PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהת קאיה ספורטג' ארוכה באמצעות ספייסרים \ אקולונים

ido_heller
05-03-08, 08:15
רציתי לשאול בבקשה מהם החסרונות בהגבהת קאיה ספורטג' באמצעות ספייסרים \ אקולונים .

אשמח לקבל מענה בנושא מאנשים שיודעים.

בתודה , עידו.

נמרוד
05-03-08, 08:30
רציתי לשאול בבקשה מהם החסרונות בהגבהת קאיה ספורטג' באמצעות ספייסרים \ אקולונים .

אשמח לקבל מענה בנושא מאנשים שיודעים.

בתודה , עידו.

זה לא שיש חסרונות כמו שהיתרונות מוגבלים. ספייסר מוסיף גובה בצורה הכי פשוטה והכי זולה, וכל עוד מדובר על ס"מ אחד, שניים, אין אם זה בעיות - אתה מקבל את אותו רכב גבוה בשני ס"מ. אם זה מה שעוזר לך להכניס מידת צמיג קצת יותר גדולה בלי שפשוף - לך על זה.

אבל הגבהה משמעותית ברכב שטח היא של 5-6 ס"מ לפחות - "2.5 אינץ'" זה מה שנחשב להגבהה מינימלית לרוב. וכאן כבר יש עדיפות ברורה לקפיץ חדש, שגם יתן מהלך גדול יותר ולא רק גובה.

השאלה היא מה המטרה שלך. מה אתה רוצה מהרכב, ולכוון את השאלה יותר - איזו מידת צמיג אתה מעוניין להתקין?

עודד זנטון
05-03-08, 11:06
עד כמה שאני מבין, הלחץ הנקודתי על המרכב (היכן שנמצא האוקולון) גורם חלודה וקרעים במקום.

נמרוד, תקן אותי אם אני טועה.

אדי
05-03-08, 11:31
עד כמה שאני מבין, הלחץ הנקודתי על המרכב (היכן שנמצא האוקולון) גורם חלודה וקרעים במקום.

נמרוד, תקן אותי אם אני טועה.
שניכם צודקים. אוקלון הוא חומר פלסטי המשמש ל-2 ייעודים המוכרים לנו:
1. הגבהות מרכב, או בעברית "בודי ליפט", שזה היישום הבעייתי יותר שהתייחסת אליו.
2. התקנת ספייסר, תותב, שמתווסף בטור לקפיץ סליל ע"מ להגביה את הרכב. כאן אין משהו "רע" אבל מצד שני גם לא הרבה טוב ... זה מתאים יותר כדי לתת את ה"פיניש" בהגבהה ע"מ התאים את הקפיץ לרכב/צמיג.

עודד זנטון
05-03-08, 12:09
א. תודה.
ב. אני מבין שזה אינדוודואלי לרכב אבל באיזה גובה מתחילה להיות בעיה עם הכניסה של הדרייבשאפט לטרנספר (הצלבים מקבלים זוית יותר חדה)?

עריכה - באיזו זוית הצלבים מפסיקים לנוע עגול?

סוזי המשתוללת
05-03-08, 14:46
עודד
צלב להבדיל מcv לא מסתובב "עגול " אף פעם אלא בתנועה של גל סינוס אלא שבגלל שיש שני צירים לכל צלב והם ממוקמים בדיוק ב90 מעלות הם יוצרים שני גלים המבטלים אחד את הרעידות של השני
למיטב זכרוני זווית עבודה של 20 מעלות בצלב היא גדולה מאד

asafk
05-03-08, 21:34
אוקולונים מעל הקפיץ מגבילים את המהלך בצורה לא טבעית. כתוצאה מזה, הקפיץ נסגר על עצמו, במקום לבאמפסטופ, וייגרם נזק לקפיץ. פרט לזה יש נזקים בסביבת הקפיץ (למשל בתושבות).

אסף.

ido_heller
06-03-08, 18:54
פששש... לא ידעתי שיש באתר אחד כל כך הרבה מקצוענים ואנשים שאוהבים לעזור !

ואני חשבתי שבאתר שלי (jeep-speed) יתנו לי מענה טוב יותר

טעיתי

עודד זנטון
06-03-08, 19:03
גם אני איפושהו ליפני שנתיים למדתי את העובדה הזו.
עם הזמן, היתנקז רוב רובו של זמן הרשת שלי פה בין כותלי הבית הזה..

ברוך הבא.

הצפרדע
06-03-08, 21:48
יש הרבה בעיות הקשורות בהגבהה כזאת, כולל מה שכתבו כאן.

הענין העיקרי בכל מה שקשור ליכולת בשטח(וזה מה שאני מבין שאתה מחפש) הוא שבהגבהה הזאת אתה לא משנה את אורך הקפיץ ואת אורך הבולם ולכן ההגבהה באה ע"ח מהלך הפתיחה, אשר ברכב כזה הוא ממילא די קטן.

יהיה לך מהלך כניסה(עם סגירה על הקפיץ ולא על הבאמפסטופ) ומהלך יציאה של תרנגולת שייעצר ע"י הבולם אשר לא יחזיק מעמד הרבה זמן בצורה זאת.

לא מומלץ אלא אם אתה מחליף גם את הבולמים.

נמרוד
06-03-08, 22:13
אוקולונים מעל הקפיץ מגבילים את המהלך בצורה לא טבעית. כתוצאה מזה, הקפיץ נסגר על עצמו, במקום לבאמפסטופ, וייגרם נזק לקפיץ. פרט לזה יש נזקים בסביבת הקפיץ (למשל בתושבות).

אסף.

אם מגביהים יותר ממ"מ ספורים עם ספייסר, אז מה שאסף כותב יקרה - הקפיץ עלול להסגר כריכה-על כריכה, לא טוב לקפיץ ולא טוב לרכב, הבאמפסטופ הגמיש נועד לבלוע את רוב האנרגיה של סגירת מתלה ובלעדיו המכה עוברת ישירות דרך הקפיץ שנסגר על עצמו לתושבות ולשלדה. בנוסף מה שברוך (הצפרדע) כתב נכון וברור מאליו, ולכן כתבתי בהתחלה - זו שיטה אמנם זולה מאד אבל גם מוגבלת מאד להגבהה של רכב, לא יותר מס"מ-שניים בפני עצמה.

ואם כבר מאריכים גם את הבאמפסטופ, ומחליפים בולמים, ואולי גם צינורות בלם שזו בעייה אחרת... אז החסכון לא כזה גדול. עדיף להחליף קודם כל קפיצים, ראה דוגמא (http://www.jeepolog.com/276.html).

ido_heller
09-03-08, 10:48
במידה והרכב בגובה הסטנדרטי שלו כרגע , האם הגבהה של 5-6 ס"מ תזיק לו בצורה כלשהי ???

ido_heller
09-03-08, 10:51
*** שני נושאים מוזגו. נא לא לפתוח שרשורים נוספים אלא להמשיך קיימים. תודה, המערכת ***

איציק - 4X6ZH
09-03-08, 11:04
לא מומלץ להגביה כמה ס"מ לרכב שנעשה בו שימשו רגיל על כבישים .
הגבה כזאת גוררת שינויים נוספים ועומסים על מערכות אחרות .
התוצאה בלאי וחוסר בטיחות \ יציבות

ido_heller
09-03-08, 16:29
איציק ,

5-6 ס"מ גם תזיק לדעתך ????

נמרוד
09-03-08, 20:51
לא יותר מ5 ס"מ, זה מה שמקובל בכלים עם מתלה קדמי נפרד. המגבלה העיקרית נמצאת בציריות. כל הגבהה משפיעה על אורך החיים של הציריות ומפרקי ההיגוי, אבל הנסיון מראה שהגבהה מתונה כאמור היא פשרה טובה לטובת הכנסת צמיג גדול מעט יותר ושיפור היכולת בשטח.

הצפרדע
09-03-08, 22:44
השאלה העיקרית היא מה אתה הולך לעשות עם הרכב.

אם אתה נוסע 95% מהזמן על הכביש, כמו רוב הג'יפונים העירוניים, ואתה גם לא משנה גלגל לגדול יותר, אז באמת איציק צודק ולא רק שאין בכך שום יתרון, יש בזה כדי לגרום נזקים וגם כדי ליצור סיכון - הגבהה יכולה לפגום בהיגוי, העלאת מרכז כובד יכולה להיות בעייתית בעקר בתנאי כביש ומזג אויר גרועים, וכיו"ב בעיות.

אם אתה מבלה הרבה מאד בשטח וגם מגדיל גלגל אז נמרוד צודק ואפשר לחיות עם הגבהה של 6 ס"מ בתנאי שאתה ער לשינוי בהתנהגות הרכב ואתה גם נזהר בהתאם.

להגביה רק בשביל הפוזה או בשביל להצליח "לעבור" איזה עליה או סלע בטיול של פעם בכמה חודשים עם החברה ולהראות שאתה תותח, ממש לא.

אני למדתי על בשרי מזמן שני דברים בהקשר זה-

האחד, שכל שינוי כזה גורר איתו השפעות משמעותיות על הרכב ועל התנהגותו, ועלול לפגוע בכל מיני מערכות קשורות, כולל בלמים(גלגל גדול יותר למשל) וכולל היגוי, שלא לדבר על נזקים לציריות, מיסבים, תפוחי מערכת ההיגוי, צינורות בלמים, פגיעה בקפיצים ובעקר בבולמים, וכו' וכו'.

והשני, שהסטאפ הכי טוב לרכב שבו אתה נוסע הוא הסטאפ של היצרן, וזה פרט למקרים ממש יוצאים מן הכלל.

שורה תחתונה - אם אתה לא ממש מוכרח או צריך את השינוי, אל תעשה אותו, גם אם כמה בעלי עסקים של "שיפור" ג'יפים ימליצו עליו בחום רב......

ido_heller
10-03-08, 12:40
ח'ברה , הרכב הזה מתיישב בכל הזדמנות שיש לו.

בחוף פלמחים באתי לשבת על החוף ולהתפנק בשמש סך הכל וגם בשישי וגם בשבת נאלצתי להעזר במישהו שיוציא אותי משקיעה\ישיבה.

אין אפשרות לנסוע עם הרכב עם לחץ אויר נמוך מבלי לגרד את כל השטח\חוף הים שאתה נוסע בו.

עכשיו שאני חושב על זה הבעיה לא בגובה של הבודי אלא בגובוה של הסרנים ! ! ! בקיצור - רק צמיגים גדולים זה הפתרון שלי

הצפרדע
10-03-08, 12:58
לא, רק אוטו אחר הוא הפתרון לבעיה שלך.

במחשבה שניה, אולי דוקא נהג אחר.....:twisted:

נמרוד
10-03-08, 18:05
הקביעה של ברוך הצפרדע קצת קיצונית אני חושב. כל רכב שטח ניתן להזיז מנקודת העבודה שקבעו מהנדסי הייצרן - במידה סבירה. הם תכננו אותו למשתמש ממוצע כלשהו. אם אתה לא משתמש ממוצע, אתה יכול וצריך להתאים את הרכב לעצמך.

הנסיון מראה שהגדלת מידת הצמיג ל235/75R15 יחד עם הגבהה מתונה של אותם שני אינצ'ים או חמישה סנטימטרים, עושה טוב לספורטאג' בשיקול כללי. זה בהנחה כמובן שאתה כן משתמש ברכב גם כרכב שטח (אחרת לא היית שואל בג'יפולוג :lol: ). יש לא מעט ספורטאג'ים עם המפרט הזה, הם נוסעים בשטח ובכביש לשביעות רצונם של בעליהם (הלא ממוצעים) יש גם קפיצי הגבהה לרכב על המדף של יצרני השיפורים, את הכתבה של שיה (http://www.jeepolog.com/276.html)אני מניח שכבר קראת. הוא חקר, בדק, קנה קפיצים, הרכיב, והם הגביהו לו את הרכב בדיוק ב4.5 ס"מ מקדימה ו4 מאחורה. נראה לי שזה בדיוק מה שאתה מחפש.

OFF-RoaD
10-03-08, 21:18
רק לשם הסקרנות, כשאתה מדבר על ארוכה, אתה מדבר על הארוך ה"רגיל" ולא דגם הוואגון המוארך יותר, נכון?

אישית, אני נוסע עם ספורטאז ארוכה "רגילה", עם הגבה של קפיצי אייבך (כמו שיה), וצמיגים סטנדרטיים (לא מצאתי דרך להגדיל את המידה ברשיון...אהמ אהמ אהמ), עם פגוש קדמי מתוצרת עצמית לשיפור זוית הגישה, ומאוד מבסוט יחסית לגיפון שהאוטו הזה נועד להיות...

star64
11-03-08, 20:47
איציק ,

5-6 ס"מ גם תזיק לדעתך ????

עידו שלום!!
אני מגיב על ההודעה שלך למרות שזה קשה לכתוב אבל ראיתי שכתבת גם בפורום אחר.
אז אני יסביר לך פשוט, האוקולון שמשתמשים בו כולם עשוי מגומי קשיח לעומת זה אני משתמש באלומניום הגובה שאתה מקבל בערך 8 ס"מ פחות או יותר.
מהלך המטלה מתקצר רק אם אתה נשאר עם הבולמים הקיימים שלך.
במידה ואתה מחליף בולמים, המהלך גדל וזה רק לגבי החלק האחורי.
בחלק הקדמי זה לא ישנה שום דבר כי הקפיץ נמצא בתוך הבולם.
עכשו השאלה היא כסף כמה אתה מוכן להשקיע על הגבעות?כל השמות שהזכרת הם טובים,כולם עושים את אותה עבודה אם אתה מחליף את כל הסט גם קדימה וגם אחורה ואם אתה מעניין לראות הגבעה ע"י נקרא לזה אוקולונים ואלומניום, תגיע לפלד 21 בחולון ותראה רכב שהגבעתי ע"י אוקולונים והחלפת שני בולמים אחוריים בלבד.
אני מקווה שעניתי לך על כל מה ששאלתה בפרום הזה ובפורם השני שכתבת.
לגבי אם קורה משהו לבודי או למרכב של הרכב עם טבעות אז לא קורה כלום תאמין לי מנסיון.
אני מרכיב להרבה מכוניות ואני גם מיצר את האוקולונים באלומניום אתה מוזמן לבוא לראות את זה.

mark
14-03-08, 15:58
רק לשם הסקרנות, כשאתה מדבר על ארוכה, אתה מדבר על הארוך ה"רגיל" ולא דגם הוואגון המוארך יותר, נכון?

אישית, אני נוסע עם ספורטאז ארוכה "רגילה", עם הגבה של קפיצי אייבך (כמו שיה), וצמיגים סטנדרטיים (לא מצאתי דרך להגדיל את המידה ברשיון...אהמ אהמ אהמ), עם פגוש קדמי מתוצרת עצמית לשיפור זוית הגישה, ומאוד מבסוט יחסית לגיפון שהאוטו הזה נועד להיות...
יש מצב לתמונות של הפגוש?גם אני שוקל לבנות לבד,אז כל מידא תעזור...

שעיה כליף
20-03-08, 22:43
הגבהתי והגדלתי כאמור (הלוואי והייתי יכול לעזור בהגדלה)

אפשר היה להוסיף :
ג'אנטים עם אופסט - להרחיק טיפה את הגלגל מהמרכב דבר שיתרום מעט למהלך הקצר
או/ו אוקלונים - שוב לשיפור המהלך - במידה שהדבר לא יפגע בזוית הכניסה של הציריה

בסה"כ - השיפור הכולל מוצלח ביותר ומתבקש.

אלכסי
22-05-08, 19:49
לא פעם ראשונה דיווחים לגבי קפיץ ארוך או ספייסר.
יתר נכון הסיקום, שספייסר מקטין מהלך מתלה.
לא יודעה ספורטז' אבל יודעה ויטרה.
בויטרה שלי עשיתי הגבהה עם קפיצים קינג, בויטרה אחר עם ספייסרים.
שתי הגבהות 4.5 ס"ם, כולל החלפת בולם אחורי לארוך יתר.
אז מה אבדל?
סגרתי וירטואלי קפיץ ישן עם חוט דג וקפיץ חדש עם קפיץ אובה וקיבלתי שבמצב סגור קפיץ חדש גבוה ל 3.5-4 ס"מ. בעצם זה גובה של ספייסר. עם מילים אחרות קפיץ ישן עם ספייסר וקפיץ חדש במצב סגור עם ותו גובה.
אז איפה איבדה במהלך מתלה?

pinister
25-05-08, 07:57
שלום אלכסי.
הקפיץ, כמו הבולם, "מונחים" על זרוע הגלגל, ועליהם "יושב" גוף הרכב.
לרכב מצב "אפס", שאותו קובעים משקל הרכב וקושי הקפיץ (ומעל כולם, היצרן...).
כאשר הרכב עולה ויורד, הקפיץ מתכווץ ומתארך, וגם הבולם.
לבולם תחום תנועה מוגדר לכל כיוון.
אם מגביהים את הרכב באמצעות ספייסרים, תושבת הקפיץ והבולם העליונה אינה עולה במצב "אפס", כי הספייסר מותקן מעל התושבת, ואז תחום העבודה של הבולם נשאר כמו במקור.
אם משתמשים בקפיצי הגבהה, הרי שבעצם מרימים את התושבת העליונה של הקפיץ/בולם (ואיתה מתרומם כל הרכב).
הרמת הרכב באמצעות קפיץ מנצלת חלק ממהלך הבולם בכיוון פתיחה, ונשאר מהלך קטן (אם בכלל, תלוי במהלך המקורי ובהגבהה) עד פתיחת הבולם עד סופו (או בעצם עד ה"באמפסטופ" שנועד למנוע פגיעה בבולם).
אם משאירים את המצב כמו שהוא הבולמים יפתחו מהלך בזמן שהרכב מיטלטל, וגמישות המתלים בשטח תיפגע.
מסיבה זו יש לשנות את הבולמים או את מיקומם (כדי להחזיר את הבולם לנקודת ה"אפס" המקורית) או אפילו להתקין בולמים ארוכי מהלך (כדי לנצל את ההגבהה לקבלת יותר גמישות בשטח).
בברכה.
פיני

אלכסי
25-05-08, 20:17
כנירה הנתון הסברתי לא מספיק מדויק.
יש לי שני סטים קפיצים, חדשים ארוכים וישנים עם ספייסרים.
-שני סטים בעומס התחלתי מחזיקים בודי באותו גובה מהשלדה.
-שני סטים במצב סגור באותו אורך.
כל ההבדל זה קושי של קפיץ (ששייך ל K קבועה) ולא משפיה למהלך מתלה.
לפי הנתונים האלה לא מאבדים מהלך מתלה.

שעיה כליף
25-05-08, 21:22
אלכסי אתה צודק
מדובר בטעות נפוצה שחוזרת על עצמה שהוספת ספייסר מקטין את המהלך
טעות - המהלך לא קטן הוא נשאר זהה
הספייסר רק מרים את ה"בודי" ומהלך הקפיץ לא משתנה
הטעות נובעת מה"ציפייה", בבודי גבוה מצפים למהלך ארוך יותר - שלא מגיע.

pinister
26-05-08, 07:47
חברים.
מספר דברים כאן לא ברורים לי, ויש לי תחושה שאנשים מתכוונים כאן לדברים שונים.
ראשית, עד כמה שידוע לי, לספורטאז' מתלים נפרדים מלפנים וסרן חי מאחור. אם זה נכון, האם השרשור הזה "מדבר על המתלים הקדמיים?
שנית, נראה לי שבמילה "ספייסרים", חלק מתכוונים להרמת גוף הרכב על גבי הבולמים (מה שלא משנה את מהלך המתלה לשני הכיוונים אלא מגביה את גוף הרכב "בלבד"), וחלק מתכוון לספייסר המאריך את הקפיץ (במקום להחליפו בקפיץ ארוך יותר), וזה כן משנה את מצב הבולמים, ומשאיר (כפי שכתבתי קודם) פחות מהלך לפתיחה.
אז למה התכוון המשורר?

אלכסי
26-05-08, 22:50
חברים.
מספר דברים כאן לא ברורים לי, ויש לי תחושה שאנשים מתכוונים כאן לדברים שונים.
ראשית, עד כמה שידוע לי, לספורטאז' מתלים נפרדים מלפנים וסרן חי מאחור. אם זה נכון, האם השרשור הזה "מדבר על המתלים הקדמיים?
שנית, נראה לי שבמילה "ספייסרים", חלק מתכוונים להרמת גוף הרכב על גבי הבולמים (מה שלא משנה את מהלך המתלה לשני הכיוונים אלא מגביה את גוף הרכב "בלבד"), וחלק מתכוון לספייסר המאריך את הקפיץ (במקום להחליפו בקפיץ ארוך יותר), וזה כן משנה את מצב הבולמים, ומשאיר (כפי שכתבתי קודם) פחות מהלך לפתיחה.
אז למה התכוון המשורר?
מדברים ספייסר לגבי הגבהה שילדה מאל סרנים.
כל הסיפור לגבי מתלים עם קפיצי סליל.
אין שום קשר בין בולמים והגבהה.

חבל שמומחים לאונים.

asafk
26-05-08, 22:54
לגבי המהלך- זה לא מפתיע. העניין בהגבהה עם קפיצים ארוכים הוא שהמהלך הכולל (מפתיחה מלאה לסגירה מלאה) גדול מהמהלך של הגבהה עם ספייסרים. אבל אתה לא מדדת מהלך מלא. מדדת מהלך מ"גובה עמידה" לסגירה- בעצם, מדדת את מהלך הסגירה, שנקבע על ידי הבאמפסטופ. בהקשר הזה אני חייב לומר שקפיצי הגבהה על פי רוב הם עם קבוע קפיץ מעט גדול יותר, מה שאולי לא נכון בדוגמה שניתנה לעיל.

אסף.

אלכסי
26-05-08, 23:31
לגבי המהלך- זה לא מפתיע. העניין בהגבהה עם קפיצים ארוכים הוא שהמהלך הכולל (מפתיחה מלאה לסגירה מלאה) גדול מהמהלך של הגבהה עם ספייסרים. אבל אתה לא מדדת מהלך מלא. מדדת מהלך מ"גובה עמידה" לסגירה- בעצם, מדדת את מהלך הסגירה, שנקבע על ידי הבאמפסטופ. בהקשר הזה אני חייב לומר שקפיצי הגבהה על פי רוב הם עם קבוע קפיץ מעט גדול יותר, מה שאולי לא נכון בדוגמה שניתנה לעיל.
אסף.

מהלך מתלה מודדים בשתי נקודות – פתיחה מלאה וסגירה מלאה.
כמה שידוע לי הפתיחה היא שייחת לכמה דברים.
במצב שלנו מה שהוצר פתיחה זה בולם. (אפילו קפיץ איננו בכלל).
בקשר סגירה בנתון שלי כתוב שזה בדוק ודי קרוב.

יש לי שני סטים קפיצים, חדשים ארוכים וישנים עם ספייסרים.
-שני סטים בעומס התחלתי מחזיקים בודי באותו גובה מהשלדה.
-שני סטים במצב סגור באותו אורך.
כל ההבדל זה קושי של קפיץ (ששייך ל K קבועה) ולא משפיה למהלך מתלה.
לפי הנתונים האלה לא מאבדים מהלך מתלה.

אני נוסעה עם הגבהה של קפיצים, אבל לא רואה בעיה למישהו שרוצה לחסוך ולהגביה עם ספייסרים.

-->