש ובשביל לנסוע מהר חייבים "ללחוץ" ... אבל אם אתה לא ממהר מאוד. זה אוטו שקל לחיות איתו.

אני חייתי איתו כמעט 4 שנים.
הוא היה פתוח עם ברזנט ושימש כרכב יחיד וראשי לזוג צעיר.

ערן המסוקס
29-01-08, 01:18
אנשים זורקים פה מספרים לכל עבר בלי לאמר על מה מדובר.

גיא.

הוא היה הזרקה או קרבורטור?

צריכת הדלק היא ממוצעת לטיול כולל השטח, או כביש מהיר או מה?

יונתןמצפה
29-01-08, 01:37
ליאור

צר לי לשבור לך את החלום אבל ...

הסמוראי שהיה לי, היה עם צמיגים מקוריים בהתחלה ללא שום שיפור, אכל 1:13
אחרי החלפת צמיגים ל 215 והרכבת שתי נעילות ושנורקל וכננת קידמית. אכל 1:10
זה לא בדיוק אוטו חסכוני כי הוא חלש ובשביל לנסוע מהר חייבים "ללחוץ" ... אבל אם אתה לא ממהר מאוד. זה אוטו שקל לחיות איתו.

אני חייתי איתו כמעט 4 שנים.
הוא היה פתוח עם ברזנט ושימש כרכב יחיד וראשי לזוג צעיר.

גיא, אל תשכח שהגדלת צמיגים גורמת לספידומטר (וגם למד המרחק...) להראות בין 8 ל- 10 % פחות ממה שאתה באמת נוסע. ז"א אולי עשית אפילו 1:11 עם ה- 215.
לפחות זה מה שאני אומר לעצמי בכל חישוב של צריחת דלק. (ה-ק לא בטעות...)
היום אני כבר לא בודק כי אז אני יודע כמה אני מוציא. :evil: (כשאני לא בודק הכרטיס אשראי יודע שהוא צריך לשתוק...)

דרור ברלי
29-01-08, 02:00
החיים האמיתיים זה לא רק דלק.

CJ ישן שעושה "טיולים קשים" כל סופ"ש יצריך את ה"צומי" שלו בתחזוקה. לא מעט תחזוקה. הוא כמעט בגילך, תן לו כבוד.
מתי תתחזק אותו כמו שהוא אוהב וצריך אם אחרי שהוצאת לו את הנשמה בשטח בשישי-שבת הוא צריך להניע כמו מלך ביום א' בבוקר ולקחת אותך לעבודה ובחזרה?...
אם בכל זאת תחליט שאתה הולך על CJ, אתה תהנה הרבה יותר, זה בטוח. אבל אתה גם תמצא את עצמך נוסע לא מעט לעבודה באוטובוסים באמצע השבוע... ולא, לא בגלל עלויות הדלק.

חומר למחשבה חביבי. תקשיב למי שהיה שם, עשה את זה וכמעט פשט רגל בגלל ההוצאות...

במבט מפוכח, 14 שנה אחרי שסיימתי איכשהו את הפקולטה של חיים יומיומיים עם CJ ישן על משכורת מצומקת, אני יודע היום בוודאות גמורה, ש-CJ ישן וזול הוא לא רכב יומיומי לצעירים ותפרנים. בשביל זה המציאו את הסמוראי.
ה-CJ מגיע בשלב מתקדם יותר של החיים. נכון שהוא כבר יהיה ישן עוד יותר, אבל גם אתה תהיה מבוגר יותר, שקול יותר וגם - לא צריך להתבייש, מעט מבוסס יותר (ויהיה לך פרייבט מהעבודה) אז תוכל להרשות לעצמך את התענוג של ג'יפ אמיתי לסופ"שים בלי לספור בחשש קילומטרים לליטר...

lior.d
29-01-08, 02:05
[QUOTE=bobsfog]שלום

עשיתי חיפוש ולא מצאתי

תודה רבה![/Q
חאביב כלבי......דיברנו על הנושא הזה היום בטלפון ובכלל בכל טיול כמעט
שים לב כמה כספים ומה השקעת עד היום על המכונת כביסה שלך ובשביל להגיע לאן...???
צמיגים 235 - על סיקס זה נראה כמו כפכפי אצבע אתה יכול בקלות להתחיל עם 31 (חלום רטוב של כל סמוראי)
קפיצים של סיקס - מה לעשות באים על הסיקס מיום היוולדו
יחסי העברה - לא נראה לי שהיתה לי פעם בעיה של כוח מומנט או זחילה
והרשימה שלך עוד ארוכה ........
בתור אחד שהיה לו 4 שנים סמוראי ובתור מומחה לכל בורג בצעצוע המדהים הזה
אני אומר שהוא לא אמין כמו שכולם חושבים ואני מדבר על אנשים שאוהבים ומתחזקים את הכלי ולא מזלזלים בו ...מבחינת תצרוכת דלק הוכתי לרותם שכולם מכירים פה בטח
שהגענו לאותן תוצאות בנסיעה של 85-90 קמ"ש
ואני לא מכחיש שאם אתה תלחץ ותקרע אז גם את ה 1 ל 5 הוא יעשה
יש לי עוד הרבה לכתוב על הנושא אבל נעצור בנתיים פה !!! בגדול זה עולם אחר ..זה JEEP אמיתי
וכשתעלה על סיקס מסמוראי תבין למה ליאור התכוון כל הזמן...

דרור ברלי
29-01-08, 02:27
על זה נאמר - לא יאומן כי יסופר.
היתה גם סידרה בשם הזה בטלוויזיה פעם, מזמן.

מה יש באמת להוסיף?
הרבה צ'יזבטים שמעתי בחיי. הרבה הצהרות יומרניות. הרבה אנשים רציניים שנשבעו בספר התורה ובאבנים הקדושות על מספרי ק"מ לליטר יומרניים להפליא.
היה אחד שאתם בטח לא זוכרים כי הוא נעלם מזמן מהפורומים, שהסביר שהוא חוסך בדלק על ידי כיבוי המנוע בירידות (!!! כן, זה אמיתי, נשבע לכם. יש מספיק עדים מבין מנהלי הפורומים כאן)

לא יעזור לכם בית דין - CJ לעולם יאכל הרבה (הרבה!) יותר דלק מסמוראי. צעיר הייתי וגם זקנתי, מאות טיולים עשיתי, שני סיקסים היו לי והיום סופה, חברים לרוב בעלי כל סוגי הג'יפים נסעו איתי, כולל הרבה מאוד סמוראים.
תמיד תדלקנו יחד ביציאה, תמיד תדלקנו שוב לפני הכניסה לשטח, ושוב בדרך הביתה. התוצאות תמיד היו חד משמעיות. סמוראי אוכל משמעותית (!) פחות דלק מסיקס. אתם יכולים להתווכח עד מחרתיים, להמציא דוגמאות מאיפה שאתם רוצים. האם זה בדיוק חצי מהתצרוכת של הסיקס? אולי כן, אולי לא. זה תמיד הרבה פחות. בטיול יומיים-שלושה ממוצע לדרום ההפרש יכול להגיע למאות שקלים.

שלא תבין לא נכון, גם אני בעד CJ. מי שהחליט שהוא רוצה CJ, יש מספיק סיבות טובות למה כן לעשות את זה. צריכת דלק אינה אחת מהן.

lior.d
29-01-08, 02:43
על זה נאמר - לא יאומן כי יסופר.
היתה גם סידרה בשם הזה בטלוויזיה פעם, מזמן.

מה יש באמת להוסיף?
הרבה צ'יזבטים שמעתי בחיי. הרבה הצהרות יומרניות. הרבה אנשים רציניים שנשבעו בספר התורה ובאבנים הקדושות על מספרי ק"מ לליטר יומרניים להפליא.
היה אחד שאתם בטח לא זוכרים כי הוא נעלם מזמן מהפורומים, שהסביר שהוא חוסך בדלק על ידי כיבוי המנוע בירידות (!!! כן, זה אמיתי, נשבע לכם. יש מספיק עדים מבין מנהלי הפורומים כאן)

לא יעזור לכם בית דין - CJ לעולם יאכל הרבה (הרבה!) יותר דלק מסמוראי. צעיר הייתי וגם זקנתי, מאות טיולים עשיתי, שני סיקסים היו לי והיום סופה, חברים לרוב בעלי כל סוגי הג'יפים נסעו איתי, כולל הרבה מאוד סמוראים.
תמיד תדלקנו יחד ביציאה, תמיד תדלקנו שוב לפני הכניסה לשטח, ושוב בדרך הביתה. התוצאות תמיד היו חד משמעיות. סמוראי אוכל משמעותית (!) פחות דלק מסיקס. אתם יכולים להתווכח עד מחרתיים, להמציא דוגמאות מאיפה שאתם רוצים. האם זה בדיוק חצי מהתצרוכת של הסיקס? אולי כן, אולי לא. זה תמיד הרבה פחות. בטיול יומיים-שלושה ממוצע לדרום ההפרש יכול להגיע למאות שקלים.

שלא תבין לא נכון, גם אני בעד CJ. מי שהחליט שהוא רוצה CJ, יש מספיק סיבות טובות למה כן לעשות את זה. צריכת דלק אינה אחת מהן.
תוציא לך את זה מהראש .....סמוראי ממוצע לא עושה 1 ל 10
ועשיתי עשרות קרבורטורים כאלה גם באמצע הלילה מתוך שינה ....
וסיקס מכוון טוב בנסיעה רגועה עושה את ה 1 ל 8
אני מטייל רק עם סמוראים ...מה לעשות וההבדל ביננו בטיול רציני לצפון הוא 70 שקל
ככה יוצא בבדיקות שחוזרות על עצמן כבר שנתיים כמעט ...

tzagi
29-01-08, 07:17
אני חייב להגן על הCJ האומלל
שמעו סיפור, קצת לא רלונטי למציאות ישראלית, אבל יראה שCJ מסוגל לשתות דלק כמו סמי, ואולי יותר טוב, הסיפור אמיתי ואיפה שהוא עוד יש לי את הקבלות
Here goes:
לפני איזה 4 שנים קניתי 1985 CJ7 מאיבי, הגיפ נמצא בלוס אנגלס, 1550 מיילים ממני, או 2500 קמ
טסתי לל"א ונהגתי עליו חזרה .
נתונים:
ג'יפ אורגינלי סגור(פיבר), צמיגים גודל אורגינלי(205-75-15?) 258,קרבורטור קרטר ממוחשב, 5 הלוכים, יחסי העברה :2.73, האודומטר מראה 120000 מייל, אין מזגן, יש גגון.
זמן השנה: סוף אפריל, עוד לא חם מוות, אבל חם.
טופוגרפיה: דיי שטוחה, I10
מהירות: 60-65 מייל לשעה, יותר לא היה לו לתת, והרוב בהילוך רביעי.
מה היה בג'יפ: אותי, תרמיל, TOW BAR(ליתר בטחון) למי שלא יודע מה זה, זה מתקן גרירה שמחברים מקדימה וניתן לגרור את הגיפ עם רכב אחר, לא חוקי בארץ כמובן.
מנוע מרצדס דיזל מאחורה ושלדה(CJ7) ספאר שבאה איתו קשורה לגגון.
בגלל איזה סיבה מוזרה החלטתי לרשום את קריאת האודומטר על הקבלה בכול מלוי דלק.
הגעתי הביתה(כמובן היו הרפתקאות, כולל שיפוץ רדיאטור בפיניקס ע"י מקסיקנים שיכורים ביום שישי אחרי הצהריים)
עשיתי חשבון, דבר ראשון זה לסכם את המיילים...אכן יצא מדוייק, 1580
שנית לסכם את כול הגלונים מהקבלות, חלק זה בזה,
להפתעתי קיבלתי 20 מייל לגלון, שזה ממש לא אופיני לגיפ, אני לא זוכר את הנוסחה לתרגם לעברית,
אבל בטוח מישהו יודע ....אבל....במושגים אמריקאיים, אני לא חושב שסמי היה מקבל חסכון יותר טוב באותם תנאים.

הערה: זה הגיפ היחיד בחיי שראיתי שהביא מספרים כאלה, אבל הביא.

lizard
29-01-08, 08:04
מה זה קרבורטור קרטר ממוחשב?

tzagi
29-01-08, 08:33
מה זה קרבורטור קרטר ממוחשב?

קרבורטור נשלט ע"י מחשב וחיישן חמצן, היו או יש גם בארץ

bobsfog
29-01-08, 08:58
אתם חייבים לזכור שצריכת דלק זה רק אחד מהרבה דברים שקיימים בנושא...
אני יודע שהביטוחים יותר זולים והאגרות יצאו לי בסופו של דבר אותו הדבר

השאלה בגדול היא מה תהיה רמת האמינות של רכב כזה? האם הוא יראה מוסך כל שבוע
הכל בהנחה שיעשה לו יישור קו רציני ביותר. כי פשוט אין לי זמן לעבוד על הרכב לבד. ובסופי שבוע אני מעדיף לטייל.
אין לי שום בעיה לגרז כל יום וכל היום.
עד עכשיו קיבלתי רק מספר תשובות רציניות, והם סותרות אחת את השנייה.

חביב אלבי!!! אני רואה שגם אתה מצטרף לפה. אתה חייב לזכור שהסמוראי שלך היה רכב יחיד בעוד שהסיקס שלך הוא רכב לסוף שבוע בלבד

גיא
29-01-08, 09:15
קרבורטור נשלט ע"י מחשב וחיישן חמצן, היו או יש גם בארץ

ההממ .... היה לי כזה נבלה בניבה .... כשטבעתי בנחל יפתחאל המחשב מת והקרב' הוחלף לנורמאלי ...

---------

מי ששאל על הסמוראי שלי ( שמופיע באיזה שירשור לאחרונה בפורום אופטופיק ),
זה היה 86 פתוח, ניקנה במצב מקורי לגמרי עם צמיגי כביש 195.
אצלי הוגבה, נינעל פעמיים, קיבל מיגון למיכל דלק, צמיגי 215 שטח מלא הנקוק, שנורקל ביוב תוצרת בית, הארכות נשמים, פגוש צינורות וכננת מקדימה. ארגז לכלי נהג נינעל מאחורה ובטח עוד כמה דברים שאני כבר לא זוכר.
האוט היה אמין למדי. משהו כמו 5000 לא כולל צמיגים לשלוש וחצי שנות שימוש. סט אחד של צמיגים, פעם אחת מאיה אחורית, שיפוץ קרב' כשקניתי, כל מערכת הצינון פעם. וכל מיני מיסבים / צלבים וכו' בשוטף... המחיר הוא לחלקים בלבד ( עבודה עצמית ) וכולל רק חלקים של טיפולים ושברים. היה תקציב אחר לשיפורים ( מי אמר רווק ללא ילדים ? ) היה תקציב אחר לביטוחים וכו' ...

בגדול, מעבר לפחד מוות שאפף אותי כל פעם כשהיה איזה שיפוע כלשהוא בסביבה ....
נהננו מאוד מהאוטו.

אגב אחד קטן. ניקנה ב 17000 בשנת 2000 או 1999 אני לא זוכר. ונימכר כמעט 4 שנים אחרי זה בלי השיפורים שנימכרו בניפרד ( אז לא חיפשו סמוראי עם כננת ונעילות .. ) ב 17400 ש"ח. זאת לדעתי שרידות כלכלית מופלאה ! האוטו נימכר כי נימאס לנו לריב אם ניסע בסמוראי המאוד משופר ופחות נוח או בג'ימני הסטנדרטי אבל המאוד מפנק ( דאז ).

בוזי
29-01-08, 10:00
החזקתי פעם CJ8 כרכב יומיומי.

הרכב היה ארוך וסגור, ממוזג עם חימום ומגבים תקינים ;) .
עם צמיגי 235 ולפני שהיה לו הגה כוח הוא צרך סביב 1:8, מחוץ לעיר.
אחרי כמה שנים של אחזקה בתקציב נמוך (טוב נו... הזנחה), הרכב איבד מאמינותו, על הכביש הוא נסע בסדר גמור, אבל חזר מכל טיול עם משהו שבור.

מסקנה: ניתן, כנראה, לחיות עם CJ כרכב יומיומי, אבל צריך למצוא רכב מטופל ומתוחזק פיקס, ולהערכתי 99% מהסיקסים אינם כאלה.

ערן המסוקס
29-01-08, 10:20
אם תביא רכב מיושר קו מראש, רכב באמת מטופל כמו שצריך ועם מינימום צורך בהשקעה, אז כנראה שאת רוב סופי השבוע שלך תבלה בטיול. אבל לא יעזור לך, זה רכב ישן. אם אתה רוצה להנות מהרכב בטיולים ובאמצע השבוע, אתה חייב להיות עם יד על הדופק בקשר למצב התחזוקתי שלו, להרגיש אותו ואת הצרכים שלו. זה רכב ישן מאוד ותמיד יש כמה רכיבים שלא קיבלו תחזוקה,נשברו בטיול, או פשוט התבלו לחלוטין עם רבות השנים. זה מין סבב אינסופי שכזה, והוא קיים בכל רכב שטח ישן!

הרכב לא איכזב אותי מעולם בתור פרייבט. הוא כן איכזב אותי הרבה פעמים בתחילת דרכנו יחד, בשטח. כיום אני מכיר אותו, לא מתבייש לעבור על חלקים חשובים לפני/אחרי/בזמן טיול כדי לוודא שלא תהיה הפתעה. זה מה שמביא אותי למאפיין של CJאיסט ממוצע בחיי היום יום- שחור מתחת לציפורניים. נדיר שיתפסו אותי עם תקלה ברכב בטיול, ואני רגוע למדי כאשר אני צריך את הרכב לנסיעה בכביש, אבל אני מרוויח את זה ביושר.

אם אתה מתכוון להשתמש ברכב, לקרוע אותו בשטח קשה, ולנסוע איתו עד שמשהו מתפרק, או לנסות למשוך ויברציה חריפה/רעש חריג דברים שכאלה עד לשבוע אחר, ואז לזרוק אותו לאיזה מוסך שיסדר. שכח מזה.. יום אחד אתה תמצא את עצמך עם הגה ביד, יושב על הכביש.

דרור ברלי
29-01-08, 10:36
שמירת הערך כבר פחות חשובה לדעתי. גם CJ טוב ישמור מחיר או אפילו יימכר בסכום גבוה מאשר נקנה.
אבל בחייכם - אנחנו מדברים על עלויות אחזקת הרכב, שימו לב לפרטים הקטנים:

צמיגים גודל אורגינלי(205-75-15?) 258, קרבורטור קרטר ממוחשב, 5 הלוכים, יחסי העברה :2.73. (ג'ו מתייחס ל-CJ7 אמריקאי, באמריקה)

האמריקאים הם עם מאוד מוזר - כדי לחסוך בעלויות ייצור, הם מייצרים ומשווקים מכוניות עם מכלולים עתיקים, פרימיטיביים בעליל, מעידן אחר בו נפט עלה 2 דולר לחבית. ואז, כדי שאפשר יהיה להצהיר על תצרוכת דלק רשמית נמוכה יחסית, אונסים אותן עם יחסי העברה מוזרים וצמיגים מוזרים לא פחות... ואז הרכב מצליח לתת 20 מייל לגלון בתנאים כמעט אופטימליים, שזה בעברית 8.4 ק"מ לליטר... נניח שלא היה לו גגון עמוס, הוא היה נותן אפילו 9-10 לליטר.
תגיד לי ג'ו, אותך הרי לא עשו באצבע - נניח שהיו לאותו CJ יחסי העברה נורמליים (3.31-3.54-3.73) וצמיגים נורמליים (31') יש לך צל של ספק שהוא היה עושה 14-15 מייל לגלון לכל היותר?

ה-CJ השני שהיה לי (CJ8L מודל 89', יוצא מג"ב, גיר 4 הילוכים, הגה כח, יחסי העברה 3.31, צמיגי 31) הגיע לידי לאחר שנשתל בו אותו מאייד קרטר "ממוחשב" המדובר. הג'יפ הזה הצליח לגמוע 7 ק"מ לליטר בבינעירוני (90-100, עקיפות מדי פעם). וזה באמת המיטב שהצלחתי לסחוט מ-CJ ישראלי כלשהו בחיי. נראה לי לא ממש רע לרכב כזה, בנפח מנוע כזה, עם הילוך גבוה ביחס 1:1, בהתחשב במשקל הציוד שהיה מונח בו דרך קבע, ובאוירודינמיקה של ברזנט מתנפנף מעל בלוק איטונג. הממוצע היומיומי האמיתי של האוטו הזה (עיר+בינעירוני+שטח) מעולם לא עבר 5.5 ק"מ לליטר. מעולם!

כשאתם מתחילים לשלוף כל מיני מספרי צריכת דלק דמיוניים, כולם מתייחסים לנסיעה בתנאים ספציפיים (בינעירוני "רגוע", בלי עליות ובלי עקיפות, 80-90 קמ"ש לכל היותר, רוח גבית ולחץ ברומטרי אוהד... מה עוד? אולי גם נצמדתם מאחור לאיזה אוטובוס או סמי-טריילר, כמו אותם רוכבי אופניים שנצמדים זה לישבנו של זה, כדי להינות מאיזה בדל יתרון אוירודינמי?...)
חברים, אל תשקרו לעצמכם. אל תמכרו אשליות. גם הסופה שלי יודעת לתת מספר הזוי ואמיתי לגמרי של ק"מ לליטר בתנאים חד-פעמיים רגעיים שלא מלמדים כלום על המציאות, אבל הממוצע היומיומי האמיתי של כל JEEP בעולם עם מנוע 6 בטור - 232, 258, 242, מוזן מאייד או הזרקה (ממש לא משנה) , עם 3 הילוכים, או 4, או 5 או 6, בוודאי עם כל גיר אוטומטי שהוא, בנהיגה רגילה, לא פרועה אבל גם לא עדינה - נהיגה רגילה שכולל קצת מכל דבר (עיר, בינעירוני, שטח), הוא לא 8 ק"מ לליטר וגם לא 7... 5.5-6 ק"מ לליטר זה המספר הנכון. סמוראי שאוכל דלק בכמויות האלה הוא או לא מכוון/לא תקין או שעבר כל כך הרבה שינויים שכבר אי אפשר להתייחס אליו כאל קנה מידה למשהו. עמוק בפנים גם אתם יודעים את זה.
אני מציע שתתחילו לנהל רישום מדויק של כמויות הדלק האמיתיות שאתם ממלאים ב-CJיים שלכם, ושל הקילומטראז' הכולל המלא שלכם (כביש כולל עיר, בינעירוני, נסיעות לעבודה, פקקים + שטח). ואתם תגלו שהנתונים הדימיוניים שלכם מצוצים מתוך איזה הזיה, ושכל מילה שלי חצובה בסלע ונקנתה בהרבה בנזין, יזע ודמעות.

אני חוזר - יש לג'יפ האמיתי כל כך הרבה יתרונות אחרים שמצדיקים את רכישתו ואחזקתו, צריכת דלק אינה אחד מהם.

הלאה:
השאלה בגדול היא מה תהיה רמת האמינות של רכב כזה? האם הוא יראה מוסך כל שבוע
הכל בהנחה שיעשה לו יישור קו רציני ביותר. כי פשוט אין לי זמן לעבוד על הרכב לבד. ובסופי שבוע אני מעדיף לטייל. (בוב-ספוג מנסה למצוא חיזוקים לאשליה ש-CJ לא יעלה לו בשוטף יותר מסמוראי)

לפני הרבה שנים, אפשר היה לקבוע בבטחון מלא שהסמוראי אמין עשרת מונים מה-CJ. בינתיים גם הוא התיישן, אני מרשה לעצמי לנחש שגם אם היום CJ יהיה פחות אמין מהסמוראי, הרי שהפער הזה הצטמצם.
אבל מצד שני - טיולים "קשים" כהגדרתך גובים מחיר בצורת "זמן איכות" בו אתה צריך לתחזק/לתקן את הג'יפ. מכיוון שאין לך זמן לזה, אתה צריך לתת את התענוג הזה למוסך = כסף.

AvigdorAharon
29-01-08, 11:05
ולמה לא CJ ו דו"ג ליומיום?
לדעתי, בחישוב כלכלי שנתי (והדגש הוא על שנתי), זה לא יצא יקר יותר, אולי אפילו זול יותר.
ד"א, עזבו שני טסטים לשני רכבים, מי שלא העביר טסט לדו"ג בחייו, לא יודע במה מדובר.

אביגדור

בוזי
29-01-08, 11:37
אביגדור, איך להחזיק דו"ג יוצא זול יותר מפרייבט קטן ידני?

פרט הדגם ונמק בבקשה.

עירא
29-01-08, 12:02
יש לי CJ ובאיזשהו שלב הוא היה אמור ליהיות רכב יומיומי שלי.
לשמחתי הרבה אני יכול לומר שקיבלתי במתנה פורד פיאסטה, קירקשה אבל נוסעת פי מיליון יותר נוח/טוב/אמינה/וכו' בכביש מה-CJ.
ה-CJ שלי אמין. נכון להיום הוא בחנייה (לא מקורה) במשך שבועיים-שלושה, ואז בספו"ש כשיש לי זמן לטייל אני מניע ונוסע, אין מה לטפל/לתחזק וכו', בסוף הטיול הוא חוזר לחנייה ומחכה לטיול הבא. צריך באמת לדאות לתחזוקה שוטפת כמו בכל רכב שטח אבל שום דבר מעבר לזה.
אממה, כשאתה בהצהרה מתכנן טיולי שבירה בסופ"ש מן הסתם לא משנה איזה רכב זה יהיה סמוראי/CJ/טויוטה וכו' כשאתה תשתולל איתו בסופ"ש ביום ראשון תיהיה צריך לטפל בו, אם זה לבד או אם במוסך. אם זה יהיה לבד סבבה, רק תיהיה מוכן מנטלית לעובדה שלא יהיה לך רכב לעבודה. אם זה במוסך תיהיה מוכן מנטלית לפתוח את הארנק.
אני חושב שמה שכולם כתבו פה במהלך השרשור ואני מצטרף,
אפשר להשתמש ב-CJ כרכב יומיומי
זה לא כיף, חם בקיץ בחורף קר, יש רעש מהסביבה, אחיזת כביש ויציבות לא משהו.
אתה צריך רכב במצב תחזוקתי טוב מאוד - מצויין (דבר שקשה מאוד לקנות, ולבנות מאוד יקר...)
במידה ויהיו טיולי שבירה בסופ"ש כנראה שהוא יבלה יותר זמן מושבת (אבל לא קל לשבור CJ, זה לא סמוראי...)
יש אנשים, כמו ערן, שזה מתאים להם.
יש אנשים שיגידו לך שזה רע.
מבחינה פיננסית, לטעמי ברגע שמשווים CJ במצב מצויין אל מול סמוראי, העליות השוטפות אמורות ליהיות דיי דומות (בהנחה של קילומטרז' נמוך יחסית) כך שזה לא מה שצריך להיות הדבר המכריע.
לסיכום, לדעתי נסיעה בכביש יומיומית עם CJ היא פשוט לא כיפית, ולכן אני חושב שעדיף לקנות CJ ולהחזיק בנוסף פריווט קטן ליומיום.

עירא

AvigdorAharon
29-01-08, 13:17
אביגדור, איך להחזיק דו"ג יוצא זול יותר מפרייבט קטן ידני?

פרט הדגם ונמק בבקשה.

תלוי במספר הק"מ בשנה.
אצלי (דו"ג): ביטוח וטסט = 400 ש"ח בחודש
1500 ק"מ בחודש, 62 ליטר דלק
טיפול קטן (עצמי) = 150 ש"ח כל 6000 ק"מ
טיפול גדול = כל 18000 ק"מ, תמחיר עדין לא ידוע, נמצא כרגע בבדיקה.

רכב קטן, לא מכיר, אתה יכול להמשיך מכאן...

אביגדור

דרור ברלי
29-01-08, 14:54
תלוי במספר הק"מ בשנה.
אצלי (דו"ג): ביטוח וטסט = 400 ש"ח בחודש
1500 ק"מ בחודש, 62 ליטר דלק
טיפול קטן (עצמי) = 150 ש"ח כל 6000 ק"מ
טיפול גדול = כל 18000 ק"מ, תמחיר עדין לא ידוע, נמצא כרגע בבדיקה.

רכב קטן, לא מכיר, אתה יכול להמשיך מכאן...

אביגדור

מה עלות הדו"ג הזה לחודש? בוא ונראה:
ביטוחים וטסט = 400 שקל
דלק (לפי 62 ליטר בנזין 95 במחיר 6.2 שקל - אחרי 15' אג' הנחה, נכון להיום) = 384.4 שקל.
טיפולים = 37.5 שקל

סה"כ 821.9 שקל לחודש.
זה בוודאי לא מדויק על האגורה, כי הטיפול הגדול פעם בשנה בכל זאת יעלה קצת יותר. לא לוקח בחשבון חלקים מתבלים כמו צמיגים ורפידות בלם (שמחזיקים הרבה פחות מאשר במכונית), אבל גם אחרי הסעיפים האלה, זה עדיין זול הרבה יותר מכל מכונית. אפילו קטנה, שמחיר רכישתה דומה, ושנוסעת ק"מ דומה.

זה כמובן לא לוקח בחשבון כל מיני דברים הכרחיים נילווים כמו הוצאת רשיון מתאים, קסדה/ות, ביגוד מתאים, ארגז מטען וכו' וכו', מוגבלות מסוימת במעט ימי הגשם שיש לנו (זה לא תענוג גדול היום למשל...)

מוני אורבך
29-01-08, 14:57
דו"ג הוא בהחלט אופציה אם מספר הקילומטרים כ 20K לשנה

אם נעשה חשבון פשוט:

מחיר קניה - פריווט קטן ב 20K אתה קונה משהו בן 6 לא ממש מפואר, ולא כול כך אמין בגלל הגיל
ב 20K אתה קונה דו"ג בן שנה או שנתים (ואולי אפילו חדש) די מפואר ואמין.
במלים אחרות הרבה אמינות במעט כסף יחסית.

ביטוחים
פריווט 3200
דו"ג 4000
טסט
פריווט 900
דו"ג - 150
עלויות נלוות לטסט (חלקים מתכלים וכו) הרבה יותר זולות.
ככלל עלויות טיפול בדוג הרבה יותר זולות

דלק
פריווט (1 ל 14) 8850
דוג (1 ל 25) 4960

סיכום:
פריווט 12950 = 3200+900+8850
דוג 4000+ 150 + 4960 = 9110

כלומר הפרש של 3840 לטובת הדוג
די לכסות את הוצאות הביטוח+טסט של הגיפ
ואם אתה מתניע בעיר יש יתרון אדיר לזכות הדוג

אם אתה רווק או אם אתה נשוי ויש לך פריווט+דוג+גיפ זה בהחלט מהווה אלטרנטיבה טובה כלכלית ואף נוחה מאוד אם אתה חי בעיר או נאלץ לנסוע בעיר כדי להגיע לעבודה.

בוזי
29-01-08, 15:20
זה מעניין מאוד. ברצינות.
לא יודע על איזה דו"ג מדובר, מנסיוני באופנועים (וגם בקטנוע או שניים), עלויות הטיפולים השוטפים גבוהות בהרבה. צמיגים, שרשרת, גג"שים, כיוון שסתומים בתדירות גבוהה, שמנים יקרים, סלילים, בלמים, קלאצ'ים... על 100K ק"מ - האופנוע יקר יותר. ואיפה ציוד הקפי, מנעול, קסדה, מעיל, כפפות, כיסוי... איפה נזקי החלקה קטנה או סתם נפילה של האופנוע מהג'ק? כמה עולה וינקר של אופנוע?

אם הייתי משתכנע שלהחזיק דו"ג זה זול יותר מלהחזיק רכב קטן - הייתי עושה זאת מזמן.

חנן-ג'יפולוג
29-01-08, 15:21
אין לי כח להיכנס למספרים שמרכיבים את החשבון הכולל, אבל כשאני החזקתי DR600 לנסיעה יומיומית לאוניברסיטה של 80 ק"מ ביום כולל סופ"שים שעבדתי בהם או טיילתי, עלות החלפים החודשית בשבילו היתה כ600 ש"ח לחודש, וכסטודנט תפרן תאמינו לי שספרתי אגורה לאגורה, אז החשבון מדויק. לא מדובר בנזקים, כי כמעט ולא היו, אלא בבלאי נורמלי. כשנמאס לי מהעלויות האלה והוספתי לו רנו5 עם נגרר שיקח את האופנוע בסופ"ש לטיולים, עלויות החלפים ירדו לכ100 ש"ח בחודש.

Viper
29-01-08, 15:28
אהבתי לקרוא את השרשור שוב מתחילתו ועד סופו.
במיוחד נהנתי מהקטע עם החישובים על הוצאות רכב דו"ג לעומת פריווט קטן... ;)
אבל,
מה ביקש הבחור?
האם CJ מתאים כרב יומיומי כחלופי לסמוראי שלו...
לא לעבור לדו"ג...

bobsfog- בשורה התחתונה- אתה כבר מבין שההוצאות על סמוראי או על CJ כמעט זהות. (ואני אומר כמעט כי זה לא בדיוק).
עכשיו קח את עצמך, שב בשקט באיזו פינה ועשה את החישוב שלך האם כדאי לך לעבור מהסמוראי (עם כל היתרונות והחסרונות שלו) ל-CJ (עם כל היתרונות שלו והחסרונות שלו).

אה, וד"א, נראה לי שמיצינו את הקטע עם השוואת תצרוכת הדלק. דרור סיכם את זה הכי יפה שאפשר...

מוני אורבך
29-01-08, 15:38
אומנם אני אומר את זה מיד שניה (לא החזקתי אף פעם קטנוע)
אבל מחבר טוב שמחזיק קטנוע כבר שנה וחצי בשימוש יום יומי של 100 קילומטר ליום
עלות הבלאי קטנה בהרבה מ 600 שח!
ואביגדור עורך טבלת אקסאל בנושא...
חנן נא לא להשוות DR600 מקטנוע יפני 250 סמק אמין נוח וחסכוני!
הם בכלל לא באותה הקטגוריה מכול הבחינות.
מדובר על קטנוע כמעט חדש או חדש !!!
ולא על סוס קרבות חבוט בן 10
אגב עלות של 600 שח היא ממש מטורפת אפילו לאופנוע כזה.

לפני 9 שנים החזקתי 600F לנסיעה יום יומית של 40 קילומטר.
בזמנו גם אני היתי סטודנט תפרן. עלות ההחזקה שלו היתה סופר זולה. למעשה הוא אף פעם לא התקלקל רק תחזוקה רציפה.
ואופנוע ספורט לא ידוע בדיוק באמינות שלו!

חנן-ג'יפולוג
29-01-08, 16:41
למעשה הוא אף פעם לא התקלקל רק תחזוקה רציפה.

וואללה, עכשיו אני נזכר. היה לך גם דיסקברי כזה, לא? :D אם אני זוכר נכון את הסטטיסטיקות אז אתה כל חודש בכלל הרווחת עליו כסף. :-P

אבל VIPER צודק. הבחור שאל על CJ ואנחנו מקשקשים על אופנועים.

bobsfog
29-01-08, 17:30
אז לפי מה שאני מבין. השורה התחתונה היא

במידה ואני מוצא cj חדש ככל האפשר, ושמור ככל האפשר + יישור קו רציני.
אז לא צריכה להיות בעיה להתנייד איתו כרכב יחיד! (תקנו אותי רק אם אני טועה)
אבל למצוא אחד כזה זאת בעיה לפני עצמה!
טוב
אני באמת יקח את ההצעה של ויפר היקר
אני ישב ויחשוב טוב טוב מה קורה איתי ועם הזוק היפה שלי. ונראה מה קורה?

תודה רבה

מוני אורבך
29-01-08, 17:51
חנן זכרונך מטעה אותך!!!

הדיסקו התקלקל ועוד איך!
בשליפה מתוך הזיכרון:
1. משאבת הגה
2. אטם ראש מנוע
3.צינורות קירור של הגיר

הכול דווח באתר הזה.
יותר מזה בזמנו שלחתי לנמרוד כתבה מפורטת של כול הדברים הבעיתיים שיש בדיסקו המצרכים תשומת לב מיוחדת. כתבה זו נגנזה משום מה...

אשר ל600F כמו שאמרת כאשר אתה סטודנט תפרן כול שקל חשוב. תאמין לי שהייתי זוכר כול שקל שהשקעתי על תקלות.

אין מה לעשות, חוק הברזל תמיד עובד. אם יש לך רכב שעבר הזנחה פושעת, יהיה קשה מאוד ויקר מאוד להפוך אותו לאמין. מהיכרות אישית שלי עם ה DR שלך נראה שזה היה המצב, ועל כן הגעת לנתון המדהים של 600 שח חלקים לחודש!!!

בוב ספוג עצה לי לך מאחד שעבר הרבה רכבים בחייו. אם יש רכב שעושה לך את זה לך עליו!!! עזוב את העלויות וכול שאר השטויות במקרה הכי גרוע לא מדובר על הרבה כסף. אין מה להשוות CJ לסמו. האחד הוא הדבר האמיתי והשני חיקוי חיוור שלו. מכסימום לא ילך תמכור. כול גיפאי חיב שיהיה לו ברזומה לפחות CJ אחד. זה כמו ל... בלונדינית. אתה חיב לעשות את זה לפחות פעם בחיים (-:
ותאמין לי, זה שווה את המחיר.

דרור ברלי
29-01-08, 22:34
מה כל כך שווה את המחיר? קצת שערות צהובות בכ...? :lol:

AvigdorAharon
29-01-08, 23:46
מחיר קניה - פריווט קטן ב 20K אתה קונה משהו בן 6 לא ממש מפואר, ולא כול כך אמין בגלל הגיל
ב 20K אתה קונה דו"ג בן שנה או שנתים (ואולי אפילו חדש) די מפואר ואמין.
במלים אחרות הרבה אמינות במעט כסף יחסית.

משפט אחרון, כי אנחנו באמת חורגים:
ב 20K אין דו"ג מפואר, אמין, בן שנה או שנתיים (בטח לא חדש) שמסוגל לנסוע 100 ק"מ ביום במשך שנה. את הבורגמן קניתי ב 25K (ואני קונה גרוע...), בן 3 שנים. בשנה שעברה, הציעו לי 250 סמ"ק חדש עם ניילונים ב 27K, אבל העדפתי את ה 400.

זהו, באמת.
אביגדור

WildLove
30-01-08, 00:24
בוב ספוג עצה לי לך מאחד שעבר הרבה רכבים בחייו. אם יש רכב שעושה לך את זה לך עליו!!! עזוב את העלויות וכול שאר השטויות במקרה הכי גרוע לא מדובר על הרבה כסף. אין מה להשוות CJ לסמו. האחד הוא הדבר האמיתי והשני חיקוי חיוור שלו. מכסימום לא ילך תמכור. כול גיפאי חיב שיהיה לו ברזומה לפחות CJ אחד. זה כמו ל... בלונדינית. אתה חיב לעשות את זה לפחות פעם בחיים (-:
ותאמין לי, זה שווה את המחיר.
אני אמנם לא בקטע של CJ ואם יום אחד הגמד יפנה את מקומו לפי איך שזה נראה כרגע זה יהיה רק לאיזה אינדיאני..אבל אהבתי את המשפט!! :)

tzagi
30-01-08, 04:59
שמירת הערך כבר פחות חשובה לדעתי. גם CJ טוב ישמור מחיר או אפילו יימכר בסכום גבוה מאשר נקנה.
אבל בחייכם - אנחנו מדברים על עלויות אחזקת הרכב, שימו לב לפרטים הקטנים:

צמיגים גודל אורגינלי(205-75-15?) 258, קרבורטור קרטר ממוחשב, 5 הלוכים, יחסי העברה :2.73. (ג'ו מתייחס ל-CJ7 אמריקאי, באמריקה)

תגיד לי ג'ו, אותך הרי לא עשו באצבע - נניח שהיו לאותו CJ יחסי העברה נורמליים (3.31-3.54-3.73) וצמיגים נורמליים (31') יש לך צל של ספק שהוא היה עושה 14-15 מייל לגלון לכל היותר?

דרור נשמה,
תגיד,
בכלל קראת את כול מה שכתבתי? או החלקת?
התחלתי את הסיפור ב"לא רלונטי לארץ"
וגמרתי אותו ב" זה הגיפ היחיד שראיתי שעשה כזה דבר"
מטרת הסיפור לא היתה להביא דוגמה לכלום, אלא להראות שCJ כן מסוגל להיות חסכוני בדלק, כמו או קרוב לסוזוקי, כשהוא מצוייד בהתאם, ולא יותר מזה.
כמו כן, כתבתי שמאד התפלאתי לראות את המספרים הנ"ל, כי לא ציפיתי להם,
כמובן שמספרים יותר ראליסטיים(לגיפ "נורמלי") יהיו נמוכים ב25-35%

דרור ברלי
30-01-08, 10:31
אם זה לא רלוונטי לארץ, אז למה כן? נראה לי שאפילו באמריקה זו לא דוגמה רלוונטית מי יודע כמה... ממש כמו אותו ג'יפ עם מנוע V8, גיר אוטומטי, זחל, וצמיגי 39.

בובספוג רוצה את ה-CJ שלו כאן. לא בקליפורניה. (כלומר - היה מת להיות בקליפורניה, אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד...)
אני גם מנחש שהוא רוצה צמיג יותר גדול מ-205/75/15, ויחס העברה של בני אדם, לא 2.73...
ולכן הדוגמה שהבאת היא לא רלוונטית ולא מציאותית ממש כמו רוב הדוגמאות של כל האחרים -
"...פעם, בכביש מהיר ישר וארוך, עם רוח גבית קבועה, מורד קל, 85 PSI בצמיגים וכיבוי המנוע בשיפועים היותר חדים, הגעתי בקלותתת!!! ל-9.5 ק"מ לליטר. ממש כמו סמוראי! עובדה! וגם יש לי עדים - משה, איציק, יעקב ויוסי. בבקשה - CJ יכול להיות רכב יומיומי חסכוני בצריכת הדלק שלו!!!"...

בוזי
30-01-08, 11:14
דרור.

אתה קצת מגזים. כולם יודעים שבחישוב כולל, ג'יפים עושים בממוצע 1:5.
אנחנו מדברים על שימוש יומיומי מתון ורגיל, ובשימוש כזה, ניתן להוציא בקלות 1:7, לפעמים 8.
אתה אומר בדיוק אותו הדבר כמו כולם, רק בפונט מודגש וביטויים צבעוניים.
אבל זה ממש לא העניין. העניין יהיה למצוא סיקס מתוחזק במצב מעולה, ואח"כ לשמור עליו כזה, בתחזוקה בלתי פוסקת.
בעז

ד ו ר ו ן
30-01-08, 11:39
במידה ואני מוצא cj חדש ככל האפשר, ושמור ככל האפשר + יישור קו רציני.
אז לא צריכה להיות בעיה להתנייד איתו כרכב יחיד! (תקנו אותי רק אם אני טועה)
אפשרי (יש לך את ערן בתור דוגמא) אבל אתה קצת מתעלם ממה שעירא כתב לך:

כשאתה בהצהרה מתכנן טיולי שבירה בסופ"ש מן הסתם לא משנה איזה רכב זה יהיה סמוראי/CJ/טויוטה וכו' כשאתה תשתולל איתו בסופ"ש ביום ראשון תיהיה צריך לטפל בו, אם זה לבד או אם במוסך. אם זה יהיה לבד סבבה, רק תיהיה מוכן מנטלית לעובדה שלא יהיה לך רכב לעבודה. אם זה במוסך תיהיה מוכן מנטלית לפתוח את הארנק.

אם אתה עובד בעבודה שלא מתפשרת בקלות עם העדרויות ביום ראשון, והרכב הוא תנאי להגיעה לעבודה אתה מאד גבולי.
גבולי כי מוניות למרחק כמו שאתה מתאר עולה הרבה כסף במצטבר.
גבולי כי לפעמים מוניות או בכלל תחבורה ציבורית לא מעשית למקום העבודה כי היא עוברת פעם בשלוש שעות.
גבולי כי הבלאי בשימוש יום-יומי עדיין יקר מאשר רכב פרטי.

כשרכב השטח היה הרכב היחידי הייתי מוכן נפשית וגם מול העבודה לגמישות ביום ראשון בבוקר שאחרי סופ"ש טיול-כל טיול לא רק טיולי שבירות,כי תקלות קורות, בכל רכב כמו שעירא כתב.
אם זה אומר שאתה מושבת לתיקון הרכב ביום ראשון או יום אחר ע"ח עבודה ואם זה אומר לשלם למוסך כי אתה לא יכול להרשות לעצמך להעדר מהעבודה.
אם הג'יפ הוא הרכב שלוקח אותך לעבודה הוא חלק מתהליך ההכנסה הכלכלית שלך ואז אם אתה מוציא עליו הרבה כסף כי הוא בבסיס עולה יקר יותר לתחזוקה וכל סופ"ש הוא פוטנציאל לחור בכיס אז אתה מראש מצמצם את ההכנסה שלך ואתה לא רוצה להגיע למצב שאתה בעצם מפרנס את הרכב ולא הוא משרת אותך ככלי להגיע לעבודה להכניס כסף הביתה.
אני בזמנו החלפתי לרכב שטח דיזל (בזמנו ליטר סולר עלה 1.3ש"ח.. אחח החיים הטובים..:cry: ) הרבה כי עלויות הבנזין+התיקונים של הרכב הקודם שהגיע לשיבה הגיעו לרמת שחיטה או יותר נכון שאני עוד רגע מפרנס את הרכב.
היום כשליטר סולר עולה כמו בנזין אני נוסע בפרייבט קטן לעבודה והגמל עומד בצד לפעמים שבועיים למעט הנעה פה ושם ובחישוב סופי עלוית התחזוקה ירדו.
1. כי הפרייבט חסכוני משמעותית בתצרוכת דלק במיוחד כשמחירי הדלק זהים.
2. כי החלפים שלו יקרים יותר מהפרייבט (ויש גם סוג של הפחתת עלויות לרכב שטח ,נוסעים מעט=מעט החלפות פילטרים ושמנים, פחות בלאי כללי).
3. הרבה פחות חששות וחשבונות איפה אני משאיר את הפרייבט בחושך או לשעות ארוכות ברחובות צדדיים עד שמצאתי חנייה.

מוני אורבך
30-01-08, 11:40
להחזיק גיפ זה דבר יקר
לנסוע בו ביום יום זה דבר מאוד יקר (במחרי הדלק המטורפים של היום שרק ילכו ויעלו)
לעניות דעתי (ויש לי ניסיון בנושא)
גיפ פתוח CJ
אם אתה נוסע עד +-10 קילומטר ביום ולא אכפת לך לנסוע על משהו מאוד ספרטני, ניתן להשתמש בו ביום יום
ולא, בזבוז זמן. אתה תקלל את הרגע ועוד יותר כול פעם שתצתרך למלא דלק.
אלא אם כן אתה ממש פנט ומוכן לשלם כול מחיר (כולל הנוחות הבסיסית שלך).

אני חושב שבזה סיכמנו שירשור זה.
כול דבר נוסף הוא רק התפלפלות וחזרה על דברים שנכתבו.

דרור ברלי
30-01-08, 11:45
שמע, אני לא חי בסרטים - אני מתאר, גם אם בשפה קצת ציורית, את המציאות.
סיקס מתוחזק במצב מעולה מכל הבחינות כבר אין הרבה, אבל עוד אפשר למצוא. בפורום הזה מסתובבות כמה דוגמאות מייצגות ומרשימות ל-CJ כזה.
רכב שכזה, בהנחה שמתוחזק עם אצבע על הדופק אחרי כל טיול קשה, גם יהיה אמין.
אבל ברכב יומיומי ההוצאה העיקרית היא עדיין הדלק. מאיפה שתסתכל על זה. אוטו שנוסע כל יום מרחקים קצרים לעבודה, בדרך כלל לא עושה את זה בשיוט נינוח של 90 קמ"ש על כביש ישר וריק. יש רמזורים ופקקים, ובשטח עירוני תמיד יהיו קורולות ולנטיסים זחלנים והססנים שמפריעים לנסוע חלק וזורם, מאלצים אותך לבלום ולהאיץ בלי סוף וחוזר חלילה.

אז רכב שמצליח לעבור 7-8 ק"מ/ליטר בתנאים אופטימליים או קרוב אליהם, לא ייתן ממוצע טוב יותר מ-5.5 -6 ק"מ ליטר אמיתיים בשורה התחתונה, וגם זה במקרה הטוב. זו המציאות בוזי. אל תתכחש לה.
ובינינו, בנאדם לא נוסע רק לעבודה, אלא גם הולך לעשו תקניות, יוצא לבלות, נוסע לחברים/ות, מגיע לפה וקופץ לשם. על השטח אני כבר לא מדבר, כי בשטח אנחנו לא באמת טורחים למדוד, בעיקר כדי לא לקלקל את הכיף... ואז אחרי תקופה קצרה, ההוצאה מתחילה להכביד.
כשבנאדם מודאג מעלויות יומיומיות של רכב שכעיקרון הוא ישן ושתיין ולא סמל האמינות, סימן שהוא לא עתיר במזומנים. נסיון החיים לימד אותי שלכל תחזית ולו הקודרת ביותר, צריך להתכונן עם מרווחי בטחון של עוד 20-25%... אני עדיין בדעה ש-CJ ישן שמטייל חזק בסופ"שים, משמש כרכב יומיומי ומתוחזק רק במוסכים, הוא בעל פוטנציאל להפוך מהר מאוד לאסון פיננסי. זה יהיה חבל למי שלא מוכן לזה מבחינה כלכלית, אבל מעדיף לא להקשיב ולהתנסות בזה על בשרו.

בוזי
30-01-08, 12:23
דרור, אנחנו (כולנו כאן בשרשור) אומרים את אותו הדבר.
סיקס הוא הג'יפ האמיתי, המקורי. בשטח, רכב פתוח, במזג אוויר אידיאלי (שיש כמותו 30 ימים בשנה) - הוא הכי כייפי, הכי "ג'יפ" שאפשר.
זול לאחזקה או פרקטי כרכב יומיום - הוא לא. זו תשובתי לכותרת השרשור הזה.

יש מספר סיקסים בודדים שהם יוצאים מהכלל הזה, אבל הם לא למכירה, ולבנות אחד כזה יהיה יקר מאוד.

AvigdorAharon
30-01-08, 14:35
יש מספר סיקסים בודדים שהם יוצאים מהכלל הזה, אבל הם לא למכירה, ולבנות אחד כזה יהיה יקר מאוד.

תלוי כמה משלמים...
למדתי בחיי הקצרים, שלכל דבר יש מחיר, גם ל CJ שאני מאוד אוהב.

אביגדור

נמרוד
30-01-08, 22:46
אתה קצת מגזים. כולם יודעים שבחישוב כולל, ג'יפים עושים בממוצע 1:5.
אנחנו מדברים על שימוש יומיומי מתון ורגיל, ובשימוש כזה, ניתן להוציא בקלות 1:7, לפעמים 8.

איך אתה יכול לכתוב בממוצע 5:1 ואחר כך שבשימוש יומיומי 7:1 ? לא נראה לך קצת סתירה?

בוזי
31-01-08, 00:01
חישוב כולל זה: נסיעה מעורבת בעיר, מחוץ לעיר, פקקים, שטח, חילוצים, גרירה, הכל מהכל. בממוצע שנתי - 1:5.
שימוש יומיומי זה: נסיעה מתונה בכביש, לא עמוס, לא גורר. ממוצע מתדלוק לתדלוק - 1:7.

סליחה ממי שלא הייתי ברור מספיק בשבילו.

נמרוד
01-02-08, 23:08
שלום

עשיתי חיפוש ולא מצאתי

תודה רבה!

לחזור לשאלה המקורית - מתאים או לא מתאים, החלטה שלך בלבד. כשהייתי במצבך בדיוק נמרץ, קיבלתי את ההחלטה למכור את סמי ולקנות בקצת יותר סיקס משופר ביותר ברגע אחד. נכון, עולה יותר כסף, אבל זה התחביב שלי. מאז עשיתי עוד כמה וכמה קפיצות בחיים, לא רק בענייני מכוניות. אתה מהקופצים או מהעומדים במקום? זאת השאלה.

איש
01-02-08, 23:35
אדר ידידי.

אתה זוכר שרק החלפת לקפיצים של סיקס , אמרתי לך שאתה מנסה לעשות מסמוראי סיקס.

אמרתי לך דאז בסוף תיקנה סיקס. ואמרת שבסוף תעשה את זה.
ניראה לי שאתה כבר יודע טוב מאוד את ההבדלים,
אתה מטייל הרבה עם ליאור(ד"ש דרך אגב)

ואתה יודע מה שתחלס קניתה גיפ סמוראי כדי לחסוך בעליות על דלק.

פשוט תעשה תחושבים האם זה הצעד שאתה רוצה לעשות כרגע, או אולי בעתיד .
הרי אתה יודע שבסוף יהיה לך 1 השאלה היא רק מתי.

ומי יודע אולי גם אצלי מתישהוא.
בכל אופן דעתי נכון לעכשיו היא שתהנה קצת מהשיפורים שיש לך עכשיו, כי אתה כבר לא ממש רחוק מסיקיס. וכשתיהיה מוכן כלכלית תעשה את הצעד .

בהצלחה בכל אופן ניתראה בשטח !

Jacob80
08-02-08, 18:35
תגיד בובספוג..

לא היה לך עד לא מזמן גראנד צ'ירוקי מוגבהת 4.5 אינץ ?

איך מגראנד הגעת לסמוראי ??

bobsfog
08-02-08, 21:16
לא. אני על סמוראי
ושגיא - שגם כן כותב תחת אותו בשם נוסע על קאיה

יש חדשות, יש פזילות לכיוון שונה לגמרי

וונדורה 4X4 + לקנות אופניים כדי להגיע למקומות בתוך העיר

כל העיניינים הם בטווח בדיקות
אז בקרוב תצפו לעמוד דומה בנושא הוונדורה

תודה לכולם

וגלעד.
אין מה לעשות סמוראי כמה שתשפר אותו ישאר סמוראי, ולעומת זאת cj זה הדבר האמיתי עם כל החסרונות והייתרונות שבזה.
אני מניח שcj לא יבוא בזמן הקרוב או שאולי כן. אבל בכל מקרה יום אחד יהיה
אני לא לחוץ לקנות רכב ולא לחוץ למכור (עכשיו יש דיפרנציאל חדש + טסט)
אבל ברגע שמשהו חדש יקרה כולם ידעו ויוכלו לשמוע את הרעש של המנוע שיבעט

-->