PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוושת קלאצ' שיורדת עד לריצפה

אליהו הסמוראי
22-02-08, 14:07
שלום לכולם!
כבר כמה זמן הייתה קיימת אצלי תופעה, מדי פעם כשהרכב בניוטרל והקלאצ' לא לחוץ היה מין רעש של חיכוך, זה קרה רק מידי פעם ובלי קשר לכלום, חשבתי אולי זה בוץ או לכלוך שנכנס?
היום באיזו הצלבה שגרמה לי קצת לשחק עם הדוושה הקלאצ' פשוט הפסיק להגיב, הדוושה כמו מתה כל הדרך עד למטה.
הקלאצ' לא נראה לי גמור חזרתי בנסיעה הביתה (פשוט בלי ללחוץ על הקלאצ').
ההכנסה של ההילוכים הייתה חלקה עד שזה קרה.
מה יכולה להיות הבעיה? כבל קלאצ'??

תודות לעונים
ושבת שלום:D

Zuki-Land
22-02-08, 15:38
אהלן אליהו..

תבדוק שהכבל מחובר למנוף הקלאץ' ולא השתחרר איזה בורג שם!
אם הכל נראה במקום ..אז הכבל פלדה שבתוך השרוול נפרם ונתפס באיזו נקודה
בשרוול ! אין לך הרבה ברירות אלא להחליף את הכבל לחדש ותשתדל מקורי !

בהצלחה ואל תשכח לעדכן ..

שבת שלום ZUKI -LAND ;)

אליהו הסמוראי
24-02-08, 18:37
הכבל פורק ונבדק, זז יפה וחלק, לעומת זאת הידית שיוצאת ממהגיר נראית לי תקועה, לא זזה קדימה או אחורה (גם ביד וגם עם מנוף קטן).

רעיונות?

מורי
24-02-08, 18:45
האם הילוכים משתלבים כאשר הרכב כבוי?

אליהו הסמוראי
24-02-08, 19:01
משתלבים, חזרתי הביתה בנסיעה...

מורי
24-02-08, 19:15
מזל טוב...כנראה שהלך לך הקלאץ' :???:

שמוליקו
25-02-08, 07:34
על פניו, נשמע לי כמו מיסב לחץ שהחזיר נישמתו לבורא.
אם כבר פותחים עדיף להחליף כבר את כל הקומפלט.
כמו שאמר מורי.
בהצלחה.

GodsFather
22-03-08, 15:57
אהלן אהלן,

מצב די דומה,

הדוושה הגיעה כמעט עד הסוף וכשלוחצים שומעים חריקות ואפילו המנוע מדומם אם לא מחזיקים טורים.

הכבל פורק ונראה תקין, עובר חלק מצד לצד.

במנוף הקלאצ' יש חופש, אך אולי זה מפני שחסר קפיץ ההחזרה שנשבר בעת החלפת הקלאצ' לפני שנה.

אם אפשר לדעת מה תפקידו של מיסב הלחץ?

אציין שעד לצרה הזו היו רעשים ממנו, אבל עכשיו כשהמנוע בסרק , אין רעשים חשודים. הילוכים כמובן שלא משתלבים.

מצרף לינקים לכתבה על הקלאצ' ולתמונה של האיזור , אשמח להסבר בנוגע לחלקים השונים פה, לפני שאני מוריד גיר ושלא לחינם.

תודה,

אמיר

http://jeepolog.com/199.html

http://jeepolog.com/UserFiles/Image/without_watermark/samurai_clutch_shaya/image006.jpg

צביקה קרבורטור
22-03-08, 17:03
אמיר ידידי שלום רב!
תפקיד הקפיץ שנעלם לך הוא להקל על החזרת המזלג (הזרוע הנראה בתמונה)למקומו, לאחר לחיצה על הקלאץ.
תפקיד מיסב הלחץ, כשמו כן הוא, ללחוץ בצורה שווהעל אצבעות המצמד הקלאץ.
המיסב סגור וקיים בפנים גריז כדי למנוע רעשים , עם הזמן בגלל תנאי אבק והתחממות, הגריז נמס, והגולות הנמצאות בפנים עובדים ללא סיכוך, ומשם הרעש הנשמע בעת כשהמנוע בהלוך סרק.
שים לב בעת לחיצה על דוושת המצמד( הקלאץ) הרעש פוסק, הרעש מגיע לפעמים גם מהקונטרה גיר.
בצילום נית לראות בברור את זרוע המצמד שנע קדימה בעת לחיצה על הקלאץ ומקרב את המיסב הלחץ המורכב על ההילוך ישיר הנמצא במרכז התמונה.
בעת לחיצה על הקלאץ,אתה מפריד בין המנוע לתיבת ההלוכים, ובעת עזיבת הדוושה אתה מצמיד את התיבה למנוע, ומכאן בא השם מצמד ל"קלאץ".
יש לבדוק האם האום והפרפר שבו מכוונים את מהלך הדוושה, ומכאן נוצר קשיים בשילוב ההילוכים עד כדי חריקה והפרדה נמוכה מדי.
לפני שאתה מוריד גיר סתם, סובב מעט את האומים למצב סגירה, וחזור לבדוק האם ההלוכים משתלבים.
ברוב המקרים מצמד לקראת סוף חייו מראב סימנים מוקדמים, של החלקה או קשיים בשילוב, אך לרוב לא באופן פתאומי, אלא הדרגתי.
לכן מוקדם מדי להספיד את המצנד, ויש למתוח מעט את מהלך הדוושה.
ולחזור ולעדכן בפורום.
בהצלחה
צביקה

GodsFather
22-03-08, 19:14
צביקה , אם הבנתי נכון מדבריך , יכול להיות שהכל יהיה רק עניין של כיוון/מתיחת הכבל ?

הסרתי את הכבל ועוד לא החזרתי, כי אני רוצה להשוותו לחדש מהחברה (לפני הקניה כמובן).

הכבל היה ממוקם באופן סטטי בחובק שלו ולא נראה בעין כאילו חל שינוי במצבו.גם בוץ לא היה עליו והוא נראה תקין חיצונית, מה ההסבר אם כך?

אחרי שאשווה בין חדש לנוכחי, ארכיב את הכבל הראוי ואבדוק שוב.

מה לגבי המיסב ? האם יכול להיות שמיצה עצמו ושבגללו כל הסיפור ?

idanw
22-03-08, 19:22
ומשם הרעש הנשמע בעת כשהמנוע בהלוך סרק.
שים לב בעת לחיצה על דוושת המצמד( הקלאץ) הרעש פוסק,

נדמה לי שאתה טועה...
המיסב לחץ לוחץ על השמש שבקלאץ' בזמן לחיצה על הדוושה, ואם הוא תקול אז הוא ירעיש בזמן הלחיצה.

אמיר - כשאתה שומע חריקות זה בלחיצה על הקלאצ' בלבד או כשאתה מנסה להעביר הילוכים?

יונתןמצפה
22-03-08, 19:47
מעוניין לתפוש טרמפ על השרישור:
לאחרונה הגדלתי מעט את חופש דוושת המצמד ע"י שחרור של אום הכבל היושב על מנוף המצמד לאחר שהאירו את עיני שאין לי מספיק חופש.
מיד לאחר מכן, התחיל לי רעש חלש של "כאילו" משהו חופשי מאיזור הדוושה בעת נסיעה כאשר הקלאצ' מורם. זה מתחזק עם עלייה בסל"ד. אם אני לוחץ ממש מעט על הדוושה בזמן נסיעה (עד קצה החופש) הרעש נעלם.
עד עכשיו חשבתי שזה משהו בדוושה ושטרם הצלחתי למצוא, אבל בעקבות השירשור אני חושד שזה משהו מעבר.
עם או בלי קשר, בבדיקה התגלה מעט חופש צידי במנוף הקלאצ'. פנימה והחוצה, ולא בכיוון התנועה שלו.
אין תופעות חדשות של הילוכים חורקים או מעברי הילוכים קשה.
רעיונות?

idanw
22-03-08, 19:50
החופש במנוף הקלאץ' רגיל ותקין.

צביקה קרבורטור
22-03-08, 20:38
נדמה לי שאתה טועה...
המיסב לחץ לוחץ על השמש שבקלאץ' בזמן לחיצה על הדוושה, ואם הוא תקול אז הוא ירעיש בזמן הלחיצה.

עידן ידידי שלום רב!
בוא נחשוב יחד בקול רם:
מיסב שחוק שנע על ציר, המיסב ללא שימון אן גרוז, הגולות שחוקות.
במצב סרק אין כל לחץ על המיסב, הוא רחוק מהשמש , או מהאצבעות של הקלאץ, ולא מופעל עלין לחץ
כלל, אך המזלג עלין מורכב המזלג, רוטט מעט בגלל וויברציית המנוע בסרק, לפתע אתה לוחץ על המיסב הוא נלחץ כלפי המיסב בכח רב, הוויברציה של המנוע לא משפיעה עליו והוא מסתובב באותו מהירות של המנוע, הוא הופך לרגע, לחלק בלתי נפרד מהמנוע, במצב כזה מיסב שנלחץ לעבר המצמד , מונע רעש של הגולות השחוקות הנמצאות בו, עם עזיבת הקלאץ, במידה והוא שחוק הוא ימשיך להרעיש.
בברכה
צביקה

אליהו הסמוראי
22-03-08, 21:47
במקרה שלי, מה שהלך היה המיסב לחץ אבל בצורה כזו שהוא היה תפוס (מצמיד) והזרוע הייתה תקועה.
הוחלף גם הקלא'צ עצמו.
דרך אגב, מה אורך חיים נורמלי לקלא'צ ?

Viper
22-03-08, 23:04
לא נראה לי שיש דבר כזה אורך חיים נורמלי לקלאץ'.
זה תלוי בהרבה מאד גורמים, כמו איכות הקלאץ שהורכב, סגנון הנהיגה של הנהג, תנאי העבודה של הרכב ועוד ועוד...
אבל קלאץ' יכול להחזיק שנה (ראיתי גם כאלה שהחזיקו פחות- אבל לא אצלי... :grin: ) וגם 4 שנים בשקט.

GodsFather
23-03-08, 22:30

חריקות רק בלחיצה, כאשר הרכב בסרק אין בעיה, רק כאשר אני לוחץ על הקלאצ' כדי לשלב , אז.

ההילוכים לא משתלבים עם הלחיצה כלל, כנראה כי הוא לא מפריד... רק אם אני דוחף בכוח את הידית, אז הם נכנסים, וזה לא משנה אם אני לוחץ על הדוושה או לא.

צביקה קרבורטור
23-03-08, 22:36
חריקות רק בלחיצה, כאשר הרכב בסרק אין בעיה, רק כאשר אני לוחץ על הקלאצ' כדי לשלב , אז.

ההילוכים לא משתלבים עם הלחיצה כלל, כנראה כי הוא לא מפריד... רק אם אני דוחף בכוח את הידית, אז הם נכנסים, וזה לא משנה אם אני לוחץ על הדוושה או לא.
אמיר ידידי שלום רב!
לא ברור האם ההילוכים , לא משתלבים במנוע מונע, או במנוע כבוי.
בכל מקרה לא הבהרת, האם מתחת תחילה את הכבל קלאץ, על מנת לבטל חופש, וגם לגרום לשילוב והפרדה גבוה יותר,ועל מנת להקל על השילוב, שאמור להיות חלק כמו מרגרינה, ללא מאמץ כלל, וללא שימוש בכח.
בברכה
צביקה

Viper
23-03-08, 23:03
אמיר,
כפי שצביקה ציין.
תתחיל במתיחת כבל הקלאצ'.
כל הפרוצדורה לוקחת 5 דקות בלחץ.
אם גם אחרי המתיחה עדיין הקלאצ' לא מפריד- (ובהנחה שהכבל קלאצ' שלך תקין) כנראה שהקלאצ' שלך סיים את חייו.

GodsFather
24-03-08, 00:27
ההילוכים לא משתלבים אך ורק במנוע מונע.

אני אמתח את הכבל ואעדכן. אני בספק אם זה הקלאצ' הלך , יותר נשמע כמו מיסב לחץ, לפחות מהסמפטומים הרשומים לעיל.

כאמור, אחרי הטיפול בכבל אעדכן.

תודה.

idanw
24-03-08, 00:40

אם כך, אין לך מה למתוח את הכבל.. זה לא יעזור, זה נשמע לי כמו מזלג קלאץ' שיצא מהמקום...אין סיבה שילך המיסב לחץ, הוא חדש.
עוד אפשרות, שנשברה דיסקת החיכוך, אולי היא לא חזקה מספיק ליחסי העברה.
יאללה... לפרק!

GodsFather
24-03-08, 10:45
אם כך, אין לך מה למתוח את הכבל.. זה לא יעזור, זה נשמע לי כמו מזלג קלאץ' שיצא מהמקום...אין סיבה שילך המיסב לחץ, הוא חדש.
עוד אפשרות, שנשברה דיסקת החיכוך, אולי היא לא חזקה מספיק ליחסי העברה.
יאללה... לפרק!

האמנם ? האם יכול להיות שהקלאצ' לא יחזיק את יחסי ההעברה הקיצוניים ? זה לא אמור להיות הפוך ? להקל עליו את העבודה ?

טוב , אני מניח שאגש לפרק את הגיר הסופ"ש הזה או בזה שאחריו כדי לאמוד את הנזק ואח"כ אדע גם מה צריך לתקן. מי שרוצה לבוא, מוזמן :)

GodsFather
04-04-08, 10:56
אני מתכוון לעבוד על זה הסופ"ש , אם מישהו רוצה לבוא לעזור / סתם לארח חברה , אני מרמת גן.

תודה

אמיר

GodsFather
05-04-08, 16:01
טוב , שבת של כיף!

הורדנו הגיר ודי מהר האמת. תודה רבה לחברים איתי וחן (צברי) וגם לישי שרצה לבוא אבל פספס קצת בתזמון, אל חשש , בשבוע הבא ההרכבה P:

והנה התוצאה, כמו שחשבתי וגם אחרים - מיסב לחץ שלא עמד בלחץ

עכשיו השאלה לגבי הקלאצ' והגלגל תנופה - האם לחרוט שוב , למרות שעברה רק שנה ?

ומה טווח העובי של הקלאצ' שעדיין עומד ב"תקן" ?

תודה שוב לחברים , המשך יבוא.

itay
05-04-08, 17:53
אמיר,

לפי ה FSM, עומק החורים בדיסקת המצמד כסטנדרט הוא 1.2 מ"מ.
מועד החלפה הוא 0.5 מ"מ.
אם אני זוכר נכון ולפי התמונות, אתה לא רחוק ממועד ההחלפה.

איתי.

GodsFather
05-04-08, 22:18
תודה איתי, אני אבדוק עם קליבר ואפעל בהתאם. אם הבנתי מדברייך, אני צריך למדוד את עומק החור המסומן בציור ?

itay
05-04-08, 23:06
אמיר,

חיובי. בחורים משני הצדדים.

תעדכן,

איתי.

צביקה קרבורטור
06-04-08, 00:05
טוב , שבת של כיף!

הורדנו הגיר ודי מהר האמת. תודה רבה לחברים איתי וחן (צברי) וגם לישי שרצה לבוא אבל פספס קצת בתזמון, אל חשש , בשבוע הבא ההרכבה P:

והנה התוצאה, כמו שחשבתי וגם אחרים - מיסב לחץ שלא עמד בלחץ

עכשיו השאלה לגבי הקלאצ' והגלגל תנופה - האם לחרוט שוב , למרות שעברה רק שנה ?

ומה טווח העובי של הקלאצ' שעדיין עומד ב"תקן" ?

תודה שוב לחברים , המשך יבוא.
אמיר ידידי שלום רב!
החלף מצמד ואת דיסקת המצמד בכל מצב, לא משנה מה עומק הרפידה, בנוסף החלף כמובן את מיסב הלחץ ושייף את גלגל התנופה, בנייר לטש עדין על מנת לחספס את פני השטח, ואין צורך לחרוט את גלגל התנופה.
בהצלחה
צביקה

עודד זנטון
06-04-08, 05:42
אמיר, תחסוך לעצמך המון נסיונות הרכבה לא מוצלחים,
לך לחרט ותחרוט לך מוט עם מדרגה שמתלבש על החור בגלגל תנופה וממרכז את הקלאצ'.
אני הייתי קרוב ליאוש עד שמישהוא השאיל לי כזה...
אין לי את המידות אבל זה לוקח שניה וחצי להוריד אותן מהרכב.

מורי
06-04-08, 08:34
אמיר ידידי שלום רב!
החלף מצמד ואת דיסקת המצמד בכל מצב, לא משנה מה עומק הרפידה, בנוסף החלף כמובן את מיסב הלחץ ושייף את גלגל התנופה, בנייר לטש עדין על מנת לחספס את פני השטח, ואין צורך לחרוט את גלגל התנופה.
בהצלחה
צביקה

מצטרף להמלצה של צביקה. תחליף מצמד!

לגבי גלגל התנופה-תחרוט אותו. ליטוש עם נייר זכוכית לא מיישר את פני השטח.

חנן-ג'יפולוג
06-04-08, 10:15
אני לא מצטרף להמלצה.
זו המלצה שהיא די נכונה לאנשים שמטפלים במוסך, ואז אם במקרה הגרוע המצמד נגמר טרם זמנו אז מדובר בהפסד של עלות העבודה החוזרת. למי שמטפל לבד יותר קל לקבל על עצמו את הסיכון הקטן הזה. אם המצמד במצב טוב זה שיקול בהחלט לגיטימי להשאיר אותו. אני החלפתי מחזיר שמן אחורי במנוע ההיילקס לפני כשנה וחצי-שנתיים וכ50000 ק"מ. לא החלפתי מצמד ולא היתה לי שום סיבה עד עכשיו להתחרט על זה.

אבל האמת היא שזה עניין אישי ואין כאן שום מקום להמלצה גורפת, לכאן או לכאן.

איציק - 4X6ZH
06-04-08, 10:36
את המצמד תחליט מתי אתה מחליף
אבל כאשר אתה מחליף מצמד תקפיד על משטח העבודה של גלגל התנופה .
גלגל תנופה לא חורטים ( פעם היו חורטים ) היום מלטשים את פני השטח ויש חשיבות רבה
למדרגה \ או להפרש הגבהיים המתקבל כתוצאה מהליטוש או כתוצאה מהחיכוך והבלאי שמתקבל
על משטח העבודה של גלגל התנופה .
ניקוי שיפשוף עם נייר זכוכית זה לא עבודה מקצועית .
ניקוי בנייר זכוית עושים רק במקרה שאתה מחזיר את כל החלקים הישנים וגם אז תחשוב פעם נוספת .
איציק

GodsFather
06-04-08, 19:42
יש כאן שיקול של עלויות , אני עוד צריך למדוד את הגובה כפי שאמרתי. קלאצ' חדש עולה באיזור ה500-600 שקל , כל שאר החלקים גם ככה יוחלפו. כמו שחנן אמר, זה לא מוסך, זה אצלי בבית וגם ככה הרכב הפך לרכב טיולים בלבד ולא רכב יום-יום, אז גם אם טעיתי והייתי צריך להחליף את הקלאצ' , אני אגלה את זה עוד הרבה זמן.

לגבי החריטה לא הבנתי - אם אני לא מחליף קלאצ' אז לא לחרוט ? ואם לחרוט, אז אצל כל חרט או לגשת למישהו ספציפי שמתעסק בקלאצ'ים ? (ת"א)

בהחלפת הקלאצ' לפני שנה , חרטתי ולא אמרתי לו כלום , הביא לי את הגלגל מבריק ויפה, עבד עד היום ואני מניח שגם אחרי ההחזרה למקום. השאלה היא רק אם לחרוט או לא במידה ואני לא מחליף את הקלאצ'.

ותודה לכולם על התשובות.

GodsFather
10-04-08, 19:10
שבת בתוקף, מי שרוצה לבוא מוזמן :)

איזור 10 בערך מתחילים, אם יש למישהו ידית מומנט שיכולה לעזור בסגירת מכסה שסתומים, זה יעזור מאד (על הדרך, אם כבר מטפלים ברכב, אז נחליף גם את האטם הזה ואת האטם מפלג)

חנן-ג'יפולוג
10-04-08, 20:12
אתה יכול לקבל ממני ידיות דרייב 3/8 ודרייב 1/2

0545688864

חן צברי
10-04-08, 22:13
אצלי יש דרייב 3/8

יצא לך לבדוק את הנשם? אולי כדאי כבר להחליף על הדרך?

חן

GodsFather
10-04-08, 23:03
הנשם של הגיר ? אני אבדוק מה הסיפור בחברה.

חנן, תודה על ההצעה אבל לא נראה לי שאצליח להגיע אלייך לפני השבת.

חן, אשמח לעזרתך :)

GodsFather
13-04-08, 15:07
אתמול , אחרי לא מעט שעות עבודה ו2 טון ג'יפה שהתנקזה לנקבוביות בעורנו הרך, תם ונשלם.

המיסב הארור הוחלף ועימו המחז"ש האחורי במנוע , מיסב הילוך ישיר,וגם הקפיץ הקטן והשברירי שמחזיר את המנוף למקום, הכבל קלאצ' כוון , על הדרך גם אטם מכסה שסתומים וכיוון שסתומים ואפילו אטם מפלג.

מבדיקה עם קליבר מול המידות בספרים, אין צורך להחליף את הקלאצ' כולו , הדרך שלו עוד ארוכה מאד.
מרכוזו היה האתגר האמיתי, אבל תושייתו של איתי וחוש המקגיווריות שלו בשילוב הנחישות של חן, הביאה לפטנט חדש למרכוז החלקים - כל הזכויות שמורות אז אני אשאיר לאיתי את הפירוט וגם התמונות.

התהליך לא פשוט בשביל מוסך מדרכה, אבל אם לא איתי וחן , לא חושב שהיה אפשרי בכלל.

תודה ענקית לכם! (יש לנו עוד עניין קולינרי פתוח...)

ותודה לפורום על העצות השונות והמגוונות שכולן התנקזו לכדי פתרון התקלה.

נתראה בפרויקט הבא :-D

-->