PDA

צפייה בגרסה מלאה : שפלות

איתן שגב
10-03-04, 02:35
שלום לכולם !
הייתי מעוניין לדעת אם מישהו ייצר פעם "שפלות" ויודע לתת הסבר איך עושים זאת נכון וחזק,ואיזה אורך מינימלי מספיק. בתודה מראש איתן שגב. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

אייל
10-03-04, 16:32
מרשם שפאלות פשוטות:
חומרים:
שני קרשים עבים ברוחב 30 ס"מ.
צמיג שיצא מכלל שימוש.

איך:
תחבר את הקרשים אחד לשני שיצרו משטח עבה. תחתוך את הסוליה מהצמיג ותחבר אותה לקרשים. תקבל שפאלה יעילה (כמובן לא לשלושה מטר), זולה וקלה.

איתן שגב
10-03-04, 20:28
תודה אייל על הרעיון ,אך יש לי אפשרות שמישהו יבנה לי משהו יותר מסיבי ורציתי מפרט איך לעשותה. :lol:

AvigdorAharon
11-03-04, 07:35
בוקר טוב,
בזמנו (בתקופת האתר הקודם...) גם אני חשבתי לקנות \ לייצר שפלות.
לדעתי לא ממש כדאי להשקיע בזה כי:
כדי שזה יהיה קל משקל, כדאי להשתמש באלומיניום מחורר. קודם כל קיימת בעיה לייצר את החריצים כי הם צריכים להיות בולטים לצד השני (למנוע החלקה של הצמיד על השפלה). לדעתי צריך פרס (מכבש) מיוחד לזה.
בעחה נוספת עם האלומיניום היא הכיפופים. נניח והשפלה התכופפה, לא תצליח להחזיר אותה למצבה המקורי כי אלומיניום הינו חומר פריך וישבר כשתנסה ליישר אותו.
לכן אתה מגיע למסקנה שאם לייצר אז כדאי מברזל פשוט (אין לי מושג לגבי עובי, לדעתי 6 מ"מ יספיק). וכאן אתה מגיע לבעית המשקל...

אני ויתרתי על הרעיון, ועכשיו קיבלתי רעיון אייל:

מרשם שפאלות פשוטות:
חומרים:
שני קרשים עבים ברוחב 30 ס"מ.
צמיג שיצא מכלל שימוש.

איך:
תחבר את הקרשים אחד לשני שיצרו משטח עבה. תחתוך את הסוליה מהצמיג ותחבר אותה לקרשים. תקבל שפאלה יעילה (כמובן לא לשלושה מטר), זולה וקלה.

אביגדור

אייל
11-03-04, 08:58
הבעיה הגדולה עם שפאלה זה שהיא לא ממש שימושית. בגלל זה עדיף שתהיה כמה שפחות "מפריעה" בחיים. כל שפאלה שתייצא מברזל תהיה כבדה מאוד. תרצה לשים אותה באוטו מאחורה - היא תפריע להעמיס את הדברים החשובים (צידניות וכו'). תרצה לשים אותה על הגג - היא ממש כבדה, לא נח להרים ומעלה את מרכז הכובד.
לעומת זאת שפאלת עץ לא ממש שוקלת משקל כבד ואין כל בעיה לעלות אותה לגג.
ואם חסר לך על מה לבזבז כסף - יש דברים הרבה יותר יעילים לקנות באותו הכסף.

דעתי.

איתן שגב
11-03-04, 20:46
:shock: קראתי את דבריכם,יכול להיות שאני בסוף אותר על הרעיון ,תודה בכל אופן לשניכם על הענות. :P איתן.

ארז
11-03-04, 22:08
לי יש רכב נפול כפול 2,צמיגים מאוד גבוהים ואני עדיין גם היום משתמש בשפלות במקומות שאין לי רצון/כוח להתנפץ על הסלעים ,בחולות או בבוץ.
השיטה הפשוטה ביותר היא פשוט לרתך סולם....באורך של מטר בערך,פשוט,זול ועוזר לא אחת

eliv1
11-03-04, 23:12
איתן, אני אצלם לך את שלי,

אומנם עשויות מברזל, אבל לא כל כך כבדות, ניתן לשאת את שניהם ביחד ללא כל בעיה (ואני לא בחור גדול ביותר ויעידו מי שמכיר אותי)

איתן שגב
13-03-04, 00:36
ארז ואליב?
:lol: אשמח אם יצורפו תמונות רק לא בקובץ טורבו והרבה הרבה תודות לכם,שיהיה
חג שמח :o :o :o :o :o

רכס חיים
13-03-04, 05:33
כשאני מתכנן לקחת איתי משהו ברכב ,אני משתדל שהוא יהיה דו-שימושי. לקחת שתי שפלות קבוע ,לא למסעות עבירות , נראה שבשיקולי עלות/תועלת זה לא כדאי. נראה שמשני לוחות עץ במידות 30 ס'מ על מטר וחצי ניתן לעשות גם שולחן יציב במידות 60 ס'מ על מטר וחצי או שני ספסלים לשני אנשים כל-אחד. כאן כבר כדאי להשקיע מחשבה ולייצר משהו שימושי בכל נסיעה ,שמצדיק את הסחיבה שלו.

ארז
13-03-04, 10:42
חיים ...כשיש לך 110 אתה יכול להרשות לך לעצמך גם לקחת דברים לא דו שמושיים....

נמרוד
15-03-04, 11:29
שפלות זה אביזר יחודי לבעלי לנדרובר

אם אין לך לנדרובר, אתה לא צריך אותן, וכנראה שגם אין לך מקום מיותר לבזבז עליהן. אם יש לך לנדרובר, אז אתה אמור לדעת למה אתה רוצה שפלות (אותה סיבה שרצית לנדרובר... אה, לא מצליח להזכר?).

זה כנראה מעורר אצל נהגי לנדרובר זכרונות עזים של המדבר המערבי בשנת 42', פשיטות עומק לנתק את הקוים של רומל... (הם כמובן לא זוכרים שנסעו אז בשברולטים ובג'יפים! לנדרוברים היו אז בשא"ש). משאית בלי כוח על צמיגי אופניים (=לנדרובר) באמת חלשה בדיונות, וצריך כל עזרה בשביל להגיע לאן שהוא. בארץ ישראל, שיש בה בדיוק 2 דיונות, שפאלה זה מכשיר לקישוט הגגון של 110 צהוב כאמל טרופי בשינקין. לא יותר.

איתן שגב
15-03-04, 16:23
8) נמרוד שלום !
זה נשמע למען האמת די הגיוני למרות שפעם נכנסתי לחולות בלי להוציא אויר
ונאלצתי לחפור הרבה ולעזרתי בא איזה פח חלוד שמצאתי בשטח ועזר לי לא מעט
אם כי לפעמים ישנן גם מדרגות שאפשר להעזר בשפאלות אם לא רוצים להתכסח
איתם יותר מדי או להשתמש בכננת.

-->