PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי מעשן כשהוא קר

adam12345
14-02-08, 01:29
הסמוראי שנת 89 אצלי כמה ימים ואתמול בלילה הנעתי אותו ואז ראיתי שיוצא לו ממש הרבה עשן וכשאני מעלה לו את הסל"ד אז העשן כמובן מתגבר. נתתי לו קצת להתחמם במקום ואז נסעתי איתו כמה קילומטרים ואז אחרי שהוא התחמם שוב הסתכלתי על האגזוז ושיחקתי עם הגז אבל כלום, לא יצא בכלל עשן...
העשן נראה אפור לבנבן או משהו כזה (לא ממש לבן)

בחיפוש ראיתי מישהו שאמר שהגורם לזה יכול להיות מים באגזוז, באמת ירד במשך היום קצת גשם אבל זה בכל זאת לא נשמע כל כך הגיוני, האם יש דרך לבדוק האם זה הגורם?

מורי
14-02-08, 08:10
אדם,בדרך כלל בימים הקרים המפלט פולט אדים .
במידה ומדובר בשריפת שמן,אתה אמור לראות ירידה במפלס שמן המנוע.
אם מדיד השמן לא משתנה-אין שריפת שמן.

adam12345
14-02-08, 08:24
אז כנראה שמדובר באדים (העשן לא מספיק לבן בשביל שזה יהיה שריפת שמן)
ליתר בטחון אני יבדוק שמן כל בוקר...
תודה מורי!

שמוליקו
14-02-08, 08:36
אני מניח שמעבר לאדים, גם הצ'וק פעיל כשהמנוע קר ובלילה די קשה להבדיל בין עשן אפור לשחור.
כך שהייתי מהמר גם על הכוון הזה.
בכל מקרה ברכב שאצלך רק כמה ימים, (והוא לא חדש מהחברה) בהחלט מומלץ לבדוק שמן מיים כל בוקר.
לפחות עד שיהיה לך מושג כמה הוא אוכל ולמה :)
תתחדש.

adam12345
14-02-08, 08:40
אני אכן יתחיל בנוהל זריז של בדיקה בבוקר! (למרות שבאופן אוטומטי, ברגע ששהמכסה מנוע נפתח, הידיים שלי נהיות שחורות:-P )
תודה!

אלינועם חן
14-03-08, 00:17
שלום לך.

אתה צריך לשים לב לצבע העשן,אים הוא לבןאפור משמע מים באגזוז,אים הצבע כחלחל אז זה שמן מנוע.
אים זה שמןמנוע{צבע עשן כחלחל} והתופעה רק במנוע קר הבעייה בגומיות שסתומים שעבר זמנן...צריך לפר ראש מנוע לשם החלפתן...היה והעשן ממשיך גם במנוע חם משמע רינגים שחוקים. שים לב למיפלס השמן במנוע .

adam12345
14-03-08, 18:24
שלום אלינועם!
לא מדובר באכילת שמן...
יש את התופעה רק כהמזג אויר דיי קר וגם המנוע קר, עקבתי אחרי התופעה וזה לא נראה משהו שמעיד על בעיה...
תודה!
אדם.

-->