PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת התכנות- טנדר L200 מודל 91 2X4 - הסבה לבאגי/טראגי ?

nas
13-03-08, 10:55
אני כבר חודשים קורא בעייון פה בפורום, ורק מחפש איך ומתי להתחיל לבנות באגי משלי..
לאחרונה הוסב לצומת ליבי , שאני יכול לקבל טנדל מיצובישי L200 דאבל קבינה שנת 91 ידני קרבורטור , שלא במצב נסיעה.
הטנדר עומד כבר כמה שנים טובות ואינו מתניע..
בהנחה שאני מצליח ללגרום למנוע לעבוד...
זה אפשרי ??

הרעיון הוא לפרק את כל המרכב ולהישתמש ברוב המכלולים של הטנדר ולבנות מין טראגי קטן
להשאיר את השלד עם המנוע גיר הגה סרן אחורי ,בולמים, מיכל דלק והכל במקום , ולבנות מסביב לכל הסיפור שילדת היתהפכות.
להחליף צמיגים(הם כבר מתים) וקפיצים+ בולמים..

הרעיון הוא שלטנדר יש המון מומנט , ויחסי העברה נמוכים כי הוא צריך לנסוע עם משקלים גבוהים..

השאלה היא , אם זה אפשרי ? זה נעשה ?
כמה זה פרקטי..?

העלויות יהיו יחסית מאוד זולות וזה יתרון חשוב , הבעיה היא שמקום לעבוד אין לי בשפע וכלים מקצועיים יש בקושי..

רציתי לשמוע עוד קצת דעות בעניין.. אם יש קישורים על פרוייקטים דומים..
והכי חשוב, מפרט טכני או ספר רכב ? כי לא מצאתי אף אחד מהם כבר איזה שעה באינטרנט !!!!

תודה ,
נדב

asafk
13-03-08, 12:22
המכללים של טנדר כמו L200 מיועדים לנסיעה איטית. טנדר הנעה אחורית צריך הרבה כוח בנסיעה מהירה. יש כאן התנגשות מסויימת, אבל בכל זאת זה יכול להיות רעיון סביר.
תסתכל על טנדרים class7 , זה בערך הכיוון שלך, או טנדר pre-runner ברמה בסיסית. אפשר להוציא לא מעט גם מטנדר עם מנוע 4 צילינדרים עייף, אבל קח בחשבון שצריך להשקיע לא מעט בשביל לשנות את האופי שלו (והבעיה היא דווקא לא השלדה).

אסף.

nas
13-03-08, 13:21
כמה איטית? הוא לא סוגר 100קמש על הכביש ?
תוריד לו קצת משקל והוא טס :)

על איזה השקעה אתה מדבר ? מה החסרונות ?

סוזי המשתוללת
13-03-08, 17:09
טנדר l200 איטי ?
ועוד ברסת בנזין ?
אין לכם מושג על מה אתם מדברים ...........
הרכב הזה נוסע מהר מאד
בזמנו היה לי אחד כזה מהעבודה ותוסיפו לזה שהרבה שכל לא היה לי אז ביום הכי סוער של השנה בלילה עשיתי 42 דקות מדיזנגוף סנטר לשוורמיות בחיפה
תחשבו לבד כמה מהר זה היה :mrgreen:
אגב הוא מגיע עם דיפ מוגבל החלקה כסטטנדרט ועם לחץ אויר נמוך גם נוסע יופי בחול/בוץ/שלג (הכל נוסה ;-) )

מצד שני כדי לבנות אותו למשהו תחרותי נדרש הרבה מעבר לזה
הגדלת צמיגים למשל תחייב החלפת יחסי העברה שלא בטוח שתצליח להתאים לסרן הנ"ל ואם לא תעשה זאת הביצועים ייפגעו קשות
יש לך הרבה מאד עבודה .................. ויש מנועים מוצלחים יותר בזיל הזול

nas
14-03-08, 11:10
סוזי , אנחנו מדברים פה על איזה מודל ? :)

וחוץ מזה , הרעיון הוא כאן לפרוייקט ראשון שממנו אני אלמד כמה שיותר
הפרוייקט הוא דל תקציב גם ככה , ואני לא בטוח אם בכלל אני אתחרה עם הבונבון הזה..
לפי מה שקראתי באתר החוק המוטורי לא מתקדם לשום מקום, וכדי להפוך רכב כזה לכשיר לתחרות אני צריך להשקיע איזה 15 אלף שקל רק על דברים מטומטמים כדי לעמוד בתקנון הבטיחות..

מה הכוונה להחלפת יחסי העברה ? אני מבין מה זה אומר, השאלה היא איך מתבצע דבר כזה..

נמרוד
15-03-08, 00:16
אתה צריך לדעתי:

1. להגביה את הרכב כמה שאפשר. החלק הקדמי הוא הבעייתי, מוטות פיתול ממש לא מתאימים למרוצים - אבל זה מה יש. תמתח אותם כמה שאפשר, תבדוק אפשרות למוטות מחוזקים אם קיים לרכב שלך. מאחור לא צריכה להיות שום בעייה להגביהה על ידי העברת הקפיצים מעל הסרן, ערגול וכולי. תצטרך או בולמי מרוצים טובים, שלא יכנסו בתקציב שלך בחיים, או פשוט שניים או יותר בולמים פשוטים על כל גלגל.

2. להתקין יחסי העברה נמוכים כמה שיותר מאחור. אני מקווה שיש יחסי העברה נמוכים לרכב שלך.

3. צמיגים - 33 אינץ'.

4. כלוב התהפכות

5. להוריד משקל. לפרק את כל הקבינה, לגלח כל מקום שיש פח כפול בארגז ובתא המנוע, פשוט להוריד עוד גרם ועוד גרם...

תתחיל מלבדוק את שתי הנקודות הראשונות, שיקבעו האם הפרויקט בכלל אפשרי.

כמה אפשר להגביהה את החלק הקדמי, האם יש מוט פיתול מחוזק תחליפי זמין?

איזה יחס העברה סופי יש לך כרגע בסרן ומה יחס ההעברה הנמוך ביותר שזמין לקנייה?

הצפרדע
15-03-08, 09:39
מוטות פיתול ממש לא מתאימים למרוצים - אבל זה מה יש. תמתח אותם כמה שאפשר

ומה אז?

איזה מהלך יהיה לו ואיך הרכב יתפקד בבאמפים?

אני הייתי משאיר את פרונט כמו שהוא בהתאם למה שהיצרן סידר, וחי עם המגבלות.

גלגל "33 יחזיק?? אם אינני טועה, המקור הוא "24 או "25.......

ארז
15-03-08, 10:59
אם לא תקציב שמפריע הייתי מעייף את הבולם הקדמי ואת מוטות הפיטול ושם coil over ,כנראה שתצטרך גם לבנות זרוע עליונה חדשה.

מאחורה או שתשאיר את העלים(יותר נכון תחליף אותם לכאלו ארוכים הרבה יותר) או שתעבר ל4 link עם coil over גם כן.

מבחינת יחסי העברה אני חושב שתוכל למצוא גם כאלו אבל בעיקר סרנים שלמים(עם יחס העברה מתאים יותר לצמיגי 33") שמתאימים בגודל לרכב הזה מרכבים אחרים(במיוחד אם אתה מסייב את המתלה האחורי אז בכל מקרה אתה נכנס להתאמות).

ד ו ר ו ן
15-03-08, 11:53
תחפש ברשת לפי טויוטה, ראיתי פרוייקטים כאלו עם היילקס 2X4 שהפכו אותו למתלה 4LINK עם בולמים משולבי סליל מאחור, שם חתכו את הארגז ובנו גשר להכנסת בולמים ארוכים+סליל .

אם אתה מחפש משהו זול ועדיין רוצה סלילים יש בולם של מונרו עם סליל משולב על בולם שמן\גז פשוט יחסית.

nas
16-03-08, 12:44
כרגע אני עדיין מנסה לארגן מקום לעבוד על הרכב, זה דורש לשבור איזה קיר ולהעיף כמה גרוטאות אבל זה החלק הקל (הבעיה זה להשיג אישור מאמא :) )

השלב הראשון יהיה לדעתי לפרק את המרכב לגמריי ולראות מה יש לנו לעבוד איתו ..
אולי אני אתכנן את המתלים מחדש לגמריי ואשלב אותם בשילדת הצינורות..

יחסי העברה , המושג מובן לי , מה שלא ברור לי זה איך זה מתבצע במציאות ..
אנחנו מדברים על היחס בגיר ? בתפוח של הסר האחורי ? איך בדיוק אני יכול לשנות שם תעניינים?

בקשר להחלפת סרן , יש הבדלים בין החיבור לדרייבשאפאט בין סרן לסרן ? איך אני אוכל לוודא תאימות?
כמו כן , במידה ואני רוצה לקצר את השילדה ( או להעיף אותה לגמריי ולבנות חדשה מצינורות)
אני צריך לקצר את הדריבשאפט לא ? זה אפשרי ?

תודה על העזרה ..

הצפרדע
16-03-08, 12:59
אולי אני אתכנן את המתלים מחדש לגמריי ואשלב אותם בשילדת הצינורות.

וואללה איזה מרחק גדול עברת בשלושה ימים - משימוש בטנדר כמו שהוא לשילדת צינורות עם מתלים
חדשים, סרן אחר, גלגלים גדולים ויחסי העברה שונים, והכל עוד לפני שאמא'לה נתנה את האו.קי. .....

אני מקווה שאתה לא מצטרף לקהילת הדברנים המוכרת והידועה לשימצה בפורום :twisted:

nas
16-03-08, 19:42
וואללה איזה מרחק גדול עברת בשלושה ימים - משימוש בטנדר כמו שהוא לשילדת צינורות עם מתלים
חדשים, סרן אחר, גלגלים גדולים ויחסי העברה שונים, והכל עוד לפני שאמא'לה נתנה את האו.קי. .....

אני מקווה שאתה לא מצטרף לקהילת הדברנים המוכרת והידועה לשימצה בפורום :twisted:

בוא לא ניסחף למקומות שלא רצינו להגיע אליהם..
מראש אמרתי שאני רק בודק את הנושא ועושה מחקר, מכאן ועד להתחיל תפרויקט יש זמן רב (ואני לא חושב שציינתי איפה שהוא שאני מתחיל מחר)..
אין לי עדיין את כל הידע התיאורטי ושלא נדבר בכלל על מעשי..
אני רוצה לראות אם הרעיון שהיה לי לשימוש במכלולים של הטנדר שווה משהוא ולהמשיך ללמוד את הנושא או לרדת ממנו.
נכון אני לא מתכוון להתחיל את הפרוייקט מחר , אבל כל אחד צריך להתחיל איפה שהוא..

זה לא משהוא אישי, קראתי המון נושאים שלך וראיתי פה את הפרויקטים שלך ושהם מדהימים, אבל אם אין לך מה לתרום לנושא אז אל ..

הצפרדע
16-03-08, 22:05
nas אל תכעס(יצא לי חרוז...).

ראשית, ההערה לא כוונה לפגוע חלילה אלא שמטרתה היתה לכוון אותך קצת על מנת שיתייחסו אליך ואל שאלותיך ברצינות וגם על מנת שתוכל לקבל תשובות עניניות.

השאלה הראשונה היתה סבירה והגיונית - האם ניתן להשתמש בטנדר כבסיס לרכב מהירות(בכוונה לא אמרתי רכב מירוץ) בלי יותר מידי שינויים, בהתחשב במבנה הבסיסי שלו. על זה קיבלת כבר כמה תשובות ואתה יכול להתחיל להבין את הפלוסים והמינוסים.

אתה לא יכול לעבור, גם במישור התיאורטי, משאלה על שימוש בטנדר מיצובישי בתצורה הקיימת שלו, לאמירה שאולי תבנה לו שילדת צינורות עם מתלים חדשים, סרן אחר, גלגלים גדולים וכו' וכו'. זה לא רציני, בעקר משום שאין לך אפילו קצה קצהו של מושג כמה עבודה כזאת מסובכת, קשה, מצריכה הרבה ידע ונסיון בהרבה תחומים, ולמעשה משמעותה היא תכנון ובניה של רכב חדש לגמרי.

כשאתה אומר שאתה מבין מה זה יחסי העברה אבל אתה לא יודע "איך זה מתבצע במציאות" או כשאתה שואל אם יחסי העברה נמצאים ב"תפוח של הסרן"(אגב, הוא נקרא דיפרנציאל), זה אומר שבאמת עדיין אין לך מושג ראשוני על מה קורה ברכב ועל איך אפשר לשנות לשפר או לבנות מחדש.

זה לא פשע, ולדעתי דוקא הגעת למקום הנכון לקבלת תשובות לכל שאלותיך בעקר כשיש לך רצון לעשות דברים בתחום, אבל אתה חייב להבין שאי אפשר להתחיל ישר בקומת הפנטהאוז - מתחילים קודם ביסודות ובקומת המרתף ואז עולים לאט לאט.

על רקע זה, אמירות כמו

"השלב הראשון יהיה לדעתי לפרק את המרכב לגמריי ולראות מה יש לנו לעבוד איתו ..
אולי אני אתכנן את המתלים מחדש לגמריי ואשלב אותם בשילדת הצינורות."

לא יאפשרו להתייחס לדברים שלך ברצינות. עוד הרבה מיים יזרמו בירדן ובירקון עד שתוכל להתחיל לפרק רכב לגמרי בלי לפגוע במערכות שלו, שלא לדבר בכלל על בניית שילדת צינורות או "תכנון מתלים
מחדש"......

אני בטוח שכולם כאן ישמחו לעזור אם תתקדם לאט לאט ושלב שלב עד שבאמת תוכל לעשות פעם כל מה שאתה חולם ורוצה בתחום.

אני בכל אופן תמיד אשמח לעזור וליעץ.

nas
17-03-08, 00:11
אתה רואה שאתה יכול להיות נחמד כשאתה רוצה ? ;-)

אולי לא הבהרתי את עצמי בהתחלה בקשר לכוונות כמו שצריך, הרעיון היה להישתמש רק במכלולים של הרכב עצמו ומסביב להכל לבנות שילדה..
הבנתי מהתגובות של כולם פה שכנראה זה יהיה הכיוון שאליו אני אצתרך לשאוף כיוון והמיתלים של הטנדר לא בנויים למטרה שלנו.

אתה צודק שאולי "קצת" רצתי עם הדברים בראש , אבל אין מה לעשות ,ההיתלהבות סוחפת.. :roll:
מה שנכון זה שאין לי תידע המעשי ואת הנסיון, אבל אני מאמין שהדרך הכי טובה ללמוד זה בידיים כי אין מה לעשות אבל מתמונות זה פשוט לא נכנס לראש כמו שצריך, לכן הדרך בראש שלי היא להתחיל בלפרק את המרכב , ולהבין לעומק מה אני הולך לעשות.
את מה להשאיר ואת מה להוריד , אם זה אומר להחליף את כל הזזרוע הקידמית כי אין אני לא רוצה להישתמש בזרוע פיתול , להשאיר את העלים או להחליפם זרוע עוקבת עם בולמים..

בקשר לסרן ,הלכתי בכיוון שבו התגובות הכתיבו ..
הבנתי שהחלפת סרן תפתור לי את יחסי ההעברה , השאלות שעולות אצלי הן במה זה כרוך , ואיפה ההתאמות שאני רצתרך לבצע כדי להחליף סרן(מה שלא בהכרך הולך לקרות..)

asafk
17-03-08, 08:04
ויש את האפשרות הקיצונית לצד השני-
תשמש ברכב כמו שהוא בשלב ראשון.
תוריד משקל, תבנה כלוב בסיסי בתוך הקבינה, תרכיב גלגלים טיפה יותר גדולים ותן גז.
תתחיל לנהוג, ככה תגלה מה טוב ומה לא, ולמה התכנון הבסיסי, לנשיאת משאות בכביש, לא מתאים לנסיעה מהירה בשטח. אתה יכול גם להנות מאוד מנסיעה בתצורה הבסיסית, שלא יהיה לך ספק.
שיפורים כאלו ואחרים תמיד אפשריים, ואם תצליח להשאיר את המכללים העיקריים בחתיכה אחת, אולי תוכל להשתמש בהם ב"סיבוב השני" לבניה של רכב אחר, מחדש.

אסף.

nas
18-03-08, 09:44
טוב.. נראה לי שקיבלתי את הכיוון של לאן ללכת עם זה.
אני אנסה להפוך את הטנדר הזה למשהוא ראוי לנסיעה :twisted:
בנתיים אני אמשיך לקרוא עוד על הנושא ואם יהיו לי שאלות אני יעלה אותן פה..

תודה רבה לכל העוזרים :-)

-->