PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלכה ההברגה בבורג ניקוז בלם אחורי, מה עושים?

ירון71
29-02-08, 17:11
שלום לכולם,
ביצעתי היום החלפת נוזל בלמים - בקדמיים הלך חלק, אבל כשניסיתי לסגור את בורג הניקוז בבלם האחורי ימני הוא הסתובב חופשי.
הוצאתי אותו וגיליתי שכל התבריג שלו מלא בשאריות חומר אפור.
לא נראה לי שהפעלתי מספיק כח בשביל לטחון את ההברגה הפנימית כי גם הפתיחה וגם הסגירה של הבורג הלכו ממש בקלות עם מפתח 10 עם ידית קצרצרה. לי נראה שכנראה מי שביצע פעם קודמת ניקוז כבר דאג למרוח שם איזשהו חומר מילוי כדי שהבורג יחזיק.

מה עושים? יש חומר שאפשר למרוח כדי להדביק את הבורג? אם לא אז מה צריך לעשות?

דרך אגב, משום מה, נוזל הבלמים לא המשיך לנזול אחרי שהוצאתי את הבורג... איך זה יכול להיות? (המיכל של נוזל הבלמים מלא)

תמונה של הבורג:
http://212.143.143.62/tmp/pic.jpg

חנן-ג'יפולוג
29-02-08, 20:04
בוא תתחיל מלא לאלתר בברקסים. אם באמת היה איזה אידיוט שהדביק את הבורג הזה בפעם הקודמת, הוא סיכן בטירוף אותו, את סביבתו, ואותך.

קנה משאבה חדשה. העלות שלה בד"כ נעה סביב הכמה עשרות שקלים.

אל תדאג לגבי זה שלא יצא נוזל בגרביטציה. סביר להניח שאם היית לוחץ על דוושת הבלם הנוזל היה יוצא. אם לא, אז באמת יש שם סתימה כלשהי.

AvigdorAharon
01-03-08, 10:10
דרך אגב, משום מה, נוזל הבלמים לא המשיך לנזול אחרי שהוצאתי את הבורג... איך זה יכול להיות? (המיכל של נוזל הבלמים מלא)

המכסה של מיכל המילוי סגור?

אביגדור

ירון71
01-03-08, 11:38
המכסה של מיכל המילוי סגור?

אביגדור

לא, המכסה היה פתוח והמיכל מלא
בהתחלה כשפתחתי את בורג הניקוז לצורך ריקון הנוזל הישן לא היתה בעיה והוא טפטף בקצב, אבל אחרי שהוצאתי את כל הבורג, כדי לבדוק מה קרה להברגה, הנוזל לא המשיך לנזול (להפתעתי)

גיתאי נוה
01-03-08, 20:10
בהתחלה כשפתחתי את בורג הניקוז לצורך ריקון הנוזל הישן לא היתה בעיה והוא טפטף בקצב, אבל אחרי שהוצאתי את כל הבורג, כדי לבדוק מה קרה להברגה, הנוזל לא המשיך לנזול (להפתעתי)

כנראה הנוזל לא היה כבר בלחץ, בכל מקרה זה לא משנה. כמו שחנן כתב, אסור לאלתר בבלמים. משאבת גלגל חדשה (כולל ניפל ניקוז) בינוביץ' תעלה לך כ-80 ש"ח כולל מע"מ וההחלפה קלה.

שבוע טוב
גיתאי

AvigdorAharon
02-03-08, 10:02

קצת מוזה לי התופעה אבל אולי באמת יש איזו סתימה בצינור?

אביגדור

ירון71
02-03-08, 23:12
תודה על התגובות.

קניתי משאבת גלגל חדשה (70 ש"ח כולל מע"מ אצל אחים חדד בכפ"ס)

לא מצאתי מדריך מסודר לפירוק והרכבה ולכן צילמתי מכל הכוונים לפני שפרקתי.... הכל עבר חלק חוץ מלהוריד את התוף - הלך קצת קשה כי אף אחד לא סיפר לי שצריך לשחרר את בלם היד :oops: ומחר אני אחפש מתנדב/ת בשביל לעזור לי לעשות ניקוז אויר.

דרך אגב, כשפירקתי את הגלגל גיליתי חתך לא יפה בדופן של הצמיג - יש המלצות איפה כדאי לקנות צמיגי שטח מלא באזור השרון?

איציק - 4X6ZH
03-03-08, 08:34
וכדאי לך לעשות חיפוש ולברר טוב טוב איך עושים ניקוז אויר
שלא תגיד לא אמרו לי ואני צריך להחליף משאבת בלם מרכזית .
( ניקוז אויר לא עושים על ידי פימפום על דוושת הבלם !! )
איציק

-->