PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופשים במערכת ההיגוי - ניסאן טראנו

אלון_ק
07-03-04, 19:46
לידידה שלי יש ניסן טראנו. היא התלוננה על חופשים ומכות בהגה, אז התכופפתי להסתכל - למרות שאין לי שמן של מוסך לגבי מבנה ועבודת מתלי IFS, ההבדלים בשיטות ההיגוי וכד'. מה שכן, הבטחתי לה שהג'יפולוגים נחמדים ומביני עניין - וישמחו לענות על השאלות.

אז ככה: הן בגלגל ימין, הן בגלגל שמאל ישנם חופשים גדוווולים בשעות 3-9, כשהם באוויר. מבט על תנועת מה שאצלי הוא מוט שפור ואצלם לא יודע איך נקרא, מגלה שהתפוח האחורי (בתמונה) נע בלי להזיז את המוט שמחובר אליו (זה שנראה כמו קצה של מוט שפור, נדמה לי שזה מוט ההיגוי גם בטראנו, לא רואים בתמונה - מוסתר). לכן, אני מנחש שצריך להחליף את שני התפוחים (תופעה זהה גם בצד שני). חוץ מזה יש לה גם חופש (קטן) בשעות 6-12 בגלגל ימני קדמי. האם הבעיה היא המיסב, כמו בסרן חי - או שיש שם עוד אפשרויות?

http://jeeptrip.com/upload/xomk3gr8-2.jpg

eran4x4
07-03-04, 20:45
ממב שהבנתי התפוחים בטרנו מרותחים למוט שפור........

החופש יכול להיות גם במשולש ולא רק במיסב (בוקסות) אם זה היה במשולש מן הסתם הייתה מבחין בכך

מוטי ג.
07-03-04, 20:48
הרבה חופש נוצר גם בזרוע עזר שבצד ימין (המקבילה לפיטמן).

שחר-סופה
07-03-04, 20:51
אלון ,
לדעתי אתה צודק בהערכתך...ז"א חופש בתפוחים + החופש אותו
אתה מתאר בשעה 6-12 = חופש במיסבי הגלגל.כדאי / צריך אם כבר
להחליף גם אותם בשני הצדדים.
לא ציינת האם כאשר הרכב על הקרקע אתה מסובב את ההגה ימינה / שמאלה
ישנו חופש ואם כן של כמה ?
תפוח אני מאמין שאתה יודע לבדוק אם תקין / לא ...מה??? עצלנות :twisted: .

שחר.

אלון_ק
07-03-04, 21:28
שחר,

יודע - אבל בכלל לא בטוח בכל נושא הIFS. נראה לי שהבנתי את תפקידי החלקים שם, אבל אני לא רוצה לומר לגברת משהו לא נכון, כי אני חשבתי וזה אחרת.

אני לא יודע כמה חופש יש על הקרקע - לא בדקתי. אבל היא מרגישה מכות (לא רק רעידות) בהגה במהמורות, ומכאן סביר להניח שהחופש קיים - וגדול.

מוטי, האם זרוע העזר היא המוט המוסתר בתמונה, שמחובר לתפוח אותו תיארתי קודם? אם כן, אז וודאי שיש בו חופש - הרי בתפוח יש חופש. להערכתי, הוא נע רק אחרי תנועה של כ3-4 מ"מ של הצמיג (!!!).

ערן, לא ידעתי מה לחפש אז הסתכלתי טוב טוב. לא זיהיתי שום תנועה במשולשים.

שחר-סופה
07-03-04, 23:24
אלון ,
לשאלתך זו : " מוטי, האם זרוע העזר היא המוט המוסתר בתמונה, שמחובר לתפוח אותו תיארתי קודם? אם כן, אז וודאי שיש בו חופש - הרי בתפוח יש חופש. להערכתי, הוא נע רק אחרי תנועה של כ3-4 מ"מ של הצמיג (!!!).

כן , נראה כמו זרוע העזר . בד"כ נוצר חופש די גדול בבוקסא שלה (התותב הפנימי
מצופה הגומי) כל העסק אמור לשבת די בלחץ בפנים , חופש בזרוע העזר יגרום
לחופשים אותם הזכרת , אבל לא רק...כנראה שיש לפי מה שתיארת גם חופש
במיסבי הגלגל , צריך לבדוק חלק חלק לגופו...
שחר.

אלון_ק
07-03-04, 23:42
ומה השם של התפוח שהזכרתי? האם זהו תפוח ההגה, שמבצע אותו תפקיד כמו תפוחי ההגה שלי?

אלון_ק
07-03-04, 23:55
בקיצור, מה זה?

http://imgsrv.pic4u.co.il/f24a758a308fdba2524f82aa4aad9370020000.a spx

נמרוד
08-03-04, 09:29
מה שמסומן בחץ נראה כמו "תפוח" - מה השם שלו, חיים משה או הירושי-סאן, אני לא יודע.

מה שקורה ברכב IFS באופן כללי:

מה שאנחנו קוראים מוט שפור, או מוט מקשר, שברכבים שלנו הוא חתיכה אחת, עשוי משלושה חלקים, עם מפרקים (תפוחים) בינהם. ההגה (זרוע פיטמן) מזיז את החלק המרכזי של המוט ימינה ושמאלה, וזרוע IDLER בצד השני נעה במקביל לפיטמן. במבט על יש מקבילית של שתי הזרועות האלו, השלדה, ומוט מרכזי שנע ימינה שמאלה. לשני הקצוות שלו מחוברים בתפוחים המוטות הקצרים, שניתנים לקיצור והארכה - כל אחד מהם מכונה בעצמו מוט שפור - והם מחוברים לגלגלים.

אלון_ק
08-03-04, 19:57
תודה על ההשכלה, נמרוד.

תשובה על שאלתי קיבלתי מיורם אפ"ק, בעקיפין (המידע נמסר לידידתי). התפוח המתואר, שאכן מתחבר למוטות השפור, הוא תפוח ההגה.

עוד קושיה, לקראת פסח:

הייתכן שמחיר התפוח המסכן הזה הוא 740 ש"ח לאחד???
אם כן, האם ניתן להשיג תחליפיים טובים והיכן? מחירם המשוער?

תודה על הסבלנות, חבר'ה.

רכס חיים
09-03-04, 01:09
איני מבין בטראנו, אך יש לי חבר שמתייעץ איתי מפעם לפעם. לפני שבועיים לבעיה דומה הוא החליף את ארבעת הגומיות שנדפקו והוזכרו למעלה - במחיר של שקל וחצי לגומיה, והכל הסתדר כמו חדש. שווה לנסות לפני שעושים אוברול באלפי שקלים.

-->