PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצות - תוכנה להכנת מסלולים לגרמין

Juv
27-02-08, 11:43
אתמול יצאנו לטיול חורף בנחל צין - תענוג אמיתי. הרבה מים זורמים ועבודות צמ"ה במעלה זיק...
גרמין 76S שהגיע מארה"ב יום קודם בהחלט הוסיף לתענוג - מסך גדול, פשוט לשימוש ודיוק גבוה.
אני משתמש במפות סימון שבילים כאשר הגדרות הדאטום והגריד נלקחו משרשור ישן כאן באתר והוכיחו את עצמן בשטח. השלב הבא מבחינתי הוא התקנת תוכנה על ה-PC בבית שתאפשר לי ליצור מסלולים ולהטעין את הנ"צ (בנ"צ ברשת ישראל הישנה, בהתאם למפות סימון שבילים) לגרמין בנוחות דרך כבל התקשורת.
1. הבנתי שאני צריך נוויגייד, טורבו-סידי או עמוד ענן. מה מומלץ לשימוש שלי? אין לי עניין בניווט על מפה נעה, רק בסימון נ"צ בתוכנה בשלב ההכנות לטיול בבית והטענתן לגרמין ובחזרה מהטיול - הטענת נ"צ מהגרמין לתוכנה.
2. לדרך השימוש שלי, מול מפת נייר, איזה הגדרת צפון יש להגדיר בגרמין? רשת, אמיתי או מגנטי?

יואב ר
29-02-08, 14:04
תוכנה?

אין לי נסיון עם ה-GPS המסויים הזה, אבל נראה לי שניתן לחבר אותו ל-USB והוא יופיע כדיסק נייד. נסה להעלות לאתר http://amudanan.co.il את קובץ ה-GPX (ע"י צלמית "פתח קובץ") של הקלטת המסלול בשטח. תוכל גם לצייר מסלול ולשמור אותו לקובץ GPX.

תכונות מתקדמות יותר יתוספו בקרוב.

יואב.

Viper
03-03-08, 10:13
לדעתי בגרמין לא ניתן לטעון קבצי GPX.
התוכנות שיכולות "לדבר" עם גרמין הן טורבו-CD, נוויגייד והתוכנות של גרמין מסוג Mapsource.
כמובן שישנן עוד תוכנות להעברת נתונים למכשיר- חפש באינטרנט- תמצא שפע מהן. אבל רובן ללא מפות... רק מתרגמות נ.צ. לקבצים שהמכשיר של גרמין מכיר.
בהצלחה!

יואב ר
03-03-08, 11:26
לדעתי בגרמין לא ניתן לטעון קבצי GPX.
התוכנות שיכולות "לדבר" עם גרמין הן טורבו-CD, נוויגייד והתוכנות של גרמין מסוג Mapsource.
כמובן שישנן עוד תוכנות להעברת נתונים למכשיר- חפש באינטרנט- תמצא שפע מהן. אבל רובן ללא מפות... רק מתרגמות נ.צ. לקבצים שהמכשיר של גרמין מכיר.
בהצלחה!

נסה למשל את התוכנה G7ToWin, שיודעת לקרוא GPX ולתקשר עם מכשירי GPS למיניהם:

http://www.gpsinformation.org/ronh/

Juv
03-03-08, 13:42
תודה לשניכם, הבנתי את הפרוצדורה. כשאחזור לארץ אנסה את זה.

tzurlis
05-03-08, 21:59
למיטב נסיוני, אין דרייבר ואין הגדרת כונן או device. פשוט צריך תוכנת קישור ייעודית (לא דרייבר), אחרת לא ממש הולך.

א. תוכנת חינם: EASYGPS, התוכנה האולטימיטיבית חינם שאני הכי אוהב. קלה, נוחה וטובה. יתרונות: חינם, יכולת זיהוי וקישור מעולה, רשת לאט - לונג, UTM. יכולת טעינת מיפוי אם סרקת אותו, ועיגנת פינות נכון.
חסרונות: אין יכולת לרשת ישראל ישנה \ חדשה.

ב. בתשלום: התוכנה המקורית של גארמין כמובן, עקרונית ניתן לקנפג בה רשת ישראל ישנה \ חדשה. לא תקבל קבצי טורבו סי די או נוויגויאד, מפה גלמית מאוד. לכל השאר- נ"צ, מסלולים וכו'- מצויינת.

- אוזי אקספלורר, תריץ חיפוש בגוגל, תקבל הרבה תשובות בעברית. יופי של כלי.

- fougawi , תוכנה נפלאה שלפני כמה ימים קיבלתי להפיץ בארץ. תלת מימד מלא על טופוגרפיה. תוצע בעוד כשבועיים.

- נויגויאד 3, כל מפות הסיור והטיול, כנראה התכנה הנפוצה ביותר בישראל לניווטי שטח.

-->