PDA

צפייה בגרסה מלאה : גזירת ציריה קדמית (באמצע עליה במוחרקה) :)

lior_b.s
15-03-08, 19:09
שבת שלום..
יום יפה, טיול רגוע בשדות העמק...בסביבות 13.30 מחליט לצאת לכיוון תל-קשיש, קישון , מוחרקה...טיול רגוע שעשיתי כבר מספר פעמים..
אחרי קצת שעשועים באיזור תל קשיש והקישון אני פונה לכיוון המוחרקה ומתחיל לטפס, איפושהו באמצע הטיפוס שלא כהרגלי "קצת" התפרעתי עם דוושת הדלק ולאחר כמה הנפות גלגלים הרכב מסרב להמשיך , בדיוק באחת המדרגות באמצע..כאן עוד לא הרגשתי שמשהו קרס...אחרי כמה נסיונות הבנתי שמשהו קרה כי עשיתי את המסלול מספר פעמים ללא קושי מיוחד..
אחרי ירידה אחורה למשטח ישר יחסית, ניתקתי דיפ' מרכזי והכנסתי להילוך, עם שחרור הקלאץ' , משהו מסתובב והרכב לא מתקדם..נועל שוב..הרכב נוסע..
שוב שחררתי דיפ' והשארתי את הרכב בהילוך, ..מבט קצר לתחתית הרכב מגלה ציריה קדמית מסתובבת חופשי ולא מעבירה כח לגלגל..לשמחתי זה לא הדיפ' D:
אחרי ירידה חזרה למטה החלטתי שעדיף לחזור הבייתה ולא לנסות לתקן בשטח (שכחתי את הציריות בבית (; )..
זו פעם ראשונה שנגזרת לי ציריה ואני מנחש שהסיבות הן עייפות החומר (בכל זאת 15 שנה מקוריות), הגבהה וסיבסוב גלגלים באויר ועצירה פתאומית בעיקר...וכמובן העדר נעילה(זמני)..
למזלי יש לי איזה ציריה או שתיים (או 8) ספייר =:
40 דקות עבודה והרבה לכלוך והרכב שב לקדמותו (:
הנה תמונה של המיקום שבו נגזרה הציריה, זה קרה בדיוק במגרעת של טבעת האבטחה של הפעמון הפנימי..(עכשיו כששמעתי איך זה מרעיש הבנתי למה קוראים לזה פעמון (; )..

http://img504.imageshack.us/img504/5849/83357133rj3.jpg

וזה אחרי הרכבה כבר

http://img504.imageshack.us/img504/7578/22340220yu2.jpg

ליאור

איציק - 4X6ZH
15-03-08, 19:22
לפי התמונה זה לא גזירה של ציריה
זה נראה כאילו הציריה לא נכנסה היטב לתוך הפעמון .
ובקפיצה ציר הציריה נשלף מהפעמון ושבר את הקצה בנקודה איפה שנמצא חריץ ההבטחה.
יתכן ומהלך המיתלה שלך גדול ומאפשר למיתלה להפתח עד שהציריה משמשת כמגביל !
בדוק את עצמך \ את מהלכי המיתלה ואת גומיות סוף מהלך .
איציק

asafk
15-03-08, 19:27
יש את הברגים שמחברים את הדיפרנציאל למנוע. תבדוק שהם מהודקים. אחת הסיבות האפשריות לכשל בתמונה היא דיפרנציאל שזז ממקומו (תקלה נפוצה בניבה).

אסף.

lior_b.s
15-03-08, 19:43
איציק..יכול להיות שמה שכתבת הוא גם חלק מהסיבות כי לא מזמן פרקתי קפיץ לצורך בדיקה, ייתכן והפעמון זז טיפה למרות שבדקתי את זה בהרכבה..תסתכל שוב על הציריה התקינה ותראה שטבעת האבטחה היא לא טבעת שניתנת לפירוק כמו בציריות אחרות, פשוט שולפים בכח את הפעמון וכנ"ל לגבי ההרכבה, ולגבי מהלך המתלה הוא לא שונה מניבה סטנדרטית , מה גם שהגומיות (באמפ-סטופ) מקוריות ובמקומן הטבעי והמוט מייצב עדיין מורכב..
ולגבי מה שאסף כתב..
אני מכיר את הבעייה הזו, יש לי 2 דיפ' כאלו מניבות שסבלו מזה..אני בודק כל הזמן את הברגים האלו ומהדק במידת הצורך..בכל מקרה אני עובד על תושבות לצורך ניתוק הדיפ' מהמנוע וכנראה גם הנמכה שלו בגלל ההגבהות שיש..

ליאור

-->