PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוורס לא נכנס...

itay
25-02-08, 20:02
אהלן,

לפני כשבוע, הרוורס התקשה להיכנס, יש גם בעיות בהכנסה לראשון. החלפתי שמן גיר והתופעה לא נעלמה. היום נסעתי וההילוכים לא נכנסים חלק, יש רעש חריקה. אין אפשרות להעביר לרוורס גם אחרי 5שניות שהדוושה לחוצה. הכנסתי את הרכב לחמישי, לחצתי חזק על הברקס ושיחררתי את הקלאץ מהר -הרכב דומם מייד. לפי מה שהבנתי, הבעיה היא כנראה קלאצ'. שאלותיי :

1. לפעמים צריך לחרוט את גלגל התנופה - איך יודעים אם צריך לחרוט ואיפה אפשר לעשות את זה באיזור חולון - ראשון -ת"א, עלות והאם יש איזשהיא מידה כלומר, כמה לחרוט?
2.קלאצ' - איך אני יודע מה לבקש בחנות החלפים? מידה ? הבנתי שהכי סביר זה של AISIN. כמה אמור לעלות? ומה הוא כולל?
3. על הדרך אני גם אחליף מחזירי שמן (אחורי מנוע וקדמי של הגיר) יש עוד חלקים שאפשר על הדרך להחליף?

אם מישהו ביצע את העבודה לאחרונה במוסך, אודה לו אם ירשום סדר גודל מבחינת עלויות.

תודה רבה,

איתי.

נימי
25-02-08, 20:08
אהלן,

הכנסתי את הרכב לחמישי, לחצתי חזק על הברקס ושיחררתי את הקלאץ מהר -הרכב דומם מייד.

אז זה כנראה לא קלאץ, נישמע כמו בעיה בגיר בלבד.
חריטה של גלגל תנופה עולה סביב ה 100 ש"ח

חנן-ג'יפולוג
25-02-08, 23:00
חד משמעית, התקלה היא מצמד לא מפריד.

בצע כיוון נכון לחופש של דוושת המצמד ודווח על התוצאה. מצמד שלא מפריד עקב בלאי באחד המכלולים שלו זו תקלה נדירה יחסית, אז בינתיים אין לך מה לשאול על מחירים של רכיבי מצמד, אלא תתמקד בעניין של הפעלת המצמד, שזה אומר כבל לא מכוון, או קרוע חלקית.

צביקה קרבורטור
25-02-08, 23:41
איתי שלום רב!
במטרה להבהיר ולחדד את תגובתו של חברי חנן, נסה למתוח קלות את כבל הקלאץ חזק את האום המהודקת על המזלג של הקלאץ, הגישה קלה ביותר מתוך תא המנוע, בסמוך למצבר, אין צורך בכלי עבודה, אלא בעזרת האצבעות, במידה ויש שנוי לטובה, וכל ההילוכים נכנסים בקלות ללא חריקה , וללא כבוי המנוע , לאחר עזיבת הקלאץ, חזור לדווח, אם הבעייה נעלמה, אם היא חוזרת, יש סכויי שמספר גידים מהכבל נקרעו, ומתיחה נוספת תשאיר אותך, עם דוושת קלאץ בריצפה.
יזור לעדכן ולדווח.
בברכה
ובהצלחה
צביקה

אבי 1
26-02-08, 00:25
תבדוק את מהלך דוושת הקלאץ.ממתי אתה מתחיל להרגיש התנגדות.אם בלחיצה על הדוושה הדוושה יורדת למטה מהלך ניכר בלי התנגדות ויש לך מהלך קטן של התנגדות זאת אומרת שכבל קלאץ לא מתוח מספיק ורפוי והוא לא גורם להפרדה מלאה.אמרו לך איפה לכוון.ליד התושבת התחתונה השמאלית.

itay
26-02-08, 08:59
בוקר טוב,

כבל הקלאצ' הוא חדש יחסית (כמה חודשים). היום אני אנסה למתוח את הכבל. לפי מה שראיתי בספר צריך להיות מהלך חופשי של 28 מ"מ עד לתחילת ההתנגדות.

אני אבדוק ואדווח.

תודה,

איתי.

-->