PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהטמנת מים בדרום הארץ

nmrdxt
04-03-08, 23:30
שלום!

אני מתכנן ללכת את שביל ישראל מה-1/4, מצפה להגיע לדרום באזור תחילת מאי.

אני יודע שמדובר בכחודשיים מהיום, אבל בכל זאת, אני רוצה לדעת מראש אם יש נקודות תורפה בהן איאלץ למצוא פיתרון יצירתי, ולכן אני מעוניין לדעת אם מישהו עובר (בד"כ) באחת מהנק' הבאות ויהיה מוכן לעזור בהטמנת מים :
1. מצפה מכתש.
2. מצפה תמר.
3. חניון בסוף נחל עפרן, למרגלות הכרבולת.
4. עין שביב או גב חווה.
5. גב חולית או חניון באזור נחל צבירה.
6. בתחילת נחל ברק, סמוך לכביש 90.
7. חניון שחורת.
8. חניו יהורם.

אלו מכם שעושים זאת בהתנדבות, כל הכבוד וההערכה - תודה על כך! אלו שבכל זאת גובים על כך סכום כלשהו, אני מוכן לשלם, כאחד שחווה התייבשות - אני מעדיף להיפטר מסכום מסוים מאשר לחוות זאת שוב ... :)

תודה רבה מראש,
נימרוד

(nmrdxt @ gmail.com)

יונתןמצפה
04-03-08, 23:39
לצערי לא אוכל לעזור לך ככל הנראה, אך מכיוון שיש עוד זמן אז מי יודע.
קח בחשבון שהגבים בנחל ברק וורדית מלאים ודורשים שחייה. זה אירוע נדיר ויש להיערך לכך. בכל אופן שווה ביותר.
יונתן

עירא
05-03-08, 00:00
אלו שבכל זאת גובים על כך סכום כלשהו, אני מוכן לשלם, כאחד שחווה התייבשות - אני מעדיף להיפטר מסכום מסוים מאשר לחוות זאת שוב ... :)

אם אתה ממן את הדלק אני אשמח לצאת (איתך ביחד, אני לא חופר לבד...) לסיבוב הטמנות (הקפה עלי)

עירא

skoza
06-03-08, 06:42
אהלן אחי,אני מתכוון לצאת ממש בסוף מרץ,
יומיים שלושה לפנייך
תרשום תמייל שלך אולי נצא בתאריך דומה ויהיה קל יותר עם ההטמנות...
זה המייל שלי בכל אופן
[email protected]
צור קשר.

nmrdxt
09-03-08, 17:09
תודה למגיבים.

אם אתה ממן את הדלק אני אשמח לצאת (איתך ביחד, אני לא חופר לבד...) לסיבוב הטמנות (הקפה עלי)

עירא

הבעיה שלי היא שאין לי יום פנוי בשבועיים שלושה הקרובים... הרבה דברים להספיק בעבודה לפני היציאה. בכל מקרה, אם אצליח למצוא יום פנוי - כמה בערך אתה מניח שדלק בסיבוב כזה עשוי לעלות ?

סטאס, המייל שלי נמצא בהודעה הראשונה. אתה גם יוצא מצפון לדרום ?

עירא
10-03-08, 01:43
כמה בערך אתה מניח שדלק בסיבוב כזה עשוי לעלות ?

הרבה :evil:

חישוב גס של ליטר לכל 6 ק"מ.

בהנחה שיוצאים מאיזור ב"ש ונוסעים לאילת וחזרה + סיבוב בשטח להערכתי סד"ג של 600 ק"מ או ש"ח....

עירא

idanw
11-03-08, 21:17
הרבה :evil:

חישוב גס של ליטר לכל 6 ק"מ.

בהנחה שיוצאים מאיזור ב"ש ונוסעים לאילת וחזרה + סיבוב בשטח להערכתי סד"ג של 600 ק"מ או ש"ח....

עירא

בדיוק אתמול עשיתי סיבוב כזה...באר-שבע-דימונה-שדה בוקר-מכתש רמון- נקרות-אילת (10 הטמנות) 700 ק"מ!

נמרוד
11-03-08, 21:22
עידן, יונתן... יש איזשהי רשימה מדויקת של נקודות הטמנה, עם נ.צ. ותיאורים, ורמת חשיבות של הנקודה מבחינת ההולכים בשביל (ורצוי אפילו תמונות מהשטח לוידוי הנקודות) איפשהו ברשת? אם לא, זה משהו ששווה להכין.

idanw
11-03-08, 21:50
אני אכין אחד כזה, זה יקח זמן מה...

יונתןמצפה
12-03-08, 23:44
עידן, יונתן... יש איזשהי רשימה מדויקת של נקודות הטמנה, עם נ.צ. ותיאורים, ורמת חשיבות של הנקודה מבחינת ההולכים בשביל (ורצוי אפילו תמונות מהשטח לוידוי הנקודות) איפשהו ברשת? אם לא, זה משהו ששווה להכין.

יש את פורום שביל ישראל (http://www.hike.co.il/forum_topics.asp?FID=8&PN=1) העיקרי. צור מהאתר גולש שם הרבה.

יש שם בדיוק את כל המידע הזה, לא בטוח לגבי התמונות. אני חושב שמה שאתה מציע יתרום רבות להולכים במידה ויעלה כאן באתר.
עידן- אם אתה לוקח על עצמך להכין כזאת רשימה כדאי שתהיה בקשר עם זמי מנהל הפורום של שביל ישראל.
ז"א- אני רוצה להזכיר שהפורום הזה נועד לעזור לא רק למטיילי השביל.
דווקא מסלולים פחות מטויילים שאין בהם הטמנות קבועות הם יותר מטיויילים על ידינו בעלי הג'יפים. (אבו טרייפה, נחלים גדולים, מדבר יהודה).
אלו מקומות שללכת שם ללא הטמנות הרבה יותר מסובך מקטעים בשביל ישראל ומצד שני המון ג'יפים עוברים שם באופן כמעט קבוע...

nmrdxt
14-03-08, 18:42

יש את הדף הזה :

http://shvil.wikia.com/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A9%D7%91%D7 %99%D7%9C_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

ללא תמונות...

נמרוד
14-03-08, 22:43
כן, זה המידע שחיפשתי. אני חושב שאפשר לקדם את החיבור בין הקהילות אם נעלה כאן באתר כתבה, שאפשר לקרוא לה לצורך העניין "מדריך שביל ישראל - לג'יפאים", שתכלול הסבר על הפרויקט, על ההולכים, איפה ובאילו עונות פוגשים אותם ואיך אפשר לעזור - כולל מקומות ההטמנה החשובים שהם גם על דרכי הג'יפים הראשיות. ג'יפאים ברובם לא קוראים את אתרי הולכי השתיים ולהיפך, יש חפיפה אבל היא לא גדולה - שיפור הקשר יכול לעזור להולכי על 2 בפועל ולנו רוכבי על 4 לשפר את התדמית והרבה.

אפשר להתחיל עם שרשור חדש כאן בפורום - מי שיש לו זמן, שיתחיל לכתוב כאן את המדריך הזה וכשיהיה מוכן אני אערוך אותו לכתבה מסודרת באתר הראשי שתזכה לחשיפה גדולה בגוגל. תמונות של נקודות ההטמנה יעזרו מאד, אין סיבה שבמהלך האביב הקרוב לא נשיג תמונות כאלו של רוב המטמנות.

עידן, יונתן, צור, עירא... בזמנכם החופשי.

WildLove
14-03-08, 23:30
כן, זה המידע שחיפשתי. אני חושב שאפשר לקדם את החיבור בין הקהילות אם נעלה כאן באתר כתבה, שאפשר לקרוא לה לצורך העניין "מדריך שביל ישראל - לג'יפאים", שתכלול הסבר על הפרויקט, על ההולכים, איפה ובאילו עונות פוגשים אותם ואיך אפשר לעזור - כולל מקומות ההטמנה החשובים שהם גם על דרכי הג'יפים הראשיות. ג'יפאים ברובם לא קוראים את אתרי הולכי השתיים ולהיפך, יש חפיפה אבל היא לא גדולה - שיפור הקשר יכול לעזור להולכי על 2 בפועל ולנו רוכבי על 4 לשפר את התדמית והרבה.

אפשר להתחיל עם שרשור חדש כאן בפורום - מי שיש לו זמן, שיתחיל לכתוב כאן את המדריך הזה וכשיהיה מוכן אני אערוך אותו לכתבה מסודרת באתר הראשי שתזכה לחשיפה גדולה בגוגל. תמונות של נקודות ההטמנה יעזרו מאד, אין סיבה שבמהלך האביב הקרוב לא נשיג תמונות כאלו של רוב המטמנות.

עידן, יונתן, צור, עירא... בזמנכם החופשי.
ראה את זה כמטופל (או שיש עוד מישהו שמתנדב להכין, ואז אני אשמח סתם לעזור?)

נמרוד
14-03-08, 23:41
לך על זה, תתחיל שרשור חדש, כל מי שיכול מוזמן להוסיף, כשזה יהיה מספיק בשל אני אקח את זה הלאה.

asafk
15-03-08, 18:59
מפה לשם עשיתם לי חשק.... אני חושב לאיזה מקום בעולם לנסוע באביב לטַרֶק, ובעצם... למה לא לשביל ישראל... שאת רובו ככולו כבר עשיתי מקטעים-מקטעים, אבל עוד אף פעם לא במכה אחת...

אסף.

OFF-RoaD
15-03-08, 19:28
למה לא באמת? זו אחת החוויות החזקות שעברתי, וככה אור כמעט כל אחד שעשה את המסלול.
אם יש לך את הזמן, את הרצון, ואת היכולת - ממליץ בחום. לפני שאתה הולך לרעות בשדות זרים, טייל כאן בארץ. אתה לא מאמין בכלל כמה אנשים מדהימים תפגוש וכמה דברים תלמד על המדינה ועל העם הזה. לדעתי? מבחינת נוף וההליכה יש מקומות טובים יותר לטייל. אבל אישית? 50% לפחות מהחוויה מורכבת מהאנשים שפגשתי בדרך ועזרו לי, ממקומות "ישראליים" שביקרתי בהם, וכו'. את זה אין בשום מקום אחר.

גל מגל
16-03-08, 14:34
בכול אופן השביל חוויה מעניינת ישראל, מזוית אחרת...
עם עדיין צריך מים בנחל ברק 0523666766
גל

tzurlis
01-02-09, 15:43
דרום
אזהרה
קיימת בעיית גניבות של הטמנות באיזור באר אפעה, מצד תמר ונחל חווה .

* צומת כביש 258 והשביל (איזור באר אפעה). באיזור זה אירעו בעבר גניבות של הטמנות בעיקר ע"י בדואים. יש לבדוק שעין זרה אינה צופה בכם. כמו כן להטמין באדמה ולא בשיחים ומעט מזרחית לכביש ולא קרוב אליו.
* איזור מיצד תמר.
* במפער המכתש הקטן.
* בנקודת חצית השביל את כביש 227 -לא ניתן לסמוך על מקור מים לא אזרחי, הסמוך למעלה עלי.
* בסמוך לעליה לסנפיר הגדול מול חניון עין ירקעם נ"צ 152491 1040248
* בשיח המלוח הצמוד לחניון הלילה מחוץ לנחל עפרן 143089 1027513 נגיש לרכב 4X4 בלבד.
* בחניון הלילה מצפון לחוד העקב 134159 1027439 . נגיש לרכב 4X4 בלבד.
* בחניון הלילה מצפון מערב לנחל חווה 139968 1015407 נגיש לרכב 4X4 בלבד.
* בחניון הלילה בנחל גוונים במכתש רמון 141937 1000412
* בחניון הלילה "גב חולית" מפגש נחל גלד – נקרות 155105 1004863 נגיש לרכב 4X4 בלבד.
* בחניון הלילה בנחל צבירה 160479 1004610
* בסמוך למואה ח. יום, נ"צ 165398 994560
* בכניסה לקניון ברק 158784 976926
* בכניסה לקניון ורדית 151875 973558
* כביש 40 ק"מ 40 - בשל סגירת ברז מקורות. ניתן להגיע עם רכב קל.
* צומת ציחור.
* בנחל מלחן במפגש ליד בארות מתק
* בנחל רחם במפגש עם נחל שני 142179 898486
* בכניסה לקניון שחורת 143083 892467 . בכניסה לקניון שחורת רשות הטבע והגנים הציבה ארגז לצורך ההטמנות (11.1.09). ההטמנה באחריות המטיילים.
* לחלופין בשל ריבוי מטיילים בכניסה לקניון שחורת, ניתן להטמין מעט צפונה מהכניסה לקניון שחורת, לצד השביל השחור.
* בחניון הלילה של הר יהורם 138709 888986

PW
01-02-09, 17:20
יקיריי:
מי שצריך סיוע בתיאום לקבלת מים ממצפה מכתש, מוזמן לפנות בה"פ.
בבקשה.

מדברון
14-02-09, 10:39
היי

אני מקפיץ (בתשלום) מים (לא סומך על הטמנות) באזור הרי אילת, "על הדרך" מביא קרשים למדורה ולוקח את האשפה...

בכל מקרה צור קשר ב [email protected] יתכן ויהיה לי פתרון ללא עלויות כספיות.

רון

reutyeku
24-02-09, 11:53
לצערי לא אוכל לעזור לך ככל הנראה, אך מכיוון שיש עוד זמן אז מי יודע.
קח בחשבון שהגבים בנחל ברק וורדית מלאים ודורשים שחייה. זה אירוע נדיר ויש להיערך לכך. בכל אופן שווה ביותר.
יונתן
היי
אנחנו מתכוונים להתחיל את השביל ב8 למרץ מהדרום. תוכל אולי להסביר לי איך צריך להערך לשחיה בגבים האלה?
חוץ מזה אנחנו מחפשים שותפים לסיבוב הטמנות בתחילת מרץ כדי לחסוך במחיר.
אם מישהו מעוניין שיצור קשר.
עירא- איך יוצרים איתך קשר?
תודה!

kobiarava
24-02-09, 13:53
היי
אנחנו מתכוונים להתחיל את השביל ב8 למרץ מהדרום. תוכל אולי להסביר לי איך צריך להערך לשחיה בגבים האלה?
חוץ מזה אנחנו מחפשים שותפים לסיבוב הטמנות בתחילת מרץ כדי לחסוך במחיר.
אם מישהו מעוניין שיצור קשר.
עירא- איך יוצרים איתך קשר?
תודה!

ההודעה של יונתן, מן הסתם, רלוונטית ללפני שנה-התאריך בו נכתבה. השנה אין שום טיפת מים בגבים בורדית וברק, לכן אני בספק אם יש צורך להערך לשחיה....

Yuvalsh
22-04-16, 15:45
נחל ברק/ כביש 90 ב- 27.4 אחה"צ.
חניון יהורם: 29.4 בבוקר.
יובל
[email protected]

חג שמח

-->