PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות בנסיעה מהירה לאחר שקיעה עמוקה בבוץ

adam12345
14-03-08, 18:44
שבוע טוב לכולם!
היום שקעתי בבוץ בערך עד לאמצע הסרנים, מדובר בבוץ מגעיל במיוחד (זה שנמצא מתחת לאדמה היבשה בנחלים)
אחרי חילוץ קצר (תודה להיילקיס הנחמד שקלט אותי מרחוק!) נסעתי ישר הביתה והתחלתי לנקות את הרכב.
התלבטתי מאוד איך לנקות את תחתית הרכב, בסוף הלכתי על זרנוק כמו של כיבוי אש (צינור שמשמש לניקוי טרקטורים)
אז ניקיתי את רוב הבוץ אבל נשאר קצת בוץ קשה בצד הפנימי של הג'אנט ובאזור הבולמים, את הגרוז לשתי פטמות הגרוז שעל הדריישפטים לא הספקתי עדיין לגרז אבל מחר על הבוקר אני יעשה את זה.
בנסיעה קצרה על הכביש, שמתי לב שהרכב קצת רועד יותר מהרגיל בנסיעה של 80 קמ"ש ומעלה, אז מה בעצם יכול להיות הגורם לזה?
האם מעבר לפרוק כל הגלגלים וניקוי של שאריות הבוץ מהם יש עוד משהו שאפשר לעשות?
2 צלבים הוחלפו לפני שבועיים, אז כל הצלבים במצב מצויין...
השאלה שלי היא מה בעצם יכול לגרום לרעידות לאחר נסיעה בבוץ וניקוי עם זרנוק מים?

עודדוש
14-03-08, 19:01
שלום
לפעמים בוץ שנדבק על הג'נטים מתפקד כמו משקולת שמוציאה את הגלגל מאיזון. נסה לפרק את הגלגל ולנקות היטב כמו כן בדוק באיזו מהירות הרכב נכנס לרעידות זה נתון שיכול לכוון לפיתרון.

adam12345
14-03-08, 19:34
הרעידות מתחילות בין 70 ל80 קמ"ש.
אני כמובן יפרק מחר את הגלגלים ואני ינקה את הבוץ שנשאר על הג'אנטים, האם יש עוד משהו שאני יכול לבדוק/לעשות כשהגלגלים יהיו מפורקים?
האם יש צורך בגרוז מקומות נוספים חוץ משתי הפטמות שעל הדריישפטים והפטמות שעל הצלבים (אלה שלא מגיעים מהמפעל מגורזים ואטומים)? לפי חיפוש שעשיתי בפורום אין עוד מקומות שצריכים גרוז! אבל הקטע שאני השתמשתי עם זרנוק בשביל הניקיון אז יכול להיות שזה מצב קיצוני יותר...
תודה על התשובה עודד!

RONI
14-03-08, 19:46
שששששבת שלום.
לנקות,לנקות,לנקות.
זה הסוד הגלוי,רק אחרי שהכל מבריק מהמתניים ומטה,כולל הכל! וטוב ,אל תחפף.
רק אז צא לנסיעת מבחן,אם הרכב היה מאוזן,יחזור להיות כזה.אלא אם כן,
גרמת נזק בטיול שלך,אבל את זה רק אתה יודע.

adam12345
14-03-08, 20:09
איזה נזק יכולתי לגרום?
לא הספקתי לעשות כלום בסוף, השקיעה הייתה חצי קילומטר מהבית שלי, לאחר החילוץ המהיר ברחתי הביתה כמו ילד קטן כדי שלא יפול עליי עוד נחס כזה:(
המצחיק הוא שבכלל לא התכוונתי לצאת לטייל, רק רציתי לחצות את הואדי היבש הזה (כנראה שיבש רק למעלה חחח) כדי להגיע אל הדיונה שליד, לשכב בשמש חצי שעה ולחזור הביתה;)
אני פשוט לא האמנתי ששקעתי, לפי התמונה אפשר לראות שהבוץ נראה לגמרי יבש.

מה שכן, אני יודע אכשיו שהיליפט וקרשים זה מצרך מומלץ ביותר למי שמטייל לבד כמוני, חודש הבא אני ישאיר לי קצת מזומנים בצד בשביל היליפט.

בכל מקרה אני מקווה מאוד שניקוי הג'אנטים יפתור את עניין הרעידות, לפני הקטע עם הבוץ לא היו רעידות בכלל! הנסיעה ב90-100 קמ"ש היתה נעימה ביותר...

הצפרדע
14-03-08, 22:04
הבעיה היא רק בג'אנטים - צריך לפרק את הגלגלים ולשטוף הכל ואם עדיין דבוק קצת בוץ, לגרד עם משהו.

גושון קטנטן של בוץ יכול לגרום בעיה גדולה ולהוציא את הגלגל מאיזון.

adam12345
14-03-08, 22:18
טוב, אז אני יעדכן מחר בבוקר אם אכן זה פתר את הבעיה!
תודה לכולם ושבת שלום!
:grin:

adam12345
15-03-08, 16:00
ניקיתי את הג'אנטים ונראה שהרעידות פסקו.

תודה לכולם!

-->