PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת רכב תקציב 200K , ויש כמה קריטריונים.

tripuli5
29-02-08, 17:22
אהלן חבר'ה.
עברתי בפורום כאן וחיפשתי בין כל התכנים איזשהו דיון שיכוון אותי למה שאני מחפש , אך לצערי לא מצאתי שום דבר העונה לשאלותיי.

עד עכשיו הייתה לנו במשפחה Nissan X-Trail , מנוע 2 ליטר .
רכב שנסעתי עליו המון בכביש והייתי מרוצה עד אין סוף , אבל בשטח איכזב אותי מאד.

עכשיו אנחנו מחפשים רכב בתקציב של עד 200 אלף שקלים גג !
חשוב שהרכב יהיה מעל שנת 2004 , יהיה שכיר (זאת אומרת בעל שוק טוב) , יתנהג יפה בכביש וגם בשטח , וכמובן שיהיה רכב משפחתי נוח,מאובזר ומפנק.

הציעו לנו מספר הצעות כגון לנד-קרוזר, יונדאי טראקן , גרנד צ'ירוקי וכו'...

אשמח לדעת מה אתם חושבים ולקבל הצעות .

תודה מראש !

נ.ב
האם מישהו יכול להגיד לי אם יש הבדלים גדולים בין הלנד קרוזר דיזל לבין הטורבו דיזל וכמה זה באמת קריטי בשטח.

נמרוד
01-03-08, 13:01
אני לא מכיר לנדקרוזר רלוונטי שהוא לא טורבו דיזל. משנת 2003, המעבר לדגם ה120, הם כולם אותו דבר - טורבודיזל 160 ומשהו כ"ס או מנוע בנזין (נדירים למדי).

אני הייתי מחלק את האפשרויות שלך לשלוש קבוצות:

טויוטה לנדקרוזר, מיצובישי פאג'רו, ניסאן פת'פיינדר, כולם בחירות טבעיות ויעשו היטב את מה שאתה מבקש. אמינים למדי, אבל לא זולים בתחזוקה.
יונדאי טראקן - יעשה את אותה העבודה, אבל זול יותר משמעותית או יותר נכון באותו כסף אתה תקנה שנתון מתקדם יותר - לדעתי בתקציב שלך אתה קונה רכב כמעט חדש.
ג'יפ גראנד צ'רוקי WJ, לנדרובר דיסקברי TD5 - פלטפורמות שטח טובות יותר בזכות זוג סרנים חיים, בעלות פוטנציאל שיפורים הרבה יותר גדול - וגם יותר צרות פוטנציאליות. אבל אלו כלי הרכב הפופולריים יותר בקרב אנשים שאוהבים את רכב השטח שלהם ומתעניינים בו קצת יותר, אלו שלא מפחדים לפתוח מכסה מנוע.
בכל קבוצה אגב יש עוד אופציות... בתקציב של 200K שקלים אתה יכול למצוא בעצם מה שאתה רוצה אם אתה עולה או יורד שנתונים, אז בוא תהיה יותר ממוקד.

צריך 7 מקומות ישיבה? כן/לא
מתכוון לטייל בשטח באופן קבוע? כן/לא
מתכוון לשפר את הרכב לעבירות? כן/לא
דיזל/בנזין או שאין עדיפות? או יותר נכון - מה הקילומטראז' השנתי הצפוי?
יש לך נסיון/חוש/רצוןן בכלל להכנס לפרטים הטכניים של הרכב? זו שאלה חשובה... סתם בתור דוגמא, ראה את הכתבה הזאת של רמי (http://www.jeepolog.com/481.html) על ג'יפ גראנד צ'רוקי מהדגמים האחרונים - החימום מפסיק לעבוד. בעייה ידועה. אפשר להתאבל לשפוך אלפים במוסך ולקלל את האמא של המפלצת המוצצת - או לחפור באינטרנט, למצוא את הפתרון וליישם אותו בעצמך בעלות סמלית. זה מדבר אליך?

tripuli5
01-03-08, 18:28
אני לא מכיר לנדקרוזר רלוונטי שהוא לא טורבו דיזל. משנת 2003, המעבר לדגם ה120, הם כולם אותו דבר - טורבודיזל 160 ומשהו כ"ס או מנוע בנזין (נדירים למדי).

אני הייתי מחלק את האפשרויות שלך לשלוש קבוצות:

טויוטה לנדקרוזר, מיצובישי פאג'רו, ניסאן פת'פיינדר, כולם בחירות טבעיות ויעשו היטב את מה שאתה מבקש. אמינים למדי, אבל לא זולים בתחזוקה.
יונדאי טראקן - יעשה את אותה העבודה, אבל זול יותר משמעותית או יותר נכון באותו כסף אתה תקנה שנתון מתקדם יותר - לדעתי בתקציב שלך אתה קונה רכב כמעט חדש.
ג'יפ גראנד צ'רוקי WJ, לנדרובר דיסקברי TD5 - פלטפורמות שטח טובות יותר בזכות זוג סרנים חיים, בעלות פוטנציאל שיפורים הרבה יותר גדול - וגם יותר צרות פוטנציאליות. אבל אלו כלי הרכב הפופולריים יותר בקרב אנשים שאוהבים את רכב השטח שלהם ומתעניינים בו קצת יותר, אלו שלא מפחדים לפתוח מכסה מנוע.
בכל קבוצה אגב יש עוד אופציות... בתקציב של 200K שקלים אתה יכול למצוא בעצם מה שאתה רוצה אם אתה עולה או יורד שנתונים, אז בוא תהיה יותר ממוקד.

צריך 7 מקומות ישיבה? כן/לא
מתכוון לטייל בשטח באופן קבוע? כן/לא
מתכוון לשפר את הרכב לעבירות? כן/לא
דיזל/בנזין או שאין עדיפות? או יותר נכון - מה הקילומטראז' השנתי הצפוי?
יש לך נסיון/חוש/רצוןן בכלל להכנס לפרטים הטכניים של הרכב? זו שאלה חשובה... סתם בתור דוגמא, ראה את הכתבה הזאת של רמי (http://www.jeepolog.com/481.html) על ג'יפ גראנד צ'רוקי מהדגמים האחרונים - החימום מפסיק לעבוד. בעייה ידועה. אפשר להתאבל לשפוך אלפים במוסך ולקלל את האמא של המפלצת המוצצת - או לחפור באינטרנט, למצוא את הפתרון וליישם אותו בעצמך בעלות סמלית. זה מדבר אליך?

תודה רבה על התשובה המעמיקה.
אני אנסה להיות יותר ממוקד.
*7 מקומות ישיבה , לא עקרוני !

*טיולי שטח באופן קבוע , כן ויש לציין שאני מחפש קצת יותר משבילי עפר ושטח קל.

* לגביי שיפורים , הגג שאני אשקיע לדעתי זה מיגון גחון והגבהות מינימליות.

*דיזל\בנזין , לא עקרוני הק"מ השנתי הוא סביב ה 20 אלף גג !

*לגביי נסיון וחוש טכני , אני אהיה הכי אמיתי שרק אפשר , אני מפחד פחד מוות לפתוח את המכסה מנוע , אין לי ניסיון בגרוש במכניקה , רוב הסיכויים שחוץ מלמלות שמן ומים אני לא אפתח את המכסה מנוע.

* חשוב לי מאד היציבות של הרכב על הכביש והנסיעה הנוחה למרחקים , כמובן גם האיבוזר הפנימי והסלון של הרכב , אמינות היא גם משהו עקרוני מאד.

פשוט יותר מדיי אנשים כבר בלבלו אותי , חלק אמרו לי לקחת טוסון 2.7 בנזין חדשה מהחברה , חלק אמרו לי רק לנד קרוזר , חלק אמרו לי בכלל ללכת על גרנד צ'ירוקי , 10 אנשים שונים 20 דעות שונות.

אשמח אם תוכל לכוון אותי למטרה שלי תודה !

גיא
02-03-08, 00:21
לדעתי ,

הכי חדש שאתה יכול אפילו ישר מהניילונים.
זה יתן לך שקט מתיקונים ובעיות.

כמעט כל הרכבים החדשים כיום, יתנו לך את הנוחות המירבית על הכביש.
לגבי ביצועי שטח .. זה משהו מאוד סובייקטיבי ומה שאני קורא עבירות אצלך אולי זה לא משהו שאתה מוכן לשקול אפילו או מה שאצלך עבירות יעורר אצלי פרצי צחוק ...
או שלא ... לכן קשה להגיד.

לפג'רו ולפארדו יש נעילת דיפרנציאל אחורית מקורית חשמלית מה שמעלה את רמת העבירות הבסיסית לרמה אחת מעל כל השאר שאין להם את זה.

פראדו / פג'רו הכי חדש שאתה יכול ועדיף לאחד שעדיין באחריות.

glam
02-03-08, 00:37
לנדקרוזר
הדגם המפאר יעשה את העבודה כמו שצריך מכל הבחינות שרצית
אל תתקרב לפגרו... רכב טוב אבל ועם נהג טוב עובר כמעט הכל...אבל מתפרק איך שרואה שטח באופק...

גיא
02-03-08, 00:49
לנדקרוזר
הדגם המפאר יעשה את העבודה כמו שצריך מכל הבחינות שרצית
אל תתקרב לפגרו... רכב טוב אבל ועם נהג טוב עובר כמעט הכל...אבל מתפרק איך שרואה שטח באופק...

אהה ... ואני חושב שפראדו החדש חרא בשטח עם בטן רכה ופגיעה מאוד.
ופג'רו אחלה אוטו עמיד ואמין מאוד.

ראיתי ונסעתי עם כמה וכמה פג'רואים ועוד לא ראיתי אחד שהתפרק ...

ויכוח מיותר.

*** התגובה הזאת כמו גם זו שלפניה לא תורמות דבר לדיון. חברים, נא להרגע על המקלדות. תודה - המערכת ***

נמרוד
02-03-08, 09:24
אוקי. בהעדר עניין וחוש טכני (שאולי יתפתחו בהמשך ואז תמיד אפשר להחליף אוטו) לא הייתי ממליץ לך על גראנד צ'רוקי ולא על לנדרוברים, תשאיר את הכלים האלו לאנשים שאוהבים להתעסק עם המכוניות. גם לא הייתי ממליץ על שום רכב שהוא לא ב"מיינסטרים", כדי להמנע מבעיות סחירות עתידיות.

יונדאי טראקאן זה רכב אחד שיענה יפה על כל דרישותיך ואתה יכול כאמור לקנות אחד כמעט חדש, בתוך תקופת האחריות. כנ"ל קאיה סורנטו רק ללא שורת מושבים שלישית למיטב זכרוני. שניהם כלים בגודל מלא, עם סרן אחורי חי, הילוך כוח, מרווחים ונוחים למשפחה ואפשר לטייל איתם בכביש ובשטח כל היום בלי חשש, אפשר למגן אותם, להגביה קלות ולהתקין צמיגי שטח בגודל סביר. וכאמור, כמעט חדשים, בתקופת אחריות - חשוב.

אפשרות שנייה זה ללכת על ה"מותגים המובילים" היפאניים. יש שלושה שרלוונטיים לך - ניסאן פת'פיינדר, מיצובישי פאג'רו קינג, טויוטה לנדקרוזר (איסוזו טרופר לא מיובא מעל 2004 והשנתונים האחרונים שלו, עם מנועי דיזל, בעייתיים). שלושתם דומים ביכולות עם ניואנסים לכאן ולכאן, כולם יענו על הדרישות מעל ומעבר אבל ביחס לקוראנים אתה תקנה רכב ישן בכמה שנתונים. אתה משלם פרמיה על ה"שם".

כתבת שאתה מחזיק ניסאן Xtrail כמה שנים ואתה מרוצה. האם אתה מרוצה גם מהשירות? האם אתה מרוצה מהמוסך המטפל? אם כן, זה לדעתי שיקול בעד ניסאן. מוסך שיש לך איתו קשרי עבודה, שמכיר אותך ואתה אותו, שווה הרבה מאד לדעתי.

tripuli5
02-03-08, 14:54
אוקי. בהעדר עניין וחוש טכני (שאולי יתפתחו בהמשך ואז תמיד אפשר להחליף אוטו) לא הייתי ממליץ לך על גראנד צ'רוקי ולא על לנדרוברים, תשאיר את הכלים האלו לאנשים שאוהבים להתעסק עם המכוניות. גם לא הייתי ממליץ על שום רכב שהוא לא ב"מיינסטרים", כדי להמנע מבעיות סחירות עתידיות.

יונדאי טראקאן זה רכב אחד שיענה יפה על כל דרישותיך ואתה יכול כאמור לקנות אחד כמעט חדש, בתוך תקופת האחריות. כנ"ל קאיה סורנטו רק ללא שורת מושבים שלישית למיטב זכרוני. שניהם כלים בגודל מלא, עם סרן אחורי חי, הילוך כוח, מרווחים ונוחים למשפחה ואפשר לטייל איתם בכביש ובשטח כל היום בלי חשש, אפשר למגן אותם, להגביה קלות ולהתקין צמיגי שטח בגודל סביר. וכאמור, כמעט חדשים, בתקופת אחריות - חשוב.

אפשרות שנייה זה ללכת על ה"מותגים המובילים" היפאניים. יש שלושה שרלוונטיים לך - ניסאן פת'פיינדר, מיצובישי פאג'רו קינג, טויוטה לנדקרוזר (איסוזו טרופר לא מיובא מעל 2004 והשנתונים האחרונים שלו, עם מנועי דיזל, בעייתיים). שלושתם דומים ביכולות עם ניואנסים לכאן ולכאן, כולם יענו על הדרישות מעל ומעבר אבל ביחס לקוראנים אתה תקנה רכב ישן בכמה שנתונים. אתה משלם פרמיה על ה"שם".

כתבת שאתה מחזיק ניסאן Xtrail כמה שנים ואתה מרוצה. האם אתה מרוצה גם מהשירות? האם אתה מרוצה מהמוסך המטפל? אם כן, זה לדעתי שיקול בעד ניסאן. מוסך שיש לך איתו קשרי עבודה, שמכיר אותך ואתה אותו, שווה הרבה מאד לדעתי.

אני מודה לך מאד על העזרה.
אני חושב שאני אצמצם את האפשרויות שלי ל:
1. לנד קרוזר
2. ניסן פ'אתפיינדר

השאלות עכשיו הם כאלה :
1. לאיזה רכב יש יותר כוח בשטח , חולות קשים , זחילות בסלעים וכו' (חשוב לי מאד גם הזוויות גישה ונטישה של הרכב שאני לא ישאיר חלקים בשטח)

2. איזה רכב מתנהג יותר יפה בכביש ואמין מבחינת תיקונים ותקלות.

3. קצת לא קשור , מה דעתך על היונדאי טוסון 2.7 בנזין , שווה משהו או עגלה ?

תודה רבה ! באמת תשובות שעוזרות לי מאד ומקרבות אותי להחלטה סופית !

אדי
02-03-08, 15:40
3. קצת לא קשור , מה דעתך על היונדאי טוסון 2.7 בנזין , שווה משהו או עגלה ?

זה באמת לא קשור ... הטוסון לא מיועד למשהו הרבה יותר מסובך מכביש סלול, לא בקטגוריה של הלנד-קרוזר ושות'. שווה משהו? השאלה לאיזו מטרה?

tripuli5
02-03-08, 16:21
ולגביי השאלה של מה עדיף .
לנד קרוזר או ניסן פת'פיינדר ?

השאלה נוגעת להתנהגות בשטח ובכביש , וכמובן אבזור הרכב והאמינות שלו.

איציק - 4X6ZH
02-03-08, 16:34
סליחה על השאלה שלי
מה צבע המכונית שלך היום ?
או נשאל זאת אחרת איזה צבע רכב אתה מעדיף ?
איציק

עכשיו יהיו כמה שלא יבינו מאיפה השאלה ?

tripuli5
02-03-08, 17:23
סליחה על השאלה שלי
מה צבע המכונית שלך היום ?
או נשאל זאת אחרת איזה צבע רכב אתה מעדיף ?
איציק

עכשיו יהיו כמה שלא יבינו מאיפה השאלה ?

סליחה על הבורות אבל אני באמת לא הבנתי מה הקשר לשאלתך.

בכל אופן צבע הרכב שהיה לי עד היום היה לבן.

gooja
02-03-08, 18:27
בזלמנסונית, המשמעות היא שאתה לא מבין בדיוק מה אתה שואל.

במחיר שאתה מדבר, לא הייתי מהסס והולך על הלנד קרוזר. גודל מלא, סרן חי מאחור, חסון וחזק, בקרת משיכה חכמה, אפילו בקרת ירידה במורד יעילה מאוד (לא האמנתי, נהגתי על ל.ק. של חבר לפני שבוע, ירדנו ירידה תלולה מאוד כולל מדרגות, בלי לגעת בבלמים). יוביל אותך ב- 90% מהמקומות בודאות ובבטחה.

אמין מאוד, סחיר מאוד, יקר בביטוח - אבל בכל הנוגע לתיקונים, שומר נפשו ירחק ממוסכי רנו-ניסאן, וטויוטה עדיין מצויה בצד השפוי של הסקאלה. הקינג טוב, כל עוד לא תגיע לשטח טכני, בגלל המתלים הנפרדים שמעט מגבילים אותו (וחבל שכך, המנוע שלו באמת טוב).

בכל מקרה, נראה לי שאתה לא בטוח מה הדרישות שלך, אתה זקוק ליותר מכלולי פלדה שבורים בCV שלך, עד שתדע מה אתה רוצה.

אפי צ.

pinister
03-03-08, 08:01
לפותח הנושא:
קטונתי מלעזור בבחירת רכב שטח, אולם (ואיני רואה בזה קטנוניות) אשמח לעזור ב...עברית.
כשכתבת "שכיר", שפירושו: אדם העובד בשביל אחר ומקבל ממנו שכר עבודה, התכוונת ל"סחיר", שבא מהמילה "מסחר" ופירושו: קל לסחור בו.
תודה ובהצלחה בבחירת רכב השטח.
בברכה.
פיני.

glam
03-03-08, 10:07
חבל שנראה שתגובתי לא תורמת כלום אבל כוונות טובות היו לי....
אני נוהג על קינג שנתיים לא אכזב אותי בשום שטח, ואפילו לטובתו אפשר לאמר שבדיונות בירדן עשיתי "בית ספר" להרבה
אבל כל מה שקשור לשטח טכני הוא עדין ולא כל כך בנוי לזה
עוד פעם, זאת דעתי האישית ובטוח שיש מי שיחלוק.
כמעט ואין מכלול ברכב שלא החלפתי או שיפצתי...
(למזלי עשיתי הכל לבד...$$$)

גיא
03-03-08, 10:30
חבל שנראה שתגובתי לא תורמת כלום אבל כוונות טובות היו לי....
אני נוהג על קינג שנתיים לא אכזב אותי בשום שטח, ואפילו לטובתו אפשר לאמר שבדיונות בירדן עשיתי "בית ספר" להרבה
אבל כל מה שקשור לשטח טכני הוא עדין ולא כל כך בנוי לזה
עוד פעם, זאת דעתי האישית ובטוח שיש מי שיחלוק.
כמעט ואין מכלול ברכב שלא החלפתי או שיפצתי...
(למזלי עשיתי הכל לבד...$$$)

סליחה ... וזה ניראה לך כמו המלצה על הרכב ???

בשנתיים, החלפת ושיפצת כמעט כל מכלול ברכב, לפי דבריך ...

glam
03-03-08, 10:37
ממש לא המלצה ....

המלצתי בקודם על לנדקרוזר

נמרוד
04-03-08, 23:40
ולגביי השאלה של מה עדיף .
לנד קרוזר או ניסן פת'פיינדר ?

השאלה נוגעת להתנהגות בשטח ובכביש , וכמובן אבזור הרכב והאמינות שלו.

שניהם כמו גם מיצובישי פאג'רו קינג מאד דומים מרוב הבחינות. התנהגות הכביש של המיצובישי עדיפה, השניים האחרים דומים, כולם בסדר גמור, בטוחים, נוחים ומהירים - מכוניות ספורט הם לא, זה ברור אני מקווה. בשטח אולי יש עדיפות כלשהי לטויוטה בזכות סרן אחורי חי וקצת יותר מרווח גחון ממיצובישי. אבל שוב, כמו בכביש, שלושתם ישרתו משפחה בטיולים רגועים ברחבי הארץ בלי בעייה.

מבחינת אבזור - כולם מצוידים בכל האבזור המקובל.

אז מה נשאר? טעם אישי, וכל מיני שיקולים אחרים. לא סתם שאלתי האם יש לך מוסך טוב לניסן - בהעדר סיבה אחרת לבחירה, זה שיקול לגיטימי.

אפשרות אחרת - לא לבחור מראש. חפש גם את זה וגם את זה, ותראה איזה מציאה נופלת לך לידיים.

tripuli5
05-03-08, 07:25
חברים המון המון תודה לכולכם !
עזרתם לי באמת המון כיוונתם אותי למה שאני מחפש.
לדעתי אני באמת אלך בכיוון של פת'פיינדר או לנד-קרוזר , נחפש בניהם מציאה כלשהי .
תודה רבה לכולכם על התשובות המהירות ועל הנכונות לעזור , נמרוד לך מגיעה תודה מיוחדת על התשובות המפורטות והעניינייות !

אני אספר לכולכם ברגע שאקנה רכב שטח ! תודה !

-->