PDA

צפייה בגרסה מלאה : לצפות שלד עץ באיסכורית - באיזה ברגים?( ועוד כמה שאלות )

kd2
18-02-08, 15:23
לחבר קרוב נחת קאסם בגינה לפני מספר שבועות וריסק חלק גדול מציפוי האסבסט של המחסן הישן שלו.
באתי - ראיתי את הנזק, והנזק הוא לציפוי החיצוני בלבד.
האסבסט פורק לגמרי ( לא ע"י ) והחבר מעוניין להתקין על שלד העץ הקיים איסכורית.

שאלתי היא האם ניתן להשתמש באותם ברגי איסכורית לצורך ההתקנה?( אני מזכיר בקדיחה בעץ ).
כי לקדוח באיסכורית ואז רק לשים ברגי עץ זה מוסיף עוד עבודה , לא נורא... אבל אם אפשר בלי, עדיף.

עשיתי ניסיון עם בורג אסכורית על עץ , עושה רושם שתופס מספיק חזק , ולא גורם לפיצול העץ ( כנראה משום שהוא קודח לפני ).
והרי עוצמת החיבור לא חייבת להיות חזקה , זה סה"כ ציפוי , והוא מוחזק בברגים רבים.

זה אפשרי? מקובל?
אני לא רוצה לעשות עבודה חאפרית.

בנוסף , הבנתי שחומר הציפוי הטוב ביותר לעץ הוא "בונדקס" שהוא בעצם שמן ולא לכה או משהו בסגנון.
בו השתמשתי בבניה האחרונה שלי ( בתמונה עדיין לא גמור ) בהמלצה של בעלי המקצוע ( שדרכם קניתי ושילמתי עליו הרבה כסף...).
נכון? לא נכון?
כל כמה זמן צריך לחדש?

תודה מראש
ים

עודד זנטון
18-02-08, 15:33
בירגי איסכורית רגילים בהחלט יעשו את העבודה.
כדאי לשקול שימוש בברגי נעץ (לא איסכורית, בורג פח עם ראש רחב)ארוכים (3 ס"מ), לדעתי גם הם יעשו עבודה טובה והם זולים משמעותית.

לגבי צביעת העץ לצורך שימורו,
א. כדאי להשתמש בבניה בעץ מחוטא (אימפרגנציה). אני מבין שזה סעיף לא רלוונטי כי כבר יש מבנה קיים...
ב. החומר הטוב ביותר (ובמקרה גם אחד הזולים) הוא שמן פשטן.
חומר טוב נוסף (פותר את הבעיה הזמנית של ריח הקיימת בשמן פשטן)הוא "דקסיל" שהינו חומר לשימור רצפות עץ (מה קורים אותם "דק").

מעבר לכך, כדאי לשקול ציפוי ב"צמנט בורד" במקום איסכורית. לדעתי יותר זול (אמנם הישום מורכב יותר מישום איסכורית..).

kd2
18-02-08, 15:40
עודד מה זה בורג "נעץ"?
יש לך תמונה?

העץ במבנה בתמונה עבר "אימפרגנציה" או איך שלא אומרים את זה.
למבנה הקיים זה לא רלוונטי כבר.
"צמנט בורד" אני מבין את התרגום , אבל לא מכיר את המוצר.
אתה מדבר על הדמוי אסבסט הגלי הזה?

השיקול של איסכורית היה המחיר ( מס רכוש מציב סכום מסויים ) והזמינות.
אבל אני לא נעול על זה.
תודה על התשובה עודד.

Alon
18-02-08, 16:09
יש ברגי איסכורית שמתאימים לקידוח לעץ.
אלון

kd2
18-02-08, 16:17
יש להם שם מסויים?
איך אני מזהה אותם?( אני משער לפי פסיעת ההברגה ... ).
בחיפוש אחרי "בורג נעץ" נתקלתי באתר הבא -
http://www.homeaid.co.il/
יש מאמרים - סרטונים ופורום , על פניו נראה נהדר אני אחפור בהזדמנות...

עודד זנטון
18-02-08, 16:30
הברגים שאלון מדבר עליהם (אם איני טועה) ניראים בדיוק כמו בורג איסכורית אך במקום הראש הקודח הם מסתיימים כמו בורג עץ רגיל (שפיץ).
לא ציינתי אותם כיוון שאיני בטוח אם הם יחדרו את הפח.
כדאי לבדוק.
אם הם אכן חודרים - הם הברגים הנכונים להישתמש.

kd2
18-02-08, 16:41
עודד , בדיוק התלבטתי בנושא היום בעסק בו רכשנו את האיסכורית.
הברגים הם בדיוק כמו ברגי איסכורית ללא הראש הקודח.
אבל אני סקפטי בנודע ליכולת שלהם לקדוח בזמן סביר ( אם אני אתן פול און עם המקדחה מתישהו הוא יעבור.... ) דרך פח איסכורית.

Viper
18-02-08, 16:58
ים,
לגבי חיבור איסכורית לעץ,
עדיף ברגים כפי שהציע עודד (שאינם קודחים) אם כי זה לא קריטי מאד.
מה שחשוב מאד הוא השייבה- שתהיה עם תחתית גומי.
זה ימנע הרבה בעיות. במיוחד של רקבון בעץ כתוצאה של חדירת מים. (או חלודה באם היישום הוא על ברזל).

kd2
18-02-08, 17:17
כן ברור , השייבה תהיה בכל מקרה.
אני חושב שאשתמש בברגי איסכורית רגילים וזהו...
הרי אין צורך בחוזק רציני בחיבור הזה.
מקסימום אחרי הצמדה בבורג או 2 אני אקדח את האיסכורית ואשים ברגים ייעודים.

תודה לכולכם!

עודד זנטון
18-02-08, 17:32
אם החלטת, לך על ברגים של לפחות 30 מ"מ אורך.
ככה תרוויח עוד כריכות בתוך העץ ותוכל לישון בשקט.

אגב,
אם אתה תופס את האיסכורית לרוחב (אופקי), שים לב שהחפיפה תהיה כמו רעף (עליון מעל לתחתון) ע"מ למנוע חדירה של מים בין העץ למתכת.
אם אתה עובד אנכי (כרגיל עם איסכורית), שים לב שה"גלים" של האיסכורית יהיו מכוסים מלמעלה למניעת חדירת מים.

בחלונות, כדאי להקפיד שמסגרת החלון תעטוף את האיסכורית מאותה הסיבה (מים).
אם אתה נשאר עם החלון המקורי והוא לא עוטף את הפח, כדאי לבנות "הלבשות" שיעטפו..

Viper
18-02-08, 19:11
ועם קצב הקסאמים ההולך וגובר- שים גם שכפ"צ מעל...
ואל תחסוך בברגים- בסוף זה צריך לעמוד במשבי רוח (ברוח השבוע הבא עלינו לטובה), ובהדף (שלא נדע).
העץ שאליו אתה מחבר את האיסכורית עדיין בריא? או שהוא מפוצץ ואכול?

kd2
18-02-08, 19:32
העץ עצמו קצת יבש( אורן סטנדרטי של בניה - 5/10 ) , אבל עדיין במצב סביר.
אמרתי לחבר שאם הוא רוצה שאני אעזור לו אני חייב להתקין שם כמה gussets , אני לא יכול לסמוך על ברגים ב45 מעלות , פשוט לא.
יש לזכור שהמבנה החזיק אסבסט הרבה יותר כבד מאסכורית , כבר הרבה שנים , ויש לו גם פגיעת קאסם כמעט ישירה ברקורד.
עודד , תודה על הטיפים.
כבר בניתי כמה מחסנים באיסכורית ולדעתי לא מומלץ ללכת על השכבה של האיסכורית , סתם מיותר.
( וניסיתי , אצלי זה ככה ).
וכמובן דורש זויות פח בחיבורים , שאם תשאל אותי זה חובה לכל מבנה כזה מבחינה אסטטית.
לגבי חלון - בבניה הזאת (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24274&page=1&highlight=%E0%E9%F1%EB%E5%F8%E9%FA)
פשוט אטמנו עם קצץ את החורים בגלים( תחמנו אותו שלא יעבור את גובה החיתוך ) וצבענו אותו בלבן.
וזהו נגמרה הבעיה.
לגבי הקאסמים...
עצוב , אבל זאת המציאות , ומדובר על שכונה של נפגעי הלם קשים , הקסאם ההוא לא הראשון ( וכנראה לא האחרון )
שיפול מטרים ספורים מתושבי השכונה.
אז אם אפשר לעזור לחבר ללא תמורה בעבור דבר פשוט כזה , למה לא...
אני אישית מתבייש כישראלי לראות את האנשים האלו בורחים ונפצעים תו"כ בריחה למקלטים...

Viper
18-02-08, 21:30
ים,
אמנם זה כבר מחוץ לנושא, אבל אני לא חושב שיש מישהו בפורום שרואה מה קורה אצלכם ולא מתבייש!
וכל הכבוד שתחת אש (פשוטו כמשמעו) אתה עוזר ככה. סחתיין!
ועכשיו לעניין- תוודא שהקונסטרוקציה עדיין בריאה ויציבה, במיוחד לאחר פגיעת הקסאם. (כמובן שהאיסכורית תוסיף לו חוזק מבני, אבל בכ"ז- לא עולה כסף לבדוק).

Alon
18-02-08, 21:48
ברגי האיסכורית לעץ חודרים את הפח

כשנגמרה הסוללה במברגה נותנים לבורג עם פטיש כה קלה הוא חודר את הפח והמשכתי עם רצט ידני

אלון

kd2
19-02-08, 00:04
תודה על העזרה חברים , מעריך את זה.
אלון , אני אבדוק את היישום של הברגים האלו עם דפיקה של פטיש.
אבל על אותו משקל אני כבר יכול לקחת עלי מברגה עם מקדח , בגלל זה מלכתחילה שאלתי האם בורג קודח רגיל עושה את העבודה וזהו.

טלסקופ
24-02-08, 23:28
מנסיוני, בורג קודח לא כ"כ מומלץ, במיוחד אם אתה הןלך על ברגים קצרים.
ממליץ בורג עץ, לפני ההברגה תן מכה עם פטיש ודקר (או סתם מסמר)
לא לשכוח את השייבות לאיסכורית.

kd2
06-03-08, 15:55
איזה טיימינג יש לי , זה לא יאומן.
מחליטים , יום רביעי - חמישי מתלבשים על זה , יגיע החומר ויאללה מרימים פה מחסן לתפארת ארץ הקאסם.
מה קרה בפועל?
פריסת הכבל מאריך.... "צבע אדום"...אההההההה יורדים למחתרת.....בום!!!
חיבור המברגה לחשמל ( אימפקט חשמלית , שונא נטענות )...
"צבע אדום"...אטרף...בלאגן...קאראחנה..... יורדים למחתרת.....בום!!!
פריסת מטר למדידה...."צבע אדום"....כל המרוקאים בהיסטריה.....בום!
חיבור המסור לחשמל....בום...בום....בום....
בום...בום......שריקות...בום...מסוקים.... יריות...
ולמה יהיה צבע אדום כשאתה על קרקע מוצקה? חייב להיות בדיוק אחרי שמיקמת את הסולם....טיפסת.... אתה בא לתקוע את הבורג , האדרנלין בשיאו , אלפי צופים קמים על הרגליים בבית...
ו....
אופסייד..."צבע אדום"... , במקום עסקי בניין יצא לנו התעמלות מכשירים.
ההספק...
יומיים עבודה , לוח איסכורית אחד על השלד!!!

לאחר שנרגעו הרוחות חזרו לשדה הקרב והרי המסקנות -
ברגים קודחים - נתפס , לא יוצא , אבל ברגע בו האטם אמור להלחץ הבורג פשוט מסתובב במקום.( נלחץ קצת ומעל מומנט מסויים סתם מפרפר)
אפשר להגיע רק לכוח הצמדה נמוך יחסית , סביר לגמרי לקירות , לא מומלץ בגג.
בקיצור , עדיף רק למיקומים ולפילוס לוחות האיסכורית הראשונים בכל צד.
ברגי איסכורית "לא קודחים " - הדרך הנכונה!
אני קדחתי חור מקדים עם מקדח HSS 3 מ"מ לברזל ובחור ישר בורג כזה , תופס מאוד חזק( מרסק את האטם כמו שצריך ) ועם חור מקדים לא מפוצץ את הקרש.
מעבר לכך , לחיבור 2 לוחות איסכורית "באוויר" נותן הצמדה הרבה יותר חזקה מבורג קודח פשוט.
מקדחי 3 מ"מ לברזל עולים כ30 ש"ח לעשרה בחבילה.
תופסים כמה לוחות , ורצים על הכל עם מקדח , ולאחר מכן מחליפים לביט איסכורית ורצים על הכל.
תודה לכל מי שענה ועזר , מעריך את זה.

jonesy
06-03-08, 21:40
ברגי איסכורית "לא קודחים " - הדרך הנכונה!
אני קדחתי חור מקדים עם מקדח HSS 3 מ"מ לברזל ובחור ישר בורג כזה , תופס מאוד חזק( מרסק את האטם כמו שצריך ) ועם חור מקדים לא מפוצץ את הקרש.
מעבר לכך , לחיבור 2 לוחות איסכורית "באוויר" נותן הצמדה הרבה יותר חזקה מבורג קודח פשוט.
מקדחי 3 מ"מ לברזל עולים כ30 ש"ח לעשרה בחבילה.
תופסים כמה לוחות , ורצים על הכל עם מקדח , ולאחר מכן מחליפים לביט איסכורית ורצים על הכל.
תודה לכל מי שענה ועזר , מעריך את זה.

בהנחה שאתה עובד עם איסכורית בעובי 0.75מ"מ או פחות אתה לא צריך לקדוח. בורג קוץ יעבור את האיסכורית (בדיוק כמו ברגי פח-פח לא קודחים).

מוטי.

kd2
07-03-08, 17:09
וואלה...
האמת לא ניסיתי בכלל.
הקידוח המקדים לא היה רק מסיבה זו , כך אפשר לקדוח את חורי הגג מתוך המחסן בשלד העץ לתוך האיסכורית והחוצה מלמעלה.
הרבה יותר יעיל ממשחק הניחושים האם אתה בקו ישר עם הבורג הקודם או לא.
ואם זה מתאפשר , אז אני מעדיף לעבוד ככה ( נכון יש שיטות לעשות קו ישר , אבל זה אפילו יותר טוב).

תודה רבה מוטי ,כמו שכבר אמרתי לך - אתה נכס לכל חובבי הDIY בפורום!
ותודה למר טלסקופ שהציע את עזרתו בה"פ , אבל העבודה כבר גמורה ובעזרת השם לא נצטרך לחזור עליה בגלל פגיעה נוספת.

שבת שלום
ים

kd2
12-03-08, 15:00
החבר החליט שהוא מעוניין להעיף את האסבסט גם על חדר הכביסה הבנוי בחצר הבית שלו.
בגלל שהיה מדובר סה"כ על פירוק והרכבה As is קבעתי עם החבר על קפה של הבוקר.
לקחתי את עצתכם , ובמיוחד אחרי החיזוק של מוטי - עשיתי זאת עם "ברגי איסכורית" לא קודחים.
אין צורך בשום דפיקה עם מסמר , לא רק שנכנס כמו מניייק אלה אף עושה את זה יותר מהר מבורג קודח!!!

תודה רבה רבה רבה רבה לכם!

-->