PDA

צפייה בגרסה מלאה : חזרה למוסך פעם 3 לצורך תיקון נזילה סרן אחורי

סימן3
23-02-08, 20:16
שלום לכולם
לפני כחודש לארך אחרי טיול ברמת הגולן(סלעים)התחילו רעשים בנסיעה מכיוון הסרן האחורי.
הכנסתי את הרכב(היילקס 98 ) למוסך בקריית שמונה(הומלץ משני אנשים שונים) לצורך בדיקה ותיקון.
בבדיקה נמצה שמיסב צד שמאל "נשבר"
תיקון-16/01/08
1-מיסב לגלגל אח'+2 מחזירי שמן-428 ש"ח
2-2 טבעות- 166 ש"ח(לשניהם)
3-גלגל abs מקורי- 227 ש"ח
4-גוג'ון לגלגל- 13 ש"ח
סה"כ עבודות 650 ש"ח
סה"כ חלקים 850 ש"ח
סה"כ-1714 ש"ח כולל מע"מ
נ.ב-שימו לב שלא הוחלף בית מיסב

ב-17/02/08 גיליתי שיש נזילה לתוך התוף ברקס בצד המתוקן .חזרתי למוסך לצורך תיקון הבעיה במחשבה שהתיקון הראשון לא היה נכון(גם אחרי שהתחילו הרעשים לא היתה נזילה ,שכן התחילה אחרי התיקון)ובתקווה שהתיקון החדש יהיה תחת האחריות.
בבוקר כשניגשתי למוסך דרשתי לעדכן אותי במידה ויידרש תשלום נוסף לצורך התיקון. כשהגעתי לאסוף את הרכב נאמר לי שהבעיה לא הייתה בתיקון האחרון אלה בבעיה אחרת (הציר האחורי נחרט מסיבה כלשהי)ולכן יהיה עלי לשלם(לא עדכנו אותי)

תיקון 2- 18/02/08
1-פ"ה ציר אחורי שמ'- 150ש"ח
2-סידור+השחזת טבעת בציר אחורי-390 ש"ח
3-טבעת לציר אח' שמ'- 90 ש"ח
סה"כ-728 ש"ח כולל מע"מ

היום גיליתי שהנזילה חזרה :-x
יש בי חשש שינסו למצוא עוד "סיבות" לבעיה
צריך את עזרתכם ועצתכם

תודה רבה לכל תשובה מראש
בברכה
יוחאי

tooshey
23-02-08, 21:00
יוחאי
לא נעים לומר,אבל מה שבישלת ,תאכל.
קיבלת המלצה על המוסך משני אנשים?שמת אצלם את האוטו וסמכת על המקצועיות שלהם?
עכשיו אתם מחותנים....
אולי המוסך צודק ואולי טועה,אפשר לדעת את הבעיה דרך האינטרנט?
להבא,תקריב יום עבודה,תפרק לבד,תתיעץ עם מומחים,תעלה תמונות לפורום ואם בכל זאת תגיע למוסך תשאר ליד האוטו ותסתכל מה עושים.

בסופו של עיניין,יצא לך יותר זול וגם תלמד משהו על הדרך...

לצערי במישור הטכני אין לי מה לומר.

בברכה,טושי

PW
23-02-08, 21:59
יקירי:
יש כאן 2 בעיות, כל אחת מסוג שונה....
הראשונה: פסיכולוגית, עסקית, יחסי גומלין בין אנשים וכד'. לא סביר שלקוח המבקש מהמוסך לדעת לפני שמבצעים פעולה שהולכת לעלות לו כסף - מוצא את עצמו מופתע ברגע לקיחת הרכב מהמוסך. נקודה. זו כבר עילה לכל מיני פעולות כאלה ואחרות נגד המוסך.
השניה: מכנית....
שמן שבורח מהסרן אל תוך תוף הבילום.
בעצם, המכניקה כאן פשוטה מאד: מחזיר שמן - שזה שם מפוצץ לטבעת גומי ומתכת בפרופיל מסויים שנמצאת במצב הדוק על מקום מדוייק ומושחז בצרייה ומונעת מהשמן לעבור לצד החיצוני של הסרן למרות שהצירייה סובבת על צירה.
לנזילה כזו (אחרי הפעולות שתיארת) יש כמה גורמים אפשריים:
1. מיקום שגוי של המחז"ש ביחס ל"טבעת" המושחזת על הצריה.
2. צרייה עקומה.
3. שריטה (אפילו קטנה ומיקרוסקופית) על ה"טבעת" המושחזת המשמשת כתעלה המעבירה שמן מצד לצד למרות פעולת המחז"ש. שריטה כזו יכולה להווצר ע"י מכונאי לא קפדן מספיק במאמצי הפירוק וההרכבה של מכלולי הגלגל, הבלמים והצירייה.
בכל מקרה, אחריות ושירות אתה צריך לקבל. שים לב לבדוק שסנדלי הבילום לא ספגו שמן במידה כזו שפעולת הבלימה נפגעת. אם הפגיעה קלה וניתן לנקות אותם בנפט או אלכוהול ממהשמן - דיינו. אם כמות השמן גדולה והרפידות ספוגות שמן - החלף ללא היסוס.
בהצלחה.

איציק - 4X6ZH
23-02-08, 22:28
החלפת מחזיר השמן / מיסב מחייבת נסיון וכמה כלי עבודה שלא לכל מוסך יש .
נסיון החלפה לא מקצועי יגרור לנזקים בציר הגלגל ( אקס ) ולפעמים גם בבית שלו ( כל הסרן האחורי )
לפי התאור שלך שנעשתה עבודה כל שהיא על טבעת ה ABS ניתן להבין שיש בציר פגיעה
בנוסף למחזיר שמן / ומיסב .
יתכן והנזק כבר היה בפעם הראשונה שהרכב נכנס להחלפת המיסב וכבר אז היה צורך להחליף
את כל האקס ולא להתעסק בתיקון \ .... ובהמשך בתיקון חוזר ובחריטה !
איציק

טל חסיד
23-02-08, 22:56
בדגם 98 ומעלה יש מידת כניסה של המחזיר שמן לבית שלו. אם המוסך לא מבין בטויטה ואם אין לאותו מוסך ניסיון קודם בהחלפה ברכב הנ"ל יכול להיות שזו הבעיה.
טל

פלג_
23-02-08, 23:41
אם מהחזיר שמן לא מקורי זה יכול גם כן לגרום לבעייה.
שאני פתחתי אצלי את הסרן וראיתי שהשמן עובר בכלל לא דרך המחזיר ,כלאמר לא דרך הגומי והציר,
אלה בין הסרן לטבעת מתכת של המחזיר שמן.
קניתי מחזיר שמן מקורי וראיתי שהמחזיר שמן המקורי שונה מהתחליפי בכך שלמקורי היה גומי אטימה גם בין הסרן לטבעת מתכת, שאתה מכניס אותו יש לו גומי שמיתלבש בתוך המדרגה שבסרן.
ובתחליפי פשוט אין אותו, לפחות בשלי לא היה,

ודבר שני צריך לבדוק שהטבעת שנימצאת אחרי הגלגל שיניים של ה ABS באמת נימצאת באמצע הגומי של המחזיר שמן כשאתה מכניס אותו חזרה.

-->