PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת נעילה 1510- שאלה די דחופה

MMR
16-02-08, 16:52
אני באמצע הרכבת נעילה 1510 (ללא סייד גירס) בג'ימני .

בקופסה של הנעילה מגיעות, בין השאר, גם שתי שייבות בעובי של כ- 2 מ"מ (ראה תמונה מצורפת).
בחוברת ההתקנה לא מציינים ספציפית מתי והיכן לשים אותן, אך לפי התמונות ולפי ההבנה שלי הן אמורות להיות בין הריבוע עם ארבעת החורים לבין הסייד גירס, כאשר ההיקף החיצוני של השייבות על ההיקף הפנימי של הגג"ש של הנועל (מסומן בחץ בתמונה).
הבעיה היא שעוביין הוא כ-2 מ"מ והן מרימות את הריבוע מעט וכעת הקרוס שאפט לא יכול לעבור דרכו, כי החורים לא נמצאים בדיוק על אותו ציר.
אגב- לא מוזכר דבר לגבי השייבות בכתבה שב- FAQ על התקנת הנעילה.

השאלה שלי היא האם יש סיכוי שהטבעות מיותרות??
ממש לא בא לי לפרק ולהרכיב שוב....

תודה,
מורן.

ryanai
16-02-08, 18:08
"זכית" בסיידגירס עם הגבהה...
חפש דיון ישן של אלון על "בעיה הנדסית" בלוקרייט
אתה לא יכול להרכיב את הנעילה עם הסיידגירס האלה.
או שתשייף את ההגבהה בזהירות עם דיסק - או שתתחיל לחפש סיידגירס שטוחים

איציק - 4X6ZH
16-02-08, 18:20
מבלי להכנס לעומק הבעיה שיוף ממש אבל ממש לא עושים
במקרה והוחלט על שיוף אז רק חריטה \ ליטוש על ידי כלי המאפשר שחיקה סימטרית של החלק .
במידה והליטוש לא יהיה סימטרי אתה יכול לגרום למערכת לעבוד שונה בסיבוב בין צד ימין לצד שמאל .

איציק

MMR
16-02-08, 18:26
מבלי להכנס לעומק הבעיה שיוף ממש אבל ממש לא עושים
במקרה והוחלט על שיוף אז רק חריטה \ ליטוש על ידי כלי המאפשר שחיקה סימטרית של החלק .
איציק

מה עם שיוף של השייבות עצמן? או אולי לשים אחרות, דקות יותר?
תודה לעונים.....

איציק - 4X6ZH
16-02-08, 18:30
זאת אפשרות אבל כדאי לשים לב שהשיבות הם לא שיבות מהום סנטר ;-)
הם חלק יעודי מקורי עשוי מפלדה .
עובי השיבות הוא קריטי לעבודת המערכת
איציק

ori r
16-02-08, 19:49
מורי...מורי...מורי

הוא הכי בקיא בנושא, מניסיוני האישי

MMR
17-02-08, 00:33
טוב, סיימתי סוף סוף את ההתקנה לפני כשעה.

את המגרעת הבולטת (=הגבהה של כ- 1 מ"מ) שייפתי עם מכשיר עדין במשך כשעה שלמה עד שהגיע במדוייק לגובה של גלגלי השיניים ופני השטח היו חלקים ואחידים. קצת קשה לי להבין איך אפשר להצליח לבצע עבודה כזו עם דיסק רגיל. באופן אישי אני ממליץ לעשות עבודה כזו אצל חרט וזו גם ההמלצה שקיבלתי מאנשים שהם הרבה יותר מומחים ומנוסים ממני ...
הסיבה שלא קניתי מלכתחילה את הדגם עם הקופלרים- 1530 ואז היתה נחסכת כל הדילמה של מה לעשות עם ההגבהה, היא שקיבלתי את הרושם שהעבודה שלה הרבה פחות נעימה וחלקה לעומת ה- 1510.

נראה שהנעילה עובדת מצויין. בנסיעת המבחן היו כל הסמפטומים לנעילה תקינה- ריצ'וט בסיבובים, אין מכות או "בומים", וכמובן היא "עושה את העבודה" בהצלבה :) , נקווה שישאר כך לאורך זמן.

תודה למי שהכין את הכתבה (http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_storys_lockright_samurai_rearaxle.h tml) על התקנת נעילה, זה מאד עזר לי.

-->