PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לגבי הצו'ק האוטומטי

ערן המסוקס
09-03-04, 22:58
לא מובן לי משהו בפעולת הצ'וק האוטומטי. לפני כמה ימים קרה שהצ'וק סרב להפתח וחנק את המנוע.
הוצאתי את חוט החשמל שאמור לחמם את הסליל, ולהפתעתי גיליתי שאין עליו מתח כאשר הסוויץ' דלוק. האם אמור להיות בו מתח קבוע כל הזמן או רק כשהמנוע קר?
מאיפה הוא מקבל את הזנת החשמל שלו?

עירא
09-03-04, 23:30
זה לא פשוט.
אצלי טדי בזמנו החליף לי את הצ'וק האוטמטי שעבד על חום (פיזית שיצא מהסעפת אל הצ'וק) לאחד חשמלי שאת המתח שלו חיברנו לפלוס אחרי סוויץ' בעיקרון הוא אמור לקבל את המתח כל הזמן מפני שברגע שהוא נפתח הוא דוחף פיזית (בעזרת מנופים) את התריס בקרב' שמאפשר כניסה חופשית של אוויר (כשהוא היה קר התריס של הקרב' היה סגור ולכן מעט חמצן תערובת עשירה) שאמורה להימשך כל הנסיעה (לפחות כל עוד המנוע חם).
לפני כמה ימים ראינו (אני ואשר - COAS) שבג'יפ שלו יש יוניט חשמלי נוסף באיזור של הצ'וק (קצת מתחתיו) הימור אחד שהועלה לגבי התפקיד שלו הוא באמת למנוע מצב שבו המנוע כבוי אבל עדיין חם ולעומת זאת הצ'וק התקרר כבר ובהתנעה הבעה עוד פעם ייקח לו זמן עד שהוא יפתח ובנתיים הוא ישרוף סתם דלק. אבל כמו שכתבתי זה היה רק הימור.
עירא

ערן המסוקס
10-03-04, 00:38
גם לי יש חיישן מוזר שכזה מחובר לסעפת היניקה דיי קרוב לקרב'.. אם אני לא טועה החוט שלו לא מגיע לשום מקום.. אני חושב שהתפקיד שלו הוא למען הפעלת גוף החימום שמותקן בתוך סעפת היניקה.
בכל מיקרה, כרגע הצ'וק עובד אצלי בסדר (אני חושב, מחר אבדוק באמת ליתר בטחון).. מוזר הוא שאיך ייתכן שהוא עובד בסדר ללא חשמל?!

eldad007
10-03-04, 21:23
לדעתי - פשוט תבטל את הצ'וק האוטומטי הזה, ותבנה משהו פשוט וטוב שזה יעבוד ידני.
תקנה כבל צ'וק אוניברסלי (קשיח) - ותשים אותו במקום הצ'וק האוטומטי - כך שמתיי שאתה רוצה להניע תוכל למשוך צ'וק - ומתי שהרכב הגיע לטמפרטורה שבו הוא כבר יעבוד לבד (ואתה תכיר אותה עם הזמן) תפתח חזרה את הצ'וק ושלום על ישראל.
אלדד

ערן המסוקס
10-03-04, 22:43
זה נשמע לי כמו פתרון ממש לא טוב ולא אלגנטי.. מצטער. הצ'וק האוטומטי עושה עבודה טובה מאוד וממש כיף, שאתה פשוט מניע את הרכב בנגיעה וישר נוסע, בלי לגעת בכלום.
בינתיים, לא יודע איך, אולי זה הסתדר, הרכב נוסע טוב והצ'וק עובד בדיוק כמו שצריך. מחר אני אבדוק אם יש מתח לסליל לפני ההתנעה בבוקר ובזמן שהמנוע עובד.

six 4 life
11-03-04, 13:22
מצטרף לדעתך ערן בכך שהצ'וק החשמלי הוא ממש כיף כשהאוטו מניע בסטרטר אחד.

לעניינך.
בעיקרון-
צריך שיהיה לך מתח (פלוס) לצ'וק אחרי הסוויץ'.

אם יש לך מתח קבוע- הסליל מקבל מתח קבוע, מתחמם,וכמובן שישרף מתישהו.
אם אין לך מתח בכלל- הצ'וק נשאר סגור כמו שציינת ואכן הג'יפ מגמגם בהיסטריה.

בדוק אם מגיע לך מתח אחרי שאתה מדליק סוויץ'.
אם מגיע- הכל סבבה.
אם לא- מצא פלוס אחר אחרי סוויץ' או פתור את הבעיה בפלוס הקיים.

אני מזכיר שוב- מתח קבוע לצ'וק לפני סוויץ' אסור שיהיה.
רק מתח אחרי שהדלקת סוויץ'.

בהצלחה.
-ארז 8) -

t_uri
11-03-04, 18:29
ארז. נכנסת פעם לשלולית?

six 4 life
11-03-04, 21:53
לשלולית נכנסתי- אבל לא לאחת שעברה בגובה את הגלגל.

כבר ציינתי בעבר-לצלול עם הג'יפ לא עושה לי את זה.

וכי למה הינך שואל שאלה זו אורי? פספסתי משהו?

-ארז 8) -

ערן המסוקס
11-03-04, 22:05
t_uri, אני נכנסתי "פעם" לשלולית.. אין ולא היתה לי מעולם בעייה עם הצ'וק האוטומטי. מה שכן היה לי זה קצרים בכבלי ההצתה. החלפתי אותם ומאז לא משנה מה עשיתי האוטו לא גמגם אפילו פעם אחת.

http://imgsrv.pic4u.co.il/2aaf52ca45e4c8dd374424839aef21a0030000.a spx

תמונה אחרי שעשועים בבוץ מהשבת האחרונה.. במיקרה זה לא נכנסתי למים עמוקים, אבל היה טיול של יום שלם בשלוליות עמוקות, ללא בעיות. לצערי אין לי תמונות.

t_uri
11-03-04, 22:19
או.קיי. בסה"כ לי יצא, עוד בג'יפ הקודם, להתקע בשלוליות ולחכות עד שהטרמוסטט יזכר שמנוע חם כדי שאוכל להתניע ולהתקדם הלאה.

יש לך את הממלצה שלי (ולא רק שלי). תעשה אם זה מה שנראה לך.

אורי טל.

טדי
15-03-04, 18:01
צ'וק טוב הכל טוב
הצ'וק צריך שיהיה לו מתח אחרי סוויץ'
וצריך שיהיה מכוון נקישה אחת אחרי הקו האמצעי לכיוון חזית הרכב
צריך לבדוק שהצ'וק ואקום אטום ולא גונב אויר
צריך לכוון את המוטות /שטנגות למקום הנכון
וצריך לכוון את הטורים של הצ'וק
לפני כל זה צריך לכוון הצתה

תרצה תבוא נסדר נסתדר

ערן המסוקס
15-03-04, 20:31
סבבה אדי, תודה. אני אבדוק אם אני מקבל מתח על החוט אחרי הסוויץ'..
בינתיים הצ'וק עובד מושלם.. מעניין.. אמור להתקבל על החוט מתח של 12 וולט?!

AvigdorAharon
17-03-04, 12:23
עירא כתב:

לפני כמה ימים ראינו (אני ואשר - COAS) שבג'יפ שלו יש יוניט חשמלי נוסף באיזור של הצ'וק (קצת מתחתיו)

מה שראיתם זהו מגביר טורים במקרה שאתה מחבר מזגן. בסרק כשהמזגו עובד (אם קיים...) הטורים יורדים, והתפקיד של הרכיב הזה (צורת גליל) הוא להעלות את הטורים במקצת.

אביגדור

ערן המסוקס
17-03-04, 20:17
טוב זה מאוד מוזר. הפעלתי סוויץ (מנוע כבוי) ואין מתח על החוט... אולי 0.3 וולט.
מוזר מאוד, כי הצ'וק עובד מושלם..?? :shock:

coas
17-03-04, 22:09
אביגדור, זה מנגנון חימום לתערובת הדלק בקרבורטור כאשר המנוע מונע בטמפ' נמוכה מ 160F.
החוט הירוק מתחבר למפסק טרמי הטבול במיים שעוברים דרך הסעפת והאדום מתחבר לסליל החימום עצמו מתחת לקרבורטור.

http://home.sprynet.com/~dale02/manihtr.jpg

לשני אלה יש ריליי שנמצא על הצמה צמוד לקיר האש.

http://home.sprynet.com/~dale02/relay.jpg

AvigdorAharon
18-03-04, 09:27
אשר,
כנראה שהבנתי את עירא לא נכון.
אצלי אין את המנגנון הזה שצילמת. אצלי מורכב מנגנון להרמת טורים (הגיע הזמן שתראה את היצירה...).

חוץ מזה, שלחתי לך הודעה פרטית.

אביגדור

AvigdorAharon
01-01-05, 20:54
ברשותכם, אני ממשיך את השרשור:
כיוונתי את הצ'וק שנתה אחת לכיוון חזית הרכב. הנעתי בין רגע, אך הקלאפה של הצ'וק מיד נפתחה במקצת (לא אוטמת במאה אחוז את הפתח). הבנתי שהפתיחה של הצ'וק תלויה בואקום הנוצר בקרבוראטור, ולכן כאשר הרכב מונע, נוצר ואקום הפותח במקצת את הקלאפה.
הכיוון של שנתה אחת הוא כיוון התחלתי. אצלי נאלצתי לסובב את הצו'ק בין 3 ל 4 שנתות קדימה. כנראה עייפות החומר משפיעה (קרבוראטור בין יותר מ 14 שנים...).

האם צריך לכוון צ'וק כאשר המנוע בטמפרטורת עבודה?

תודה למשיבים (האם עדיין נשארו כאלו שעוד לא עברו להזרקה, קרבוראטור של וובר, או צ'וק ידני...),

אביגדור

עירא
01-01-05, 21:15
את הצ'וק מכוונים כשהמנוע קר (בבוקר נגיד) והכיוון הוא בעיקרון כמו שטדי כתב שנתה אחת לכיוון מרכז הרכב, אבל אתה יכול יחסית בקלות לראות את התריס ולסובב את הצ'וק עד שהוא סוגר את התריס.
עירא

AvigdorAharon
02-01-05, 06:25
עירא כתב:

את הצ'וק מכוונים כשהמנוע קר (בבוקר נגיד) והכיוון הוא בעיקרון כמו שטדי כתב שנתה אחת לכיוון מרכז הרכב, אבל אתה יכול יחסית בקלות לראות את התריס ולסובב את הצ'וק עד שהוא סוגר את התריס.

לכיוון מרכז הרכב או שהתכוונת לכיוון חזית הרכב?

אביגדור כתב:

כיוונתי את הצ'וק שנתה אחת לכיוון חזית הרכב. הנעתי בין רגע, אך הקלאפה של הצ'וק מיד נפתחה במקצת (לא אוטמת במאה אחוז את הפתח). הבנתי שהפתיחה של הצ'וק תלויה בואקום הנוצר בקרבוראטור, ולכן כאשר הרכב מונע, נוצר ואקום הפותח במקצת את הקלאפה.
אני רוצה להדגיש כי כיוון הצ'וק שנתה אחת לכיוון חזית הרכב, הקלאפה סגרה את הפתח, סגירה הרמטית. השאלה היא, האם זה תקין שמיד עם ההתנעה, הקלאפה נפתחת במקצת?

אביגדור

ערן המסוקס
02-01-05, 11:08
אביגדור כתב:
ציטוט:

אני רוצה להדגיש כי כיוון הצ'וק שנתה אחת לכיוון חזית הרכב, הקלאפה סגרה את הפתח, סגירה הרמטית. השאלה היא, האם זה תקין שמיד עם ההתנעה, הקלאפה נפתחת במקצת?

אביגדור

כן זה תקין.

AvigdorAharon
02-01-05, 12:23
או קי ערן, וחוץ מהכיוון הזה, נשאר רק לכוון את בורג הס"רק הגבוה למדרגה השניה, נכון?

אם כן, אזי סיימתי את כיווני הצ'וק.

אביגדור

ערן המסוקס
02-01-05, 13:04
אהיה כנה ואומר שלא יצא לי לגעת בצ'וק למעט סל"ד הסרק שלו..
לפי מה שרשום בספר יש יחסית הרבה מה לכוון בצ'וק. לא חסרות מדידות..
ספר רכב יש?

AvigdorAharon
02-01-05, 14:05
שני הכיוונונים על פי הספר הצבאי הם:
כיוונון שנתה אחת לכיוון חזית הרכב (אני מתחתי קצת יותר, לדעתי כשלוש שנתות).
כיוונון הסרק המהיר למדרגה השניה.
אלו הם שני הכיוונינים. פספסתי משהו?

אביגדור

ערן המסוקס
02-01-05, 19:45
הצ'וק עובד למשך דקה בערך ואמור לעזור להתנעה בעיקר. אם הוא עושה את העבודה דיינו.
עושה?

yanivcj
03-01-05, 10:27
לא קראתי את הכל אבל השתדלתי לפני שאני כותב.
ערן - יכול לשאצלך הצ'וק מקבל מתח לא ישירות מהסוויץ' אלא כמו שלפעמים מחברים ליונית לחץ שמן.
כאשר אתה פותח סוויץ' והרכב קר, במיקירם בהם הצ'וק מחובר ישירות לסוויץ', גם עם לא הינעת את הרכב הצ'וק מתחיל להתחמם ואחרי דקה בערך כבר אין צ'וק. אם התנעת מייד יש לך בערך דקה לנסוע עם צ'וק ואז הצ'וק נכבה ואתה נוסע ללא צ'וק והמנוע עדיין לא הספיק להתחמם.
אז מה שעושים זה לוקחים יוניט לחץ שמן חשמלית שיוצא ממנה גם צינור לשעון מכני ומשתמשים ביוניט החשמלי להעביר מתח לצ'וק. ואז כאשר אתה פותח סוויץ' והרכב קר היוניט של לחץ השמן למרות שהיא מקבלת מתח אחרי הסוויץ' לא מעבירה מתח לצ'וק ואז הצו'ק לא זז רק לאחר התנעה כאשר הלחץ שמן משתנה, לאט ךאט מקבל הצ'וק מתח גבוה יותר עד למצב שהוא מקבל את ה12 וולט לאחר שהמנוע התחמם ולחץ השמן התייצב לו.
יניב.

ערן המסוקס
03-01-05, 10:57
אצלי מחובר הצ'וק דרך יוניט לחץ השמן ככל הנראה..
ועדיין הצ'וק נסגר דיי מהר, אבל אני שבע רצון מפעולתו.

six 4 life
03-01-05, 15:23
[quote="ערן המסוקס"]ועדיין הצ'וק נסגר דיי מהר,quote]

נפתח אתה מתכוון :twisted:

-ארז 8) -

yanivcj
04-01-05, 00:25
כן כך זה נשמע, וכנראה זאת הסיבה אצלך שהמתח לא מגיע עם פתיחת הסוויץ', ולמרות זאת הוא עובד. יכול להיות גם שאצלך או שהצ'וק לא מכוון או שהקפיץ כבר עשה את שלו ולכן הוא נפתח מהר מדי, אבל אם אתה מרוצה, זה הכי חשוב.
יניב.

AvigdorAharon
29-12-05, 07:26
ושוב אני מעלה את השרשור הזה (אמרו פעם שאני נשאר בתקופת ההיסטוריה...), יניב כתב:

ערן - יכול לשאצלך הצ'וק מקבל מתח לא ישירות מהסוויץ' אלא כמו שלפעמים מחברים ליונית לחץ שמן.
כאשר אתה פותח סוויץ' והרכב קר, במיקירם בהם הצ'וק מחובר ישירות לסוויץ', גם עם לא הינעת את הרכב הצ'וק מתחיל להתחמם ואחרי דקה בערך כבר אין צ'וק. אם התנעת מייד יש לך בערך דקה לנסוע עם צ'וק ואז הצ'וק נכבה ואתה נוסע ללא צ'וק והמנוע עדיין לא הספיק להתחמם.
אז מה שעושים זה לוקחים יוניט לחץ שמן חשמלית שיוצא ממנה גם צינור לשעון מכני ומשתמשים ביוניט החשמלי להעביר מתח לצ'וק. ואז כאשר אתה פותח סוויץ' והרכב קר היוניט של לחץ השמן למרות שהיא מקבלת מתח אחרי הסוויץ' לא מעבירה מתח לצ'וק ואז הצו'ק לא זז רק לאחר התנעה כאשר הלחץ שמן משתנה, לאט ךאט מקבל הצ'וק מתח גבוה יותר עד למצב שהוא מקבל את ה12 וולט לאחר שהמנוע התחמם ולחץ השמן התייצב לו.

איך אני יודע אם מחובר יוניט חשמלי או יוניט מכני?
אם מחובר מכני, אצל יאנוביץ ניתן לקנות את החשמלי? עלויות?

אביגדור

ערן המסוקס
29-12-05, 08:43
שעון לחץ השמן הוא מכאני אצלי, אבל קיים יוניט בשביל העברת המתח, רק כאשר יש לחץ שמן ( = המנוע עובד).

AvigdorAharon
29-12-05, 10:25
האם את החיבור החשמלי לצ'וק ניתן לבצע מכל יוניט?
איך אני מבדיל בין סוגי היוניטים (רגשים...)?

אביגדור

yanivcj
31-12-05, 19:00
אהלן אביגדור.
כל יוניט לחץ שמן טוב להעברת המתח לצ'וק.
בתנאי שיש גם יוניט חשמלי וגם שעון מכני, הצינור של השעון המכני והיוניט החשמלי בסופו של דבר מתחברים דרך מפצל לאותו מקום בבלוק.
השעון המכני מחובר דרך הצינור שלו. והיוניט החשמלי לא מתפקד יותר כיוניט לחץ שמן אלא בשביל הצ'וק, אתה מחבר לו מתח אחרי סוויץ' ומהרגל השנייה שלו לצ'וק.
עדיף אפילו לחבר רילי בדרך, אם אתה צריך עוד משהו תרים טלפון.
יניב.

AvigdorAharon
01-01-06, 07:01
והיוניט החשמלי לא מתפקד יותר כיוניט לחץ שמן אלא בשביל הצ'וק, אתה מחבר לו מתח אחרי סוויץ' ומהרגל השנייה שלו לצ'וק.
רק כדי לוודא שהבנתי:
ליוניט יש 3 יציאות: אחת שאליה מחובר הצינור שמגיע עד לשעון
שתי יציאות חשמליות
אני מניח שיש חשיבות לחיבור המתח ליציאות. לאיזו לחבר?

אם אתה צריך עוד משהו תרים טלפון.
תודה!

אביגדור

yanivcj
02-01-06, 21:23
+12 וולט אחרי סוויץ לאחת הרגליים (לא משנה איזה) ומהרגל השנייה לצ'וק.
היוניט של לחץ השמן מתפקדת כמו נגד משתנה, לכן לא משנה לאיזה רגל אתה מחבר מה.
בהצלחה.
יניב.

-->