PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בוץ של מתחילים

yair999
08-02-08, 18:34
את הפרייבט אני מכניס למתקן שטיפה.

מה לגבי רכב שטח אחרי טיול בוץ מאסיבי?

- כל מכון שטיפה יהיה מוכן לקבל אותו?
- כמה המחיר שונה מפרייבט?
- אם הרכב "הוטבל" בבוץ מה עם המכלולים התחתונים, הרי המכונה לא שוטפת אותם?
- בכל מקרה של שטיפת המכלולים תחתונים, אין בעיה שצריך לגרז שוב כל מיני מכלולים (איזה)?

תודה למומחים.

יאיר

גיא
08-02-08, 20:31
חברות שטיפה לא אוהבות את זה בלשון המעטה.

יש חברות מיוחדות לנושא הזה והמחירים בהתאם. לא יודע להגיד לך בדיוק אבל לפני 3 שנים שילמתי על שטיפה של דיסקו מלא בוץ 50 שח. אני חושב שאת ההילקס גם פעם שטפו לי במחיר דומה במקום אחר.

זה כולל להעלות את הרכב על רמפה כמו RTI ולהשפריץ עליו עם ג'רניק.

וזה בפני עצמו בעיה לא קטנה.

הלחץ של המים נוטה להכניס גרגרי חול / בוץ לתוך מחזירי השמן והגרמושקות ושם ביחד עם הגריז הנזק הוא אדיר.

שטיפה איטית עם מברשת ומים בלחץ רגיל ביתי של 3-4 בר זה הכי טוב.

זה גם הכי איטי ומעייף.

אני לא שוטף את האוטו כל כך למעט במקרים של:

1. נסיעה בחול ים
2. את הבלמים והיוקים אחרי נסיעה בבוץ

כל זה רק עם צינור גינה רגיל.

יום נעים.

----

ואני משאיר את הדיון על מי שלא מוכן ללכלך את הג'יפ שלא יסע בשטח לפעם אחרת !

yair999
08-02-08, 21:47
.
.
.
כל זה רק עם צינור גינה רגיל.

האם לא הוציאו שטיפה ביתית עם צינור אל מחוץ לחוק?
(מטעמי חסכון במים)

גיא
09-02-08, 10:09
יש חוקים במדינה הזאת ?

מפכ"ל שצולם נוסע ב 180 ומכחיש ... מי מתיחס אליו בכלל ?

רוה"מ שממציא וועדות ולא מתיחס אליהן אחרי זה, מישהו מתיחס אליו בכלל ?

----

בכל מקרה, מישהו בתשלום עם ג'רניק שמשפריץ בלחץ יותר חוקי מבן אדם פרטי ששוטף בעדינות בלי לחץ ?

yair999
09-02-08, 12:06
יש חוקים במדינה הזאת ?

מפכ"ל שצולם נוסע ב 180 ומכחיש ... מי מתיחס אליו בכלל ?

רוה"מ שממציא וועדות ולא מתיחס אליהן אחרי זה, מישהו מתיחס אליו בכלל ?

----

בכל מקרה, מישהו בתשלום עם ג'רניק שמשפריץ בלחץ יותר חוקי מבן אדם פרטי ששוטף בעדינות בלי לחץ ?

אכן כן, יש חוקים במדינה הזאת :)
כנראה התכוונת לשאול אם אוכפים אותם.

עדיין אם תתפס חלילה בעבירה, מעשית תתקשה להחלץ מעונש בטענות כנ"ל (מפכ"ל, רוה"מ).

לגופו של ענין, החוק/תקנה של איסור שטיפה מתייחס לאנשים פרטיים ומתיר שטיפת צינור/מתקן למכוני שטיפה. אינני יודע אם זה כולל גרז'ניק עם זרנוק.

בשורה התחתונה, הבנתי שמי שאין לו אופציה ביתית של צינור (בית משותף), לא כל שכן להרים את הרכב על ליפט, ולא רוצה להנזק משטיפה בלחץ כפי שתארת נמצא בבעיה.

מה עושים האחרים?

מישהו?

Tzvika-Pick
09-02-08, 12:59
אני גר בבניין, ואם כבר חשקה נפשי לשטוף (ג'יפ לא אמור להיות מלוכלך?) אז אני מחפש צינור תמים ומשתמש בו.

בפעמים האחרונות השתמשתי בצינור שמצאתי באחת החניות של העבודה שלי. תחפש קצת, תמצא משהו טוב.

yair999
09-02-08, 16:29
אני גר בבניין, ואם כבר חשקה נפשי לשטוף (ג'יפ לא אמור להיות מלוכלך?) אז אני מחפש צינור תמים ומשתמש בו.

בפעמים האחרונות השתמשתי בצינור שמצאתי באחת החניות של העבודה שלי. תחפש קצת, תמצא משהו טוב.

יכול להיות שג'יפ אמור להיות מלוכלך, אבל הבנתי שאם הוא "הוטבל" בבוץ אזי יכול להיות נזק למכלולים וכן חוסר איזון גלגלים וכיו"ב.

אז מה אתה עושה?

- לא היית בבוץ?
- היית בבוץ ונשכבת מתחת לרכב לשטיפה עם צנור תמים?
- היית בבוץ ואמרת לעצמך יהיה 'פסדר?

boba banay
09-02-08, 19:34
אני אמנם גר בבית פרטי

הפתרון שלי הוא כמו שהוצע כאן באתר(צר לי אבל לא זוכר ע"י מי) אחרי טיול בוץ קשה, זתומרת, שקיעה עצבנית עד הגחון במדמנה אני מכניס ממטרה ניידת מתחת לג'יפ - נותן לה להסתובב שם רבע שעה עד שכל הבוץ מלמטה פשוט נופל.

אחרי סתם טיול בוץ , או חול ים לוקח זרנוק כיבוי אש שיש לי מאחורי הבית - זה נותן זרם מספיק חזק כדי לנקות ולא חזק מדי כדי להרוס. לא הזרנוקים של מכבי אש שמתחברים לצינור הגדול ברחוב אלא מה שנקרא גלגלון אש (הצינור השחור הזה בתיבה האדומה)

lior_b.s
09-02-08, 20:51
אני גר בבית פרטי
אחרי טיול בוץ או חול, יש לי ממטרה מסתובבת ניידת, מחבר אותה לצינור ומניח מתחת לג'יפ , הכל אבל ממש הכל יורד, אח"כ אני שוטף את החניה וזהו.. :smile:

ליאור

אייל
09-02-08, 23:01

דווקא כן, אצלו זה אמור ללכת למיחזור (לפחות חצי מהמים).

לגבי השטיפה, זה חשוב מאוד להוריד את הבוץ מהמכלולים הרגישים. אחרי תחרויות קרוס אני עברתי על הגחון עם צינור גינה בלחץ בינוני ו"לעייף" את הבוץ עד שהוא יורד. את כל התהליך ביצעתי על הדשא ולא נשפכו המים לריק.

yair999
10-02-08, 21:17
לפי מה שכתב אחד המומחים כאן: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=25790

טבילה בבוץ כוללת בהכרח כניסת מים/בוץ למכלולים רגישים.

זה כבר נשמע יותר תובעני משטיפה בלבד (החלפת מיסבים וכיו"ב). :?

אייל
10-02-08, 21:53
טבילה בבוץ כוללת בהכרח כניסת מים/בוץ למכלולים רגישים.

לא בהכרח. מחזירי שמן במצב טוב לא יאפשרו כניסה של מים למכלולים.
בכל מקרה שטיפה היא בהחלט הכרחית לשמירה על המכלולים לטווח הארוך בעיקר.

yair999
10-02-08, 22:14
לא בהכרח. מחזירי שמן במצב טוב לא יאפשרו כניסה של מים למכלולים.
בכל מקרה שטיפה היא בהחלט הכרחית לשמירה על המכלולים לטווח הארון בעיקר.

לי אין מושג. אני רק הבאתי מדברי "מנתח בכיר לרכבי סמוראי", כך שאו שיש בינכם חילוקי דעות, או שזה נכון רק לרכבי סמוראי, או שזה נכון רק לרכב של השואל המקורי שם... :?

boba banay
10-02-08, 23:10
זה לא תמיד נכון - יש מקרים בהם טבילה בבוץ יכולה לגרום לנזק אך ברוב המקרים זה לא

מנסיון אישי עם הסמוראי שהיה לי קרה לי שנכנסו מים ובוץ לתוך הסרן האחורי כנראה מהצד של הגלגל דווקא ולא מהנשם. והמייסבים פשוט החלידו מבפנים ונתפסו - הייתי חייב להחליף אבל כנראה שזאת תוצאה של הרבה בוץ והרבה מים שעברו שם במשך השנים לפני שהחלפתי את המייסבים ביחד עם מחזירי השמן הישנים והבלויים שהיו שם - בקיצור היה שמח..

אבל כשהתחזוקה היא טובה יותר ודברים כאלו נפתחים ומוחלפים בזמן (מה לעשות תחזוקת שבר בתקציב סטודנט) לא מגיעים למצבים האלה.

כדי שטבילה חד פעמית תגרום נזק אתה צריך שהרכב ישב עם מים מעל גובה הסרן למשך זמן מה - אז באמת יהיה נזק ונראה לי שלזה מורי התכוון גם.

-->