PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלודה - מה עושים ?

נתי_ל
01-03-08, 21:46
האם יש מזור לצרה ?
חשבתי לאחר שיפשוף צביעה וכו' להצמיד על כנף הסופה מישטחי דריכה העשוים םפח דמעות , - מה עושים ? איך מצמידים , יש חומר שיש לצפות את הכנף ליפני הצמדת הכיסוי ?
חן חן

דרור ברלי
02-03-08, 16:00
בסטנדרטים של סופות, זה לא חלודה. בהשוואה למתנות שקיבלנו מתע"ר בתעלות המים בגג, זה סתם נקודת חן, נמש, ג'ינג'ון קטן ותו לא.

מה עושים? תפרק את נועל מכסה המנוע, תשפשף את זה היטב (רצוי עם דיסק) עד שתגיע לפח נקי מחלודה (בתקווה שעוד נשאר שם פח נקי, ושלא תגלה שזה רקוב לעומק) צבע בצבע יסוד טוב, ואחר כך תיקון בצבע עליון. 2-3 שכבות וזהו.

סופה זה לא דיפנדר, ולא הייתי ממליץ לצפות משטחי גוף בפח מרוג כלשהו (ברזל או אלומיניום), כי בין כיסוי הפח המרוג לבין המרכב/כנף תצטבר רטיבות הרסנית שלעולם לא תתייבש, והיא תתחיל לך שם חלודות כאלה, עד שתקלל את הרגע בו הרעיון עלה במוחך בכלל.

נתי_ל
02-03-08, 21:59
ממש לא נמש ! נפיחות ורקב , אני בטוח ששיפשוף יגלה שאין יותר פח .
אם אני רוצה כן ללכת על פיתרון של ציפוי החלק העליון של הכנף מפח סרוק , האם יש חומר שצריך לשים מתחת לפח ? אולי סוג של זיפות ?

rozen
02-03-08, 22:10
דיפנדר זה דיפנדר וסופה זה סופה שניהם רכבי שטח נהדרים אבל לכל רכב יש את הנשמה שלו ולסופה זה ממש לו פח דמעות על המרכב .והפעם אני תומך בעצה של דרור ובתהליך שהציע .ואם הנקודה הזאת זאת החלודה היחדה שלך אז ממש לו שווה לתקן חכה שיהיה לך כמות גדולה של חלודה היא תופיע לך בהרבה מקומות אחרים בגיפ ולא רק בנועל מכסי מנוע .

six 4 life
02-03-08, 22:32
ממש לא נמש ! נפיחות ורקב , אני בטוח ששיפשוף יגלה שאין יותר פח .
אם אני רוצה כן ללכת על פיתרון של ציפוי החלק העליון של הכנף מפח סרוק , האם יש חומר שצריך לשים מתחת לפח ? אולי סוג של זיפות ?

בכל מקרה גם אם ישאר משהו מתחת או לא- שפשף הכל עד לברזל נקי, גם אם ישאר לך שם חור.

אחרי שתגיע למצב ברזל נקי, תוכל לבחור בין האופציות של-
- לתקן תיקונון קטן שכזה אצל פחח
- לתקן לבד ע"י פיברגלאס
- לצבוע את הברזל שחשפת ביסוד ולאחר מכן בצבע עליון, ולהשאיר את החור שגילית. כך או כך- אתה מתכוון לכסות מעל עם פלטת אלומניום לפי מה שאתה אומר.

מעבר לכך- חפש יריעת גומי שטוחה וגמישה, שתוכל להשכיב בין כנף הרכב לבין פלטת האלומניום שאתה רוצה, ובהידוק של האחת לשניה, משטח הגומי ימעך ויאטום את המשטחים בין הפלטות.

אני לא הייתי עושה את הצעד של הלבשת אלומניום מרוג על הכנפיים מסיבת טעם אישי, אבל על טעם וריח...

בהצלחה.

טלסקופ
03-03-08, 23:28
אם כבר עלה הנושא, מה דעת המומחים באתר על "ממיר חלודה"?

מנסיוני משימוש בחומר הנ"ל במקרה חלודה (אמנם שטחית ובשטח קטן יחסית), דוקא התרשמתי מאוד לטובה. מדובר בחומר זול, קל ליישום, שלאחר שמיושם על חלודה, הוא "ממיר" אותה לכתם שחור, יוצר ציפוי ומונע את התפשטות החלודה.

דרור ברלי
04-03-08, 17:30
כפי שכתבת, ממיר החלודה יעיל וטוב על חלודות שטחיות, כאלה שלא חדרו לעומק.

ברגע שהסרטן שלח גרורות ריקבון לעומק, המתכת כבר מתה והחומר הזה שקול לכוסות רוח... כלומר - אין טעם. יש לחתוך את האיזור הנגוע ולהלחים במקומו טלאי.

בכל דרך
11-03-08, 10:22
בשביל זה המציאו פרופוקסי.
לאחר פרוק הנועל,ניקוי החלודה וגילוי הפח הנקי, אם זה תיקון קטן אפשר למלא בפרופוקסי.
אחרי המילוי אפשר לשייף ולהשחיז. הפרופוקסי מקבל תכונות של מתכת לאחר ייבוש מלא.
בסוף כמובן לצבוע בצבע יסוד ומעליו בצבע לרכב, לטמבור יש את סדרת צבעי איתן.

בהצלחה

-->