PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספייסרים לגלגלים - כמה זה באמת נורא?

עמי
10-03-04, 18:56
מכיוון שאני עובר בקרוב לגנטים 8 מ-10 שיש לי היום, מה שאומר שגם הOFFSET קטן יותר(ארז, אולי בכל זאת תשאר עם ה900/16 ?), וברוחב הזה, ההגבלה על קוטר הסיבוב של הרכב כבר מתחילה להיות ISSUE, אני חושב על ספייסרים.
הפחידו אותי עם עומס מוגבר על המיסבים, יש בזה משהו רציני?
מה ההבדל בתוספת העומס בין OS של "2 לבין ספייסר באותו רוחב, אם בכלל?
אגב, עד כמה שאני יודע בארה"ב הספייסרים הנ"ל בכלל לא מורשים לכביש, בעוד שאני מכיר כאלה שנוסעים עם זה שנים בארץ...
מה אתם אומרים?

Bulldog
10-03-04, 20:57
אגב, עד כמה שאני יודע בארה"ב הספייסרים הנ"ל בכלל לא מורשים לכביש, בעוד שאני מכיר כאלה שנוסעים עם זה שנים בארץ...
מה אתם אומרים?

הכל תקין עד שהשוטר הראשון מחליט שזה רחב מידי, אבל בכל זאת, יש לך דיפנדר והשוטרים לא חושבים שזה ג'יפ, מה גם שהשם מבלבל אותם אז הם עושים לכם הנחה (גם ככה האוטו מייצר מספיק צרות).
סתם בשביל הויכוח, למה לא לקחת ג'אנטים 10 מסיקס לדוגמא ולקדוח להם 5 חורים חדשים, לפי התבנית שלכם?
לא הכל צריך לעלות אלפי שקלים במיזרח.

עמי
10-03-04, 22:11
שאלה טובה, באמת למה לא?

חנן א.
10-03-04, 22:14
אין שום הבדל בין אופסט לספייסרים.

Bulldog
10-03-04, 22:22
חנן, יש, קוראים לזה עלויות.
אני מאמין שהעלות של 5 ג'אנטים מיד שנייה 10X15 + קדיחה של המעגל חלוקה שלהם תהיה זולה בהרבה מייצור של ספייסרים או קנייה של ג'אנטים מהיבואן

אריק זמר
11-03-04, 05:00
Ami,
try seperating between offset to backspacing.
the offset will change between the 8" to the 10 " but you need the 8" will be with the same backspacing as the 10" which mean that the "axles" will remain with the same wide...
p.s. if you planning to import - dont forget telling me.

נמרוד
14-03-04, 11:09
אתה צודק ואין שום הבדל בין ג'אנט עם אופסט לבין ספייסר. הרחקת הגלגל מהמיסבים מעמיסה על המיסבים, לא משנה מה הסיבה.

הבעייתיות עם ספייסר, ואני מניח שזו הסיבה שהוא לא חוקי, היא חוזק של הברגים. אם משתמשים בספייסר פשוט וברגים ארוכים יותר, המאמצים על הברגים גדלים בהרבה - וזה מסוכן אפילו בעיני. ספייסר נכון, כזה עם שני מעגלי חלוקה הוא מורכב ויקר יותר לייצר, ודורש עוד סט של גוז'ונים ואומים. ואם כבר אתה עושה או קונה ספייסר כזה, אז אין לך בעייה לעבור למעגל חלוקה אחר, נפוץ יותר, של סיקס/סופה/טויוטה מה שלא יהיה.

asafk
14-03-04, 20:59
[quote="עמי"]מכיוון שאני עובר בקרוב לגנטים 8 מ-10 שיש לי היום quote]

למה??
אם זה בגלל שלוקחים לך אותם, תזמין 10" מחו"ל (ותאמר לי מאיפה...). נראה לי שזה יצא יותר זול ויותר פשוט מלחרוט ספייסרים.

לא נכון לשים צמיגים ברוחב 12.5 על ג'נט 8. זה יקצר להם את החיים. הרכב יהיה משמעותית פחות יציב.

הספייסר עצמו יוצר עומס על הגוז'ונים- אבל אתה בנאדם רציני, אז כנראה יהיה לך ספייסר עם שני סטים של חורים. ואז, אני עם נמרוד- אבל עם טוויסט- ג'נט 8 חורים של פולסייז.

אסף.

Bulldog
14-03-04, 21:07
מעגל חלוקה של 8 חורים ומעגל חלוקה של 5 חורים על אותו ספייסר לא עובד.
גם לא מבחינת חפיפה של החורים וגם לא מבחינת ה"בשר" שנשאר בין החורים על הספייסר.

Bulldog
01-05-04, 11:18
על Backspacing ו offset ניתן לקרוא כאן

http://www.jeeptech.com/wheel/

Backspacing
Backspacing is the distance from the inside rim surface to the backside of the wheel mounting surface. It determines how far a wheel (& tire) sticks into or out of the wheel well of the vehicle. Wheels with a lot of backspacing will stick further in. Wheels with little back spacing will stick further out. Sometimes when swapping in wider axles 4x4 owners will switch to a wheel with much more backspacing to compensate. You should note that the backspacing measurement is critical when considering the wheels clearance of the suspension, braking and steering components as well as the body. All of these must be considered in both normal conditions and when at full suspension travel or articulation.

Offset
Offset is the distance from the exact wheel centerline to the inside wheel mounting surface. Offset and Backspacing are related. A large amount of offset can change the leverage and the loads on axle or wheel bearings and so if possible you should stay (within reason) close to the stock wheel offset. In addition to changing the load on the bearings changing the offset significantly will change the turning radius (of the tire) and may effect both steering response and steering stability.

-->