PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב חיצוני להיילקס

עמי-ו
05-02-08, 17:40
למה? לא יודע, עוד רעיון שמטריד את מנוחתי...
כחלק מהשיפוץ/שפצור כללי שאני עושה לאהובתי משכבר הימים עלה גם רעיון של כלוב חיצוני (מסביב לתא הנוסעים) אשר מחובר ממדרגות הצד (שייבנו בהתאם) ועולה אל מעל הקבינה. על הכלוב יש אפשרות לבנות גגון (נכון לעכשיו זו מטרתו של הכלוב) ושם גם יורכב הרדיאטור של המזגן (היום ממוקם על גגון פשוט ומגעיל...).
עכשיו באה השאלה, מה אומר החוק לגבי העניין? האם ממש לא חוקי? האם ניתן לאשר דבר כזה במוסך הטכניון ואח"כ לאשרו במשרד הרישוי?
עזרתכם נדרשת ודחופה מכיוון שהעניין לא נותן לראשי הקודח (והמשועמם כנראה ;-) ) מנוחה.

תודה

yscheiner
05-02-08, 23:15
זה הכיוון?

http://atlasteam.gr/eshop/catalog/images/rollbar1.jpg

jozi
05-02-08, 23:41
עמי ידידי, אם כבר כלוב להיילקס אז למה לא פנימי ומוצנע... לפחות שלא יבלוט לעיני המשטרע.

עמי-ו
06-02-08, 09:03
זה הכיוון?

http://atlasteam.gr/eshop/catalog/images/rollbar1.jpg

אז כך, זה לא הכיוון, לפי איך שנראה הכלוב זהו כלוב פנימי ולא חיצוני. כל הרעיון הוא להעלות שתי קשתות מקבילות לרוחב תא הנוסעים, לחבר אותן עם צינורות אורך בגובה הגג וצינור רוחב אחד מתחת לחלון הנהג, את בסיסיהן לחבר למדרגות הצד, אני יודע שיש סיכון שכשהמדרגה תחטוף והיא תחטוף :oops: הקשתות יזוזו לכן עושים את המדרגות ח ז ק ו ת... .את הקשת האחורית (מעל החלון הרוחבי אחורי) לחבר עם חיבור גמיש!!! לקשת של הארגז, הפרט הזה מחוייב המציאות מכיוון שהקבינה והארגז אינם יחידה אחת והם זזים ללא הפסק אחד יחסית לשני. מאחר והחיבור לקשת האחורית הוא חיבור גמיש נוצר כלוב לא סגור ז"א לא חזק מספיק בכוחות צידיים ובכח אנכי (התהפכות על הגג) ולכן לא מתאים ככלוב התהפכות. מכיוון שזהו איננו כלוב התהפכות אני מעוניין לעשות אותו מצינור בקוטר נמוך (שיבלוט כמה שפחות אם בכלל).

ג'וזי, תפסיק להתחכם ותכין את הרתכת... :razz: , המטרה המרכזית של הכלוב היא לא הגנה על תא הנוסעים מפני התהפכות אלא גגון שניתן להעמיס בלי חשש ובלי גגוני קומבינה אחרים שיש היום להיילקסים שבגללם נכנסת רוח או יותר גרוע רעש של רוח מאיזור המעבר בין הדלת לגג. בשביל לבנות כלוב פנימי צריך להרוס כמה חלקים מקוריים שפשוט כואב לי הלב עליהם, צריך לקדוח ברצפה ולעשות עוד כל מני התאמות ושוב, כואב לי הלב, ובנוסף לזה צריך לתכנן ולבנות בצורה כזו שיוכל להתפרק בצורה נוחה בכדי לאפשר שליפה מהאוטו (ראה ערך הכלוב של הסופה...), תכנון כזה שיהיה גם חזק במקרה הצורך וגם פריק הוא לא תכנון פשוט ודורש לא מעט מחשבה ובעיקר זמן, כרגע אני חם על הדיסק והרתכת ולא על התכנון, מזה יש לי יותר מדי מדי יום ביומו ;-) .

עמי-ו
06-02-08, 11:13
זה יותר הכיוון (תכנון ראשוני לא מפורט), תכנון של כלום זמן לכן המידות והיחסים בין המידות לא נכונים.

Moogi
06-02-08, 11:59
ראשית, תוותר על החיבור לקשת של הארגז (גם על גמיש כזה) - אין שום טעם לכזה ולא יעזור ולא יעשה את העסק יפה.
שנית, אם כבר את עושה כלוב מכוער שכזה אני דווקא כן ממליץ על קוטר צנרת שתוכל לשאת את משקל הרכב (כמובן בתנאי שהמדרגות אליהן הכלוב מחובר חזקות במיוחד).
הייתי מוסיף עוד חיבור רוחבי בחלקו האחורי של הכלוב ממש מתחת לקו החלון האחורי.
שלישית, הסתובב פעם בחור (בשם אבי - אם אני זוכר נכון) עם סוזוקי סמוראי עם כלוב חיצוני מאסיבי שהיה מוצלח ביותר - אולי מישהו מכיר אותו ותוכל להעזר בו.

רביעית וחשוב מכל, אם אתה כל כך חם עם הרתכת, יש לך עבודה יותר חשובה לעשות!!!

עמי-ו
06-02-08, 15:05
מוגי, החיבור הגמיש יכול למנוע מעט מן הזעזועים והנדנוד של ה"כלוב" בזמן נסיעה לכן חשבתי עליו, אם תשים לב בסקיצה שצירפתי קודם רשמתי שלא בטוח שאעשה את זה.
לגבי חוזק, מכיוון שאין דיאגונלים (אלכסונים) בשום מקום בכלוב הנ"ל הוא לעולם לא יהיה חזק מספיק ותמיד יהיה חשוף לאפקט המקבילית, ז"א כאשר תהיה מכה מהצד אין שום דבר מלבד קוטר ועובי דופן הצינור שימנע את הקיפול של הכלוב כלפי המרכב, גם אם אשים קוטר גדול יותר לא בטוח שהכלוב לא יתקפל. מאחר וזה המצב אני מעדיף משהו פחות בולט (אני מניח שאתה מבין למה...) ושיעשה את העבודה כגגון ולא יותר מזה.
לגבי העניין השני... מדי פעם תזכיר לי (כמו עכשיו לדוגמה) ובסוף זה יקרה. צריך לתפוס יום ולעשות את זה. הנוגעים בדבר כבר נרתמו באופן עקרוני לעבודה ורק צריך למצא זמן.
אגב, כשזה יעשה תצטרך להגיד תודה לזה שקורא לעצמו jozi ושהגיב לפניך, הוא האומן.

חגי
07-02-08, 07:53
עמי ,זה שאתה מכוער לא אומר שהרכב שלך צריך להיות כזה !

דבר נוסף ,לא מספיק לך שגם כך הרכב בולט אז אתה מוסיף (שלט גדול "בוא שוטר,דפוק אותי" )כלוב חיצוני ? ועוד בשביל הוונטילטורים שעל הגג ???

אם אינני טועה החוק אוסר על התקנת גגון מעל תא הנהג בטנדרים (אני יכול לברר ) .

חבל על הזמן היקר של ג'וזי (דרך אגב נשמע לי כמו שם של הומו :) ) .

חגי.

ציטוט :
"צריך להרוס כמה חלקים מקוריים שפשוט כואב לי הלב עליהם, צריך לקדוח ברצפה ולעשות עוד כל מני התאמות ושוב, כואב לי הלב,"

נו באמת ,על מי אתה עובד .

jozi
07-02-08, 08:15
נושא החוקיות של כלוב כזה שווה בדיקה מעמיקה, שים לב שיש למשל לא מעט דיפנדרים (נכון שזה לא טנדרים אבל בכל זאת) שנוסעים על הכבישים עם כל מיני כלובים חיצוניים שמתחברים לגגון ולפגוש ולמה לא... אני זוכר במעורפל גם סמוראים וויטרות עם גגונים שונים ומשונים.
אל תדאג חגי יום אחד יהיה לך היילקס שוב ותוכל להפסיק לתקן ולהתחיל לשפר כמונו! "כלב משעמם אותו מלקק בייצות שלו !" (במבטא ערבי קל)

עמי-ו
07-02-08, 09:35
חגי, עכשיו הסתבכת גם עם שושלת ברגר (יום אחד תתעורר ותמצא את הגאנטים מרותכים לסרן :grin: )..... אתה מדבר על מכוער? שאני אצרף תמונה מסויימת לפורום המכובד הנ"ל (אני בטוח שאתה יודע על איזו תמונה מדובר)? להזכירך גם אתה חשבת על כלוב חיצוני בזמנו כשעדיין היית אדם הגיוני והיה בבעלותך היילקס יפהפה ולא סופה מלאת ניקלים שרק אתה ובני דודיך מהכפר מסוגלים לקרא לה "הדוגמן" :twisted:

עמי-ו
07-02-08, 09:40
אגב, לאחר בירור קצר עם איש נחמד יודע דבר התברר לי שהעניין נכון להיום בלתי אפשרי, אם הוא אמר אני נוטה להאמין, זה לא אומר שוויתרתי אבל אני מאמין :-P .

Moogi
07-02-08, 15:07
עמי, אם ככה אז עכשיו שהתפנה לך זמן - יאללה, תשלים את עבודתך כבר!
ג'וזי - תודה מראש על העזרה וידייך הנאמנות!

חגי, "הדוגמן" - חחח... זה מצחיק אותי... אני מכיר כמה פורטוריקנים שגם היו קוראים לו הדוגמן...

אני מאמץ את מילותיו של ג'וזי: "כלב משעמם אותו מלקק בייצות שלו !" (אבל הפעם במבטא ערבי כבד!)

גיא
07-02-08, 22:11
כידוע לי, מותר גגון רק אסור שיהיה חיבור קשיח בין הגגון של הטנדר לארגז.

או במילים אחרות שני גגונים ניפרדים.

אתה יכול לפרט מה אמר לך היודע דבר ?

עמי-ו
11-02-08, 10:21
גיא
בקצרה הוא אמר שאין מצב להעביר ברשיון כלוב חיצוני. לפי טענתו (ושוב, אני נוטה להאמין לו...) אין תקנה שאומרת שאסור אבל כפי שכולנו יודעים מבחינת המשטרה החוק הוא רק המלצה ומה שחשוב בסופו של דבר זו דעתו של השוטר "המומחה" (או המומחוי :lol: ) שמחליט שזה לא חוקי ולך תסביר לו או תתווכח איתו.....

-->