PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנוגע לביטוח, עניין של העדפה, מקיף או צד ג'?

idan_c
15-02-08, 21:57
שלום חברים,
שאלה אישית אמנם, מה העדפה שלכם לביטוח לרכב שהמחיר שלו נע סביב 30-35 אלף ש"ח?
ביטוח מקיף?
צד ג' או צד ג'+גניבה?

אשמח לשמוע פרטים, אני היום עם ויטארה כולל ביטוח מקיף השאלה בנוגע לרכב אחר ואשמח לשמוע חוות דעת...

נמרוד
18-02-08, 08:10
אין תשובה ברורה. זה בערך הגבול שבו השאלה מתעוררת, זה תלוי ברכב, בסוג הנזקים שיכולים להתרחש, במידת גניבותו... גם עניין הערך מאד נזיל. ערך השוק הוא לא הערך שעל פיו הרכב מבוטח.

גיא
20-02-08, 17:47
לי יש דיעה שונה.

אני גם על סמוראי של 17 וחצי אלף שח עשיתי מקיף.

אם אתה צעיר / עני / סטודנט / וכו' .. וקנית סמוראי ב 15000ש"ח וזה כל מה שיש לך ..ולקח לך שנתיים לחסוך את זה או לקחת הלואה קטנה וכו' .... אז אם יגנבו לך את האוטו , זה כל מה שהיה לך ולקח לך שנתיים לחסוך .. יעלם .. ולא יהיה לך. אז כדאי להגן על עצמך.

לא לכולם יש כסף לקנות אוטו ב 80000 ומעלה .... ולפעמים גם אלו רוצים לטייל בשטח ויש להם חלום.

תבדוק את עצמך מה יהיה אם האוטו יעלם לך. אם זה לא אסון גדול ויש לך אפשרות לארגן כסף לאוטו חדש .. או לא.

Skrafy2
20-02-08, 18:54
תראה,

בגדול זה מתחיל ומסתיים בכסף (בהנחה כמובן שהרכב אינו גניב. כי אם כן אז אין בכלל שאלה!).
תבדוק כמה עולה לעשות מקיף. וכמה עולה לעשות צד ג'.
אם יוצא שהמקיף לא מגיע ליותר מ-20% מערך הרכב עצמו ויוצא יותר זול מהצד ג' אז כמובן שרצוי לבטח במקיף.
אם עלות המקיף יוצאת אסטרונומית יחיסית לערך הרכב (דבר שמאוד יכול לקרות) הייתי הולך על צד ג' או צד ג' + גניבה (בהנחנה שהחלופות הללו זולות יותר).

בשורה התחתונה ידידי, זה תלוי כמה אתה מוכן להשקיע וכמה יש לך.
הכי טוב, תבדוק עלויות עם כמה חברות ביטוח. הדרך הטובה ביותר היא דרך סוכן עצמאי (מכיוון שאז הוא יכול להוציא מחירים טובים מכמה חברות ביטוח שונות). בקיצור, תעשה סקר שוק ותראה מה הכי כלכלי לך.

בהצלחה!
:lol:

rozen
20-02-08, 20:37
יש מספר רכבי שטח ביניהם סופות שאינם מבוטחים ביטוח מקיף במספר רב של חברות כי הרכב נחשב לרכב גניב ושקל ליגנוב אותו וזה מתחיל ברכבים משנת 94 ומטה.

אבי גולן
20-02-08, 22:00
שלום חברים,
שאלה אישית אמנם, מה העדפה שלכם לביטוח לרכב שהמחיר שלו נע סביב 30-35 אלף ש"ח?
ביטוח מקיף?
צד ג' או צד ג'+גניבה?

אשמח לשמוע פרטים, אני היום עם ויטארה כולל ביטוח מקיף השאלה בנוגע לרכב אחר ואשמח לשמוע חוות דעת...

30-35 אלף ש"ח ? זה מבחינתך הרבה או לא?
העדפה צריכה להיות שלך ולא של אף אחד אחר
אני מכיר אדם שעשה ביטוח מקיף לרכב שעלותו היתה 11 אלף( אחרי המון התלבטויות) ו...כשנגנב הרכב,הנ"ל טען ש" שאלוהים אוהב אותו בגלל החלטה לעשות מקיף"
לכן חשוב היטב
נ.ב רכבים בעלות של 35 אלף , קל מאוד להשבית אותם בעקבות תאונה ....

oshoshan
21-02-08, 13:08
תבטח מה שאתה לא יכול להרשות לעצמך לאבד. למחיר האבסולוטי אין משמעות.

בהגדרה, פוליסת ביטוח יקרה יותר מהעלות-כפול-הסיכון מהסיבה הפשוטה שחברות הביטוח צריכות גם להרויח. כלומר, כל ביטוח הוא הוצאה והוא לא איזון של השקעה מול סיכון. מתי ההוצאה משתלמת? כשהיא נדרשת. כלומר, כאשר האירוע הביטוחי (גניבה, תאונה) יקר מידי בכדי לספוג בעצמך.

עודד

מאיר רוטברג
21-02-08, 14:37
חברים העניין פתיר ודיי בקלות ,

אנחנו עושים פוליסות לרכבים שכאלו צ"ג +גניבה ,
עלומר סיכון התאונה העצמית עליך אבל סיכון הגניבה שאנו כגיפאים הכי חוששים ממנו מכוסה ,
זה משנה את כללי החישוב והופך עסק לא משתלפ לכלכלי למדי

חוקר
21-02-08, 16:17
לדעתי ביטוח מקיף ברכב כזה חשוב לא בקטע של גניבה אלא במקרה של חו"ח תאונה באשמתך שאז
הנזק אצלך לא מכוסה וזה לא כיף גדול :sad:

פעם איש חכם אמר לי שאם חברת ביטוח מוכנה לבטח אז לבטח 8)

לדעתי גם ההפרש הכספי בין מקיף לצג ג הוא עניין של מאות שקלים.

טל

מאיר רוטברג
21-02-08, 17:37
לדעתי ביטוח מקיף ברכב כזה חשוב לא בקטע של גניבה אלא במקרה של חו"ח תאונה באשמתך שאז
הנזק אצלך לא מכוסה וזה לא כיף גדול :sad:

פעם איש חכם אמר לי שאם חברת ביטוח מוכנה לבטח אז לבטח 8)

לדעתי גם ההפרש הכספי בין מקיף לצג ג הוא עניין של מאות שקלים.

טל
אני מכבד את זכותך לחשוב כך אבל עובדתית אתה טועה,
כבעל רכב 94 אני יודע הייכן הפחד שלי,
וכבעל סוכנות ביטוח אני יודע הייטב מה גנבו רק בשבועות האחרונים ללקוחות שלי
2 דיסקואים מודלים ישנים
דיפנדר 110 96 וטנדר ישן ,

והסטטיסטיקות המשטרתיות טובות רק לאלו שלא גנבו להם רכב

ללא קשר כתבתי כאן
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=868455

חוקר
21-02-08, 19:27
מאיר כמובן שאם מדברים על רכב שהחולרות אוהבים לגנוב אז אין בכלל שיקול אם לעשות מקיף וברור שכן.
אבל אם מדובר ברכב שאינו אהוב על גנבנו אז מבחינתי מקיף רלוונטי בעניין תאונה.

בכל מקרה אני תמיד ביטחתי מקיף למעט את הסמוראים שהיו לי שבוטחו רק צד ג.

גיא
21-02-08, 23:49
מאיר,

אני מתעלק על השירשור הזה ...

כמה גניב ג'ימי 96 ?

מאיר רוטברג
22-02-08, 17:19
לא שמעתי מימי שגנבו כזה , אבל שלא אפתח עיין רעה בכיווןן של מישהוא

-->