PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשת יעוץ לפני קניית סמוראי

adam12345
10-02-08, 02:40
שלום רב לכולם!
קודם כל אני יתחיל בזה שהסמוראי שאני מעוניין לקנות שייך לחבר מכובד בפורום, אדם שאני מעריך ומכבד אבל בגלל שמדובר בלא מעט כסף שהולך לצאת מהכיס שלי והעובדה שזה הרכב הראשון שאני קונה החלטתי להתייעץ גם פה.

אז ככה, העניין דיי פשוט, סמוראי 89 סגור, במצב מכני וקוסמטי מצויין לפי דברי המוכר (שאני מאמין לכל מילה שהוא אמר), אני לא ממש יודע לבדוק את המצב המכני מעבר להתרשמות כללית שנראת לי בהחלטת מספקת! תוספות: נעילה אחורית, גגון, צמיגים 215 ברישיון, בולמים אחוריים לא מקוריים. כרגע לא זכור לי עוד תוספת.

ולעניין העיקרי, אני מעוניין לקנות אותו, בגלל שהמצב שלו ככל הנראה מצויין! השאלה היא עניין המחיר, לי אין את היכולת להעריך את השווי מחיר של מה שמונח לפני.

ככל הנראה את הקניה אני יעשה בכל מקרה!!! אבל אני רוצה לעשות אותה בלב קצת יותר שקט...

אז בצורה הכי פשוטה, סמוראי 89 סגור במצב מצויין ועם התוספות הבודדות שהזכרתי, מה הטווח מחירים שנכון להיום הקונה הממוצע צריך לשלם בשביל התמורה הזאת? (לא הזכרתי ק"מ, יד וכו'... כי לא בדקתי את זה בכלל בגלל חוסר רלוונטיות)

תודה רבה מראש על התשובות!

אדם.

גיא
10-02-08, 08:59
שלום רב לכולם!

אז בצורה הכי פשוטה, סמוראי 89 סגור במצב מצויין ועם התוספות הבודדות שהזכרתי, מה הטווח מחירים שנכון להיום הקונה הממוצע צריך לשלם בשביל התמורה הזאת? (לא הזכרתי ק"מ, יד וכו'... כי לא בדקתי את זה בכלל בגלל חוסר רלוונטיות)

תודה רבה מראש על התשובות!

אדם.

הוא שווה בדיוק כמה שאתה מוכן לשלם עליו....

או במילים אחרות.

אחד יהיה מוכן לשלם 100 אלף מעל המחירון כי האוטו מוצא חן בעיניו וכי המוכר מביא לו את האוטו עם מיכל דלק מלא... השני לא מוכן שקל מעל מחירון כי יש לו מבחר מספיק גדול לבחור ממנו ...

או כמה עולה חליפה ליתום ...

או ...

תבדוק במחירון כמה שווה האוטו ... אחרי זה תתקשר לעוד שלושה מהעיתון באותו שנתון ותברר כמה הם רוצים וכמה זמן הם מנסים למכור. ואז תחליט שמכיוון שהאוטו הזה כל כך מושלם .. הוא שווה עוד אלף מעל מה שמבקש המוכר ומכיוון שהוא עושה לך הנחה של אלף שקל - אתה עשית אחלה דיל !

איזו מין שאלה לעזאזל אתה שואל אותנו ?!

***גיא, גיא, גיא... מה עם החיוך המובטח בכל תשובה בפורום המתחילים? התשובה עצמה עניינית אבל הפורום לא נועד לפריקת עצבים על הבוקר. תודה - המערכת. אה, והנה החיוך :-) ***

adam12345
10-02-08, 11:10
הוא שווה בדיוק כמה שאתה מוכן לשלם עליו....

או במילים אחרות.

אחד יהיה מוכן לשלם 100 אלף מעל המחירון כי האוטו מוצא חן בעיניו וכי המוכר מביא לו את האוטו עם מיכל דלק מלא... השני לא מוכן שקל מעל מחירון כי יש לו מבחר מספיק גדול לבחור ממנו ...

או כמה עולה חליפה ליתום ...

או ...

תבדוק במחירון כמה שווה האוטו ... אחרי זה תתקשר לעוד שלושה מהעיתון באותו שנתון ותברר כמה הם רוצים וכמה זמן הם מנסים למכור. ואז תחליט שמכיוון שהאוטו הזה כל כך מושלם .. הוא שווה עוד אלף מעל מה שמבקש המוכר ומכיוון שהוא עושה לך הנחה של אלף שקל - אתה עשית אחלה דיל !

איזו מין שאלה לעזאזל אתה שואל אותנו ?!

טוב אז במקרה עשיתי כבר בהתחלה את מה שאתה מציע, בדקתי מחירון של הרכב, ובדקתי ביד2 את הטווח מחירים שמבקשים על השנים האלה ועדיין הסמוראי הזה יקר בהרבה.

השאלה נשאלת ספציפית ואולי זאת הטעות העיקרית, אולי היה עדיף לשאול באופן יותר כללי על סחירות הסמוראי (כם אני יודע שהוא סחיר, אבל השאלה עד כמה)

למרות העצבים על הבוקר (דרך אגב, חבל, בוקר כזה יפה...) אתם חייבים להסכים שאחרי השאלה על 205 מול סמוראי אני מגלה שיפור קל בהודעות;-)

ותודה לך גיא, על ההתיחסות למרות שהשאלה לא במקום לדעתך.

ישי.פ
10-02-08, 13:10
אדם בוקר טוב. 8)
ככה, כל רכיב או תוספת ברכב משתנה תלוי מה מצבו למשל:
*נעילה שווה בסביבות ה1000 ש"ח השאלה כמה זמן היא על הרכב ומי נסע איתה
כלומר עד כמה היא שחוקה או לא.
* גגון זה טעם אישי! אם אתה מרוצה ממנו או לא, וכמה נראה ריאלי לשלם עליו.
(לדעתי תוספת של עד800 ש"ח) הרבה בעלי סמוראים שמים תוספות או קומבינות מ ערימת
ברזלים לא ברורה ודורשים סכומים לא ריאלים.
כן אני מבין עבודה עצמית. אבל לא כולם אומנים ואנשי מקצוע!!!
לעומת זאת אם הגגון מקצועי לחלוטין ומחומרים טובים אז זה שווה.
*צמיגים שטח זה אחלה. תבדוק מה מצבם ומאיזה שנה הם.
וכמובן מאיזה חברה יש הבדל עצום ביין BF לביין HANKOOK.
*בולמים בד"כ בעלי סמוראי לא קונים בולם ביותר מ300 ש"ח
השאלה כמה זמן הם על הרכב ואיזה סוג?

כדאי לך לעבור על כמה סמוראים, ולנסות כדי להבין את ההבדלים ביניהם.
כך תדע מה שווה מעל המחירון,ומה שווה מתחת.
הכי חשוב זה סבלנות!!!
למה החלטתה שאתה קונה את הספיציפי הזה לא משנה מה?

כמובן על כל מה שכתבתי יש מלא יוצאים מן הכלל!!
וזו דעתי האישית בלבד.

adam12345
10-02-08, 13:47
או קיי, המידע הזה בהחלט עוזר לי...

למה אני נעול על הסמוראי הזה? בעיקר בגלל הבן אדם שממנו אני קונה והעובדה שכל הנראה זה באמת רכב במצב מצויין ולפי מה שקראת בפורום בחודשים האחרונים, סמוראי במצב מצויין הופך לאט לאט למצרך נדיר במחוזותנו (זה פחות מתייחס לסמוראיים שמחליפים יד בין חברים...)

לגביי התוספות,לא ידוע לי מתי הותקנה הנעילה אבל עבודת ההתקנה בטוח היתה איכותי וככל הנראה גם אכשיו מצבה טוב. בהחלט מדובר בגגון איכותי (שיעבור ישר אחרי קניית הרכב אל המחסן כל הנראה)
הצמיגים בפרופיל שטח (לא בטוח אם מלא) לא זכורה לי החברה, לצמיגים יש בשר אבל יתפתחו סדקים קטנים בין החריצים. יש לרכב גם הזעקת ביפר ונעילה מרכזית ששחכתי להזכיר... על הבולמים אין לי מידע אבל כנראה שהם לא של חברה עלומת שם.

אני סופית הולך על הסמוראי הזה (מחר אני יבקר את ידידי בבנק) אז כנראה שאני כבר לא יראה סמוראיים אחרים, למרות שברור לי שכצרכן נבון זה משהו אלמנטרי.
הסכום שאני נדרש לשלם פה הוא 25K ואני מקווה שזאת קניה שיהיה לי רק דברים טובים להגיד עליה!

תודה רבה לך ישי!!

itay
10-02-08, 15:03
אהלן,

אני כמעט בטוח שאני יודע על איזה רכב אתה מדבר - אדום במקרה?

אם כן אז תדע לך שהבעלים שקדמו לבעלים הנוכחי פשוט טיפח את הרכב בצורה לא רגילה. ועם הבעלים הנוכחי נפגשתי לטיול ולפי מה שראיתי ושמעתי הוא ממשיך את קו הטיפוח של הבעלים שקדמו לו. אם זה המחיר והרכב עדיין במצב מעולה כמו שהוא היה כשראיתי אותו, אז לדעתי, שווה.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה,

איתי.

adam12345
10-02-08, 15:51
אני זוכר משהו על סמוראי אדום ושמור שמחליף ידיים בין חברי הפורום או משהו כזה, בכל מקרה לא מדובר עליו או על אדום אחר...

גיא
11-02-08, 01:25
למה החלטתם שאני עצבני על הבוקר ?

פשוט שכחתי את החיוך ...

:)

תראה, לדעתו של ישי 800 על גגון זה מחיר טוב. לדעתי לא. מה גם שאתה במפורש הולך להעיף אותו מהאוטו....

לכן, כמו שאמרתי קודם. אין "מחיר" נכון ...

אם האוטו מוצא חן בעיניך .. אם המוכר מוצא חן בעיניך ( וזה מאוד חשוב !! בעיסקאות )

אז לך על זה.

יש פה כאלו ששילמו 8000 מעל המחירון ומרוצים עד היום... זאת לא בושה.

יש ששלמו יותר.

תזכור תמיד ! ג'יפ קונים מהלב ולא מהראש.

benar
11-02-08, 19:28
אני מניח שהתגובה הזו באה מאוחר מידי...

בכל אופן מכל התוספות שהזכרת היחידה ששווה כסף לדעתי היא הנעילה.

לגבי המחיר 25K לסמוראי 89 זה מחיר גבוה מאוד בכל קנה מידה, בכל אופן אם אתה משוכנע שהוא במצב מצויין ו"התאהבת" באיך שהוא נראה, אז כנראה שעשית עסקה טובה בכל מקרה.

על כל פנים, שיהייה בהצלחה וברוך הבא... והנה עוד חיוך :smile: .

adam12345
11-02-08, 21:29
:grin: :grin: :grin:
קניתי היום את הסמוראי!
:grin: :grin: :grin:

תודה רבה לכם על העזרה!!!

Viper
11-02-08, 21:55
תתחדש ותהנה!
עכשיו אתה בעליו הגאים של סמוראי. וכמובן, בסמוראי- יש במה להתגאות.
חכה חכה כשתגיע לשטח ותרגיש אותו! :-D

adam12345
11-02-08, 22:23
תודה!

אני מקווה מאוד שהסמוראי יוכיח את עצמו בשטח 'למרות' החובבן חסר הניסיון שמחזיק את ההגה...

אני נסעתי איתו הביתה אחרי הקניה מראשל"צ לאזור אשקלון, ואני חייב להגיד שהיה קצת קשה בהתחלה אבל לאט לאט התרגלתי ל90-100 קמ"ש ולרעש של הרוח (למרות החלון הסגור) את הנסיעה הבאה אני יעשה כבר עם אטמי אוזניים:wink:

אבל הסמוראי בהחלט נראה באמת רכב כיפי בטרוף!!!

מורי
12-02-08, 23:55
אדם תתחדש!
מהיכרות אישית עם הרכב ,קנית רכב שהרעיפו עליו המון חום ואהבה .

לגבי ה"חובבן חסר הנסיון" - בקרוב נטפל גם בזה... :mrgreen:

adam12345
13-02-08, 00:50
שוב, המון המון המון תודה מורי!!!!!

פשוט אין כמוך... ויהיה לי לכבוד ללמוד ממך קצת מהי נהיגת שטח אמיתית! אז בהזדמנות8)

עידן שטיין
20-02-08, 23:05
אז ככה אדם מזל טוב על הקנייה ,בג'יפ הנ"ל הושקעו המון שעות עבודה ובייחוד אהבה.
לא קל היה לי למכור אותו אך מה לעשות הוא כבר לא נמצא בשימוש עקב כך שיש לי למזלי רכב מהעבודה -טויוטה היילקס 4X4 עם נעילת דיפרנציאל נעול צמיגי שטח.
בנוסף הסמוראי לא מתאים לי עם 2 ילדות קטנות הוא צפוף.
בכל מקרה אני אשתדל לפרט מה הושקע בו מאז הקנייה:
יישור קו רציני אצל מורי-
1.החלפת 2 דריישפט קדמי ואחורי.
2.החלפת אטם אגזוז.
3. שיפוץ טבורים.
4.החלפת בולמים אחוריים.
5.שיפוץ טרנספר.
6.שיפוץ ראש מנוע.
7.החלפת צמיגים.
8.טיימינג+טיפול גדול.
9. רפידות ברקס+צלחות.
10.הוחלף כסא נהג לכסא של אופל קורסה.
11.הוחלף קרבורטור (קניתי משומש ושיפצתי אצל צביקה הגדול מנתניה).
12.פילטרים מכל הסוגים+גומיות שונות במערכת הדלק.
13.צבע פנים וחוץ(הרכב צבוע בצבע פנינה פאגז).
14.שיפוץ למערכת החשמל.
15.פירוק הדשבורד וצביעתו.
16.ריפוד פנים מלא לכל הדפנות הריצפה והגג.
17.לרכב יש מזגן בן.... ז.
18.ריפוד לכסאות.
19.הוחלף חלון צד למקורי באאא גלאס י-ם.
20. ווישרים+מראה גדולה(זה שטויות אך עדין עולה ולא פרקתי).
21. לרכב יש נעילת דיפרנציאל מעולה.
22.לרכב אזעקה בת....יונה של רב בריח עם ביפר.
23. מותקן מנעול להילוכים של רב בריח.
24. חלונות כהים מאחור כולל לחלון האחורי.
25.תאורת פנים בלחיצת כפתור ופתיחת דלת (לא התאורה המעפנה אלא משהוא רציני בכמה מקומות ברכב)
26. רדיודיסק.
27.צמיגים 50/50 .
28.גגון אלומיניום כמו של המוניות (אל תוריד אותו הוא יעזור לך המון).
29.כיסוי של פו הדוב(סתאם כי שאלת אותי למה אז ציינתי,הבת שלי אהבה אותו אז הוא נשאר)
30.החלפתי את מכסה הדלק למקורי מהגנבים בחברה.
31.הגיפ מוגבה מעט ע"י שאקלים.
32.רוקר פאנלים .
33.מיגון למיכל הדלק.
אין מצב שאני אזכור להכניס עוד דברים אך מן הרשימה הזו ראוי שתבין הג'יפ הזה לא זקוק ליישור קו תדלק וסע בדוק שמן ומים זהו זה אין צורך להוסיף .
אז עשית קנייה טובה סע בדרכים מאתגרות תהנה מהרכב הוא לא יאכזב אותך ודפוק טיולים חופשי.
בהצלחה
עידן

adam12345
21-02-08, 01:57
:lol:שכנעת אותי!:lol:

-->