PDA

צפייה בגרסה מלאה : באמפ סטופ

ארז
17-03-04, 00:49
בUS שמים לב טוב לעניין הזה,בארץ אני לא רואה שום התיחסות על רכבים של אנשים,גם רוב הלקוחות שלי מעדיפים לחסוך כמה גרושים ולא להשקיע בבמפ סטופ מתאים למתלה
כמה ממכם באמת שינו את הבאמפ סטופ שיתאים למתלה ברכב?
בתמונות באמפ סטופ הידרואולי של FOX Shocks
http://www.polyperformance.com/airbump001.jpg

של Sway-A-Way
http://www.polyperformance.com/sawbump002.gif

Bulldog
17-03-04, 07:48
אני מתכנן שינוי בבאמפ סטופ, אבל יותר בגלל העובדה שאני רוצה להאריך את חיי הגיר שלי שקרוב מידי לגל הינע הקידמי.

t_uri
17-03-04, 10:50
אחרי העירגול הורגתי אצלי את הבמפ-סטופים. אבל זה היה קצת מאוחר (אחרי שהעירגול נפגע כתוצאה מיציאה מהתחום האלסטי).

אורי טל.

אדי
17-03-04, 12:57
אני הורדתי את הבמפ-סטופ הקדמי, יותר בגלל טעות במדידה של המוסך שהרכיב לי את הקפיצים ונתן לי מידות לא נכונות לבולמים הקדמיים ... בכל מקרה, גם אחרי ההנמכה בסגירת מתלה בזוויות מסוימות הגלגל משפשף את הכנף. כשיהיה זמן אני אבנה תושבות מוגבהות לבומים הקדמיים.

דבר אחד טוב יצא מזה, הפסקתי להתעצל והתחלתי לעבוד לבד על הרכב.

אדי

נמרוד
17-03-04, 15:24
ארז, התמונות ששמת הם במפסטופים למרוצים והם חלק בלתי נפרד ממערכת המתלים - הם מהווים קפיץ קשיח ביותר לחלק האחרון של מהלך המתלה במכוניות שידוע מראש ומתוכנן שהן סוגרות מתלים כדבר שגרתי.

הם לא רלוונטיים למכוניות טיולים או רכב עבירות איטי. זאת אומרת אין סעייה להתקין את זה, זה לא מזיק וזה סקסי, אבל זה בזבוז כסף.

במפסטופ גומי רגיל מספיק טוב לג'יפ טיולים/עבירות, מה שכן צריך לעשות זה להרים או להוריד אותו בהתאם להגבהה כדי שיעשה את התפקיד שלו.

ארז
17-03-04, 16:26
מצטער אם התמונות רמזו שצריך כאלו...סתם שמתי אותם כי הם יפים וקשורים אך שהו לנושא...
אצלי יש באמפ סטופים של 5" מגומי,הבאנו גם לצחי כאלו,מצוינים.
אצל עמי למשל הארכתי לבד את הקיים,יש הבדל מבחינת העבודה?(כספית בטוח שיש)

חנן א.
17-03-04, 21:17
כמה ממכם באמת שינו את הבאמפ סטופ שיתאים למתלה ברכב?

לא יודע כמה, אבל אתה יכול לספור אותי, לפחות פעמיים.

eran4x4
17-03-04, 21:37
גם אצלי, כחלק מקיט הקפיצים של רנצ'ו יש במפ סטופים מונמכים

ארז
18-03-04, 00:40
בצורה מאוד משונה הרוב המוחלט של הקיטים הספראלים בכלל לא מתיחסים לעניין הזה, וכן צריך.

ebilgorai
21-03-04, 11:49
סליחה על הבורות - מה זה באמפ סטופ ?
מה הפונקצונאליות ? האם לכל סוגי מערכות השיכוך ?
תודה

t_uri
21-03-04, 13:07
שאלות כאלה כדאי ורצוי לשאול במילון. עניתי לך שם....

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?p=24012#24012

אורי טל.

GodsFather
14-09-11, 07:06
ארז, התמונות ששמת הם במפסטופים למרוצים והם חלק בלתי נפרד ממערכת המתלים - הם מהווים קפיץ קשיח ביותר לחלק האחרון של מהלך המתלה במכוניות שידוע מראש ומתוכנן שהן סוגרות מתלים כדבר שגרתי.

הם לא רלוונטיים למכוניות טיולים או רכב עבירות איטי. זאת אומרת אין סעייה להתקין את זה, זה לא מזיק וזה סקסי, אבל זה בזבוז כסף.

במפסטופ גומי רגיל מספיק טוב לג'יפ טיולים/עבירות, מה שכן צריך לעשות זה להרים או להוריד אותו בהתאם להגבהה כדי שיעשה את התפקיד שלו.

מקפיץ שרשור ישן בנושא.

אחרי שראיתי לא מעט כאלה במירוצים במשך השנים וכמובן שהכתבה האחרונה של סרטינה העלתה את הנושא שוב על הפרק, עדיין לא ברור לי מה קורה בתוך האלמנט הזה - האם זה למעשה עוד בולם זעזועים ?

גם התקנה של כזה צריכה להיעשות בצורה ספציפית ומדויקת, אחרת אפשר לפגום באלמנט - איך, כמה ולמה ?

אני חושב שבמסגרת תחום הרכבים המשופרים, יש מקום לכזה מוצר גם אם לא למרוצים. יש פה הרבה חבר'ה שרצים עם הג'יפים שלהם בשטח במהירות גבוהה ומשקיעים לא מעט במערכות מתלים משוכללות ויקרות, כך שאולי זה היה נכון ב2004 אבל 7 שנים אחרי - התמונה שונה.

נמרוד, תורך :)

tzagi
14-09-11, 08:29
להעלות שרשור בן7....יתכן שזה שיא חדש
ולדעתי לא השתנה כלום
אלה שיודעים-עושים
אגב,
משעמם לך?
אני אם הייתי במקומך ובגילך.....הייתי מתרכז בלעשות את כול האי, אחת אחת. טוב נו, HIND SIGHT IS 20-20

GodsFather
14-09-11, 08:56
אני מנהל, אני מחויב לנהלים, לא ? :)

מה זה לא השתנה כלום ? אני אחד ש"לא יודע" ורוצה לדעת כדי לעשות - אז מה צריך לעשות ?

לא משעמם לי ואני עושה את כל האיים ויש 7107 כאלה, אבל עדיין מסקרן אותי, כי מתישהו יגמרו האיים.

קח תראה תמונה מהאי שהייתי בו הסופ"ש, כדי שתנוח דעתך :)

48294

כיף ? :)

tzagi
15-09-11, 05:28
פתח יד ימין,
שים על המצח,
עכשיו תעביר מהר מעל הראש.
ברור שפיספסת לחלוטין את כוונת המשורר
אם אתה מעוניין ב"מדע" BUMP STOPS\LIMITING STRAPS
הרשת מלאה בהם.

GodsFather
15-09-11, 05:36
ג'ו, אני רוצה שגם בג'יפולוג יהיה את המידע הזה ולא רק בגוגל...

אתה רוצה לשים פה לינקים לפורומים אחרים, סבבה. אבל החיזוק הישראלי הוא כל הקטע. אחרת נעשה REROUTE ישירות לאתרים בארה"ב ושלום על ישראל.

כמו שכתבתי בשרשורים אחרים - לשלוח אנשים לפורומים זרים לא תורם לקהילה פה. פעם היינו עושים את זה די הרבה, היום אנחנו משתדלים שלא.

אגב, אני מדבר על במפ-סטופ הידראולי בפרט. מסקרן אותי איך הוא עובד ומה מיוחד בו. למה לשים אותו ולא חתיכת גומי / פוליאוריטן ולחסוך כמה אלפי שקלים.

tzagi
15-09-11, 06:03
האמת שאין פה משהו מיוחד
מוצר כמו ACOS
מאפשר טווח תנועה יותר רחב וטווח חיים יותר ארוך מבמפ סטופ מגומי-פולי
קח חתיכת גומי ותכה עליה עם פטיש מספיק פעמים, והיא תתפורר, לכול חומר יש DUTY CYCLE מסויים ומעבר לזה הוא יתחיל להתפורר., כלומר, יאבד מהאלסטיות שלו.
המוצר ההידראולי, מספק טווח יותר רחב כי אינו מאבד מה "אלסטיות", אלא אם הוא נפרץ,
בא נעבור לעולם בולמי זעזעיום
בעבר היו כמה וריאציות שונות,
סתם לדוגמה, בא ניקח סיטרואן דה שבו,
במקום בולמים הם השתמשו בפלטות עור כדי ליצר חיכוח, חברינו הודיני אמיר 2CV יכול לספר לך על זה.
יש לו נסיון רחב בעגלות צפרדעים.

-->