PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפעלה ראשונה אחרי הרבה זמן - מה צריך לעשות

עירא
08-03-04, 16:07
אני מקווה שבקרוב מאד אני אוכל להתניע :lol: :lol: :lol:
מה מומלץ לעשות לפני / תוך כדי / אחרי ההתנעה שהיא ראשונה מזה זמן רב מאוד???
עירא

Bulldog
08-03-04, 17:42
אתה יכול להחליף שמנים, לבנות לחץ שמן מחדש, שוב, תלוי באיך הוחזקו המיכלולים בתקופת המנוחה שלהם.

עירא
08-03-04, 18:21
לגבי הניתוק,
פירקתי את הרדיאטור, הוצאתי את המים חוצמזה זהו פשוט היה כבוי במשך הרבה זמן.

ערן המסוקס
08-03-04, 18:46
קרה לי מיקרה מאוד לא נעים. אני לא יודע אם זה משום שפילטר השמן המשומש ישב במחסן וצבר אבק (אין שם הרבה אבק, זה מחסן סגור ודיי נקי). מסיבות שונות הרכבתי את הפילטר הישן למנוע ונסעתי כך, לאחר זמן מה התחילו רעשי נקישה חזקים מהשסתומים, כאילו אני נוסע ללא לחץ שמן... בקיצור לא מומלץ.

אם יש חשש, אני ממליץ לך להחליף שמן ופילטר שמן.
אני חושב שעצם מילוי שמן חדש ממכסה השסתומים ישמן חלקי מנוע, וימנע בלאי בזמן ההתנעה..

Bulldog
08-03-04, 18:50
אהה, כן, יכול להיות נזק למחז"שים בתקופה כזאת?
זה כבר כשאלה על הדרך.

עירא
08-03-04, 19:14
רעיון טוב נראה לי שמחר אני אהיה בינוביץ' רעיונות לדברים להביא משם???
פילטר שמן
פנסים אחוריים
בולמים קידמיים (או שיש מקום אחר יותר זול להביא ממנו, אני צריך בולמים יחסית ארוכים 54.5 ס"מ מבורג לבורג)

תאמת בזמן כתיבת שורות אלו אני נזכר שהחלפתי את כל הפילטרים שמן דלק אוויר בערך שבועיים לפני השבתת הג'יפ שבהם עשיתי טיול אחד דרומה וזהו בכלליות. אז נראה לי שאני אוותר על ההחלפה לני ההתנעה, אני רק אשפוך שמן ממכסה השסתומים ואת הפילטר (כמו את השמנים של המנוע, גיר, טרנספר וכו') אני אחליף רק אחרי 1,000 ק"מ
דברים נוספים???

eran4x4
08-03-04, 20:28
לבנות לחץ שמן מחדש

ע"י סיבוב ידני של ציר המשאבה

לפני כמה חודשים הוחלפו השמנים?

עירא
08-03-04, 20:37
סיבוב ידני של המשאבה נראה לי כרגע לא משהו רלונטי,
בהתחשב בעובדה שהג'יפ עומד בערך שלושה חודשים, לא נראה לי שזה קריטי (ומכסימום ילך מנוע ואז יהיה תירוץ לדחוף לשם אחד חדש אחרי אוברול :twisted: :wink: )
השמנים הוחלפו קצת לפני שהוא הושבת.
התיכנון שלי הוא אחרי 1000 ק"מ לעשת החלפה כללית של כל השמנים פילטרים, מסננים שיקבלו את כל הג'יפה שהצטברה שם בזמן השביתה.
עירא

חנן א.
08-03-04, 22:11
כל הסיפור שלושה חודשים? :o
סע, חביבי, סע לשלום, המפתחות בפנים.

טדי
08-03-04, 23:11
סטרטר ארוך ללא כבל מפלג יבנה לחץ שמן ראשוני ללא התנעה
יספק שמן לקראנק ולקמשפט
עכשיו תתניע והכל יהיה בסדר

עירא
08-03-04, 23:19
תאמת לצערי כנראה שההתנעה תידחה... (קיוויתי שהיום אני אסיים את החשמל ומחר כבר אוכל להתחיל לשחק עם ההתנעה, אבל כמו שזה נראה את החיווט סיימתי אבל משום מה יש כמה דברים שלא עובדים) מחר נמשיך. טדי, אחלה רעיון יבוצע.

עירא

eldad007
08-03-04, 23:36
עירא -
אם יש לך בעיות בחשמל ואתה צריך עזרה... אל תתבייש!!! תתקשר...
067636332
(למדתי על בשרי ועל בשר ה"בולדוג" :evil: איך עובד החשמל בג'יפים האלה, האמת - דיי פשוט סה"כ)

Bulldog
08-03-04, 23:42
כן, זה בהחלט היה פרק מוזר שבו אלדד מריץ חוטים ואני מחבר אותם לא נכון.
ובכל זאת הוא הצליח להתגבר על הבעיות שמייצרות צמת חשמל מרכב אחד להגה מרכב אחר ושאר ירקות.

עירא
08-03-04, 23:44
נשמע מבטיח :lol: אלדד מחר אני אראה מה קורה ואם אני אסתבך, כבר פירסמת תמיספר :wink:
עירא

t_uri
09-03-04, 00:32
לוקח זמן עד שהצינורות מתמלאים דלק, אז כמו שטדי אמר: פרק כבל בין הקויל למפלג ותן סטרטר ארוך עד שתראה של השעון לחץ שמן מתחיל לעלות. עדיף לתת סטסטרים של לא יותר מ-10/15 שניות כדי לא לחמם יותר מידי את הסטרטר. בינתיים כבר אמור להגיע דלק סדיר לקרבורטור.

בהצלחה.

אורי טל.

רכס חיים
09-03-04, 00:40
לפני שאתה עושה התנעה ראשונה אחרי הרבה זמן עלולים להצטבר נוזלים באחת הבוכנות כגון מים ,שמן, בנזין וכו'. מיד כשאתה מניע הבוכנה דוחסת את הנוזל שלא נידחס - והקראנק עלול להתעקם. לכן סיבובים ראשונים יש לבצע רק רק רק כשהפלאגים בחוץ , ואם לא נזרקו נוזלים כלשהם החוצה ,אפשר להרכיב אותם ולבנות לחץ. לפני פעולה זו אתה מסכן את המנוע בהתנעה הראשונה.

רונן וסרמן
09-03-04, 07:55
חיים
הקראנק לא מתעקם.
הטלטל במקרה כזה נשבר-מקסימום
בכל אופן עירא- סע לשלום תן כבר סטארטר 8)

-->