PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב לנעילות - בלייזר 1988 Lock Right קדמי ואחורי.

מוני_הכוכב
13-03-04, 13:42
טוב, נראה שאני קשה החלטה עקב קשיי הבנה. מודה.

למרות הדרעק שאני אוכל מהרכב - בלייזר 1988 בנזין, אני מעוניין לרכוש נעילות זולות קדימה ואחורה.

שתי אלטרנטיבות עבמדו בפני:

1. החלפת סרנים למשהו רציני כמו GM14 אחורה ועוד דנה 60 קדימה - CUCV, ירדתי מהעניין מכיוון שהעלות הכוללת לא תרד מ14K ואני לא מתכוון ממילא לקרוע את הרכב, החברים שלי יודעים שכשיש מכשול רציני אני נותן לגברים לעבור ואח"כ רצועת גרירה....

2. השארות עם הסרנים הקיימים והוספת נעילות.
זה מה יש לי היום: GM Corporate 10-bolt (8.5-in. 1.28 Axle Dia. 28 Spline) קדימה ואחורה. יש לי לוקרים ידניים קדימה.

התכתבתי עם אדום צוואר אמריקאי שאמר לי שהוא התקין לזה
Lock Rights קדימה ואחורה והוא נוסע עם זה שלש שנים וטוחן הרבה שטח ללא בעיות. הוא הציע לוודא רק שאני מחליף גם את הTrust Washer and the pin pinion.

ביקרתי באתר הזה וניסיתי ללמוד מהמדריך לנעילות ולפתע התבלבלתי:

בכתבה ממצה זו: http://www.jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm
מדובר על ה- LOCK RIGHT אולם הפיצוץ של החלקים מראה את ה- Powertrax's No-Slip שעולה כפליים מאשר ה- Lock right שניהם מקו הייצור של Power Trax.

להלן פרטים על ה- מסוג :Lock Right Automatic Positive Locking Differential
מחיר $195 - הכי זול שמצאתי
שרטוט: http://www.jegs.com/cgi-bin/ncommerce3/ProductDisplay?prrfnbr=2006&prmenbr=361
וזה מה שהם כותבים על הנועל:
Lock-Right is a revolutionary design that replaces your differential's existing spider gears with a coupler gear set that dramatically increases traction. With a typical spider gear differential, the wheel with the least amount of traction usually gets full power - not good when your truck's buried in mud. With Lock-Right, power is sent to the wheel with the most traction, allowing you to power out of any situation. And installation is a snap. It takes about an hour and no special tools or set-up is required because the ring and pinion gears are unaffected. Stop spinning your wheels.

באותו אתר יש גם משהו יותר רציני (ויקר, שמתאים לשרטוט הפיצוץ של ג'יפולוג)
http://www.jegs.com/cgi-bin/ncommerce3/ProductDisplay?prrfnbr=1158&prmenbr=361 שהוא: PowerTrax Locking Differentials

מחירו $420 ליחידה ותיאורו:
First Fully Streetable Locker!
Powertrax's No-Slip provides 100% lock-up under maximum traction output. Provides smooth and quiet operation. Eliminates the noise, harshness and ratcheting-around-turns associated with conventional lockers. No special tools needed for installation or altering ring and pinion set-up. Fits both open and limited-slip differentials. Available for most RWD cars and 2WD/4WD Trucks,

השאלות:

1. האם יש לי בעייה של הבנת הנקרא בכתבה כאן?

2. מה החסרונות / סכנות בנהיגת כביש עם הפתרון הזול Lock Right?

3. האם יש דרך ליבא בזול (שלא באמצעות נסיעה לארה"ב)? לדוגמא ע"י הגדרת החלפים כחלקי בטיחות לרכב, מה שלא בטוח שהחנותתעשה עבורי.

4. מה שיעור המס הוצאות היבוא וההובלה? מאחר וכל פריט עולה פחות מ- 200$ האם זה פטור ממס ביבוא אישי? מצאתי באתר המכס שיש מס של :

ראו שתי השורות למטה כטבלה הגזורה מהמכס:

תאור הפריט פרט 818 מסים כללי מסים הסכם
חלקי חילוף לרכב 87089990 48% 39%

קרי אני משלם עבור החלק, ההובלה והביטוח ועוד מס של 39% + מע"מ על הכל בתנאי שיש לי Certifiacte of origin?

5. בדקתי אצל ינוביץ יבואן ה = Power Trax והוא לא מייבא אלא לגיפים ולא לבלייזרים, כך שיש להוציא פתרון זה מכלל אפשרות יבוא.

המון תודה על הארת העיניים שלכם. :?

נמרוד
14-03-04, 11:16
השאלות:

1. האם יש לי בעייה של הבנת הנקרא בכתבה כאן?

2. מה החסרונות / סכנות בנהיגת כביש עם הפתרון הזול Lock Right?

3. האם יש דרך ליבא בזול (שלא באמצעות נסיעה לארה"ב)? לדוגמא ע"י הגדרת החלפים כחלקי בטיחות לרכב, מה שלא בטוח שהחנותתעשה עבורי.

4. מה שיעור המס הוצאות היבוא וההובלה? מאחר וכל פריט עולה פחות מ- 200$ האם זה פטור ממס ביבוא אישי? מצאתי באתר המכס שיש מס של :

ראו שתי השורות למטה כטבלה הגזורה מהמכס:

תאור הפריט פרט 818 מסים כללי מסים הסכם
חלקי חילוף לרכב 87089990 48% 39%

קרי אני משלם עבור החלק, ההובלה והביטוח ועוד מס של 39% + מע"מ על הכל בתנאי שיש לי Certifiacte of origin?

5. בדקתי אצל ינוביץ יבואן ה = Power Trax והוא לא מייבא אלא לגיפים ולא לבלייזרים, כך שיש להוציא פתרון זה מכלל אפשרות יבוא.

המון תודה על הארת העיניים שלכם. :?

1. לגבי שרטוט הפיצוץ שמופיע בכתבה פה באתר - זה לוקרייט. זה לא יכול להיות נו-סליפ כי כשהכתבה נכתבה לא היה כזה דבר עדיין... הם בכל מקרה מאד, מאד דומים.

2. את הכתבה הנ"ל כתבתי לפני שלוש שנים, דעתי האישית לא השתנתה מהותית מאז. אפשר לסכם אותם בשתי מלים - שים וסע.

3-5. לא יודע לענות לך בדיוק, אבל הנעילות האלו הן המתנה הקלאסית שצריכים להביא לך מניו- יורק - כך כך קטנות שבאמת שכל דודה יכולה לדחוף למזוודה, בשקית, בלי הקופסא אפילו. כל הנעילות שמסתובבת בסרנים של חברי הגיעו בדרך הזאת.

מוני_הכוכב
14-03-04, 11:38
OK' תודה לך נמרוד.

הכתבה טובה וממצה.
לי הייה נדמה שיש הבדל גדול בין שני הדגמים לפחות לפי האופן שבו הם משורטטים באתר.
אין לי כל ספק עתה - אני הולך על ה לוק רייט.
האם יש כאן עניין של Wsher Trust and Pin Pinion ? או שאני מערבב מין בשאינו מינו.

טוב, נאלץ לנסוע לארה"ב, מזמן לא נסעתי, הייתה לי נסיעה ל-SFO שפיספתי מחוסר זמן, ומפני שתפסו אותי בפרוזדור ולא חשבתי באותו רגע על הדבר החשוב: נעילה אלא על העבודה.

בכל מקרה, שוב תודה לך. :D

-->