PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימיני או גלופר??

dori
07-02-08, 12:47
שלום לכולם

אני מעוניין לקנות ג'יפ בסביבות ה 50K אחרי הרבה התיעצויות עם חברי הפורום לגבי סוגיים שונים
של ג'יפים (בהתחלה כיוויתי לקנות דיסקברי 98 אבל תחזוקה יקרה מידי) נשארתי עם שניי מועמדים אחרונים הג'ימיני והגלופר את הספורטאז' אני לא כול כך מכיר.
המחשבה כרגע היא על שיפוריים בעתיד, בשאיפה לא כול כך רחוק, כמו הגבהות ונעילות לפי מה שהבנתי הגלופר קצת בעייתי בנושא הזה. לעומתו הגודל של הג'ימיני קצת מרתיע אותי.
אבל כרגע אני מחפש לדעת מבחינת יכולות שטח מי מהשניים יותר ג'יפ??
היה לי כבר פרוזה ואחריה גם סמוראי עד כמה הג'ימיני והסמוראי דומים??
אני יודע שזה קצת הרבה שאלות אבל אני די מתלבט אשמח לעזרה...
תודה מראש דורי

גיא
07-02-08, 19:02
אין הרבה במשותף בין השניים ....

דיזל מול בנזין
סרן מול מתלה
גדול מול קטן
בר שיפור מול לא

מה המטרה של האוטו ?

dori
07-02-08, 20:42
תודה על התגובה המהירה...

הג'יפ הוא כלי הרכב שלי ולכן חשוב לי התנהגות כביש טובה/סבירה.
כאמור רוב הנסיעות היהיו בכביש המטרה היא טיול או שניים בחודש, שניים או שלושה אנשים בג'יפ בטיול, יהיו גם טיולי אבירות לא קשים במיוחד תלוי באפשרויות השיפור של הג'יפ, נעילות והגבהות.
נקודת המוצא היא שזה יהייה הג'יפ שלי לשנים הקרובות.

תודה דורי

גיא
07-02-08, 22:05
טיולי אבירות עושים על סוס לבן ולא על ג'יפ :-)

אם אתה מחפש עבירות אז כדאי שתתחיל מהסוזוקי לדעתי.

בכלל, אני מתחיל לחשוב על למכור את ההיילקס ולחזור לג'ימני. ( יותר נכון משכנעים אותי לזה ).

אתה סטודנט ? יש לך יכולת להשקיע כל חודש 3000 שח ברכב ?
אתה עם ילדים קטנים ? כלב גדול ?

אתה ממש קמצן בפרטים ...

dori
08-02-08, 08:58
תודה על התיקון....

אני סיימתי ללמוד השנה, כרגע אני עם חברה וכלב בינוני...
אני מעדיף להשקיע פחות מ3000 ש"ח בחודש.
אני מספר את מה שלדעתי רלוונטי, תשאלו מה שיעזור לכם לענות לי ואני אענה בשמחה...
כאמור היה לי סאמורי עד כמה הוא דומה לג'ימיני מבחינת עבירות והתנהגות כביש כי עם הסמוראי עד שהיינו מגיעים לטיול כבר הייתי גמור מהנסיעה...
אולי שווה לי לבדוק את הספורטז' הבנתי שיש קיט שאפשר לקנות בקאיה (מהחברה) ולשדרג את הג'יפ. האם יש הבדלים ביכולות עבירות בין הקאיה לג'ימיני?
אני מעדיף ג'יפ בנזין בעיקר בגלל שקראתי באחד מהפורומים באתר שבסביבות 2009 הדיזל יגיע למחיר הבנזין... הבנתי גם שמנועי הבנזין יותר אמינים ויתר זולים מבחינת עלות טסט וכו'.

תודה דורי

גיא
08-02-08, 12:04
עכשיו אפשר לדבר.

לך קנה לך ג'ימני.

הם מיצרים אותם במיוחד עבורך.

ברצינות.

יונתןמצפה
08-02-08, 14:47
לשאלותיך:
1. גי'מיני וסמוראי (במצבם הסטנדרטי...) די דומים מבחינת יכולות השטח. המכלולים מאד דומים, שני סרנים חיים, הג'ימיני בנוי מאד דומה לסמוראי סלילים. הג'ימיני מצוייד בהרבה יותר פלסטיקים שאוהבים להישאר בשטח...
2. מבחינת התנהגות כביש, הג'ימיני הוא קפיצת מדרגה. מנוע מעט יותר מודרני, נוחות נסיעה וכו. אל תצפה לפרייבט אבל זה בהחלט לא סמוראי.
3. טיולים של מידי פעם 3 אנשים- שכח מזה. אלא אם כן מדובר בבן אדם קטן מימדים/ ילד שיהנה מהתענוג המפוקפק של ישיבה סיוטית מאחורה בג'ימיני, וכשאין לך כוונה לקחת ציוד.
4. לדעתי ספורטאג' סטנדרטי מול ג'ימיני סטנדרטי- ג'ימיני עדיף ביכולות.
5. קח בחשבון את מצב השוק. למצוא ג'ימיני טוב זה לא פשוט וגם המחיר בהתאם. לרוב הם נמכרים בעד 5 מעל מחירון ואף יותר.

בהצלחה!

*גיא- שוד ושבר!!! אתה הולך להחליף את ההיילקס בג'ימיני?? לא תוכל להמשיך לכתוב כאן בפורום באותו אופן... :wink:

-->