PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ פרטי ראשון, עד 30 אלף, הרבה התלבטויות

roev
28-02-08, 22:59
אחרי שהמגנום של המשפחה הלך לעולמו, ואבא שלי התייאש והחליט לבגוד במסורת של השטח לטובת סובארו אימפרזה חדשה ונוצצת, החלטתי שאין ברירה.

את דרכי ביום יום אני עושה על אופנוע, ולכן הג'יפ שאני קונה יצטרך לשמש בשביל להסיע עוד נוסעים, לסוע בגשם (ג'יפ פתוח לא בא בחשבון בגלל זה), וכמובן לסוע בשטח.
הדברים החשובים לי בג'יפ שאני אקנה הם בראש ובראשונה א-מ-י-נ-ו-ת, אין לי יותר מידי כסף להוצאות מוסך עתידיות, עוד דבר שחשוב לי הוא שיהיה מזגן בג'יפ, כמו כן עדיף להמנע ממזללות דלק וככל שהג'יפ אוכל פחות דלק ככה יהיה לי יותר טוב (אבל על זה אני בהחלט מוכן להתפשר).
המחיר שלי הוא עד 30 אלף, וגם זה כבר מרושש אותי כלכלית :-?, ולכן ההצעות שלי הם כאלה:

איסוזו טרופר: 7 נוסעים, רכב שיצא לי לא פעם לסוע בו והוא בהחלט מספק אותי, כנראה שהוא ההצעה הכי טובה מכל המתמודדים.
ראיתי כמה טרופרים שעולים בסביבות ה-30, אבל האם יש עוקץ במחיר הנמוך שלהם?.
כמו כן, מה לגבי האמינות של טרופר במצב יחסית טוב? האם הטרופר אמין מספיק?, ומה לגבי דלק?.

ג'י.אם.סי ג'ימי: אותם שאלות בדיוק כמו של הטרופר, ועוד שאלה קטנה לגבי העבירות של הג'ימי, האם היא משתווה לג'יפים האחרים?.

סוזוקי סמוראי: גם רכב שאני אוהב, אבל הוא קצת קטן לי מידי וברוב הסמוראים אין מזגן.
האם בכל סמוראי שאני קונה ניתן יהיה להתקין מזגן? ועל איזה מחיר מדובר פה?.
וחוץ מזה שמעתי שבכביש הסמוראי ממש איטי, מכיוון שהוא הרכב היחיד שלי חוץ מהאופנוע אני בכל זאת אצטרך אותו לנסיעה בכביש, אז עד כמה הוא איטי? איזה מהירות בערך אפשר לסוע בו מבלי לפרק אותו?.

ג'יפ סופה: שמעתי על בעיות אמינות קשות, עם יד על הלב מפחיד אותי.
למרות שאם הבעיות אמינות האלה הם בגדר שמועה אני בהחלט אקפוץ על האפשרות של לקנות סופה.

דיהטסו פרוזה: לגבי הפרוזה אין לי שום מידע, האם הרכב אמין? והאם העבירות שלו מספיק טובה?.

אופל פרונטרה: אותם שאלות כמו לגבי הפרוזה.

ואם יש רכבים אחרים שאתם ממליצים עליהם אני בהחלט אשמח.
תודה רבה מראש לכולכם, מקווה למצוא רכב שיוכל להכנס לנעלים הגדולות של המגנום.

גיא
29-02-08, 08:36
אחרי שהמגנום של המשפחה הלך לעולמו, ואבא שלי התייאש והחליט לבגוד במסורת של השטח לטובת סובארו אימפרזה חדשה ונוצצת, החלטתי שאין ברירה.

את דרכי ביום יום אני עושה על אופנוע, ולכן הג'יפ שאני קונה יצטרך לשמש בשביל להסיע עוד נוסעים, לסוע בגשם (ג'יפ פתוח לא בא בחשבון בגלל זה), וכמובן לסוע בשטח.
הדברים החשובים לי בג'יפ שאני אקנה הם בראש ובראשונה א-מ-י-נ-ו-ת, אין לי יותר מידי כסף להוצאות מוסך עתידיות, עוד דבר שחשוב לי הוא שיהיה מזגן בג'יפ, כמו כן עדיף להמנע ממזללות דלק וככל שהג'יפ אוכל פחות דלק ככה יהיה לי יותר טוב (אבל על זה אני בהחלט מוכן להתפשר).
המחיר שלי הוא עד 30 אלף, וגם זה כבר מרושש אותי כלכלית :-?, ולכן ההצעות שלי הם כאלה:

איסוזו טרופר: 7 נוסעים, רכב שיצא לי לא פעם לסוע בו והוא בהחלט מספק אותי, כנראה שהוא ההצעה הכי טובה מכל המתמודדים.
ראיתי כמה טרופרים שעולים בסביבות ה-30, אבל האם יש עוקץ במחיר הנמוך שלהם?.
כמו כן, מה לגבי האמינות של טרופר במצב יחסית טוב? האם הטרופר אמין מספיק?, ומה לגבי דלק?.

תשכח מזה כבר עכשיו, בעמוד הראשי יש קישור לעמוד המתחילים ושם יש כתבה על סקירה של ריכבי השטח, תעיין שם. - המחיר שלך לא קרוב אפילו להיות ריאלי.
אוטו כזה לא עולה פחות מ 50 אלף במקרה הטוב וגם אז הוא יקרע אותך בתחזוקה.

ג'י.אם.סי ג'ימי: אותם שאלות בדיוק כמו של הטרופר, ועוד שאלה קטנה לגבי העבירות של הג'ימי, האם היא משתווה לג'יפים האחרים?.

לא עביר כמעט בכלל, דלק יהיה לך יקר, לא אמרת כמה אתה נוסע, למרות שאני אישית מאוהב באוטו הזה, הוא לא ממש רכב שטח.

סוזוקי סמוראי: גם רכב שאני אוהב, אבל הוא קצת קטן לי מידי וברוב הסמוראים אין מזגן.
האם בכל סמוראי שאני קונה ניתן יהיה להתקין מזגן? ועל איזה מחיר מדובר פה?.
וחוץ מזה שמעתי שבכביש הסמוראי ממש איטי, מכיוון שהוא הרכב היחיד שלי חוץ מהאופנוע אני בכל זאת אצטרך אותו לנסיעה בכביש, אז עד כמה הוא איטי? איזה מהירות בערך אפשר לסוע בו מבלי לפרק אותו?.

אפשר להתקין מזגן בטיפה קומבינה ובמחירים שנעים בין 500 שח לעבודה חאפרית לבד ועד 4000 לתת למוסך שיעשה הכל, סמוראי יכול לנסוע גם 130 על הכביש אבל זה בהחלט לא המקום והמהירותשלו, הוא מאוד מסוכן במהירות כזאת על הכביש. צפוף עד כדי אינקויזיציה מאחורה ולא ממש נוח ביום יום. אין שום מקום איכסון. זול יחסית לתחזוקה וזול מאוד יחסית בדלק. אחד סגור ממוזג זה פיתרון לא רע בכלל !!
אפשר לבדוק אפשרות של ג'ימני 98 ידני שאולי יכנס לך בתקציב וזה כבר שידרוג רציני עם ריפודים וחלונות חשמל ומזגן מקורי.
שוב, כמה נוסעים וכמה ק"מ על הכביש ?

ג'יפ סופה: שמעתי על בעיות אמינות קשות, עם יד על הלב מפחיד אותי.
למרות שאם הבעיות אמינות האלה הם בגדר שמועה אני בהחלט אקפוץ על האפשרות של לקנות סופה.

בעיית האמינות היא לא הבעיה, זה יהיה יקר יותר בדלק. 1:5 בממוצע, אם בסכום הזה אפשר לקנות אוטו יפה ומשופר עם המון מנוע והמון כיף. עם בעיות קטנות ומעצבנות של חלודה וחדירת רעש וגשם וכל מיני כאלו .. זה פשוט סוג של משאית. צריך לקחת בחשבון. ניכנס טוב בתקציב קניה אבל מה עם תקציב הדלק ?

דיהטסו פרוזה: לגבי הפרוזה אין לי שום מידע, האם הרכב אמין? והאם העבירות שלו מספיק טובה?.

שכח מזה, נדיר, לא משהו בשטח, יהיה יקר בדלק 1:6 ( מוני אתה לא דוגמה ! ) ויהיה יקר בתחזוקה, אין כמעט או בכלל חלקים משומשים ויהיה יקר ונדיר למצוא חדשים בחנויות לדעתי. אוטו ישן ומיושן עם אפס אפשרות לשפר ולשדרג. עזוב ... למרות שנוח על הכביש ומנוע יחסית חזק.

אופל פרונטרה: אותם שאלות כמו לגבי הפרוזה.

אותן תשובות גם כמו הפרוזה למרות שיותר גדול ונוח, ג'יפ הוא בקושי ... ומנוע חלש, יפה מאוד לדעתי אבל יותר פוזה מאשר שטח. מיושן וישן, יכול להיות בעייתי לתחזוקה.

ואם יש רכבים אחרים שאתם ממליצים עליהם אני בהחלט אשמח.
תודה רבה מראש לכולכם, מקווה למצוא רכב שיוכל להכנס לנעלים הגדולות של המגנום.

כן, מגנום ... יש כמו זבל למכירה, אפשר למצוא די בזול. אתה מכיר את האוטו. יחסית נוח לתחזוקה, נוח לנסיעה וכו' .... אתה בהחלט יכול לקנות מגנום 90 ומשהו במצב ניסבל בתקציב שלך. ביטוח יחסית יקר. לא יודע מה גילך ומצבך ...

בשורה אחרונה, התקציב שלך די דל אם נאמר בעדינות, מעבר לקניה של רכב שטח שחוט וישן, יש גם את היישור קו, כלומר לתקן את כל הדברים הקטנים שהזניח המוכר וזה עלול להגיע לעשרות אלפי שקלים. ויש לך את מחיר התחזוקה, שכניראה גם הוזנחה נורא על ידי המוכר ואולי גם קודמו. זה גם עלול להגיע לעשרות אלפים ... ואחזקה .. שברכב ישן ושחוט עלולה להיות ממש מיאשת.
וביטוח ... לנהג חדש / צעיר יכול להיות נורא יקר. טראנו דיזל 96 שמחירו מגרד את ה 50 מלמטה .. לנהגת בת 19 - חבר משלם באזור ה 10000 ביטוח וזה לדעתי ה-מ-ו-ן. מדובר על מקיף בלבד ...
ודלק, מכוניות כבדות ומיושנות עם מנועים גדולים עד גדולים מאוד, שאוכלים דלק ... בלי חשבון, כל הבנזינים משהו כמו 1:4 - 1:6 והדיזלים משהו כמו 1:7 - 1:9 במחיר הליטר היום זה המון כסף ...

ועוד כל מיני שיפורים שפתאום נורא בא לנו ... זה יוצא המון !

אתה יכול לחפש סופה אם אתה תוכל לעמוד במחיר הבנזין, סמוראי אם תמצא משהו טוב או ג'ימני ישן ושמור יחסית אם תמצא אחד ...

ג'ימי / פרוזה / פרונטרה - זה לא משהו ריאלי ולא רציני.

זאת דעתי.

roev
29-02-08, 11:49
בשורה אחרונה, התקציב שלך די דל אם נאמר בעדינות, מעבר לקניה של רכב שטח שחוט וישן, יש גם את היישור קו, כלומר לתקן את כל הדברים הקטנים שהזניח המוכר וזה עלול להגיע לעשרות אלפי שקלים. ויש לך את מחיר התחזוקה, שכניראה גם הוזנחה נורא על ידי המוכר ואולי גם קודמו. זה גם עלול להגיע לעשרות אלפים ... ואחזקה .. שברכב ישן ושחוט עלולה להיות ממש מיאשת.
וביטוח ... לנהג חדש / צעיר יכול להיות נורא יקר. טראנו דיזל 96 שמחירו מגרד את ה 50 מלמטה .. לנהגת בת 19 - חבר משלם באזור ה 10000 ביטוח וזה לדעתי ה-מ-ו-ן. מדובר על מקיף בלבד ...
ודלק, מכוניות כבדות ומיושנות עם מנועים גדולים עד גדולים מאוד, שאוכלים דלק ... בלי חשבון, כל הבנזינים משהו כמו 1:4 - 1:6 והדיזלים משהו כמו 1:7 - 1:9 במחיר הליטר היום זה המון כסף ...

ועוד כל מיני שיפורים שפתאום נורא בא לנו ... זה יוצא המון !

אתה יכול לחפש סופה אם אתה תוכל לעמוד במחיר הבנזין, סמוראי אם תמצא משהו טוב או ג'ימני ישן ושמור יחסית אם תמצא אחד ...

ג'ימי / פרוזה / פרונטרה - זה לא משהו ריאלי ולא רציני.

זאת דעתי.

גיא המון המון תודה לך, עזרת לי מאוד.

מבחינת נסיעה אני מעריך שאני לא אסע כל כך הרבה, אולי רק בימי גשם אני אסע בוא בכביש ובשבתות אני אטייל איתו בשטח.
בכל מקרה מצאתי כמה טרופרים שנמצאים בתקציב שלי, ואם צריך אני יכול לגרד\להלוואות עוד איזה 5 אלף במידה ומדובר על רכב באמת טוב.
עוד אפשרות שראיתי בתקציב שלי (עם תוספת של כמה שקלים) היא ניסאן טראנו, יש לך מושג לגבי הרכב הנ"ל?.
ועד כמה ג'ימי לא טוב מבחינת עבירות? ומה לגבי האמינות שלו?.

עריכה: ראיתי עכשיו גם אפשרות של סוזוקי ויטרה, איך היא בתור רכב שטח? יכולה להתקרב לרמה של הסמוראי/ג'ימיני?.

ומגנום היה נהדר בשבילי, אבל בגלל בעיות האמינות שלו אני לא ממש רוצה להתקרב שוב.
בכל מקרה אם ההמלצות יהיו עדיין שליליות לגבי הטראנו/ג'ימי/טרופר/ויטרה, אני אלך על הרעיון של סמוראי ועם קצת מזל ג'ימיני ישן.
ושוב תודה :).

idanw
29-02-08, 13:08
אתה לא מקשיב למה שאומרים לך...
אם תקנה איסוזו במחיר הזה אתה תוציא את אותו מחיר לפחות ובשיפוץ ותיקון הרכב!
טראנו- כנ"ל...
ויטארה - אופצייה מעולה! לא אוכל יותר מדי דלק, אני לא בטוח מה המחיר... הקצרה די קטנה אבל הארוכה מאוד מוצלחת!
מה שנכנס לך בתקציב (וישאיר לך קצת כסף ליישור קו)
סמוראי או סופה... ויטרה גם יכול ליהיות.

roev
29-02-08, 14:05
אתה לא מקשיב למה שאומרים לך...
אם תקנה איסוזו במחיר הזה אתה תוציא את אותו מחיר לפחות ובשיפוץ ותיקון הרכב!
טראנו- כנ"ל...
ויטארה - אופצייה מעולה! לא אוכל יותר מדי דלק, אני לא בטוח מה המחיר... הקצרה די קטנה אבל הארוכה מאוד מוצלחת!
מה שנכנס לך בתקציב (וישאיר לך קצת כסף ליישור קו)
סמוראי או סופה... ויטרה גם יכול ליהיות.

ויטרה יכולה להגיע לרמה של סמוראי בעבירות?.
או לפחות להגיע לרמה סבירה?.
אם התשובה היא כן אז כנראה על זה אני אלך.

תודה.

danel
29-02-08, 15:21
לפי הדרישות שציינת הייתי שוקל אפשרות לבדיקה של מוסו, במחיר הזה יש כמה כאלה במצב מצוין.

רכב אמין ביותר,מרווח,חסכוני בדלק, מזגן, קצת שיפורים והוא גם יעשה את העבודה בשטח (פחות או יותר).

לפי דעתי התמורה הכי טובה לכסף שלך במחיר הזה.

גיא
29-02-08, 15:26
יכול להיות שמוסו זה אופציה אבל הוא עדיין יהיה מפלצת מוצצת בגיל כזה. בדיוק כמו טראנו / פג'רו / פארדו / ויטארה וכו'

ג'ימני זה בדיוק מה שהוא צריך.

נמרוד
29-02-08, 16:50
תקשיב טוב בחור, שלא יבלבלו אותך - הרכב שאתה מחפש הוא סמוראי סגור וממוזג, נקודה.

Tzvika-Pick
29-02-08, 17:36
טראנו, פג'ארו וטרופר לא נכנסים בתקציב כזה.
אולי נבלות מתות, וגם זה בסימן שאלה.

האופציות הריאליות שלך בתקציב כזה הם כנראה הויטארה והסמוראי. לדעתי, אם רוב הקילומטראז' שלך נעשה בשטח או לפחות בדרך לשטח - סמוראי עדיף.
באסה, אבל בתקציב כזה אין יותר מדי אופציות ריאליות.

roev
29-02-08, 19:26
תודה רבה לכולכם, אתם ממש עוזרים לי :).
לפי איך שזה נשמע דווקא הסאנגיונג מוסו יהיה נהדר בשבילי (מדובר על סאנגיונג מוסו ולא על דייהו מוסו, כן?).
אז כרגע השאלות שלי הם לגבי מוסו, נאמר פה כבר שהרכב אמין, אבל האם הוא יכול לעשות את העבודה בשטח גם בלי מסכת שיפורים? (הוא יצליח להכנס לאותם נעליים גדולות של המגנום?), אותה השאלה גם לגבי הויטארה?.
גיא למה בענייך המוסו והויטארה הם היו מפלצות מוצצות?.
העדיפות שלי היא באמת להמנע מסמוראי, אבל אם הוא האופציה הכי טובה אז הוא יהיה הבחירה שלי.

תודה רבה שוב לכם, וסליחה על החפירות בשישי בערב :).

גיא
29-02-08, 19:31
טוב,

תראה. אני לא יודע עליך כלום.
בן כמה אתה ?
משפחה ?
כלב ?
נכה ?
גבוה ?
שמן ?
אוהב בנים או בנות ?
אוהב טופו או בשר בקר ?

טוב .. לא כולם באמת ברצינות אבל אתה בטח מבין מה הכוונה.

אם אתה למשל מסתכל על לבן מרסר מלמעלה .. סמוראי בטח לא מתאים לך וכנראה גם לא ויטארה.

אם אתה לא יודע מי זה בכלל לבן מרסר, אז כניראה אתה לא מספיק מבוגר בשביל יותר מסמוראי ...

אני יודע שאני מכליל אבל זה על מנת להדגים.

תן טיפה פרטים על מי ומה אתה ומה התכניות שלך מהאוטו.

אז נדע יותר.

אם אתה בחור רווק בן 22 שנוסע לעבודה משרדית בעיר או בן 48 עם 4 ילדים וחתול זה משנה את כל ההמלצה.

קאפיש ?

לגבי מוסו - זה רכב גדול עם המון מערכות שמתקלקלות אבל כניראה הוחזק על ידי משפחה ותוחזק טוב יחסית כי שימש רכב משפחתי והיה צורך שיהיה תקין ביום ראשון בבוקר. ויטארה פחות רגיש בגדול אבל מין הסתם עבר יותר ידיים של נוער מתעלל וחסר ממון. מה שמשאיר אותו במצב של כיבוי שריפות מתמיד מבחינת תחזוקה.

סמוראי זה אוטו ישן. פשוט אוטו פשוט וישן. קל וזול לתחזוקה אבל גם לא כיף גדול ליותר מאשר רווק/ה בגיל של אחרי צבא ולפני חתונה.

מצד שלישי, מוסו זה חתיכת ספינת מלחמה ענקית עם סיפונים וצריחי תותחים .. באמת אוטו ע-נ-ק שאין לבחור צעיר וחסר משפחה שום הצדקה להחזיק .. לפחות אני לא מוצא סיבה כזאת. על מנת להביא את המוסו לדרגת המגנום, יש צורך במינימום להרכיב לו נעילת דיפ' אחורית ואת זה אפשר לסגור עם 1000 שקל ולוקרייט וכמה שעות מתחת לאוטו.

אין בעיה לחפור בשישי או בשבת .. תרגיש בנוח :-) ( לפי הסלנג - לחפור, אני מניח שאתה עד גיל 25 או פחות, נכון ? )

roev
29-02-08, 20:48
טוב,

תראה. אני לא יודע עליך כלום.
בן כמה אתה ?
משפחה ?
כלב ?
נכה ?
גבוה ?
שמן ?
אוהב בנים או בנות ?
אוהב טופו או בשר בקר ?

טוב .. לא כולם באמת ברצינות אבל אתה בטח מבין מה הכוונה.

אם אתה למשל מסתכל על לבן מרסר מלמעלה .. סמוראי בטח לא מתאים לך וכנראה גם לא ויטארה.

אם אתה לא יודע מי זה בכלל לבן מרסר, אז כניראה אתה לא מספיק מבוגר בשביל יותר מסמוראי ...

אני יודע שאני מכליל אבל זה על מנת להדגים.

תן טיפה פרטים על מי ומה אתה ומה התכניות שלך מהאוטו.

אז נדע יותר.

אם אתה בחור רווק בן 22 שנוסע לעבודה משרדית בעיר או בן 48 עם 4 ילדים וחתול זה משנה את כל ההמלצה.

קאפיש ?

לגבי מוסו - זה רכב גדול עם המון מערכות שמתקלקלות אבל כניראה הוחזק על ידי משפחה ותוחזק טוב יחסית כי שימש רכב משפחתי והיה צורך שיהיה תקין ביום ראשון בבוקר. ויטארה פחות רגיש בגדול אבל מין הסתם עבר יותר ידיים של נוער מתעלל וחסר ממון. מה שמשאיר אותו במצב של כיבוי שריפות מתמיד מבחינת תחזוקה.

סמוראי זה אוטו ישן. פשוט אוטו פשוט וישן. קל וזול לתחזוקה אבל גם לא כיף גדול ליותר מאשר רווק/ה בגיל של אחרי צבא ולפני חתונה.

מצד שלישי, מוסו זה חתיכת ספינת מלחמה ענקית עם סיפונים וצריחי תותחים .. באמת אוטו ע-נ-ק שאין לבחור צעיר וחסר משפחה שום הצדקה להחזיק .. לפחות אני לא מוצא סיבה כזאת. על מנת להביא את המוסו לדרגת המגנום, יש צורך במינימום להרכיב לו נעילת דיפ' אחורית ואת זה אפשר לסגור עם 1000 שקל ולוקרייט וכמה שעות מתחת לאוטו.

אין בעיה לחפור בשישי או בשבת .. תרגיש בנוח :-) ( לפי הסלנג - לחפור, אני מניח שאתה עד גיל 25 או פחות, נכון ? )

עזוב את הקטע של הגיל גיא, אני בן 20, אבל זה לא משנה כי כנראה שהרכב גם ישמש את המשפחה שלי מפעם לפעם, וכמו כן ישמש אותי לטיולים ארוכים ככה שהמחסור במקום ובנוחות של הסמוראי הוא קצת בעיתי עבורי.
חוץ מזה האופציה של ה-7 נוסעים מאוד תעזור לי כי הרבה אני מוצא את עצמי מסיע כמות גדולה של נוסעים, לעומת הסמוראי ש-4 נוסעים נדחקים בו בלחץ.
אבל כמו שאמרתי האמינות היא הדבר הכי חשוב לי, אם אתה אומר שהמוסו יבקר יותר מדי את המוסך והעלות של התיקונים שלו היא יקרה מספיק, אז אני מראש אוותר.

אז אחרי הפרטים שנתתי, מה אתה אומר לגבי המוסו? עדיין לדעתך כדי לי לבחור בסמוראי?.

ושוב המון המון תודה :).

גיא
29-02-08, 22:13
קנה מוסו ... יהיה לך טוב כמו כל אוטו אחר.

רק אל תצטט תגובות שלמות זה מעיק ומציק ומיותר.

בהצלחה.

כדאי שתעשה סיבוב על כמה לפני שאתה קונה שתוכל להרגיש עד כמה זה לא נוסע וכבד. וכמו כן אם זה מתאים לך לתחת .. זה דבר חשוב מאוד !

אחרי זה תחזור למקצה שיפורים .. רדיאטור תחתון מקדימה שמוכן עם הסנטר לחטוף מכל סלע מזדמן וכו' ..

בהצלחה.

s_n_p
03-03-08, 00:44
לפי דעתי ויטרה קצרה זה הרכב בתקציב הזה, נכון שתיהיה בעית מקום, אבל עם גגון וקצת רקע בפזל אני מכניס פנימה:
3 תיקים גדולים, מזוודה, עגלת תינוק ולול (על הגג), בנוסף נשאר לי 3 מקומות ישיבה בכיף
:mrgreen:

כמובן שאדיף היה להחזיק ויטרה ארוכה, אבל כאן כבר צריך 40000+.

אל תשכך את עלויות הביטוח - אני משלם כ 1500 חובה, ו 700 צד ג'.
טסט - 1050.

שורה תחתונה אתה יכול למצוא ויטרה לא רעה סביב ה 25 ולהשעיר 5 לישור קו, או לחפש אחת "מושלמת" שביב ה 30.
אם אתה צריך תיפים אשמח לעזור.

s_n_p
03-03-08, 01:06
לפי דעתי ויטרה קצרה זה הרכב בתקציב הזה, נכון שתיהיה בעית מקום, אבל עם גגון וקצת רקע בפזל אני מכניס פנימה:
3 תיקים גדולים, מזוודה, עגלת תינוק ולול (על הגג), בנוסף נשאר לי 3 מקומות ישיבה בכיף
:mrgreen:

כמובן שאדיף היה להחזיק ויטרה ארוכה, אבל כאן כבר צריך 40000+.

אל תשכך את עלויות הביטוח - אני משלם כ 1500 חובה, ו 700 צד ג'.
טסט - 1050.

שורה תחתונה אתה יכול למצוא ויטרה לא רעה סביב ה 25 ולהשעיר 5 לישור קו, או לחפש אחת "מושלמת" סביב ה 30.
אם אתה צריך תיפים אשמח לעזור.

roev
03-03-08, 17:39
s_n_p, ההייתי שמח לדעת מה ההיתרונות והחסרונות של ויטרה בהשוואה לסמוראי?

תודה :)

גיא
03-03-08, 17:46
החסרונות של ויטארה מול סמוראי הם ככה:

הרכב עדין משמעותית,
הרכב נוח משמעותית,
הרכב מכיל מערכות חשמל ונוחות למינהן שעלולות להתקלקל.

מצד שני, האוטו נוח משמעותית
ומכיל מערכות חשמליות לנוחות כגון חלונות חשמל / הגה כוח וכו'
בכלל מרגיש פרייבט למדי מבפנים.

היכולת להגביה את האוטו מקדימה נחותה בהרבה.

כל השאר אותו דבר כמעט.

כמובן הוא גם יקר יותר !

בוזי
03-03-08, 18:02
לגבי מוסו - זה רכב גדול עם המון מערכות שמתקלקלות....
.
.
זה לא נוסע וכבד

מאיפה זה גיא? מנסיוני זה לא נכון.
מוסו חסר טורבו, אוטומטי, נוסע בכביש יותר טוב מדיסקו דיזל, גאלופר ובטח שמהיילקס חסר טורבו. המוסו עם הטורבו נוסע ממש בסדר, לא צריך להתבייש, Step on it...
ועדיין הוא ייתן 1:10 בכביש.
מתקלקלות? שוב, מנסיוני, פחות מאחרים. זה רכב די פשוט, כמעט ואין מחשבים, חיישנים ושאר צרות.
לא שאני חושב שמוסו מתאים לבחור בן 20 (אולי קורנדו), אבל לומר על המכונות האלה שהן לא נוסעות ומתקלקלות - זה חוטא לאמת.
להערכתי אפשר להשיג מוסו ממודל מתקדם יחסית בתקציב של הבחור, וכמו שאמרת - בד"כ זה רכב שהיה של משפחה או של איזה סבתא.
ע"מ לטייל עם רכב כזה ברצינות, צריך להשקיע - הגבהה קלה, 31", מיגון גחון חובה. נעילה עושה פלאים.
וכמובן, תקציב האחזקה של הרכבים האלה עומד על לפחות 10K בשנה.

טרופר/טראנו/פג'ארו ב30K - לא הייתי נוגע גם עם עט לייזר.
מכיר לא מעט כאלה ששופכים סכומים כאלה על הרכבים האלה - כל שנה. וזה לא נגמר, הם לא נהנים מהרכב, וגם לא מוכרים כי "כבר הכל חדש".

מבולבלים? גם אנחנו....
יאללה, בהצלחה.

גיא
04-03-08, 01:16
דבריי הוצאו מהקשרם ! :-)

ביחס לסמוראי ... יש שם הרבה יותר מערכות עם פוטנציאל קילקול.

ואגב, הטרנספר החשמלי עובר את החורף בשלום ?

וגם מוסו עם טורבו זה לא בדיוק רכב מהיר... מנסיון.

בוזי
04-03-08, 13:28
אני לא משווה מוסו לסמוראי.
אני הייתי ממליץ לכל אחד להימנע מלעשות כן.

ואגב הטרנספר, התשובה היא: כן, בתנאי שלא עבר עליו מכונאי שהחליט לוותר על חלקים מסויימים (זה בשביל אירופה, זה לארצות קרות)

בעז

roev
04-03-08, 22:39
גיא, שאתה אומר שהרכב עדין משמעותית למה אתה מתכוון? הגחון שלו ממוגן פחות משל הסמוראי? יש לו יותר פלסטיקים שנותים להישבר? תסביר לי בבקשה...

תודה :)

גיא
05-03-08, 00:12
כן
וגם שהגוף יושב נמוך יותר על השילדה מאשר בסמוראי.
וגם שמערכת ההיגוי עדינה יותר
ומתלה ניפרד מקדימה במקום סרן חי
וגם מרווח גחון קטן יותר
וגם ....
וגם ....

לא היתה לי ויטארה, כן היה לי סמוראי.

אני גם מכיר לפחות מקרה אחד אישית ששלדה נישברה בויטארה אחרי התעללות קצרה מאוד.

s_n_p
06-03-08, 00:07
לא היתה לי ויטארה, כן היה לי סמוראי.

אני גם מכיר לפחות מקרה אחד אישית ששלדה נישברה בויטארה אחרי התעללות קצרה מאוד.

ההיתרון היחיד של סאמוראי זהו הסרן החי מקדימה (שנהפך לחסרון בכביש).

אין מקום שעובר סאמוראי ולא עוברת הויטרה.

שלדה של ויטרה עשויה מאותו חומר כמה של סאמוראי (ואם להתעלל, אז אפשר גם לשבור שלדה של ריאו )

חלומו הרטוב של כל בעל סאמוראי - להכניס את ה - 1600 של ויטרה.

ולבסוף אני לא מזלזל לרגע בסאמוראי, ונכון שכבסיס לבניית מפלצת יש לו פוטנציאל גדול, וויטרה לא תגיע לשם, רק חבל שאי אפשר לנצל את הפוטנציאל הזה בארץ (באופן חוקי)
ולכן במצב סטנדרתי אין מה להשוות, הויטרה לוקחת ובגדוווול.

גיא
06-03-08, 00:09
מאוד תלוי מה את המחפש

אני , ויטראה לא הייתי לוקח גם בחינם ....

s_n_p
06-03-08, 15:53
אני , ויטראה לא הייתי לוקח גם בחינם ....

OK, סיכמנו.
;)

roev
11-03-08, 15:46
אוקי חברה תודה רבה לכם, החלטתי בסוף ללכת על סמוראי :).
ופה נשאלת רק עוד שאלה קטנה, האם ברזנט מספיק מבודד תנאי מזג אוויר או שבכל זאת כדי ללכת אך ורק על סגור?.

שוב תודה לכם :).
מקווה שההודעה הבאה שאני אכתוב פה תהיה תמונה של הסמוראי שקניתי :).

nir.samo
11-03-08, 16:13
אם הברזנט סגור טוב הוא מספיק מבודד. תשתדל למצוא אחד עם מזגן (יש כאלה גם מקוריים).
בהצלחה

bobsfog
11-03-08, 16:23
אני נוסע כל החורף עם ברזנט נוזל, וגם זה לא נורא מאוד
זה מבודד מספיק, אומנם לא פרייבט ולא רכב סגור אבל מספיק טוב (לפחות בשבילי)

-->