PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשר ל""דשבורד"" ברכב של שי שמעוני

OFF-RoaD
03-03-08, 00:06
משהו שקפץ לעיני בקריאה (http://www.jeepolog.com/509.html), ושנראה לי די מוזר, הוא שבדש בורד החדש אין ספידומטר (או שלא כתוב על זה). האם יש לזה איזה הסבר? הרי ברכב שכל המטרה שלו היא לנסוע מהר, חשוב לדעת כמה מהר נוסעים, לא?

lizard
03-03-08, 06:29
יש טרה טריפ שכולל בתוכו ספידומטר מן הסתם. לנהג זה לא משנה כמה מהר הוא נוסע. הוא צריך לנסוע הכי מהר שהוא יכול בהתאם לתוואי השטח ומצב הרכב.

OFF-RoaD
03-03-08, 07:51
נכון, אבל לדעתי כשאתה יודע כמה מהר אתה נוסע, ובכלל ברגע שאתה רואה את המצב שלך ביחס לסביבה, לא משנה באיזה ספורט, יש לך מוטיבציה גדולה יותר לשפר אותו.

ואני רוצה לראות את הנהג משתמש בספידומטר שבטרה טריפ...

lizard
03-03-08, 08:20
נסעת פעם בצורה תחרותית בשטח? אם אתה מוריד את העיניים לרגע מהדרך אתה מוצא את עצמך באיזו שהיא תעלה.
אני נוסע בג'יפ בלי ספידומטר או יותר נכון, בסיקס לא טריוואלי לראות את המהירות בגלל השעון שבצד. זה לא מעניין אותי מה המהירות, מעניין אותי לנסוע מהר יותר. אם יש לי זמן לראות את הספידומטר אז זה אומר שהרכב לא נוסע מהר מספיק ;)

מוטי אלמגור
03-03-08, 09:29
ספידומטר הוא אחד השעונים הכי פחות חשובים (אם בכלל יש לו משמעות) ברכב מירוצים.
במיאטה שלי עליה השלום לא היה ספידומטר בכלל...

http://www.carsforum.co.il/shares/moti/Miata-Buildup-2-119w.jpg

מוטי

חנן גולומבק
03-03-08, 11:43
קודם כל ,עבודה מדהימה, מקצועית ויפה מאד. לא כל יום רואים עבודות ברמת גימור כל כך גבוהה. כל הכבוד.

שנית, בראלי רייד לעיתים קרובות גם מול הנהג ישנו ג'יפיאס ואת המהירות ניתן לקבל ממנו. הספידומטר במיוחד ברכבי אב טיפוס הוא סתם עוד מכשיר שיכול להתקלקל ואינו כל כך חשוב.

לירן סברוב
03-03-08, 12:28
מניסיון - לא נוהגים עם ספידומטר מול העניים, מה שמעניין זה המד טורים, וגם כן משתדלים להתקין מנורה על המד ע"מ שתזהיר אותך ולא תאולץ להוריד את העיניים מהדרך.

המוטיבציה לשיפור היא בראש ובראשונה בזמנים.. איך אתה יכול לבדוק מהירות ותוואי שטח משתנה ? הדרך היחידה זה רק מול שעון עצר. סע הכי מהר שאתה יכול כל הזמן...

נ.ב
לדעתי גם מי שנוהג עם GPS מול העיינים לרוב טועה, או שהוא לא סומך על הנווט שלו.... :wink:
העיניים שלי לא יורדות מהדרך...

חנן גולומבק
03-03-08, 13:26
[QUOTE=לירן סברוב] או שהוא לא סומך על הנווט שלו.... :wink:
QUOTE]

פה קבור הכלב...:mrgreen:

נמרוד
04-03-08, 23:20
לא תמצא מכוניות מרוץ שהתקינו בהן מד מהירות בכוונה תחילה. אין למספר הקמ"שים בפני עצמו שום משמעות. נגיד ששי שמעוני יודע שעכשיו הוא נוסע במהירות 145 קמ"ש - תנסה לענות על השאלה איך המידע הזה עוזר לו?

הנווט כן יודע מה המהירות, דרך מכשירי הניווט שלו. בסוגי מרוצים רבים (ראלי וראלי רייד) יש קטעי קישור על כביש ציבורי שבהם אסור לעבור את המהירות החוקית מותרת, וזו לרוב אחריות הנווט.

והעבודה של עידו על הדשבורד הזה - מדהימה. אין מילה אחרת.

jonesy
05-03-08, 18:03
והעבודה של עידו על הדשבורד הזה - מדהימה. אין מילה אחרת.

אולי אין מילה אחרת, אבל מדהימה זה understatement מטורף.
יצירת אומנות נראה לי יותר קרוב.

מוטי.

-->