PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוראות נהיגה ב 4x4 בכללי למתחילים

eitantoon
07-03-04, 23:57
מתי לשלב, כמה מהר אפשר עם קדמי משולב, איך מוציאים משילוב?, האם לשלב בעמידה, בזחילה, ברוורס ? להסתובב ? משולב בכביש אפשר ? וכן הלאה...
אולי אתם הותיקים תבנו איזה קישור שיהיה ממש מדריך=תנך לגיפאי מתחיל. עשה ואל תעשה.
שמידי פעם תיתוסף לו עוד עצה ועוד כלל.
תודה
איתן

t_uri
08-03-04, 02:17
מתי לשלב, כמה מהר אפשר עם קדמי משולב, איך מוציאים משילוב?, האם לשלב בעמידה, בזחילה, ברוורס ? להסתובב ? משולב בכביש אפשר ? וכן הלאה...
אולי אתם הותיקים תבנו איזה קישור שיהיה ממש מדריך=תנך לגיפאי מתחיל. עשה ואל תעשה.
שמידי פעם תיתוסף לו עוד עצה ועוד כלל.
תודה
איתן

ברוך הבא איתן.
בסה"כ אפשר להגדיר מספר כללי אצבע. הכללים יהיו תלויים בסוג ההנעה של הרכב. למשל בג'יפ CJ, סופה, סמוראי ועוד רכבים בעלי תיבת העברה PART TIME 4X4 (אתה יכול לקרוא על סוגי תיבות העברה כאן (http://www.jeepolog.com/j6tech_transferguide.htm)) אסור לסוע משולב בכביש כי אין דיפרנציאל מרכזי ולכן הטרנספר עלול להשבר. לעומת הרכבים הנ"ל יש רכבים בעלי FULL TIME 4X4 (לנד רובר לסוגיו, מיצובישי פג'רו קינג ועוד) ששם אתה מן הסתם קבוע משולב 4X4 אבל יש צורך לשים לב לא ליסוע בכביש כשהנעילה המרכזית פועלת.

אין מהירות מירבית ל-4X4. להיפך, נסיעה בהנעה כפולה מוסיפה ל"הדבקת" הרכב למסלול בהאצות, האטות וסיבובים. זאת הסיבה שרכבי התחרויות החזקים ביותר של מירוצי המידבר הם 4X4 (והם נוסעים באמת מהר).

איך מוציאים משילוב?, האם לשלב בעמידה, בזחילה, ברוורס ? להסתובב ? משולב בכביש אפשר ? וכן הלאה...

עקרונית העברה בין מצבי הטרנספר נעשית במצב עמידה או בזחילה איטית ללא עומס על המכלולים (קלאץ' לחוץ או ניוטראל). הזחילה יכולה להיות קדימה או אחורה - אצל כל אחד זה שונה ותלוי לרוב בשחיקה של הטרנספר (אצלי למשל, יש קצת קושי בהוצאה מ-4X4LOW אז אני זוחל קצת קדימה והידית משתחרת). בקיצור, בטרנספרים שחוקים יש הרבה עניין של רגש.

בעיניין הקישור שהצעת. יש את המילון (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=449) שעוזר בתור התחלה להבין על מה מדברים ולהכנס לעניינים. אתה מוזמן להוסיף לשם שאלות אם משהו לא ברור.

לילה טוב.

אורי טל.

coas
08-03-04, 02:39
מעבר לכל העצות שתשמע וכולן מן הסתם יהיו טובות.. החשובה ביותר היא: דע עד כמה אתה מנוסה ומיומן ולמה הרכב מסוגל. אחרי שביררת את אלה אל תנסה לעבור את המגבלות הנ"ל ביום אחד.
התחלה טובה בהחלט היא לשאול וללמוד.

אייל
08-03-04, 10:54
עצה חינם:
יש כמה דרכים ללמוד לנהוג בשטח:
1. ללמוד לבד - הכי טוב :lol: , ככה אתה לומד להכיר את כל מכלולי הרכב דרך המוסך. זה נשבר, ההוא נגזר, זה נקרע וההוא הלך...
2. לבקש מחברים - הכי טוב 8) 8) , ככה אתה יוצא איתם לטיול, הם מסבירים לך רבע שעה ואח"כ נעלמים לך ורוטנים על "הקבצה ג'" שבא לטיול.
3. קורס - זה באמת סתם :twisted: :twisted: , שם רק ילמדו אותך את הדברים הנכונים. יסבירו לך בסבלנות (גם תוכל ללמוד מטעויות של אחרים ושזה הכי טוב כי זה לא על חשבונך).

בקיצור, רצוי מאוד להשקיע כ-400 ש"ח ולהתחיל נכון - זה חוסך הרבה בעתיד...
אגב, אני למדתי לפי שיטה א'... :cry: :cry: :cry: :cry:

חנן א.
08-03-04, 11:01
3. קורס - זה באמת סתם , שם רק ילמדו אותך את הדברים הנכונים. יסבירו לך בסבלנות (גם תוכל ללמוד מטעויות של אחרים ושזה הכי טוב כי זה לא על חשבונך).

כאחד שהיה בפוזיציה של מדריך, אני מזהיר: אם כבר לקחת קורס, אז לבדוק מי מעביר אותו.
יש מדריכים, גם בחברות מוכרות, שבעזרת ההדרכה שלהם, לא רק שלא יועילו לך, אלא יסכנו לך את החיים בעצות אחיתופל ( " יש לבלום בפמפומים גם ברכב עם ABS " ) .
מדריך שאני יכול להמליץ עליו, כי שמעתי אותו מדריך, וכן, הוא חבר, אז מותר לחשוד בי בדעה מוטה, זה יפתח, מדריך ב"מרכז הישראלי לסיור" וחבר מערכת ג'יפולוג.

נמרוד
08-03-04, 11:11
אם אתה הולך על אופציה ג' של אייל - לך למרכז הישראלי לסיור, ותדאג שזה יהיה קורס של יפתח.

בלי קשר, גם לבד, גם עם חברים, גם קורס - למה לבוא טבולא-ראסה? ספרים. יש המון ספרים בנושא 4X4, טכניים, נהיגה, חילוץ... יש מעט בעברית, אבל המון, המון, באנגלית - אין כמו אמאזון. אי אפשר אף פעם לדעת יותר מדי.

ארז
08-03-04, 16:18
אני מצטרף להמלצה על יפתח,גש למרכז לסיור ובקש קורס עם יפתח(ורק איתו),גם אני אומנם חבר שלו,אבל ראיתי אותו מדריך(יותר נכון עבדתי איתו שם והדרכתי איתו),הוא בכמה רמות מעל כולם.

eitantoon
09-03-04, 20:38
בהתחלה אני אנסה קצת לבד, בזהירות.עם הזמן אלך ללמוד בצורה יותר מקצועית. גם ספרים זה רעיון טוב. תודה
איתן

eitantoon
09-03-04, 20:42
בהתחלה אני אנסה קצת לבד, בזהירות.עם הזמן אלך ללמוד בצורה יותר מקצועית. גם ספרים זה רעיון טוב. תודה
אגב, יש לי שאלה נוספת: אם זה כל כך טוב לנסוע ב 4x4 . למה בכלל להוציא משילוב, כלומר האם יש יתרונות וחסרונות לנסיעה ב 4x4 בכביש, בנסיעה רגילה. (נניח בלי נעילת דיפרנציאל, לי יש מגנום עם ברירת נעילה)
איתן

eran4x4
09-03-04, 21:18
איתן

תתחיל בבקשה מלקרוא את ספר הנהג.

הרכב שלך לא בנוי לנסיעה של 4*4 על הכביש, לשם נסיעה ב4*4 על הכביש יש צורך בדיפרנציאל שלישי (מרכזי) שיאפשר הפרשי מהירות בין הסרן האחורי לקידמי.

לגבי הראיון של דרך הלמידה - תחזור בבקשה להודאה של אייל.

אייל
10-03-04, 17:00
לדעתי לא רצוי ואפילו אסור ללמוד 4X4 בהתכתבות!!! כמו שלא תשלח את הילדים שלך לקורס שחיה בסטימצקי :roll: :roll: :roll:
דעתי הבלתי תלויה (רק מניסיון - וכואב) קורס.
גם אם בספר יהיה כתוב ששיפוע צד של 45 מעלות (סתם מספר לא קשור - לא להתיחס ברצינות)הוא מסוכן אתה לא ממש תדע מה זה אומר. לעומת זאת נסיעה בשיפוע צד תחת עינו הפקוחה של המדריך יאפשר לימוד מצויין של מגבלות הרכב.
בכל אופן, זה מאוד יומרני אף אחד לא ייקח אחריות כאן להסביר מעל דפי הפורום או הכתבות באתר איך לנהוג בשטח ומה זה מסוכן ולא מסוכן.

באמת אולי נראה לך שהוצאה של 400 ש"ח היא מיותרת אבל תדע שזה השקעה לעתיד (עצם למחר או טרנספר שלם למחרתיים :? :? :? ).
זהו.

t_uri
10-03-04, 17:16
מדריך לנהיגת שטח - לא ניתן לכתוב, אבל שאלות כמו מתי 4X4 ומתי 2X4 כדי שנוכל לצאת לשחק קצת - זה כן.

טיפ הכי גדול: אל לקפוץ מעל לפופיק.

אורי טל.

eitantoon
10-03-04, 21:24
תודה על כל התגובות. נהדר שיש תמיכה.
איתן

-->