PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור גלגל לציר

dudu_abdu
28-01-08, 21:11
שלום לכולם!
לפני שאני יתחיל רציתי להגיד שלפני שאני מעלה את שאלתי פה חרשתי את האינטרנט הייטב אך לא מצאתי מידע שנותן תשובה מספקת לשאלתי.
בכל מקרה לענייננו - אני בשלבי בניה התחלתיים של בניית קארט שטח. השגתי לבנייה ציר ברזל מלא בעובי כ1.7 ס"מ שישמש כציר אחורי ובנוסף זוג מיסבים שתואמים את הקוטר הנ"ל. בנוסף רכשתי גלגלים שבמקור הכילו בתוכם מייסבים, שאחרי שהם הוצאו מתוכם נותר ב"נאבה" של הגלגל חור בגודל של כ3.5 ס"מ (במידות אני מדבר על קוטר כמובן). שאלתי היא:
1. איך אני מגשר על הפער הזה? האם יש פיתרון יותר זול מייצור חלק במחרטה?
2. במידה והצלחתי לגשר על הרווח, איך אני מקבע את הציר לגלגל? כמובן אני מעוניין בקיבוע שיתפרק בהברגה, ולא ריתוך כי חיבור קבוע ימנע ממני בהמשך הבנייה להכניס את הגלגל שיניים והמעצור דיסק לציר.

אני אשמח אם תענו לי בהקדם אני מצרף תמונות של הגלגל והציר בתוכו.

http://www.siz.co.il/img/dmztlnzmvjxe.jpg (http://www.siz.co.il/my.php?file=dmztlnzmvjxe.jpg)
http://www.siz.co.il/img/umdqzwyg2mon.jpg (http://www.siz.co.il/my.php?file=umdqzwyg2mon.jpg)

עידו לוריה
28-01-08, 22:54
[QUOTE=dudu_abdu]שלום לכולם!
לפני שאני יתחיל רציתי להגיד שלפני שאני מעלה את שאלתי פה חרשתי את האינטרנט הייטב אך לא מצאתי מידע שנותן תשובה מספקת לשאלתי.
בכל מקרה לענייננו - אני בשלבי בניה התחלתיים של בניית קארט שטח. השגתי לבנייה ציר ברזל מלא בעובי כ1.7 ס"מ שישמש כציר אחורי ובנוסף זוג מיסבים שתואמים את הקוטר הנ"ל. בנוסף רכשתי גלגלים שבמקור הכילו בתוכם מייסבים, שאחרי שהם הוצאו מתוכם נותר ב"נאבה" של הגלגל חור בגודל של כ3.5 ס"מ (במידות אני מדבר על קוטר כמובן). שאלתי היא:
1. איך אני מגשר על הפער הזה? האם יש פיתרון יותר זול מייצור חלק במחרטה?
2. במידה והצלחתי לגשר על הרווח, איך אני מקבע את הציר לגלגל? כמובן אני מעוניין בקיבוע שיתפרק בהברגה, ולא ריתוך כי חיבור קבוע ימנע ממני בהמשך הבנייה להכניס את הגלגל שיניים והמעצור דיסק לציר.

אני אשמח אם תענו לי בהקדם אני מצרף תמונות של הגלגל והציר

דודו שלום
1.הדרך היחידה לגשר על הפער היה בחריטה ,בוקסה שתולה בתוך בית המייסב+שיגום.
2.בציר האחורי בקוטר 17 מ"מ ,לאחר שחתכתה את האורך שלו צריך לרתך לו בוקסות בשני צדדו במרחק מהקצה באורך של בית המיסבים +מקום להברגה בכול קצה ,ליצור הברגה בכול קצה +שיגום
זו הדרך הזולה ביותר אבל לא הטובה ביתר וגם היה לא תיסבול מנוע חזק.

dudu_abdu
28-01-08, 23:01
דודו שלום
1.הדרך היחידה לגשר על הפער היה בחריטה ,בוקסה שתולה בתוך בית המייסב+שיגום.
2.בציר האחורי בקוטר 17 מ"מ ,לאחר שחתכתה את האורך שלו צריך לרתך לו בוקסות בשני צדדו במרחק מהקצה באורך של בית המיסבים +מקום להברגה בכול קצה ,ליצור הברגה בכול קצה +שיגום
זו הדרך הזולה ביותר אבל לא הטובה ביתר וגם היה לא תיסבול מנוע חזק.

1. במידה ואני מחבר צינור חלול בגודל המתאים שיגשר על הפער - זה מתאים?
2. לא הבנתי את התיאור שלך, יש מצב אתה מצרף איזה סקיצה של מה שאתה מתכוון?

נמרוד
28-01-08, 23:25
1. במידה ואני מחבר צינור חלול בגודל המתאים שיגשר על הפער - זה מתאים?

כן. הבעייה היא שאתה לא תמצא צינור מתאים. בשביל לייצר צינור מתאים בדיוק = בוקסה, צריך מחרטה.

חנן גולומבק
28-01-08, 23:30
חבל על הזמן ועל העבודה 17 מ"מ זה לא מספיק. אתה צריך 30 מ"מ.

dudu_abdu
29-01-08, 00:16
חבל על הזמן ועל העבודה 17 מ"מ זה לא מספיק. אתה צריך 30 מ"מ.

יש ביידך איזה נתון מדוייק לגבי עובי הציר בקשר לעיפות מתכת או שסתם זרקת מספר? אני שואל את זה כי בכל תמונה של קרטינג שראיתי עד היום הציר היה בערך 20 מ"מ. בעיקרון את הציר אמור להניע מנוע 150 של אופנוע. הקרטינג שבנית לבנך בנוי מציר 30 מ"מ? הוא תוצרת עצמית או
"אקס-טרקטורון" ?

חנן גולומבק
29-01-08, 11:26
יש ביידך איזה נתון מדוייק לגבי עובי הציר בקשר לעיפות מתכת או שסתם זרקת מספר? אני שואל את זה כי בכל תמונה של קרטינג שראיתי עד היום הציר היה בערך 20 מ"מ. בעיקרון את הציר אמור להניע מנוע 150 של אופנוע. הקרטינג שבנית לבנך בנוי מציר 30 מ"מ? הוא תוצרת עצמית או
"אקס-טרקטורון" ?

אני בניתי לפי הספר של רון צ'מפיון עם ציר 30 מ"מ.
הבאגי של הילד נוסע ונוסע כבר כמה שנים והציר ישר כמו סרגל אז לדעתי כדי לך להתגלח על זקנם של אחרים מה גם שאתה "הולך" על 150 סמ"ק כאשר אצלי זה רק 125.
בהצלחה.

dudu_abdu
29-01-08, 12:54
אני בניתי לפי הספר של רון צ'מפיון עם ציר 30 מ"מ.
הבאגי של הילד נוסע ונוסע כבר כמה שנים והציר ישר כמו סרגל אז לדעתי כדי לך להתגלח על זקנם של אחרים מה גם שאתה "הולך" על 150 סמ"ק כאשר אצלי זה רק 125.
בהצלחה.

יש לי אופציה לרכוש ציר אחורי של פולריס וזה כנראה מה שאני יעשה. חנן אני חייב להודות שבתמונות עובי הציר האחורי אצלך נראה בערך אותו עובי כמו שלי, זה כנראה מה שהטעה אותי.

בכל מקרה תודה.

lizard
29-01-08, 13:37
אל תשכח שצירים ייעודיים דקים יותר כנראה שעברו איזה שהוא תהליך שמאפשר להם לעמוס בעומסים.
חוץ מזה, קרטינג שטח, קרוס קרט, אמור לעמוד בעומסי כפיפה גדולים יותר, לדעתי, מקרטינג כביש שנוסע ישר בדר"כ.

אני לא זוכר בדיוק מה הקוטר של הציר שאני בניתי אבל הוא אפילו יותר מ30 מ"מ. מצד שני אני הולך לשים עליו מנוע חזק יותר וכבד יותר.

שים לב שיכול להיות שציר של טרקטורון לא יהיה טוב עבורך כי יתכן והוא לא באותו קוטר לכל האורך. במידה והוא קונוס אז תהיה לך בעיה לחבר את המיסבים.

dudu_abdu
29-01-08, 21:12
מקסימום אני קונה אותו עם בית הציר שבא עם הטרקטורון, ומרתך את כל העסק ישירות לשלדה. השבוע אני אלך לראות את הציר אני ידע יותר טוב איך לתכנן את צעדי בהמשך הבנייה.

dudu_abdu
01-02-08, 02:07
עידכון - קניתי ציר של טרקטורון פולריס.. הציר באזור ההברזה עדיין קצת יותר צר מהנאבה של הגלגל..כנראה שאין ברירה מלבנות בוקסה אצל חרט..יש למישהו מושג כמה דבר כזה אמור לעלות?

באגי מפלצת
02-02-08, 21:22
לגבי המחיר אין לי מושג אני מעריך משהוא כמו 150 שקל אני חורט לבד אז אני לא מודע למחירים מה שכן אני גם בתהליך של משהוא כמו שלך עם תכנון והכל פרי מוחי ולפי דעתי להשתמש בציר 30 חלול במרכזו בחור 10 ממ יותר חזק כי גם יש לו דפנות להתמך עליהים מבפנים וכך גם במקרה של ''מכה'' הוא לא יקבל עיקום אני ממש לא בעד העסק של הצירים של הטרקטורונים לצערי יש לי נסיון איתם ואני ממש לא ממליץ ..
בברכת ערב טוב מידן פרטוש

dudu_abdu
02-02-08, 23:08
למה ניסיון לא טוב? שתף אותי שאני אלמד מטעויות..בעיקרון הציר מאוד מסיבי וחזק, קיבלתי אותו עם כל בית המיסב שלו (אני צריך לבנות מעיין חובק מתכת שיתפוס את כל העסק) ככה שגם אני יכול למתוח את השרשרת. בנוסף הוא בא עם הגלגל שיניים מחובר ונאבות..אני בתהליך של הקטנת הנאבות של הטקרטורון במקום ליצור בוקסה חדשה..אני יודע שזאת קצת התעלקות אבל אם יש מישהו מאזור המרכז עם מחרטה שמוכן לנדב כמה דקות מזמנו אני ישמח מאוד..אני מצרף תמונות של הצורה הכללית של השלדה (שום דבר עדיין לא מרותך)- לגבי החלק האחורי אני לא סגור על עצמי צריך להתאים אותו לציר. בנוסף אני מצרף תמונה של הציר ושל הנאבה עם הסקיצה עליה..

נ.ב - סוגיה נוספת שאני בהתלבטות לגביה הוא המנוע - התלבטות בין מנוע 150 מקורר אוויר של הרואיזם לבין מנוע 250 מקורר מים של הונדה CH.
לי אין שמץ של מושג במנועי אופנועים - מה אתם אומרים?

dudu_abdu
04-02-08, 19:07
חנן? ליזרד? מישהו?

חנן גולומבק
04-02-08, 20:53
לך על קירור אוויר, הרבה יותר פשוט.

חנן? ליזרד? מישהו?

asafk
04-02-08, 21:48
לדעתי עדיף לך להשתמש בגלגלים שיתאימו לנאבה של הטרקטורון מאשר לשנות אותה בשביל הגלגלים שיש לך במקרה. יותר פשוט ויותר נכון. יש חשיבות גדולה לדעת שאתה משתמש בחלק סטנדרטי, החשיבות גדלה כאשר משהו נשבר ורוצים להחליף..

אסף.

dudu_abdu
05-02-08, 00:32
לדעתי עדיף לך להשתמש בגלגלים שיתאימו לנאבה של הטרקטורון מאשר לשנות אותה בשביל הגלגלים שיש לך במקרה. יותר פשוט ויותר נכון. יש חשיבות גדולה לדעת שאתה משתמש בחלק סטנדרטי, החשיבות גדלה כאשר משהו נשבר ורוצים להחליף..

אסף.

כן גם אני מתחיל לחשוב ככה..במיוחד שהגלגלים שיש לי לא כ"כ גדולים, ונוצר מצב שיש מרווח גחון של 5 ס"מ בין הרצפה לגלג"ש..כנראה אני הולך על 2 גלגלי טרקטורון מאחורה ואת מה שיש לי אני ישים מקדימה...מה לגבי השילדה והמנוע ? אני מפחד שמנוע 150 בקושי יסחוב 2 גלגלי טרקטורון...האם קירור אוויר כ"כ מסובך?

באגי מפלצת
05-02-08, 23:19
למה ניסיון לא טוב? שתף אותי שאני אלמד מטעויות..בעיקרון הציר מאוד מסיבי וחזק, קיבלתי אותו עם כל בית המיסב שלו (אני צריך לבנות מעיין חובק מתכת שיתפוס את כל העסק) ככה שגם אני יכול למתוח את השרשרת. בנוסף הוא בא עם הגלגל שיניים מחובר ונאבות..אני בתהליך של הקטנת הנאבות של הטקרטורון במקום ליצור בוקסה חדשה..אני יודע שזאת קצת התעלקות אבל אם יש מישהו מאזור המרכז עם מחרטה שמוכן לנדב כמה דקות מזמנו אני ישמח מאוד..אני מצרף תמונות של הצורה הכללית של השלדה (שום דבר עדיין לא מרותך)- לגבי החלק האחורי אני לא סגור על עצמי צריך להתאים אותו לציר. בנוסף אני מצרף תמונה של הציר ושל הנאבה עם הסקיצה עליה..

נ.ב - סוגיה נוספת שאני בהתלבטות לגביה הוא המנוע - התלבטות בין מנוע 150 מקורר אוויר של הרואיזם לבין מנוע 250 מקורר מים של הונדה CH.
לי אין שמץ של מושג במנועי אופנועים - מה אתם אומרים?

אויש כמה שאני שונא את ההחרא צירים וחרא נאבה הזו אבל נו מה לעשות כבר קניתה שמע אחי הציר הזה מתעקם כמו *** והנאבות נשברות אה אופס מתפוררות בצורה מחרידה אם היתי במחשב השני הייתי שולח תמונות ... מה אני יגיד לך ... תהנה בסה''כ אפשר להחליף אבל חראם ...

*** אנחנו לא יודעים ולא אכפת לנו על איזה חומר אתה, אבל התגובות האחרונות שלך מטושטות לגמרי. קח את עצמך בידיים, לך לישון, תקום מחר בבוקר במצב יותר טוב. אחרת נצטרך להתחיל למחוק... בידידות, המערכת ***

dudu_abdu
06-02-08, 02:41
איך בדיוק עיקמת מוט 35 מ"מ ברזל? מה נכנסת בקיר?

חנן גולומבק
06-02-08, 07:08
כן גם אני מתחיל לחשוב ככה..במיוחד שהגלגלים שיש לי לא כ"כ גדולים, ונוצר מצב שיש מרווח גחון של 5 ס"מ בין הרצפה לגלג"ש.

שים את הציר מתחת לשלדה במקום מעליה.

lizard
06-02-08, 08:20
כן גם אני מתחיל לחשוב ככה..במיוחד שהגלגלים שיש לי לא כ"כ גדולים, ונוצר מצב שיש מרווח גחון של 5 ס"מ בין הרצפה לגלג"ש..כנראה אני הולך על 2 גלגלי טרקטורון מאחורה ואת מה שיש לי אני ישים מקדימה...מה לגבי השילדה והמנוע ? אני מפחד שמנוע 150 בקושי יסחוב 2 גלגלי טרקטורון...האם קירור אוויר כ"כ מסובך?

אם אתה הולך על גלגלי טרקטורון אחוריים, אני חושב שעדיף להשתמש בגלגל קדמי של טרקטורון גם כן או בגלל בעל קוטר כמה שיותר זהה. אחרת יכול להיות מצב שכל הקרטינג נוטה כלפי מטה. במקרה הזה תצטרך להוריד את השלדה ביחס לציר, זה עלול להוביל אותך לבעיות אחרות.

lizard
06-02-08, 08:22
שים את הציר מתחת לשלדה במקום מעליה.

לא יעזור לו. זה כמו מרחק בין הביצה של הסרן לקרקע, רק גלגל גדול יותר יגביה את המרחק.

חנן גולומבק
06-02-08, 08:37
שלילי בזנט...תסתכל בתמונה הזאת ותחשוב שוב...

המרחק בין גלגל השיניים והדיסק לקרקע ישאר אותו הדבר, אבל השלדה תתרחק.

lizard
06-02-08, 08:56
אני הבנתי מההודעה שלו שהגלגל שיניים שעל הציר הוא זה שמבמרחק של 5 ס"מ מהקרקע.
איך העברה של הסרן אל מתחת לשלדה יעזור לו?

מאיפה התמונה הזו? זאת באגי שנמצאת בארץ?

חנן גולומבק
06-02-08, 09:02
ונוצר מצב שיש מרווח גחון של 5 ס"מ בין הרצפה לגלג"ש.

מיכה אתה צודק, טעות שלי. זה באמת מה שהוא כתב והורדת הציר אל מתחת לשלדה לא תשנה את מרחק גלגל השניים מהרצפה.

זו באגי שבניתי לילדים שלי.

dudu_abdu
06-02-08, 13:05
כמו שליזארד כתב הבעיה היא בגודל הגלגל ...לגבי המנוע - אין לאף אחד ניסיון עם מנוע אופנוע קירור אוויר?

חנן גולומבק
06-02-08, 15:59
לך על קירור אוויר, הרבה יותר פשוט.

זה לא תשובה מספקת ?
בבאגי שלי יש מנוע של דינק 125 מקורר אוויר. מנוע אמין מאד ומוצלח מאד.

dudu_abdu
06-02-08, 17:22
הסוגיה פה היא לא אמינות..מה שאני שואל זה אם מנוע 150 יסחוב 2 גלגלי טרקטורון בשטח חולי? אני לא רוצה למצוא את עצמי מוציא כסף על מנוע שבסופו של דבר ייסע על 20 קמ"ש...

חנן גולומבק
06-02-08, 19:08
האם הוא יטפס דיונות ? לא , גם לא קטנות.

האם הוא יסע 50 ק"מש בדרכי כורכר ? כן.

הסוגיה פה היא לא אמינות..מה שאני שואל זה אם מנוע 150 יסחוב 2 גלגלי טרקטורון בשטח חולי? אני לא רוצה למצוא את עצמי מוציא כסף על מנוע שבסופו של דבר ייסע על 20 קמ"ש...

dudu_abdu
06-02-08, 19:29
זאת בדיוק התשובה שרציתי! תודה חנן...אני כנראה יילך על CH 250 ...

-->