PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיסאות קדמיים ל- CJ/ מה עדיף?

פוצי
05-03-08, 12:51
יש למישהו המלצות או תובנות איזה סוג כסאות מומלץ להתקין?
חשבתי על כסאות ספארי (עדיין מחפש אם למישהו יש) שנראו לי הכי מתאימים פונקציונאלית.

tayrie
05-03-08, 15:47
טיפ קטן אחרי החלפת 2 סטים של כיסאות בתקופה מאוד קצרה - גובה וזוית התושבת ותנוחת הנהיגה לא פחות חשובה מנוחות הכיסא עצמו.

נמרוד
05-03-08, 15:58
כסאות ספארי/ונדורה מתאימים, נוחים למדי, מצופים סקאי אז קל לנקות אותם, די נוחים. אין כיוון לזוית הגב. מאד נפוצים בג'יפים.

ofervan
06-03-08, 11:14
אני התקנתי כסאות של פג'ו, 306 אם איני טועה.
מאוד נוחים, תומכים ורחבים (טובים לבעלי/בעלות תחת גדול...).
יש כיווני משענת, אני התקנתי יחד עם חגורות הבטיחות של הפג'ו.
יש חבר שנשבע בנקיטת חפץ שרק כסאות וולוו.
כל אחד וישבנו

AvigdorAharon
06-03-08, 17:03
אצלי מותקנים מזדה 323.
אם אתה מעוניין, יש לי כסא נהג של וולבו 740

אביגדור

חיים אמדו
08-03-08, 20:58
שלום
יש לי במיקרה זוג כיסאות של ספרי אבל רמה 3
הם לא מסקאי אלה מבד או זוג כיסאות של הונדה שנת 94
הם יכולים לעזור לך ללא תשלום כמובן
אני בטל:0509220135
חיים

ofervan
08-03-08, 22:04
לטעמי הכסאות עם ציפוי הבד עדיפים על הסקאי בגלל ההזעה

דרור ברלי
08-03-08, 23:07
ברוב המכוניות המושבים גבוהים מדי לצורך התקנה בג'יפ, וכל נושא תנוחת נהיגה זה אחד הדברים החשובים ביותר ברכב, כל רכב. אתה יכול לקחת את המושב הטוב ביותר בעולם, אבל אם הגובה והזוית לא יהיו נכונים, אתה תסבול ולא תוכל לנהוג בג'יפ יותר מחצי שעה רצוף.
אני לדוגמה - גבוה (188 ס"מ) ובעל רגליים ארוכות, ולטעמי המאוד אישי, תנוחת ישיבה גבוהה מדי פשוט לא נוחה, השליטה ברכב הרבה פחות טובה. כמעט כל ג'יפ שהותקנו בו מושבים מפירוק שמקורם ברכב כביש כלשהו, סבל מתנוחת נהיגה גבוהה יותר מדי. אני סבור שלצורך התקנה בג'יפ צריך למצוא מושבים בעלי כרית מושב דקה יחסית, או שהמסילות משולבות במושב בצורה כזו שתאפשר התקנתו בגובה נמוך ככל האפשר.
אם מושב מסוים מוצא חן בעיניך אבל יוצא גבוה מדי, אני ממליץ לבנות לו תושבות חדשות ונמוכות, העיקר שיישב נמוך ככל האפשר בג'יפ, כדי שתנוחת הנהיגה תהיה קרובה ככל שניתן לזו של הפרייבט שהמושבים ירדו ממנו.
המושבים היחידים מפירוק שאני מכיר שלא הצריכו שינויים בגובה התושבות המקוריות של הג'יפ הם של ואנדורה או ספארי. מושבי ואנדורה פסולים בעיני משום שאי אפשר לכוון את משענת הגב, וכן משום שהם מרופדים בסקאיי ובקיץ הסקאיי זה פשוט סיוט. מושבי ספארי עדיפים, אבל כמו מושבי הואנדורה, הם צרים מדי ולא תומכים בכלל, לא בגב ולא בירכיים.
לבעלי מימדים גוף גדולים, הייתי ממליץ לבדוק בכיוון של מושבים מוולבו גדולה כלשהי - 240/740/760/940/960 - זה יצרן שעמידות, הנדסת אנוש ונוחות נמצאים גבוה מאוד בסדר העדיפויות שלו. מושבים וולבו הם מעולים - נוחים ועמידים וחזקים. מאוד חזקים. הבעיה שלהם היא המימדים הגדולים - אלה בד"כ מושבים גדולים יחסית.
מושבים של משפחתיות יפאניות הם בד"כ אסון אמיתי - לא נוחים, לא תומכים, לעתים קטנים וקצרים מדי, וגם חלשים - הם לא יעמדו לאורך זמן בטלטולי השטח, יתעקמו ויישברו. אם אלה לא מושבים ספורטיביים במוצהר כמו של אימפרזה טורבו או הונדה TYPE-R כלשהי, אני ממש לא ממליץ. מושבים של SUV יפאני לעומת זאת, כמו פאג'רו או טרופר - הם מצויינים. חזקים, רחבים ונוחים, עם ריפוד עמיד ושניתן לניקוי בקלות יחסית. צריך רק לוודא שהם מתאימים מבחינת המידות.

בסופו של דבר, מושב טוב, נוח, חזק ותומך, גם עולה כסף - ואני מתכוון למושבים ספורטיביים/אורטופדיים ייעודיים מתוצרת טובה (ריקארו, שילמן ודומיהם). הם יקרים, אבל מדובר בגב שלך, ואלה מושבים שאתה יכול להעביר גם לרכב הבא שלך, כך שזו השקעה שלאורך זמן גם משתלמת.

tayrie
09-03-08, 01:50
טיפ נוסף - תושבת כיסא נהג מקורית של סופה מאוד נמוכה , מספיק נמוכה גם בשביל כיסאות שהמרחק בין המסילות שלהם למושב עצמו גדול.

פוצי
10-03-08, 08:19
המון תודה לכל המשיבים והממליצים.... בהחלט קיבלתי תמונה אמיתית של האפציות.

agamit
25-04-08, 12:25
ג'יפצ CJ מודל 90 למכירה לחלקים כולל 2 כסאות במצב מצוין !

-->