PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמות של רכיבים אלקטרוניים שניתן למצוא בבודדים בשדרות הר-ציון

חנן-ג'יפולוג
28-02-08, 13:02
אני לא מכיר את הרכיבים הספציפיים שמסתובבים היום בשוק, ולכן הייתי שמח לקבל עזרה עם מציאת רכיבים שיודעים לקבל מתח אוטומטיבי, נגיד עד 16 וולט.

1. מגבר אופרטיבי.
2. ספק אנלוגי פשוט שמקבל עד 16 וולט ונותן חמישה וולט מיוצבים.
3. טרנזיסטור MOSFET שיקבל 0 וולט או 12-14.5 וולט ויתן לי להעביר דרכו זרם פיקוד של ממסר אוטומטיבי סטנדרטי.

תודה.

Tzvika-Pick
28-02-08, 20:16
1. מה זה מגבר אופרטיבי? מגבר שרת? מה בדיוק אתה רוצה לעשות איתו?
2. אתה לא זקוק לספק אלא למייצב מתח. כעיקרון אפילו מייצב פשוט כמו 7805 יכול לעשות את העבודה בקלות, השאלה היא רק כמה זרם אתה מבקש ממנו.
3. מצטער, אבל טרנזיסטורים אני ממש לא אוהב :lol:

Viper
28-02-08, 20:26
מייצב מתח מסוג 7805- יכול לקבל מתח בכניסה (אם אני זוכר נכון החל מ-7V ומעלה הוא בתחום היציב שלו) ולהוציא 5V מיוצבים. הבעיה- הזרם- 500ma. השאלה אם זה מספיק? אם לא- תמיד ניתן להגביר עם הטרנזיסטור שלמטה...
לינק למוצר (http://www.national.com/mpf/LM/LM78M05.html)
טרנזיסטור- כדאי להשתמש במשהו "מפלצתי" כדוגמת 2N3055.
לינק למוצר (http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/2N3055-D.PDF)
אגב- את שני הרכיבים הנ"ל יש לי במלאי- אתה מוזמן לקפוץ לקחת (בחינם כמובן) אם אתה בצפון- דבר איתי בה"פ.
לאיזה יישום אתה צריך אותם?

גל_כ
05-04-08, 20:30
מתעלק על השרשור.
איפה אני יכול להשיג רכיבים (ניסיתי כבר בשדרות הר ציון) ליחידת פיקוד למערכת המיזוג.
אני לא יודע מה בדיוק הלך ביחידה, עברתי על כל ההלחמות, והחלפתי את הרכיבים שמצאתי, אבל עדיין המעגל לא מתפקד.

יש רכיב אחד לא מזוהה של דנסו (MH3710), שאני מתקשה להשיג, למישהו יש רעיונות.

תמונת הרכיב מצורפת.

אגב,
הציעו לי בין היתר להחליף את מעגל הפיקוד (שעולה כ 670 ש"ח) בפיקוד מכאני. מישהו מכיר כזה דבר?

ועוד כמה פרטים, המעגל פורק מויטרה 92, הרכיב יושב מאחורי תא הכפפות ומתחבר לממסרים של המזגן, ולמפסק המיזוג בצמה מסודרת.

eliv1
05-04-08, 23:43
אני לא מכיר את הרכיבים הספציפיים שמסתובבים היום בשוק, ולכן הייתי שמח לקבל עזרה עם מציאת רכיבים שיודעים לקבל מתח אוטומטיבי, נגיד עד 16 וולט.

1. מגבר אופרטיבי.
2. ספק אנלוגי פשוט שמקבל עד 16 וולט ונותן חמישה וולט מיוצבים.
3. טרנזיסטור MOSFET שיקבל 0 וולט או 12-14.5 וולט ויתן לי להעביר דרכו זרם פיקוד של ממסר אוטומטיבי סטנדרטי.

תודה.

מגבר אופרטיבי פשוט שיתאים הוא LM741, או LM358 (שכולל בתוכו 2 מגברי שרת).

מייצב מתח מתכוונן הוא LM317T,
טרנזיסטור N-CH MOSFET , ENHANCHMENT, עם זרם ID מקסימלי של 4 אמפר יהיה PHN110.

בהצלחה.

חנן-ג'יפולוג
05-04-08, 23:56
תודה, אבל זה שרשור מסוף פברואר, כבר לא רלוונטי.

-->